Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
noworf 2015. 04. 28. 20:03
Előzmény: #5919  detto71
#5920
Lassacskán kijelenthetjük, hogy felénk teljes összhangban kussolnak!
Ugyanakkor némi zavar látszik a tolvajerőben mert a sajtóban össze-vissza hablatyolnak!
MNB Keler Felszámoló jelenleg simán feljelenthető hűtlen kezelésért!!!
detto71
detto71 2015. 04. 28. 19:16
Előzmény: #5918  Törölt felhasználó
#5919
nekem sem válaszolt sem a főügyész sem rogán már kb 2 hete.

Írni kéne a bc-n keresztül a felszámolónak, hogy kérünk egy másolatot a zárlatot elrendelő határozatból. Csak félek, hogy még annyit sem kapok vissza mint egyébként kapnék.
Törölt felhasználó 2015. 04. 28. 16:56
Előzmény: #5917  gyula1971
#5918
Röviden: ma voltam a Kelernél, rákérdeztem mi a helyzet a BC vel.
Röviden leráztak " kérdezzem a felszámolót , meg az NNI-t."
Sokra nem jutottam.
gyula1971
gyula1971 2015. 04. 28. 16:48
Előzmény: #5916  Törölt felhasználó
#5917
Keler vélemény.

A Központi Elszámolóház és Értéktár elnöke az állam szabályozási hiányosságait vetette fel a brókerbotrányokkal összefüggésben. Lantos Csaba
Törölt felhasználó 2015. 04. 28. 16:29
Előzmény: #5914  noworf
#5916
A részvényeinket akarják lenyúlni azáltal hogy azt a BC vagy a Quaestor saját vagyonaként tekintik. S az nem az hanem magánszemélyek részvényei amit bizony a KELER-nek kellene vezetnie naponta!!!. Ja szvsz a KELER is hunyó ebben hogy nem vezette naprakészen a részvénykönyveket. Csak hát erről is nagy a kuss.
Hmmz
Hmmz 2015. 04. 28. 16:05
Előzmény: #5912  mondeos
#5915
Aki lekéste volna:

link

Jól beszél a faszi, már csak a végrehajtás hiányzik.
noworf 2015. 04. 28. 15:28
Előzmény: #5910  Törölt felhasználó
#5914
Kedves Edit!
A magántulajdonom zárolása ügyében tett be és feljelentésem ügyében semmilyen érdemi választ nem kaptam! Az állítólagos bűnügyi zárlat törvénytelen, akár annak okán is, hogy a lefoglalt/ zár alá vett vagyon tulajdonosai a mai napig sem végzést, sem bármilyen hivatalos értesítést nem kaptak!!! A feloldás szvsz majd akkor várható ha a férgek már jól laktak a megtakarításainkból.
Ettől még kűzdeni kell, az unió gyakorlatát és kártérítési szorzóit ismerve, érdemes!
Üdv
filter 2015. 04. 28. 14:43
Előzmény: #5910  Törölt felhasználó
#5913
Sziasztok.
1 "altatnak" bennünket.
2 Szándékosan semmilyen infót nem adnak ki.
3 ..érdekes módon Kvesztornál is csend van..
4 2 hónapja semmire nem mentünk, csak a pénzt költöttük telefonálgatás, levelezgetés
5 nem tisztelnek mint kisbefektetőket a(kik körül tekintően fektettük be a megtakarításunkat), még ajánlott levélben, hivatalos formában sem kerestek meg bennünket
Hát ennyi..

mondeos 2015. 04. 28. 14:13
#5912
"Vegyünk egy példát, ez úgy néz ki, mintha azt mondanánk, zároljuk az orvos házát, ha műtét közben meghal a betege, mert lehet, hogy majd egy műhibaper során megállapítást nyer, hogy hibázott. "

Na most az sokkal jobb, ha - a kórházi példánál maradva - a többi beteg vagyonát foglalják le.

link
Törölt felhasználó 2015. 04. 28. 11:49
Előzmény: #5908  Törölt felhasználó
#5911
NEM ÉL A Linked **eddig is köszönettel
Törölt felhasználó 2015. 04. 28. 11:16
#5910
Azt hiszem írok egy levelet a felszámolónak, hogy tegye közzé a zár alá vételi határozatot, ne a tényt, hanem magát a határozatot, amiben szerepel az indoklás is. Sőt, állítólag nekünk is kapnunk kellett volna belőle, mivel a mi számlánkat is zárolták. Talán azt kellene tenni, hogy az NNI-nek is írunk és kérünk határozatot. Elképesztő, hogy hallgatnak,mint szar a fűben és mi próbálkozunk intézkedni.
mondeos 2015. 04. 28. 11:08
Előzmény: #5904  Törölt felhasználó
#5909
Kb össze is raktam a gondjukat. Hogyan tudnák úgy visszaadni az önkormányzatok pénzét, hogy a többieknek csak a beva határ járjon.
Törölt felhasználó 2015. 04. 28. 11:07
Előzmény: #5907  detto71
#5908
Hungáriások! Egy másik csoportba valaki kiposztolta, hogy kapott egy levelet, amit idemásolok, bár én még nem kaptam...
Tisztelt Hölgyem/Uram!
Mint ismeretes, a Felügyelet 2015 április 20-án hozott döntésével visszavonta a Hungária Értékpapír Zrt. tevékenységi engedélyét és ezzel egyidejűleg kezdeményezte a cég felszámolását.
„Az MNB ma visszavonta a Hungária Értékpapír Befektetési és Értékpapírkereskedelmi Zrt. tevékenységi engedélyét, és kezdeményezte annak felszámolását. A jegybank által feltárt hiányosságok, illetve a felügyeleti biztos adatai alapján a befektetési vállalkozás jelentős összeggel nem tud elszámolni ügyfelei felé. A brókercég arra jogosult ügyfeleit a BEVA kártalanítja majd.”
link
A Fővárosi Törvényszék szerdán (április 22-én) befogadta az MNB kezdeményezését, így a jogerőre emelkedés után megindulhat az ügyfelek vagyonelemeinek kiadása illetve a sérült ügyfelek kártalanítása.
Információink szerint a Felügyeleti biztos által elindítandó folyamat három fontos lépésből áll majd.
1, Minden olyan ügyfél, akinek a vagyonát (számlapénz, értékpapírok stb.) rendben levőnek találta a Biztos, viszonylag rövid határidőn belül hozzájut a megtakarításához (mivel a BSZT szerint meglevő vagyonelemek nem képezhetik a felszámolási eljárás tárgyát). Várhatóan a Biztos nyilatkozattételre szólítja fel ezen ügyfeleket,
Felhívjuk minden kedves értékpapírral rendelkező Ügyfél figyelmét arra, hogy a visszaszármaztatáshoz értékpapírszámlával kell rendelkezniük, mivel az értékpapírokat folyószámlára nem lehet kiadni!
2, Második lépésben a véges kötvénnyel rendelkező ügyfelek kártalanítása kezdődhet el. Jelen állás szerint a teljes (nagyjából 5-6 mrd forint) kötvényállomány ellenértéke hiányzik, azaz a BEVA bevonására lesz szükség. Ennek menetéről majd a BEVA oldalán (www.bva.hu) tájékozódhatnak az ügyfelek.
Tudomásunk szerint a Felügyeleti biztos meg kívánja várni, hogy az Országgyűlés kiterjeszti-e a Hungária károsult ügyfeleire is a Questor ügyfelekkel kapcsolatban hozott törvényt, hiszen ebben az esetben nem csak a jelenlegi 20ezer euró összegig, hanem 100ezer euró összegig (mintegy 30 millió forintig) kártalaníthatják az ügyfeleket.
3, Utolsó lépésben pedig, a felszámolási eljárás keretében azon ügyfelek nyújthatják be igényüket, akik a BEVA kártalanításon felül szenvedtek el veszteséget.
Hangsúlyozzuk, hogy a fenti lépések változhatnak, amennyiben a Felügyeleti/Felszámolási biztos mégis másképp dönt, esetleg törvényi változás következik be menet közben.
Amennyiben bármilyen kérdésük lenne, a lenti telefonszámokon állunk szíves rendelkezésükre.
Tisztelettel,
Csépai Miklós
Treasury Vezető – Head of Treasury
detto71
detto71 2015. 04. 28. 11:01
Előzmény: #5905  Törölt felhasználó
#5907
És mit akarsz kérdezni?
És mire mész vele?
Törölt felhasználó 2015. 04. 28. 10:59
Előzmény: #5905  Törölt felhasználó
#5906
helyesen: budacash kártalanítás 1.0
Törölt felhasználó 2015. 04. 28. 10:57
Előzmény: #5904  Törölt felhasználó
#5905
Emberek, tessék regisztrálni a facebook oldalra!!! budacashkárosultak 1.0
Fontos info van fent!!
"Küld el nekünk az ugyved@budacashkarosultak.hu mail címre jogi kérdésedet. Ügyvédeink a lehető leggyorsabban válaszolni fognak rá."
Törölt felhasználó 2015. 04. 28. 10:38
Előzmény: #5903  mondeos
#5904
mondeos 2015. 04. 28. 10:06
Előzmény: #5901  detto71
#5903
Igazából lenne, akinek előrelépés lenne a kétkezi munka, de annak nem adnak. Inkább a középrétegből akarnak melóst csinálni. Hogy ez miért jó???
Szerintem azért nem történik semmi, mert ha beindulhatnák a dolgok, akkor pikk-pakk a végére érhetnénk. Elég lenne az NNI-t feloldani és beindulna a verkli. Na hogy ezt miért gátolják.......valami tervük lehet az állománnyal.
tchongee
tchongee 2015. 04. 28. 10:03
Előzmény: #5900  tchongee
#5902
detto71
detto71 2015. 04. 28. 09:49
Előzmény: #5900  tchongee
#5901
az elmúlt 25 év megmutatta hogy teljesen mindegy ki van hatalmon, sajnos magyar mentalitás a lopás, sunnyogás és egymás baszogatása.

Elnézem az aktuális ellenzéket, teljesen mindegy hogy az aktuális kormány mit csinál az nem jó. Szedik elő az infókat 500 évre visszamenőleg hogy lehet besározni valakit stb. Itt ebben az országban az ellenzék nem konstruktív mint a fejlett demokráciákban, hanem 4 évig egymást ekézik. Persze a hatalom sem fogadja el az ellenzék egyetlenegy estleg jó meglátását sem. Hányinger az egész gyurcsánytól lázárig rogánon keresztül az egész. Ezek mind szerencselovagok, törvényes bűnözők.
Azt sem értem hogy úgy egyébként orbánnak mi baja va a tőzsdével az ott folyó kereskedéssel és profittal. Persze a költségvetésnek azért jól jön az osztalék. Agyamra megy már hogy csak a kapával végzett munka a becsületes munka. Érdekes őket még nem láttam kapálni.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek