Topiknyitó: Portfolio 2015. 03. 10. 11:18

150 milliárdnyi fiktív kötvényt sózott el a Quaestor  

Ugrás a cikkhez
Dúl a brókerbotrány, mellyel kapcsolatban az MNB alelnöke a parlament gazdasági bizottságának keddi ülésén beszélt. Windisch elmondta, hogy mintegy 150 milliárd forintnyi fiktív kötvényt bocsáthatott ki a Quaestor, mely ráadásul a Buda-Cashhez...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 05. 23. 06:34
Törölt hozzászólás
#9840
fosforos 2015. 05. 22. 22:16
Előzmény: #9838  ktamask
#9839
Igen !
ktamask 2015. 05. 22. 22:13
Előzmény: #9836  Törölt felhasználó
#9838
Csak kötvényünk volt, semmi más.
Akkor ezt tehát elég a QKKA-hoz benyújtani.

BudFox
BudFox 2015. 05. 22. 20:12
Előzmény: #9833  Törölt felhasználó
#9837
Üdv
én is dolgozni voltam most értem haza...:-))

Nekem volt egy csomó OTP -m
meg EQ trader -es számlán SP short, és long is.
de az egyenlegközlőben ezeket már készpénz -nek tűntették fel, egyébként stimmel az egyenleg.

Na szóval én is ráírtam a PSFN nek mindent amit az egyenlegközlőn találtam..

most mát csak érkezzen be mind, vagy meg kell várni a határidő végét, és onnantól kezdve még kitudja hány nap amíg megszólalnak hogy megvan -e minden ?

Remélhetőleg 1-2 hét - az már júnis közepe - második fele.

Aztán amit kiadnak, remélhetőleg mindent , az megy gondolom az OTP -bankhoz egyenesen, Tarsoly Csaba unokaöccse nekem ezt mondta - aztán majd az OTP -ből oda transzferálja mindenki ahová akarja, vagy ha kéri, gondolom az ottani bróker le tud majd zárni bármit. és készpénzben kivenni, stb.

Ez is legalább 2 hét, az már június vége lesz.

Szóval mire itt bármi lesz, már a számlán lesz az OTP osztalék remélhetőleg.
Törölt felhasználó 2015. 05. 22. 19:22
Előzmény: #9830  Törölt felhasználó
#9836
szóval nekem sokféle kínom volt na...
Törölt felhasználó 2015. 05. 22. 19:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#9835
Még csak annyit: van akinek a kötvény a fontos, mert abban volt kb. 20 milla, míg részvénye nem volt cask 500eFt...
Nyilván a kötvény beadása fontosabb , az megy a kártérítési alaphoz.
(Egyébként nyílván postán is fel lehetett volna adni, de így van egy ügyvéd dr.akárki által aláírt átvételi példányom...)
Törölt felhasználó 2015. 05. 22. 19:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#9834
ez így van..
kötvény, webbróker, eqtrader, euro értékpapír, nyesz, tbsz, cash, meg ki tudja még micsoda???
Törölt felhasználó 2015. 05. 22. 19:13
Előzmény: #9831  BudFox
#9833
Bocsi,dolgozni voltam...
Most fejeztem be (a munkát...)
Nekem a webbrókerben volt -280eFt hiány, amit nem tudtak megmagyarázni, ezért elküldtem tv ajl-ként a postán, észrevétel címszóval. Ennek atv vevénye megjött.
A kormányablakhoz azért mentem be, mert ahány tájékoztató és nyomtatvány volt, az mind más formátumú volt. Na a kormányablaknál leordítottak ugyan, de kaptam egy tájékoztató nyomtatványt, amin volt egy telefonszám.Ott elmondták, hogy a kártérítési alap, amire a törvény is vonatkozik, cask a kötvényeket érinti.
Nekem volt eqtrader, euro, dollar számlám is ezeket a hitelezői igényként kellett szerepeltetni, de a kötvényeket is fel kellett írni..
Úgyhogy nekem ezért kellett három (kötvény, minden értékpípír+észrevétel) borítékot benyújtani.
Bocsi ha ezzel zavart okoztam, gondoltam más is van, akinek sokféle számlája volt a quaestornál...
Törölt felhasználó 2015. 05. 22. 16:15
Törölt hozzászólás
#9832
BudFox
BudFox 2015. 05. 22. 09:58
Előzmény: #9823  Törölt felhasználó
#9831
Hello

Azt megkérdezhetem hogy neked mi volt az eltérés az egyenlegközlődben, és amit te jogosnak gondolsz igény között ?

(nem kell darabszámokat írni ha nem akarsz...)
Törölt felhasználó 2015. 05. 22. 09:26
Előzmény: #9823  Törölt felhasználó
#9830
én postán küldtem be, vissza is jött a tértivevény

akkor minek menjek a kormányablakhoz, milyen tájékoztató miatt?
a kitöltési útmutatóra gondolsz amit ktamask linkelt a 9828-ban?

"A benyújtott kérelmeket a Kárrendezési Alap és a Beva megvizsgálja, és ha az űrlap kitöltése hiányos, vagy a
szükséges mellékleteket nem csatolták, a kérelmezőt hiánypótlásra hívja fel"

emiatt sem értem miért kéne bármi tájékoztató miután megkapták a kérelmemet, innentől elméletileg sínen van, ha valami nem jó, szólnak

esetleg be tudnánd szkennelni ezt a tájékoztatót? ha nem ugyanaz mint amit ktamask linkelt
Ha ugyanaz, ez az infó is érdekelne :-)
köszi
Törölt felhasználó 2015. 05. 22. 09:23
Előzmény: #9828  ktamask
#9829
szerintem is elég lenne csak a qkka-hoz, de a tájékoztatóban az is ott volt, hogy "javasolt" elküldeni a hitelezői igényt a psfn-nek is

szerintem küldd el, ha már javasolják, ezen ne múljon
ktamask 2015. 05. 22. 07:09
Előzmény: #9827  ktamask
#9828
link

Itt van a tájékoztató, ebből idézek:

Az űrlapon a QUAESTOR kötvények kibocsátásából és értékesítéséből eredő követeléssel rendelkező károsultak jelenthetik be a 2015. évi XXXIX. törvény alapján történő kárrendezés iránti kérelmüket, amely egyben kártalanítás
iránti kérelem is.
ktamask 2015. 05. 22. 07:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#9827
Mármint, én vagy ő értelmezi rosszul?

Ha CSAK kötvényem van, elég a "Quaestor Károsultak Kárrendezési Alapja"-hoz benyújtani a kérelmet, ugye?
Törölt felhasználó 2015. 05. 22. 05:50
Törölt hozzászólás
#9826
ktamask 2015. 05. 21. 23:14
Előzmény: #9823  Törölt felhasználó
#9825
Szia!
Hol írják, hogy mind a 2 helyre be kell adni?
Megtennéd, hogy bemásolod azt a szöveget, ahol te ezt látod?!

"Tájékoztatjuk a Quaestor kötvényes ügyfeleket, hogy egyes hitelezők nem a felszámolóhoz juttatták el hitelezői igénybejelentésüket, a Quaestor Károsultak Kárrendezési Alaphoz benyújtandó kérelmet pedig a felszámolónak juttatták el."

Esetleg erre gondoltál?

Ezt az jelenti, hogy többen a "Felszámolós" nyomtatványt a Q Kárrendezési alapnak, illetve a Q Kárrendezési nyomtatványt a felszámolónak küldtek, nem pedig azt, hogy mind a 2 helyre be kell adni.

Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 20:28
Előzmény: #9823  Törölt felhasználó
#9824
link:
link
Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 20:27
Előzmény: #9822  gyula1971
#9823
Ide is beírom, bár itt már le volt írva úgy látom:
A PSFN.hu-n mostmár világosan ki van írva, hogy minimum két helyre kell leadni az igényünket.

1. Kötvény:Quaestor Károsultak Kárrendezési Alapja
Budapest
Pf. 800.
1476
Ide a kötvény igényt kell leadni, DE be kell menni az illetékes kormányablakhoz és el kell kérni a tájékoztatót is. Itt van egy 30-as telefonszám, amit felvesznek és készségesen tájékoztatnak.
A kötvény igény nem leadása: JOGVESZTŐ!!!

Tehát: Kormányablak!!!!

A másik helyre a hitelezői igénylőlapra mindent rá kell írni, részvényt, casht, kötvényt is, ez a psfn címe, ....(ajánlott tértivevény!!!)
A harmadik: ha eltérés van (nekem volt, "észrevétel" jeligével psfn címére ajánlott tértivevénnyel feladni a postán!!
link
gyula1971
gyula1971 2015. 05. 21. 19:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#9822
A felügyelet felelősségével kapcsolatos kérdésre Windisch azt mondta, áttekintették az összes korábbi vizsgálati anyagot, hogy tanuljanak belőlük. „Mondhatjuk, hogy sikerült fölkapcsolni a lámpát egy addig sötét szobában, s most már teljesen más szemmel tudjuk értelmezni a korábban beküldött adatokat” – fogalmazott, ugyanakkor úgy véli, nem az MNB feladata a felügyeleti vezetők felelősségre vonása.

Az alelnök úgy látja, hogy a brókerbotrány következményeként, a megtakarítások átcsoportosítása miatt eltűnhet néhány kisebb pénzügyi szolgáltató a piacról. Egy, a parlament előtt lévő módosító csomag alapján a jövőben nagyobb kontrollt tud majd gyakorolni a pénzügyi szolgáltatók fölött a jegybank, a változások nagy része még idén hatályba lép.
Törölt felhasználó 2015. 05. 21. 18:25
Törölt hozzászólás
#9821

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek