Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
detto71
detto71 2015. 04. 13. 13:43
Előzmény: #4858  Törölt felhasználó
#4860
ha májusban nem történik semmi, értem itt valami egynleget a megmaradt ügyfélvagyonról, akor sokáig nem kapunk kártérítést nem hogy a saját tulajdonunkat.
Hmmz
Hmmz 2015. 04. 13. 13:42
Előzmény: #4843  Törölt felhasználó
#4859
mást nem sajnos
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 13:37
Előzmény: #4857  detto71
#4858
figyelmet
detto71
detto71 2015. 04. 13. 13:36
Előzmény: #4856  Törölt felhasználó
#4857
klisék, általános dolgok. Nem is tudom mit vártatok.
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 13:26
Előzmény: #4855  farkasj41
#4856
ua mint tchongee

A Magyar Nemzeti Bankhoz megküldött, a Buda-Cash Brókerház Zrt. f.a.-val (Befektetési vállalkozás) kapcsolatos megkeresésére az alábbiakról tájékoztatjuk.

A Befektetési vállalkozás tevékenységi engedélyének visszavonásával és a felszámolási eljárás megindításával a Felszámoló vette át az intézmény irányítását, és ő gondoskodik a pénzügyi szolgáltató jogszerű működéséről. Felhívjuk a figyelmét, hogy hitelezői igénybejelentését 2015. április 14-ig teheti meg a Befektetési vállalkozásnál, vagy felszámolónál.

Beadványában foglaltakat megerősítve tájékoztatjuk, hogy a Befektető-védelmi Alap (Beva) az érdemi elbírálást akkor tudja megkezdeni, ha a Befektetési vállalkozás felszámolójától megkapja a kártalanítás megállapításához szükséges adatokat. A felszámoló az ügyfélköveteléseket egyezteti az ügyfelekkel, és felméri a meglévő és kiadható ügyfélvagyont. Amikor a felszámoló már nyilatkozni tud arról, hogy az egyes ügyfelek részére mit ad ki a Befektetési vállalkozás, és mi az a hiány, ami után kártalanítani kell az ügyfelet, a Beva haladéktalanul megkezdi és legkésőbb kilencven napon belül elbírálja a benyújtott kártalanítási kérelmeket.

A Felszámoló elérhetőségei:

Postacím: 1055 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 78. I.e.;

Központi telefonszám: +36 (1) 321-0116

Központi telefax: +36 (1) 321-0209; Központi e-mail: info@psfn.hu

Internet honlap: www.psfn.hu

A felszámoló biztos: Krajcsó Árpád



A Befektetési vállalkozás elérhetőségei:

Cím: 1118 Budapest, Ménesi út 22.

Tel: 06-1-235-1500, 06-1-484-7700, 06-1-484-7735, 06-30-344-0151.



Tájékoztatjuk, hogy a hatályos törvények alapján a Befektető-védelmi Alap (BEVA) kártalanítása 20 000 euróig, mintegy 6 millió Ft-ig terjed, azonban kormányzati szándék van a kártalanítási alapok összevonására és egységesítésére.

Tájékoztatjuk, hogy további információért keresse fel a BEVA honlapját. (www.bva.hu)

Tájékoztatjuk, hogy az MNB a pénzügyi szolgáltató ügyfelei számára hasznos információkról honlapján (www.mnb.hu) folyamatosan tájékoztatja a nyilvánosságot, a tájékoztatás itt érhető el: link

Bízunk benne, hogy a tájékoztatással segítségére lehettünk.

Üdvözlettel:

Pénzügyi Fogyasztóvédelmi Központ
farkasj41 2015. 04. 13. 13:22
Előzmény: #4845  Törölt felhasználó
#4855
Konkrétan mit írt a felszámoló ....?
detto71
detto71 2015. 04. 13. 13:14
Előzmény: #4852  Törölt felhasználó
#4854
igen pont erről van szó. És egy tv műsor sincs a dolgoról a közvélemény úgy tudja hogy a BC-nél mindenkit kártalanítottak.
detto71
detto71 2015. 04. 13. 13:11
Előzmény: #4849  Yami
#4853
írtam én a múlthéten mnb-nek, főügyésznek, Bc-nek a gazdasági tv-nek vagy mi a tököm..

Főleg az ügyfélvagyonzár miatt és valami határnapot, amikor várható a kártalanítások kifizatése és a magántulajdon kiadása?

Még válasz sem jött, de tudom mi lesz benne, mindegyik a másikra fog mutogatn, hogy kinél kell érdeklődni.

az nem igaz, hogy nem tudják hogy a zárlat melyik folyamatig lesz fenn és mikor oldják fel.
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 13:10
Előzmény: #4851  detto71
#4852
Egy Buda-Cash károsult panasza: jobban járt, akit a Qaestor csapott be?
2015. április 13., 12:53

Privátbankár

A politikusok szeretnek a statisztikák mögé bújni, ám most hibáztak: a Buda-Cash csődjénél bejelentett 96 százalék a DRB betétes ügyfeleket jelöli, a tényleges befektetők egy fillért sem kaptak, sőt egyre kevesebb a remény. Eközben a Quaestor károsultjait "napokon belül" kártalanítják - panaszolja egy, a Privátbankár.hu-hoz eljuttatott olvasói levél.

A Buda-Cash Brókerház 15 ezer ügyfele közel 30 milliárd forintjának megtérítésére vár. Ügyükben nem hogy előre haladnának az események, inkább mintha visszafelé forogna a kártalanítás kereke -írja egy megkárosított befektető, akinek a levelét közöljük.

Zár alatt a vagyon - az ügyfeleké is

A politikusok ügyüket előszeretettel intézik el azzal, hogy a Buda-Cash károsultak 96%-a már kártalanítva lett. Ez teljes félreértés, hiszen a Buda-Cash csoporthoz tartozó banki ügyfelek jó része valóban már megkapta az OBA kártalanítást, a Buda-Cash Brókerház 15 000 érintett ügyfele azonban még egyetlen forintot sem látott a befektetéseiből.

Sőt! A Felszámoló április 7-én keltezett levelében arról tájékoztatta az ügyfeleket hogy a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) zár alá vette a cég valamennyi értékpapír- és pénzforgalmi számláját, és lefoglalta a társaság egyéb vagyontárgyait is. Mint írják, a bűncselekmények súlyossága miatt a bíróság előreláthatólag vagyonelkobzásról is dönt majd, így a felszámolási eljárásban felosztható vagyon várhatóan csökkenni fog. Vagyis a politikusok szerint már 96%-ban kárpótolt Buda-Cash ügyfelek pénze éppen vagyonzár alá kerülni és fogyatkozni látszik. Az NNI által elrendelt vagyonzár teljes pénzügyi nonszensz, hiszen a zár alá helyezett vagyon nagy része nem a Brókerház, hanem az ügyfelek vagyona, amit nem lehet felhasználni a Brókerházban keletkezett hiányok betömésére.

Vagyis a néhány napja nagy sietve bejelentett örömhír, miszerint a 62 milliárdos Buda-Cash kár fedezi a Brókerháznál fellelt 68 milliárdos vagyon, a károsultakat nem igazán nyugtathatja meg.

Hiszen hiába van meg a vagyon, vagy annak nagy része az ügyfélszámlákon ha a T. Rendőrség ezt a vagyont összemossa a Brókerház vagyonával és bűnügyi zár alá veszi azt. Ezzel hosszú évekig, a büntetőper lezárásáig, megakadályozza hogy a felszámoló hozzáférjen a vagyonhoz, értékesítse azt és kártalanítsa az ügyfeleket.

A felszámoló arra bíztatja az ügyfeleket hogy polgári jogi igényként próbálják hosszú éveken keresztül perelni jogos követelésüket.

Pedig a Questor-ügyfelek pár hónap alatt pénzhez jutnak

Ez az eljárás megdöbbentő ellentmondásban van a tapolcai választások előtt villámsebességgel megalkotott Quaestor kártalanítási javaslattal. Ez a javaslat néhány hónapos határidővel, azaz belátható időn belül, 30 millió forintig terjedő, azaz visszamenőlegesen 5-szörösére emelt összegű BEVA-kártalanításról intézkedik.

Furcsán és megdöbbentően visszás ez a kettősség. A Quaestor ügyfelek eltűnt pénze gyorsan és emelt összegű garanciavállalással kerül megtérítésre, míg a Buda-Cash ügyfelek éveken keresztül elzárva lesznek még a számláikon fellelhető pénztől is!

Holott ez a pénz messze eltörpül a Quaestor ügyben szublimált kárértéktől.

Jobb, ha az embert a Quaestor csapja be, mint a Buda-Cash...

Mivel a dolgok ezen menetében semmilyen racionális, észérvekkel megmagyarázható logika nincsen, így a külső szemlélő csak arra tud gyanakodni, hogy a háttérben a károsultak érdekeit felülíró játszmák zajlanak. Mindeközben a keményen dolgozó kisember csak azt látja, hogy a pénze nem akar hazatalálni. Vagyis míg a Quaestornál megérte fiktív kötvényeket venni, addig a Buda-Cashnél nem. Az én csalóm károsultjait kárpótoljuk, a tiéd pedig boldoguljon, ahogy tud.
detto71
detto71 2015. 04. 13. 13:05
Előzmény: #4849  Yami
#4851
Na és hogyan kellenne megszervezni?
Írsz ide hogy holnap mindenki a kossuth térre?

Szerinted a q-sok maguktól csináltak mindent? Mögéjük állt az ellenzék stb.
A másik tüntetgethetsz te bármeddig, ha a kormány részéről nincs hajlandóság hogy felgyorsuljanak az események stb, akkor úgy sem lesz semmi.

Mivel úgy néz ki, hogy a BC befektetők között nem volt nagy kutya így ez is le van ejtve.
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 13:05
Előzmény: #4849  Yami
#4850
várom az időpontot, a helyet és a részleteket.
Yami 2015. 04. 13. 12:57
#4849
Tisztelt sorstársaim! El vagyok képedve a Buda-Cash-es károsultak lagymatagságán. Becsaptak, megloptak bennünket és ehhez asszisztált a Magyar Állam. Ne tökölődjünk, mutassunk erőt és elszántságot. A károsultak részére a peres útnak nincs sok értelme. Mire a perek lezajlanak - amit lehet, hogy meg sem érünk - magunk is és családjaink is teljesen tönkre mennek.
Legyünk már férfiak (igen a NŐK is) akik harcolnak a családjukért. Ha nem tesszük nem vagyunk többek, egy sz@rkupacnál.
Hol van a többi károsult? MÁRA MÁR ÁLLÍTÓLAG 16000-EN VAGYUNK! (De valójában azt sem tudjuk mennyien vagyunk.) Sajnos itt meg mást sem látni, mint hogy mindenki csak a saját problémájával van elfoglalva. Csak az összefogásunkkal érhetjük el, hogy megkapjuk ami a miénk.
Már leírtam előző hozzászólásomban szerintem mi a megoldás, ami megfelelne minden károsultnak. A Magyar Állam kártalanítson bennünket és a felelősökön hajtsa be a keletkezett kárt. Ha nincs rá megfelelő törvény, akkor alkossanak. Nem ez lenne az első eset. Mi nem tudjuk ezt a szövevényes céghálózatot feltárni. Az elsődleges információk szerint a feltárt vagyon fedezné a károsultak teljes kártalanítását.
Eltelt 48 nap és még mindig nem tudunk semmit! Mi ennek az oka? Mi van a háttérben? Miért jön az át a médiából, mintha a mi BC-sek ügye már rendezve lenne? A DRB-s ügy fő vonalakban megoldódott, de a BC-s ügy nem ugyan az, és velünk nem foglalkozik senki. Mi pedig ahelyett, hogy összefognánk és hallatnánk hangunkat, harcolnánk jogos követelésünkért itt csak fórumozgatunk, pedig a helyünk a Kossuth téren lenne. Nehogy nagyon meglepődjünk a végén!
YAMI
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 12:51
Előzmény: #4847  Törölt felhasználó
#4848
link
És szerintetek öket miből károsítják?
Nagyonjó hogy ő azzal védekezik hogy nem ő lenne a legnagyobb bukó.
Vajon a botrány kirobbanása előtt tudta-e mindenki hogy hol a lové, vagy ha bejön a számítás akkor a kamat magánzseb?
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 12:40
Előzmény: #4845  Törölt felhasználó
#4847
ja, benne volt tchongee.-ban is

Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 12:38
Előzmény: #4844  farkasj41
#4846
Nem akarok vészmadár lenni, de szerintem a jó erős részvényeinknek annyi. Nem tudom elhinni, hogy ha kifizethetik az Otp-met kb 4100 ft-tal akkor ideadják az 5700 Ft-os részvényt, vagy a 11000Ft-os MOL helyett a lassan 15000Ft-osat. Sajnos szerintem jól fog az jönni valakinek, vagy a Questor mentőalapba fog landolni.
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 12:35
Előzmény: #4843  Törölt felhasználó
#4845
nekem is megjött az MNB válsza, nagyjából mint az előszőekben leírt, de nekem beleírta, hogy Krajcsó Árpád a felszámoló
??????
farkasj41 2015. 04. 13. 12:15
Előzmény: #4842  Hmmz
#4844
Ez már többször is megjelent ,mikor hova ,miért kell beadni, új dolgot írjál a felszámoló szerit menny van meg az értékpapírokból állampapírok kötvények, külföldi, belföldi részvények stb...,kb erről mikor kapunk tájékoztatást stb
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 11:58
Előzmény: #4842  Hmmz
#4843
mondtak esetleg mást is?
Hmmz
Hmmz 2015. 04. 13. 11:54
Előzmény: #4801  Hmmz
#4842
na sikerült felhivni a felszámoló non profit kft-t, akkor is be kell adni hozzájuk IS az igényed, ha beva határ alatt vagy.
még holnap utoljára
detto71
detto71 2015. 04. 13. 11:43
Előzmény: #4834  filter
#4841
hát én már leadóztam!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók