Topiknyitó: Portfolio 2015. 03. 10. 11:18

150 milliárdnyi fiktív kötvényt sózott el a Quaestor  

Ugrás a cikkhez
Dúl a brókerbotrány, mellyel kapcsolatban az MNB alelnöke a parlament gazdasági bizottságának keddi ülésén beszélt. Windisch elmondta, hogy mintegy 150 milliárd forintnyi fiktív kötvényt bocsáthatott ki a Quaestor, mely ráadásul a Buda-Cashhez...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 12. 20. 10:43
Előzmény: #10939  Törölt felhasználó
#10940
Biztos 2 Questor bemenet volt.Egyik lukon az állami pénzek landoltak amit minden körülmények között vissza kell fizetni kamatos kamattal és jól megdicsérni őket.A másik bemeneten a ; lúzerek; pénze landolt amit semmi körülmények között nem szabad visszakapniuk 100 % ban + még bűnbakot is kell belőlük csinálni!
Törölt felhasználó 2015. 12. 20. 10:42
Előzmény: #10938  Törölt felhasználó
#10939
Most akkor állampapír volt, vagy Quaestor kötvény. Az állampapírok éves hozama 2,75 % Győrnek a pénze kb 11 hónapig fialt. Miből lett akkor 45 millió kamat a polgármester szerint is az állampapír, kincstári befektetések DUPLÁJA. ITT VALAMI MEGINT NEM IGAZ
Törölt felhasználó 2015. 12. 20. 10:40
Előzmény: #10937  Törölt felhasználó
#10938
A szokottnál kevésbé idézte az adventi békés hangulatot idei utolsó ülésén a győri közgyűlés pénteken. Az okot a Quaestor-ügy szolgáltatta. Mint ismert, a győri önkormányzat idén januárban a Quaestoron keresztül egymilliárd forint értékben vásárolt állampapírt, a kötvények azonban hónapokra bentragadtak a pénzügyi csoport csődje miatt. A városháza nemrégiben kapta vissza a papírokat a mintegy 45 millió forintos kamattal együtt. Borkai etárs jó etárs ő kap kamatot - a többiektől meg ellopják: Fityesz
Törölt felhasználó 2015. 12. 20. 10:38
#10937
Az egész Buda Cash-, Quaestor- és Hungária-ügy hatásaiban terrorcselekményként azonosítható a pénzügyi piacon: a nem várt esemény után mindenkit megvizsgálnak, aki ugyanebben a szektorban dolgozik, hasonlóan a reptéri fokozott ellenőrzésekhez - hangsúlyozta Pillár Zsolt, az Equilor Alapkezelő elnök-vezérigazgatója a Portfolio-nak adott interjújában. Véleménye szerint bár a brókerbotrányok okozta többletterhekkel együtt kell élnie a hazai pénzügyi szektornak, mindenképpen pozitív következmény, hogy magasabb lehet az ellenőrzöttségi szint, ez pedig az ügyfelek biztonságérzetét is növeli.
Törölt felhasználó 2015. 12. 20. 10:36
#10936
A befektetővédelmi alap szerint a Quaestor károsultak száma, nem 32000 fő hanem 48000!!!! A 32000fő csak a fiktív kötvényekkel átvert károsultakat jelenti. A többiek 16000fő letétes!!!!! 15600fő Buda Cash károsult, illetve 1195fő Hungáriás károsult van.
Törölt felhasználó 2015. 12. 20. 10:35
Előzmény: #10914  Törölt felhasználó
#10935
csak ők időben kiszálltak valahogy...
Törölt felhasználó 2015. 12. 20. 10:33
Előzmény: #10933  Törölt felhasználó
#10934
megint magadban beszélsz? :)))
Törölt felhasználó 2015. 12. 18. 20:07
Előzmény: #10932  Törölt felhasználó
#10933
Én arra gondoltam, ha nem tudják húzni az időt, olyan dolgok is kiderültek volna aminek nem szabad.
210 milliárdos csalásba azért könnyű belebukni.
9 hónap alatt semmit nem lehet tudni, úgy hogy Tarsoly együttműködik a hatóságokkal.
Már elkezdték őket kiengedni.

El sem tudom képzelni a bíróság milyen indoklással utasítaná el a kártérítési igényt.
Ha elutasítaná, az azt jelenteni hogy a hatályos törvények között lehet válogatni.
Törölt felhasználó 2015. 12. 18. 19:36
Előzmény: #10929  Törölt felhasználó
#10932
„Szerintem a q törvény csak azért született, hogy ne legyen túl nagy felháborodás.”
Ez egy széles körben hangoztatott elmélet, de ma már semmi jelentősége sincs, mert van másik.
És számos érv is szól ellene. Túl nagy felháborodással már csak azért sem kellett számolni, mert a társadalmi közhangulat sohasem volt azok mellett, akik milliókat tartanak kötvényekben. Március végén, a törvény előkészítésekor a kormányt semmilyen komolyabb tömeg felháborodás sem fenyegette. Ha nem hozza meg a korábban sohasem alkalmazott diszkriminációs törvényt, és minden marad az akkori szabályozók keretei között, semmi sem történt volna. Mert miféle politikai fenyegetést jelentett a 30 ezres Q-károsult az akkoriban aktuális tapolcai választás kimenetelére, vagy az országos politikai hangulatra? A túlnyomó többségük kezdettől fogva amúgy sem akarta politikai síkra vinni az ügyet, és csak egy maroknyi kisebbség lépett fel az „Orbán takarodj!”-féle jelszavakkal. A legnagyobb áprilisi Q-tüntetésen, ahová az összes ballib párt is mozgósította a katonáit, annak a néhány száz demonstrálónak a hangja a Báthory utcában kb. akkorát szólt, mit bolhafing a mennydörgésben. Ettől biztosan nem rezelt be a helytartó tanács.
„olyan törvényt hoztak, amivel senki nem elégedett.”
Ez is csak félig igaz. A károsultak nagyobbik része beéri a jelenlegi kondíciókkal, részben mert tudatában van saját felelősségének, és utólag elismeri, hogy bizony egyfajta hazárdjátékba fektetett, ahol veszíteni is lehet, egy további részük a „jobb ma egy veréb, mint holnap egy túzok” elvét követi, és csak a politikailag elkötelezett Orbánfóbok maroknyi csapata fogja hurcolászni a papírmasékat a Parlament előtt.
Ami a belengetett bírósági pereket illeti, én nem lennék ilyen optimista, de rajta: Hic Rhodus, hic salta!
Törölt felhasználó 2015. 12. 18. 18:29
Előzmény: #10930  Nanobot
#10931
Egy ilyen kinyilatkoztatás önmagában semmit sem jelent, csupán egy blöff. Miféle adatok bizonyítják, hogy a külügynek nem állampapírjai voltak?
Nanobot 2015. 12. 18. 18:11
#10930
Az összes adat amit tudni lehet azt mutatja, a külügynek nem állampapirjai voltak !
Törölt felhasználó 2015. 12. 18. 18:07
Előzmény: #10928  Törölt felhasználó
#10929
Véleményem szerint soha nem fogjuk megtudni.
Szerintem a q törvény csak azért született, hogy ne legyen túl nagy felháborodás.
Viszont szerintem elkövettek 2 nagy hibát.
1, olyan törvényt hoztak, amivel senki nem elégedett. A Q károsultak azért mert keveset kapnak, a Q törvény ellenesek azért mert a Q-ta külön törvényt hoztak.
2, megszavaztak egy törvényt, amit később, hatályos állapotban , nem hajtottak végre.
Nem hiszen hogy van olyan bíróság ami nem ítélne kártérítést, ha egy hatályos törvényt nem hajtanak végre és ezzel kárt okoznak.
Törölt felhasználó 2015. 12. 18. 17:50
Előzmény: #10927  Törölt felhasználó
#10928
Azóta utána olvastam, és a sajtóhírek alapján (amire azért nem lehet 100%-ig mérget venni) valamivel tisztább a kép, a pontos részleteket pedig úgyis csak a nyomozás lezártával fogjuk megtudni.. A külügy eredeti szándéka volt, hogy ki kell venni a pénzt a Quaestorból és máshol kell befektetni. Tehát nem készpénzre akarták váltani a kötvényeket, ami a lejárat előtti visszaváltásnál a kamatok elvesztését jelenti, hanem biztonságosabb helyet kerestek neki. A kereskedőház ezért több pénzintézettől ajánlatot is kért, hogy értékpapírszámlát nyisson, azonban március 9-én a számlájukon váratlanul megjelent a 3,8 md.
A híresztelések (Index) szerint a külügyből valaki – az MNKH vezetőségét megkerülve - telefonon adott utasítást a Quaestornak a pénz kivételére (feltehetően még márc. 6-án), a hivatalos verzió szerint viszont erre a Quaestornak senki nem adott felhatalmazást. A feljelentést hűtlen kezelés miatt tették, mert a kötvények eladásával a külügy bukta a kamatot.
De a eredeti vitatémától sikerült elkanyarodni, és elveszni a részletekben. Mert eredetileg én azt a megalapozatlan legendát cáfoltam, ami összemossa a külügy állampapírjait a Q-kötvényekkel folytatott piramisjátékkal.
Törölt felhasználó 2015. 12. 18. 16:28
Előzmény: #10926  Törölt felhasználó
#10927
a feljelentést az állampapír eladása miatt tették.

"Feljelentést tett a Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt. (MNKH) kedden a Quaestor-ügyben. Azzal, hogy a Quaestor állampapírokat adott el, hűtlen kezelést követett el,"

"De akkor meséld el, hogyha nem készpénzt kap vissza az MNKH,hanem magát a kötvényt"

Ha nem adott megbízást az eladásra, akkor miért kapna készpénzt?

"akkor az hogyan, milyen formában történhet?"

Nekem már sikerült értékpapírt transzferálni.

Törölt felhasználó 2015. 12. 18. 16:21
Előzmény: #10925  Törölt felhasználó
#10926
Tudomásom szerint a feljelentést azért tették, mert nem kaptak kamatot, csak a tőkét.
De akkor meséld el, hogyha nem készpénzt kap vissza az MNKH,hanem magát a kötvényt, akkor az hogyan, milyen formában történhet?
Törölt felhasználó 2015. 12. 18. 15:50
Előzmény: #10923  Törölt felhasználó
#10925
"..az MNKH állampapír-befektetésekkel rendelkezett a Quaestornál, s egyetlen Quaestor kötvénye sem volt. Ezen állampapírok piaci eladására adott megbízást"

De az már kiderült hogy nem igaz. Ezért tették meg a feljelentést.
Törölt felhasználó 2015. 12. 18. 15:49
Előzmény: #10923  Törölt felhasználó
#10924
Azt kérdeztem miért kapott pénzt, amikor nem adott megbízást az eladásra.
Az volt a válaszod :

"Mert a külügy az állampapírjai eladására adott megbízást. "

Ez azért érdekes mert kiderült hogy a készpénz valamiért nincs meg a Q-nál.
Törölt felhasználó 2015. 12. 18. 15:43
Előzmény: #10920  Törölt felhasználó
#10923
Az eredeti kérdésed az volt, hogy miért nem állampapírt kapott vissza az MNKH. Erre válaszoltam, amit nem cáfoltál. Szavakon lovagolni persze lehet, de semmi köze a lényeghez. A lényeg pedig az, hogy ne keverd össze az állampapírt a Q-kötvénnyel.
Windisch erről ezt írta a FB csoportnak adott válaszában:
"..az MNKH állampapír-befektetésekkel rendelkezett a Quaestornál, s egyetlen Quaestor kötvénye sem volt. Ezen állampapírok piaci eladására adott megbízást. Ez azt jelenti, hogy a Quaestor nem a saját vagy a brókercég egyéb befektetőinek pénzéből vásárolta meg az adott állampapírokat, hanem azokat egyéb piaci szereplők vették meg, a papírok ellenértékét megfizetve. Miután a Quaestor esetében az ügyfelek állampapírjai hiánytalanul rendelkezésre állnak, ez az ügylet nem vont el sem állampapírt, sem készpénzt az egyéb ügyfelek vagyonából, tehát senki nem került az ügylet folytán hátrányosabb helyzetbe, az a QÉP likviditási helyzetét semmilyen módon nem befolyásolta.
Törölt felhasználó 2015. 12. 18. 15:32
Előzmény: #10921  Törölt felhasználó
#10922
"Mert a külügy az állampapírjai eladására adott megbízást. "

Akkor ez az állításod mégsem igaz ?
Törölt felhasználó 2015. 12. 18. 15:28
Előzmény: #10919  Törölt felhasználó
#10921
A tranzakció technikai részleteit nem ismerem, de egyvalami biztos: a Quaestor a nála lévő 3,8 md államkötvényt, mivel azok dematerializált (fizikai valójában nem létező) formában értékpapír számlán vannak nyilvántartva, csak úgy tudta kifizetni, hogyha eladja azokat. Magát az államkötvényt nem tudja átadni a tulajdonosának.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek