Topiknyitó: Portfolio 2015. 03. 10. 11:18

150 milliárdnyi fiktív kötvényt sózott el a Quaestor  

Ugrás a cikkhez
Dúl a brókerbotrány, mellyel kapcsolatban az MNB alelnöke a parlament gazdasági bizottságának keddi ülésén beszélt. Windisch elmondta, hogy mintegy 150 milliárd forintnyi fiktív kötvényt bocsáthatott ki a Quaestor, mely ráadásul a Buda-Cashhez...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 12. 11. 18:56
Előzmény: #10858  Törölt felhasználó
#10860
Butaságokat írsz.
Állami pénzügyi felügyelet szeme előtt 15 éve (!) károsította az ügyfeleket a Quaestor. 2013-ban azt állapította meg a PSZÁF, hogy többek között az értékpapír lefedezettség is teljesen okés. Ehhez képest akkor már 135 milliárd forintnyi fiktív kötvény volt! Mindezt 15 év után lehetett feltárni? Miért fizetjük akkor a pénzügyi felügyeletet? Ilyen alapon sehova ne tedd be, mert egyik sem biztonságos, lehet, hogy már 10 éve lopnak a bankodnál/brókercégednél, aztán majd 5 év múlva """becsődöl""", te meg nézhetsz, mert a felügyelet meg széttárja a kezét, hogy "bocs, hogy 15 évig nem végeztük a munkánkat, amiért nem kevés fizetést kapunk AZ ADÓFIZETŐK PÉNZÉBŐL (ha már itt tartunk), hát ez van...nyeld le, mint befektetési kockázatot."
Nem, mert ez nem befektetési kockázat, hogy egy állami cég, amit erre a feladatra hoztak létre nem végzi el azt, ami a feladata, 15 éven át. Bocsi.
Törölt felhasználó 2015. 12. 11. 18:52
Előzmény: #10856  Törölt felhasználó
#10859
Hát akkor itt egy portfolio cikk:

link

1. Milyen 1/5-öd kamatról beszélsz? Nézz utána, mielőtt valamit leírsz!
2. A bűncselekmény - pláne 15 éve tartó, és "szoros" pénzügyi felügyeleti ellenőrzések mellett - nem befektetői kockázat. Ez nem sima csőd volt, azért ezzel te is tisztában vagy, ha olvastad és követted folyamatosan a fejleményeket.

Törölt felhasználó 2015. 12. 11. 12:38
Előzmény: #10857  treff
#10858
azert kivancsi lennek milyen vegzettseged van es mit ertel el az eletedben :)

Te nem vagy cinikus a "vegyem mar eszre magamat" kifejezesekkel. Nem okoskodom, mert en az alapjan cselekedtem amit irtam, nem utolag vagyok jaj de okos. Nem sajnalom senkitol hogy ha valaki penzt keresett vagy megnyerte a lottot, orulok neki, de ha mas ember fizeti meg,azt annyira nem ertekelem.
treff
treff 2015. 12. 11. 10:02
Előzmény: #10853  Törölt felhasználó
#10857
Megint csak mellé beszélsz és okoskodsz, kioktatsz, cinikus vagy...ugyanúgy, mint amelyik hsz-edre reagáltam.

"Teljesen reménytelen" vagy - ahogy Mály Gerő, az inas mondaná a Katyi c. magyar filmben!
Törölt felhasználó 2015. 12. 10. 21:34
Előzmény: #10855  Törölt felhasználó
#10856
ez most nagyon temaba vág :D Meg kuldjel cikkeket legszennyezesrol, korrupt bankarokrol es a legyilkolt elefantokrol is ;)

Senki nem vedte a kormanyt, utalom őket es irtam is hogy mennyire igazsagtalanok, de most nem errol van szo. Csak azt kene eszrevenni hogy a magyar ember mindig masra mutogat es ő sosem hibás!!! Erre probaltam ravilagitani, de igen igazad/igazatok van, a kormany a hibas, az MNB, a felugyelet, a bankok, Svajc az eros frankert es az egesz vilag, csak az nem aki felvette, szegeny kis artatlan emberek, jaj atvertek őket, mert annyi jozan paraszti esze nem volt, hogy belegondoljon abba,hogy mindenhol 1/5od annyi kamatot fizetnek "de en okosabb vagyok mindenkinel" es mindenki hulye......haaat nem. erről szól az elet es a vilag, fel kene nőni!!!--> ez az oka annak amit emlitettem, hogy ezert tart itt Magyarorszag :)

ui: Minden nép olyan politikai elitet erdemel amilyen maga a nép! csak ugy emliteskent :)

Tovabbi szep napot
Törölt felhasználó 2015. 12. 10. 21:07
Előzmény: #10853  Törölt felhasználó
#10855
Igazad van. Végülis ők jobban megérdemlik:

link
Törölt felhasználó 2015. 12. 10. 20:43
Előzmény: #10853  Törölt felhasználó
#10854
"Koszonom a kedves epitojellegu valaszodat, valoszinuleg az olyanok miatt mint Te tart ott ez az orszag ahol jelenleg van:) "

Ez tetszik:)) Még véletlenül se a tolvajokat hibáztasd.
Törölt felhasználó 2015. 12. 10. 20:24
Előzmény: #10852  treff
#10853
Kedves Treff!

Koszonom a kedves epitojellegu valaszodat, valoszinuleg az olyanok miatt mint Te tart ott ez az orszag ahol jelenleg van:)

Nem volt bennem semmi rosszindulat es ez nem utolagos okoskodas, mert mindenki azt csinal a penzevel amit akar, es ha mindig kimentik őket akkor sosem fognak ebbol tanulni. Nekem pl semmi ugyem se a Queastorral, se a frank hitellel jaaaah es Marika neninek sem adtam oda evi 30% profitra. Most komolyan??? Azt hogy sok ember nem kepes felnoni es kicsit is felelosseget vallalni semmi irant az szerintem no comment...utana meg megy a siras hogy igy nem tudom visszafizetni meg ugy.

Na megyek is roulettezni egy par millioval, ha nyerek tok jo lesz, ha meg elbukom akkor az allam ugyis kiment hiszen en nem tudtam hogy jaaaj itt van KOCKAZAT nem csak NYERESEG is :)

tovabbiakban nem kivanok reagalni a commenteidre. koszi
treff
treff 2015. 12. 10. 17:09
Előzmény: #10850  Törölt felhasználó
#10852
Vedd már észre magad ember! A kutya nem kiváncsi az utólagos okoskodásaidra, rossz indulatodra és a "mi lett vola, ha.." és a "mi lenne, ha.." szóvegedre.

Egyet kell végre megérteni és felfogni: nagyüzemi lopás és átverés folyt hosszú éveken át, amiben nyakig benne volt a politika és a felügyelet, és még a pénzkivétnél is ennek megfelelően jártak el! PONT. Ez a tényállás, innen indul el a történet! Minden más (látni kellett volna gizi néninek meg józsi bácsinak, hogy valami nem kerek, stb-stb-stb.) csak adalék a sztoriban!
Törölt felhasználó 2015. 12. 10. 14:38
Előzmény: #10847  Törölt felhasználó
#10851
persze, kellenek a szavazatok es termeszetesen a politikusoknak is volt akar hitele frankba (amit kb csak ők torlesztettek elő) vagy esetlegesn pénzuk a Queastorban, ezert hoztak ra egy torvenyt. De szerintem itt most nem ezen van a hangsuly, hogy mennyi rossz es igazsagtalan dontest hoz a kormany.
Törölt felhasználó 2015. 12. 10. 14:35
Előzmény: #10830  ktamask
#10850
Szia!

Egyetertek reszben amit mondtal, de ugy gondolom akinek van 100 millioja valoszinuleg minimalis agya is volt hogy ezt a penzt megkeresse (esetleges tisztesseges modon) es ebben az esetben utananezek 1-2 dolognak mielott valahova is tennem a penzemet, esetlegesen annak a torvenynek amit Te magad irtal le. Megoldaskent akkor behelyezem 4 bankba 25milliokat es akkor nincsen gond, de en megis ugy gondolom hogy ilyen esetben szanjunk legalabb 2x annyi idot a befekteteseinkre mint egy hetvegi bevasarlasra es nezzunk utana hova is tesszuk a penzuket(milyen bank stb.). Ha nagybankba raktad volna be, semmi bajod nem lenne, a baj azzal van hogy azok mentek tonkre vagy voltak csalok akik irrealis hozamot kinaltak a tobbi nagybank, biztos takarekszovetkezet mellett.
Törölt felhasználó 2015. 12. 10. 10:47
Előzmény: #10846  Törölt felhasználó
#10849
Ha a kamatot kellene visszafizetni, akkor szerintem elég sokan lennének, akiknek be kellene fizetni.
Törölt felhasználó 2015. 12. 10. 10:38
Előzmény: #10846  Törölt felhasználó
#10848
A kamat jár és meg is kapta.Nem kell visszaadni
A kártérítés lesz kevesebb.
Törölt felhasználó 2015. 12. 10. 10:38
Előzmény: #10827  Törölt felhasználó
#10847
Nyilván lett volna más út is: beperelni az MNB-t a felügyeleti tevékenység elmulasztásáért. Valamiért ezt nem akarta az "állam", ezért fontos a kártalanítás. Nyilván van oka a kártalanítási törvényhez való ragaszkodásnak, nem tudom, hogy elgondolkodtál-e, hogy mi lehet ez az ok.
Törölt felhasználó 2015. 12. 10. 10:36
Előzmény: #10841  Törölt felhasználó
#10846
Értem. Tehát nem jár neki a kamat. De az a kamat leadózott, ment az államnak a kamatadó. Ha valami nem jár, akkor az nem is adózhat, akkor az állam jogalap nélkül gazdagodott anno a Q. által befizetett - igen sok - kamatadóval, mert azt a Q. kamatadóként fizette be. Amit most nem kapnak meg a károsultak. Tehát olyan adót szedett be akkor az állam, amit utólag nem fizetnek ki?
Törölt felhasználó 2015. 12. 10. 10:32
Előzmény: #10829  Törölt felhasználó
#10845
Nem ezt kérdeztem.
Nyilván a kamatadóval csökkentett kamatot fogják levonni, nem ez volt a kérdés.
A kérdésre tudod a választ?
Törölt felhasználó 2015. 12. 10. 07:21
Előzmény: #10843  Törölt felhasználó
#10844
picit félreérthető amit írtam:((
Tehát nem mondanak le a mostani kártérítési igényükről. (az előző törvény alapján beadott igényt kell visszavonni)
Törölt felhasználó 2015. 12. 10. 07:18
Előzmény: #10842  Törölt felhasználó
#10843
Most azoknak kell figyelni, akiknek nem jár vissza, vagy minimális.
Nekik érdemes lemondani a kártérítésről és akkor esetleg kaphatnak a felszámolásból.
Ha nem mondanak le, akkor nem kaphatnak a felszámolásból akkor sem ha a törvény alapján nem kapnak most semmit.
Törölt felhasználó 2015. 12. 10. 07:14
Előzmény: #10840  Törölt felhasználó
#10842
mondjuk nálam bőven felette van és amikor a részleges kártérítést kaptam akkor már eleve levonták az utolsó kamatot.
Törölt felhasználó 2015. 12. 10. 07:12
Előzmény: #10840  Törölt felhasználó
#10841
nem kell adót visszatéríteni, mert nem a kamatot kell visszafizetni, hanem a kamattal csökkentett összeget kapja.
Ha BEVA-tól a 90%-ot kapod, akkor sem jár vissza a 10% adója.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek