Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 06. 18. 14:10
Előzmény: #7899  Törölt felhasználó
#7900
kérem, valaki írja meg, hogy érdemes-e munka után (17) menni az MNB elé! Meddig lesztek ott? Meddig tart? Köszi
Törölt felhasználó 2015. 06. 18. 13:46
Előzmény: #7898  Törölt felhasználó
#7899
Kartalanitson az MNB 100%-ig es utolag ahogy akarja, szerezze vissza a penzet az altala nem megfeleloen felugyelt cegektol, azok vagyonabol, annyi ido alatt, amenyire neki szuksege van ehhez. Ez minket mar ne kellen, hogy erintsen. Az igazi felelosok a FELUGYELETI SZERV es a TORVENYI SZABALYOZAST letrehozok.
KARTALANITSANAK!!!!

Szerintem ez ezzel minden karosult jol jarna. Nem kellene vitatkozni a minimalis kulonbsegeken es bomlasztani az egyseget.
Most osszefogni kell, minel nagyobb tomeggel lehet csak nyomast gyakorolni, csak igy van eselyunk!!!
Törölt felhasználó 2015. 06. 18. 13:38
Előzmény: #7889  filter
#7898
Nekem is DKJ van, de honnan latod, hogy a Takarekbank rendelkezik vele? Az egyenlegen van valahol?
detto71
detto71 2015. 06. 18. 13:12
Előzmény: #7896  Törölt felhasználó
#7897
hát meglátjuk hogy sül el a tüntetés.
Reméljük nem olyan lesz mint a hír tv-s behívás
Törölt felhasználó 2015. 06. 18. 12:51
Előzmény: #7895  filter
#7896
Most már Tudod !
filter 2015. 06. 18. 12:45
Előzmény: #7894  Törölt felhasználó
#7895
ÉN NEM..
Törölt felhasználó 2015. 06. 18. 12:38
Előzmény: #7875  detto71
#7894
Kedves detto71 kedves filter, kedves K Edit! Először is! Itt az oldalon rengeteg okos hozzászólás van sok okos sráccal. A face-n nem sok kommentet olvastam. Jól értelmezem hogy nem tudjátok hopeful alias Varga Szabolcs??????????
detto71
detto71 2015. 06. 18. 11:38
Előzmény: #7887  Törölt felhasználó
#7893
"Tisztelt Buda-Cash Károsult.

1.: Minden fellelhető és beazonosítható instrumentum kiadásra kerül a későbbiek folyamán.

2.: A Buda-Cash-nek megközelítőleg 16.000 ügyfele van és minden ügyfél egyedileg lesz meg keresve és behívva. A Buda-Cash munkaereje limitált, de minden kollegánk azon dolgozik, hogy belátható időn belül, megközelítőleg 4-6 hónap alatt az ügyfeleink hozzájuthassanak a fellelhető vagyonelemeikhez.

3.: A vagyonelemek vizsgálata befejezetnek tekinthető, de az elszámolás még a későbbiekben várható. A fellelhető is kiadható papírokról nem adhatunk közzé nyilvános adatokat, a későbbiekben minden ügyfelet egyedileg értesítünk a fellelhető vagyonáról.

A BEVA kártalanítási ideje onnantól érvényes hogy a pontos elszámolást a rendelkezésére bocsájtottuk. Ez még nem történt meg így a 90 napos fizetési határideje a BEVA-nak még el sem kezdődött.

Tisztelettel:
Buda-Cash Brókerház Zrt. „f.a.”
1118 Budapest Ménesi út 22.
(1) 235-1500; (1) 484-7700; (1) 484-7735; (30) 344-0151

Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft.
1055 Budapest Bajcsy Zsilinszky út 78., 1. emelet"

ezt kaptam tegnap a felszámolótól, mégegyszer közzézeszem. akinek van FB fiókja az oda is berakhatja.
detto71
detto71 2015. 06. 18. 11:18
Előzmény: #7888  kissbuda
#7892
ezt csak találgatod, mert te sem értesz hozzá és mi sem. Leírtad, hogy te hogy gondolod, ennyi.

4 hónapja csak találgajuk a folyamatot, ezek fikciók. Nem értünk hozzá. Ha akarnak meglopnak másodszorra is.
detto71
detto71 2015. 06. 18. 11:12
Előzmény: #7885  Törölt felhasználó
#7891
egyet értek veled
detto71
detto71 2015. 06. 18. 11:10
Előzmény: #7882  kissbuda
#7890
"Nem tudom mit kellene ezen bizonyítani?! "

hát azt amit állítottok. Mert ez így rágalmazás.

Persze mindeki tudja hogy így van, de nem tudod bizonyítani és csak ez számít.

A 9 bc gyanusítottból már 6 kint van, mert jogilag nem támadhatók vagy fizettek mindegy.

A legfontosabb lenne a kifizetések felgyorsítása és ezt a telefonos, személyes baromságot elfelejteni. Ezzel tudok egyettérteni, mert ezzel mindaz amit mondtok ellejét lehet venni, vagyis a vagyon elherdálást. Mert ezzel a személyes indulatokkal és rágalmazással biztos hogy nem lesz hatása.
filter 2015. 06. 18. 11:01
Előzmény: #7888  kissbuda
#7889
Mondok még egy érdekeset.

Nekem DKJ-m volt illetve van is, mivel a januári egyenlegen még az is rajta van hogy a Takarékbank rendelkezett vele azaz ott van, volt, ki tudja most?
Nekem ez jó hír, mert akkor ott meg kell lennie.
kissbuda
kissbuda 2015. 06. 18. 10:47
Előzmény: #7887  Törölt felhasználó
#7888
Csak egy kérdés!

Minden ügyfél megkapja utolsó centig a követelését? Mert ha nem, akkor milyen cégvagyonról beszélünk?

A kimutatható cégvagyon az jelen pillanatban az ügyfelektől elsíbolt vagyon!

Ha neked kimutat a cég 100db XY értékpapírt, de az nem tudja neked kiadni, viszont a fiktív Karácsony Miklós számláján ott van az a 100 db XY értékpapír, akkor az most cégvagyon vagy ügyfélvagyon???

Nagyon leegyszerűsítve:

Könyveléstechnikailag cégvagyon, viszont azt tőled lopták el, amiből aztán finanszírozzák a cég felszámolását! Ezután te kapsz majd vissza mondjuk 50 db XY papírt, a másik 50 db-ból meg finanszírozzák a felszámolást!

Törölt felhasználó 2015. 06. 18. 10:29
Előzmény: #7882  kissbuda
#7887
Ügyfélvagyonból finanszírozzák a felszámolást -ezt nem tudom honnan veszitek. A felszámolás költségeit a cégvagyon terhére fogják elszámolni. A cégvagyont és az ügyfélvagyont már régen elkülönítették. Amennyire tudom, ez a brókercégeknél lévő informatikai rendszerek segítségével szinte gombnyomásra megtehető. Tudom persze, hogy minden manipulálható, de egyáltalán nem biztos, hogy ilyen történt. Sőt, az lenne logikus, ha minél nagyobb ügyfélvagyont tudnának kiadni, azaz kevésbé terhelni az éppen üres kasszával rendelkező BEVA-t. Bár lehet, hogy a logika itt nem játszik...
Törölt felhasználó 2015. 06. 18. 10:20
Előzmény: #7883  filter
#7886
Azt jelenti,hogy megbeszélik,hogy eddig mi volt meg és mi nem. És,hogy nem maradhat így,hogy ilyen kevés ember hívnak be. Ezt mondta a bróker mamámnak. És,hogy nagyon nem jó ez,hogy mindeni zaklatja őket telefonon,mert megmondták nekik,hogy ne mondjanak senkinek se semmit sem. Mert nem lehet mondani nekik semmit sem,de a bróker kiakarja faggatni az ottani embereket,hogy kinek mije van meg eddig,meg ilyeneket akar elérni,mert ö is ott dolgozik,de nem azon a részegen.
Törölt felhasználó 2015. 06. 18. 10:15
Előzmény: #7880  detto71
#7885
Pontosan azokat írod, amiket én tegnap már felvetettem Szabolcsnak. Azt javasoltam, hogy a petícióban azt kérjük: gyors ügyintézés + transzparencia. Ez alatt persze nem azt értem, hogy konkrét neveket és számlaegyenlegeket lássunk, hanem azt, hogy legyünk képben, hol tart az ügy. Mennyi ügyfél van, holt tart a hiány megállapítása, miből hány %-ot találtak meg, mikor kapjuk meg az egyenlegeket, konkrétan mikor kezdődik a kifizetés (transzferálás+kp utalás), tehát százalékokat, időpontokat adjon meg. És ez legyen rendszeres, pl. hetente pénteken tegyenek fel a honlapra egy rövid összefoglalást. Rögtön nyugodtabbak lennénk, ha tudnánk, hogy mire számíthatunk és kb. mikor. Ez lenne fontos, nem a vádaskodás, személyeskedés. Komolyan gondoljuk, hogy majd erre leváltják az MNB alelnökét és a felszámolót? Egyáltalán mit tudunk a felszámolóról? Lehet, hogy ő tenné a dolgát, de mondjuk az MNB akármilyen okok miatt megköti a kezét-lábát.
Nem értek egyet a petíció tartalmával és stílusával, de nagyra értékelem Szabolcs aktivitását. Kár,hogy a jóindulatú véleményt személyes sértésnek veszi és iszonyú indulatosan reagált rá.
filter 2015. 06. 18. 10:14
#7884
igen a vádaskodással semmire nem megyünk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Viszont követelhetjük, hogy nem lehet diszkriminatív a kormány, nem tehet különbséget BC és Quaestoros károsult között!!!

filter 2015. 06. 18. 10:10
Előzmény: #7881  Törölt felhasználó
#7883
"ősze hívás"
ez mit jelent?
kissbuda
kissbuda 2015. 06. 18. 10:03
Előzmény: #7870  detto71
#7882
"A Magyar Nemzeti Bank a kizárólagos tulajdonában álló Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft. által kívánja eltűntetni az ügyfelek még meglévő pénzét! Teszi mind ezt úgy, hogy még a törvényesség látszatát sem tartja fenn! Kézi vezérlés útján utasítja a Felszámolót, a jogszabályi kötelezettségeket semmibe véve ad utasításokat értékpapírok eltűntetésére, visszaváltására az egyes ügyfélvagyonok teljes egybeolvasztására! "

és erre bármi bizonyíték van-e?

"Az ügyfelek megmaradt vagyonát a törvények szerint különítsék el és ne abból finanszírozzák az eljárást! "

tudod bizonyítani?"

Nem tudom mit kellene ezen bizonyítani?!
Minden ügyfél visszakapja a követelését az utolsó centig? Mert ha igen akkor OK. De a hírek nem erről szólnak!

Hiány van! És ha hiány van akkor a felszámoló miből működik? Naná hogy az ügyfélvagyonból! Abból az ügyfélvagyonból, ami nem nevesített!

Vagyis minél hosszabb ideig tart a felszámolási eljárás, annál nagyobb anyagi kár fogja érni az ügyfeleket.

Ergo az ügyfélvagyonból finanszírozzák jelenleg is a felszámolási eljárást!
Törölt felhasználó 2015. 06. 18. 09:52
Előzmény: #7880  detto71
#7881
Sziasztok mamám brókere tegnap azt mondta,hogy 27-én lesz egy ősze hívás,hogy megbeszéljék,hogy ez így nem jó,hogy így hívnak be mindenkit....Ne feledjétek eddig amit írtam is igaz volt..Mindenki nyugodjon meg és csak pozitívan álljon mindenki mindenhez hozzá..Mert borzasztó,hogy tényleg az ö személyes ügyfél köréből ami 600 emberből állt,csak 3 hívtak eddig be ez nevetséges ö is mondta,ezért lesz egy ősze hívás június 27-én...Mindenki nyugodjon meg...de az a 3 ember vissza is kapott eddig mindent ezt is hozzá tette..

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek