Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 19:43
Előzmény: #5256  szivacs
#5260
beszéltem a brókeremmel.

A felszámoló nem csinál semmit ugyanis az ügyfélnyilvántartási rendszerhez ( CLAVIS ) nem férhet hozzá amíg az NNI fenntartja a zárlatot.
A fellelt ügyféltulajdon ( magyar papírok , kp ) kiadható korábban is függetlenűl attól hogy a külföldön ragadt részvények , paírok , pénzek, haza érnek -e vagy sem.
Ez is az NNI zárlatának feloldása után lehetséges.
szivacs
szivacs 2015. 04. 15. 19:31
#5259
Tuzson szerint:
"– Míg a Buda-Cashnél a meglévő értékpapírokat ki lehet adni a tulajdonosoknak, és csak a meg nem lévőket kell kártalanítani, a Quaestor esetében nincs értékkel bíró megmaradt kötvény – válaszolta lapunknak Tuzson Bence, a Fidesz szóvivője. – A Buda-Cash károsultjainak kártalanítása megoldható a BEVA segítségével, addig a Quaestor áldozatainak a Quaestor kártalanítási alapjára volt szükség."link
szivacs
szivacs 2015. 04. 15. 19:22
#5258
Megrohanták a Quaestor-károsultak a Károly körúti irodát link
szivacs
szivacs 2015. 04. 15. 19:18
Előzmény: #5256  szivacs
#5257
TEBÉSZ:
"Többen felvetették, hogy nem világos, miért kell a Quaestor kötvényeseit előnyösebb helyzetbe hozni a többi hasonló befektetési ügy – például a Buda-Cash, Hungária, de korábbi csalások – károsultjánál. A Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetsége (Tebész) elnöke, Dióslaki Gábor úgy véli, a kárrendezés egyedi módja indokolatlanul hátrányos megkülönböztetést eredményez a mind időben, mind jogalapban azonos problémával küzdő más károsultakhoz képest. Így ellentétes a jogállami jogbiztonság és egyenlőség elvével. Az MTI-nek azt mondta, hogy véleménye szerint hiányzik a közérdek a rendelkezésből, amely egy konkrétan nevesített, magánkibocsátású tőkepiaci termékre vonatkozóan ír elő egyedi megkülönböztetést a kárrendezési folyamatban. Megjegyezte: nem lenne meglepve, ha a most elfogadott törvény miatt egy Buda-Cash károsult az Alkotmánybírósághoz fordulna."
szivacs
szivacs 2015. 04. 15. 19:14
Előzmény: #5254  Törölt felhasználó
#5256
Binder Istvántól pedig megtudhattuk:
"Ezek az értékpapírok az egyes ügyfelek nevén nyilvántartott, azok saját tulajdonát képező papírok, tehát amennyiben az MNB visszavonja a Quaestor Értékpapír tevékenységi engedélyét és a bíróság elrendeli annak felszámolását, nem is számítanak a felszámolási vagyon részének, vagyis az értékpapírok kiadásával nem kell megvárni a felszámolási eljárás lefolytatását sem."

Eszerint mivel az MNB már visszavonta a BC tevékenységi engedélyét és a bíróság elrendelte annak felszámolását, nem kell megvárni a felszámolási eljárás lefolytatását sem.
Reméljük Binder erről tájékoztatta a BC felszámolóját valamint a vagyonzárlatot elrendelőket is és ügyfélvagyon zárlatát feloldják és mielőbb kiadják azt.
tchongee
tchongee 2015. 04. 15. 19:08
Előzmény: #5254  Törölt felhasználó
#5255
Persze 16.000 embert felhívnak és telefonon is leegyeztetik az ügyfélkapun már háromszor megküldött számlaegyenleget....
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 18:55
Előzmény: #5252  Törölt felhasználó
#5254
Akkor összegezzük anapot:
1. Olyan jól állunk hogy az csak na:

„a másik két brókercég esetében olyan előrehaladt állapotban vannak a jogi eljárások, hogy nincs lehetőség a Quaestor esetén alkalmazott megoldásra".

2. várhatjuk hogy megkeressen egyeztetés céljából a felszámoló :

" Munkatársaink egy személyes adategyeztetés időpontjában való megállapodás miatt hamarosan megkeresik majd valamennyi ügyfelet, így Önt is, addig pedig türelmét kérjük. "
noworf 2015. 04. 15. 18:54
Előzmény: #5248  Törölt felhasználó
#5253
Te vagyi űr lenni, nem haj jó ha nem jó/ rosssssz , agyad beteg, ha nem érteni én neked mit mondanivdjcbfgeuejcbcbcheisjxn b akkor jó neked , mert jó sötétnek lenni, takarodjmárinnenapicsábadenagyongyorsan!!!!!!!!
Tekurvaidegesítőagyalágyultbelepofázógépte!
Minenkinevében!
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 17:53
#5252
"Tuzson Bence, a Fidesz frakciószóvivője ugyanebben a műsorban arról beszélt,
azért kell a Quaestor-ügyet másként kezelni, mint a többi bedőlt brókercégét, mert saját papírokat értékesített, vagyis úgy viselkedett, mintha betétet gyűjtene.

A többi szolgáltató viszont állampapírokat és részvényeket értékesített, így az ügyfelek nagy része megkapja a valós értékpapírját."

Most ezt értsem úgy hogy a többi szolgáltató között a Buda-Cash-re is gondol? Ő honnan tudja,hogy a többségünk megkapja az értékpapírjait? link

Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 17:46
Előzmény: #5249  Törölt felhasználó
#5251
gúgül trenszléjtör értem amit
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 17:44
Előzmény: #5185  Törölt felhasználó
#5250
brendonz nem teker világos macska? de ha jól, nekem se, bévatag ugye
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 16:37
Előzmény: #5248  Törölt felhasználó
#5249
<Na én se vagyok oda ALSÓ HATÁR BEVÁ-ért>
De reál se- meg 71 se-
Azt ide lökik könnyen-
-bocsánat-
<Igaz az elején még azt se néztem ki ebből-
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 16:33
Előzmény: #5247  Törölt felhasználó
#5248
VÉGÜL IS EGY HAJÓBA VAGYUNK-
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 16:33
Előzmény: #5245  Törölt felhasználó
#5247
OK.
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 16:32
Előzmény: #5245  Törölt felhasználó
#5246
Relatíve- értelek-
na meg tudod munkád én munkám során mennyi dolgot tapasztaltam/láttam EZ VAN ELŐNYBE
Mindig hallgató/elbújó típus vagyok!-Szegény szoci haverjaim hallatták a hangjukat!!!!!!
-Igaz valamicskét vitt/visz előre-
Tényleg beletaláltál-
Saját sebeim nyalogatom- fanyalgós- talált-

Egyszer csendi mondta még megszületett döntés
előtt fene a gusztusomat-
Persze nem írtam le Kötvényesek vissza fordíthatatlanok- Mit mondjak- Ember megalkuvó-
-Bent(melóba)elmondtam csak nevetnek!!
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 16:01
Előzmény: #5244  Törölt felhasználó
#5245
Te Albi !

Ne fanyalogj !

Ha okosabbat tudsz produkálni tedd meg !

Lássuk mire vagy képes !
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 15:34
Előzmény: #5243  Törölt felhasználó
#5244
Alá van támasztva- különben
csak respekt ez RÁJUK NÉZVE-
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 15:31
Előzmény: #5242  Törölt felhasználó
#5243
ennyi és ennyi ügyfél nevében-
benne van????
Törölt felhasználó 2015. 04. 15. 15:30
Előzmény: #5238  Törölt felhasználó
#5242
>jó az passzívak vagy nem-

-már ha befogadnák biztos kérnének ez kell
az kell szerintem annyira lojálisak-
megy ott ügyvédektől is- ajajaj-
egyáltalán nem bab-hogy beadtad-
tchongee
tchongee 2015. 04. 15. 15:21
Előzmény: #5240  detto71
#5241
Ugy tudom 60 nap van a beadásra és a következő rendes ülésükön kell tárgyalnia...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek