Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
detto71
detto71 2015. 04. 13. 16:44
Előzmény: #4878  detto71
#4880
"Mikor juthat hozzá a befektetett pénzéhez, részvényeihez egyéb követeléseihez?
Az eljárás lefolytatásának nincsen törvényi határideje, a vizsgálat lefolyásának ideje az ügy bonyolultságának függvényében változhat. Az eljárás folyamán minden hivatalos dátumról a honlapon tájékozódhat.
"
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 16:43
Előzmény: #4875  Törölt felhasználó
#4879
Tisztelt Rogán Úr!

Sajnálattal vettem tudomásul, hogy a brókerbotrányok károsultjait „védő” törvény kizárólag a Questor károsultakra vonatkozik.

Kérem Önt, mint frakcióvezető helyettes, illetve a brókerbotrányok károsultjaival már foglalkozó képviselő, vizsgáltassa felül a jelenlegi jogszabályokat a tekintetben, hogy a pénzügyi károsultak között miért nincs egyforma ítélkezési, jogalkotási, kértérítési mód?!

Amíg eddig egyetlen jogszabály sem vonatkozott kötvénytulajdonosi kártérítésre, addig a Questor kötvénytulajdonosoknak hirtelen alkottak ilyet, sőt megemelt (30mFt) összegű és gyors kártalanítást (1-2 hónapon belüli) engedélyez a jogszabály. De kérdem én, a BudaCash brókerház károsultjaira mindez a privilégium miért nem vonatkozik? Mi mennyiben különbözünk a Questor károsultaktól? Ráadásul nekünk nem csak kötvényünk volt a BudaCash-nál, hanem biztosítás alá eső részvény és kp is. Melyről mint kiderült nem azt vették meg, amire megbízást adtunk, hanem a Questorhoz hasonló fiktív ügyletekre használták a pénzünk. Vagyis míg a Quaestornál megérte fiktív kötvényeket venni, addig a Buda-Cashnél nem. Miért nincs egyenlő „bánásmód”?!

Vagy mint Állampapír tulajdonost (Buda Cash brókerháznál volt letétben), mely szintén kötvény, miért csak 6,1mFt-ig kártalanítanak? Miért más egy Questor kötvény, mint egy Államilag garantált? Miért nem jár ez után is 30mFt kártérítés?

Hol van itt az egyenlő elbírálás károsult és károsult között? Hiszen a BudaCash brókerháznál is bűncselekmény áldozatai vagyunk!

A BudaCash brókerház károsultjainak vagyonát miért zárolták? Miért nem férhetünk hozzá saját (megmaradt) vagyonunkhoz? Hiszen a számlánkon lévő vagyon nem képzi a brókerház vagyonát!
A Questornál vagy a DBR bankcsoportnál miért lehetett rövid határidővel kártéríteni és a brókerház ügyfeleivel miért nem lehet ugyan ezt megtenni? Miért kell a brókerház ügyfeleinek hosszadalmas és bizonytalan idejű rendőrségi, bírósági procedúrákon keresztül menni, míg más károsultaknak nem?

Sem állami, sem felügyeleti szinten miért nem támogatja a Budacash BRÓKERHÁZ károsultjait senki? A brókerház károsultjait és ezen emberek meglévő vagyonának kiadását és a gyors kártérítést miért akadályozzák és ez ellen miért nem lép fel a Questorhoz hasonlóan az Állam vagy a Felügyelet?! MIÉRT VAGYUNK ELFELEDVE, MÁS KÁROSULTKÉNT KEZELVE?

Hónapok elteltével miért nem kapunk világos és nyílt tájékoztatást? A nyilatkozatokban folyamatosan váltózó ügyfélszámról, vagyonról, és határozatlan (beláthatatlan) idejű kártérítési, vagy meglévő vagyon kiadásiról olvasni. (nyomozás és bírósági döntést követően).
MIÉRT NEM LEHET KORREKT információkkal ellátni minket, brókerház károsultakat? Miért nincs senki (Állam, Felügyelet) a helyzet magaslatán, hogy megkövetelje mindezt, illetve a vagyonunk kiadását akadályozó tényezőket vizsgálva intézkedéseket hozzon a folyamatok felgyorsítására?

Kérném az Ön segítségét és támogatását, hogy a BudaCash brókerház károsultjai is a Questorhoz hasonló feltételekkel illetve gyorsasággal juthassanak hozzá még meglévő vagyonukhoz illetve a megemelt kártérítéshez.

u.i.
Mi a BudaCash brókerház károsultjai vagyunk, akik eddig sem figyelmet, sem támogatást, sem egyenlő elbírálást, sem a saját vagyonunkhoz jutást, sem a DBR bankcsoporthoz és Questorhoz hasonló gyors kártalanítást nem kaptunk.
detto71
detto71 2015. 04. 13. 16:43
Előzmény: #4877  Törölt felhasználó
#4878
új közzététel a bc oldalán
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 16:41
Előzmény: #4875  Törölt felhasználó
#4877
BEVA nélkül is logikusnak tűnne fizetni, értem én. De,hogy dobjál el a megfeleltetést- bár úgy lenne-
filter 2015. 04. 13. 15:54
Előzmény: #4875  Törölt felhasználó
#4876
a postát most hívtam pénteken lett kézbesítve a psfn hez a levél
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 15:38
Előzmény: #4874  Törölt felhasználó
#4875
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 15:12
Előzmény: #4873  Törölt felhasználó
#4874
Egy két embernek adnak számot MNB-től
na azzal nem igen lehet sokra/messzire menni-
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 15:11
Előzmény: #4872  Törölt felhasználó
#4873
tulajdonképen ez egy olyan
mikor az ellopottnak ki van szolgáltatva az egész,na az is akitől el úgy lehet nem is lopták-

Addig még ezek együtt nincsenek mérlegelve minden
csak TALÁLGATÁS-

szóval egyetemesen kell nézni.
eln. a nagystílűségemért
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 14:58
Előzmény: #4871  Törölt felhasználó
#4872
nincs összhangban semmi, de nyugi-
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 14:57
Előzmény: #4867  detto71
#4871
JÓ Beszélsz, De Hunginál vagyok-
onnét ég ennyit se tudok kit fogadott be
az MNB Felügyeleti Biztos Teljes vonatkozásba na arról oszt végkép semmit-
Az én kaptam Egyenleglapot tudnom
kéne a többiekkel milyen viszonyba van!!
hát így állunk- nem különből
detto71
detto71 2015. 04. 13. 14:55
Előzmény: #4868  filter
#4870
nem tudnak vagy nem akarnak?
detto71
detto71 2015. 04. 13. 14:54
Előzmény: #4868  filter
#4869
én is megkaptam az mnb válaszlevelét, ugyanaz mint a tiétek. Leírták kiknél kell érdeklődni. Mindegy mit kérdeztel ugyanazt a sablon levelet küldik el.
Nem is vártam mást. Kíváncsi vagyok a főügyészség fog-e válaszolni.
filter 2015. 04. 13. 14:49
Előzmény: #4867  detto71
#4868
most beszéltem a felszámoló titkársággal semmilyen infót nem tudnak adni, a BC közpntot kérdezzem ő azt mondta ..nem semmi egymásra mutogatnak!
detto71
detto71 2015. 04. 13. 14:44
Előzmény: #4861  Törölt felhasználó
#4867
Miért a q-nál nem ugyanúgy lopástárgya lett az ügyfélvagyon?

Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 14:20
Előzmény: #4865  Törölt felhasználó
#4866
Olyan ez is követelek oszt semmi alapom
már eln.- Felügyeleti Biztos Jóváhagyása nélkül a vagyon nem vagyon na így kell ezt
felfogni-
Gondolni való akkor milyen jó érzés mikor
nem tudnak Egyenleglappal szolgálni!
ennyit nektek mára de már sokat mondtam
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 14:15
Előzmény: #4863  Törölt felhasználó
#4865
Elzárva azé nem lesznek!!
Lesz olyan része a dolognak ami kimutatható lesz ami nem- na ez RÁNK IS ÉRVÉNYES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Több kevesebb különbséggel
LÁTOM,NEM LÁTOM NINCS MÉRLEGRE TÉVE!!
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 14:12
Előzmény: #4852  Törölt felhasználó
#4864
mondjuk az is hihetetlen, hogy a portfolio.hu aminek a fórumán zajlik ez a beszélgetés nem fedezte még fel ezt a visszásságot...
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 14:11
Előzmény: #4860  detto71
#4863
MINDÉG JÓ FOGOD FEL
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 14:09
Előzmény: #4861  Törölt felhasználó
#4862
bocsánat,ha meg volna kiadnák-
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 14:07
Előzmény: #4860  detto71
#4861
Buda-Cash ügyfelek éveken keresztül elzárva lesznek még a számláikon fellelhető pénztől is!
Láttam a panaszt még elzárva ami ott van
régen kiadták volna,de mivel a lopás tárgya lett az ügyfél bázis-
az sincs bebizonyítva-

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek