Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 08:03

SZOMBAT: MUNKA, VASÁRNAP: PIHENÉS :))  

Végre idáig is eljutottunk! :)))
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2015. 03. 17. 09:04
Előzmény: #519  Törölt felhasználó
#520
penznyelo

Attól, hogy a te "ízlésed" szerint valami nem "normális" még lehet ez más számára.

Próbálj már elszakadni olyan témáktól ahol arról lehet csak vitatkozni:

Most akkor félig üres, vagy félig teli az a pohár?

Értelmetlen.

Volt a hozzászólásom végén pér kérdés. Szerinted mi volt az ami rábírta Vargát, hogy változtasson a véleményén?
Törölt felhasználó 2015. 03. 17. 08:58
Előzmény: #518  pampa
#519
"Írtam, miért értek egyet vele.Felsoroltam egy párat. Jó? Rossz? Lényegtelen, voltak érvek."

De MIK EZEK AZ ÉRVEK???

Ezt kérdezem napok óta. És még ebből nem sikerült egyetlen normálisat sem írnotok.
pampa 2015. 03. 17. 08:30
Előzmény: #497  Törölt felhasználó
#518
""Miért, szerinted "gazdasági" döntés volt?"

Nem. De te azt írtad, hogy egyetértesz vele. Akkor neked vannak érveid, nem?

Vagy neked az egyetértéshez nem kellenek érvek, elég ha Orbán azt mondja, hogy ez lesz? "

Látom továbbra sem akarod megérteni, de már azt legalább elértem, hogy elismered POLITIKAI döntés volt. (politikai döntést nem lehet gazdaságossággal igazolni szvsz. )

Írtam, miért értek egyet vele.Felsoroltam egy párat. Jó? Rossz? Lényegtelen, voltak érvek.
Nem azért értek vele egyet, mert "ORBÁNAZTMONDTAHOGYEZJÓ"

És még hogy bonyolítsam számodra a történetet...amennyiben a FIDESZ frakcióban lennék (nem vagyok!) mint képviselő és ennél a szavazásnál szabad döntést engedtek volna a támogatásról...
Egyéni képviselői mandátum esetében a NEM gombot nyomtam volna...
Listás mandátumnál pedig a IGENT....

Amennyiben a gazdaság szempontjából nézzük a döntést,nem értek vele egyet. Több okból is de maradjunk egynél. Bevételkiesést eredményez a költségvetésben.Így a vállalkozóknál is.Jövedelem csökkenést eredményez.

Nem azzal, hogy az emberek nem veszik meg a kenyeret, tejet 1/7 mennyiségben mert abból ugyanannyi fog fogyni kb. Ahogyan a vasaló is pótolva lesz ha elromlik.A falon sem mard folt mert elfogyott a festék és vasárnap nem tudok venni....
Szerintem (!) a forgalom vissza esés jelentős része pont azoknál a termékeknél lesz kimutatható amit csak ezért vettek meg az emberek mert a család elment közösen vásárolni és a közlekedő útra kihelyezett gyűjtőkben lévő "AKCIÓS" dolgokat a gyerekek megvetették a szülőkkel vagy ők nem tudta ellenállni a "kiváló árnak".
Én véleményem szerint a legnagyobb visszaesés ezeknél a termékeknél lesz.

A másik csökkenés a határon kívülről érkező vásárlók miatt lesz.Elmaradnak.

A harmadik pedig abból adódik, hogy egy réteg főleg a határmentén, külföldön fogja elkölteni a Magyarországon megkeresett pénzét.

pl ez a 3 lehetőség bevételkiesést eredményez a költségvetésben.

Ennyit a gazdasági részéről.

Engem inkább ebben az ügyben az érdekelne, hogy miért változott meg Varga véleménye?
Mi volt az a indok? Esetleg volt "nyomásgyakorlás"? Mert amikor ez először előjött keményen ellenezte.A KDNP már többször próbálta "átveri" sikertelenül.
Most mivel tudta elérni?

Ezek itt a valós kérdések.

szvsz
cumi01 2015. 03. 17. 08:18
Előzmény: #491  Törölt felhasználó
#517
Neked valóban közöd nincs se a politikához se semmihez. Össze-vissza lotyogsz itt, örületbe kerget az Orbán-fóbiád.
cumi01 2015. 03. 17. 08:15
Előzmény: #502  Törölt felhasználó
#516
Te olvasni nem tudsz vagy Alzheimered van?
cumi01 2015. 03. 17. 08:13
Előzmény: #467  Törölt felhasználó
#515
"Tudom, hogy igazam van."

Hát öregem, nem lennék a helyedben.
exmnbs1 2015. 03. 17. 08:04
Előzmény: #512  ts3
#514
anno Romániában ment a fogyasztás visszafogása hogy a külföldi adósságot letudják
exmnbs1 2015. 03. 17. 08:03
Előzmény: #509  kukker
#513
2 napja reggel 7-es híradóban megszüntek a külföldi hírek
van helyette szoci brókerbotrány, stb
ts3 2015. 03. 17. 08:00
Előzmény: #501  mpagnes
#512
"az emberek szerintem azt sem tudják, hogy mennyi felesleges dolgot vesznek nap,mint nap..."

A zemberek azt sem tudják, hogy mennyi felesleges szavzatot adtak a fityeszre.
Törölt felhasználó 2015. 03. 17. 07:05
Előzmény: #510  kukker
#511
My pleasure please! :)))
kukker 2015. 03. 17. 06:30
Előzmény: #509  kukker
#510
A fidesz módszeresen szétb@szta és folyamatosan b@ssza szét az országot mind gazdaságilag, mind szellemileg. Persze az őskommunista híveik segítsége is kell ehhez, köszönjük meg nekik ezt a csodát, mint például ezt az ötmilliós nézettséget.
kukker 2015. 03. 17. 06:27
Előzmény: #508  fatihszultan
#509
Kommunizmus van, kommunista kormányunk, őskommunista hívekkel, akik ezt a rendszert támogatják.

Diadal: 5,3 millió nézőről mesél az MTVA sajtóközleménye
link
fatihszultan 2015. 03. 17. 06:02
Előzmény: #501  mpagnes
#508
".az emberek szerintem azt sem tudják, hogy mennyi felesleges dolgot vesznek nap,mint nap..."

Látod, látod, megint elérkeztünk egy fontos kérdéshez: ki dönti el, hogy nekem mi felesleges és mi nem? Orbán? lázár? Semjén?

Az én pénzem, én dolgoztam meg érte. Demorácia és kapitalizmus van. Kezeljenek felnőttként és hadd döntsem el én, mire költöm a pénzem.

Törölt felhasználó 2015. 03. 17. 00:25
Előzmény: #505  Peterbond
#507
A szesztilalom még az amiknak sem jött be. Gorbacsov is abba bukott bele, hogy korlátozni probálta a szeszfogyasztást. Nálunk is volt olyan, hogy 9 ora elött nem lehetett szeszt vásárolni. Megbukott vissza is vonták. Szvsz nem mernek hozzányulni, biztos bukás lenne.Lásd netadó milyen gyorsan vissza vonták. Habár egy trafik mutyihoz hasonló piamutyit eltudok képzelni tölük.
(Majdnem pinamutyit írtam......csak azt ne korlátozzák):-)))

Peterbond 2015. 03. 16. 23:48
Előzmény: #505  Peterbond
#506
Ja és természetesen trafik is működhet mert dohány az fontos vasárnap is.

De természetesen ezen üzletekben dolgozó családapukáknak és anyukáknak a gyerekei már nem hiányolják szüleiket a vasárnapi ebéd mellől.
Peterbond 2015. 03. 16. 23:34
#505
Érdekelne hogy a nagy vásárlás tiltás mellett az miért nem zavar senkit hogy például a kocsmák simán nyitva lehetnek. És nagy valószínűség szerint egy kaszinót se fognak bezárni vasárnap.

Ha már úgyis annyira mások életét szeretnénk rendszabályozni én meg bevezetném hogy egyetlen családos férfi és nő sem vehetne illetve fogyaszthatna alkoholt. Mivel a legtöbb családra az van negatív hatással.
Szóval minden rendes családapuka innentől fogva nem fogyaszthat alkoholt.

Remélem ugyanannyira egyetértenek tisztelt urak és hölgyek ezzel a felvetéssel is.
exmnbs1 2015. 03. 16. 23:33
Előzmény: #503  Magicmaan
#504
aki kimegy vasárnap és külföldön veri el az nem megy államkötvénybe
Magicmaan
Magicmaan 2015. 03. 16. 23:11
Előzmény: #502  Törölt felhasználó
#503
Itt van:

link
Törölt felhasználó 2015. 03. 16. 22:44
Előzmény: #497  Törölt felhasználó
#502
Micsoda meglepetés, megint nincs válasz, megint nincs konkrétum, megint nincs EGYETLEN ÉRV SEM.

Fidesz szavazók! Tényleg egyikőtöknek sincs egyetlen érve se?

Ez azért nagyon durva.
mpagnes 2015. 03. 16. 21:25
Előzmény: #441  exmnbs1
#501
több,mint a fele marhaság, hiszen a forgalmi adatok azt mutatták, hogy a kieső nap forgalmának a 30-40 %-a lett csak a többi napon plusz forgalom....az emberek szerintem azt sem tudják, hogy mennyi felesleges dolgot vesznek nap,mint nap...

Topik gazda

lvegh
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek