Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 04. 12. 13:10
Előzmény: #4776  tchongee
#4780
JÓ BESZÉLSZ
farkasj41 2015. 04. 12. 12:57
Előzmény: #4776  tchongee
#4779
A bűnügyi zár azt is jelentheti ,hogy a károsultak érdekében történt ,a felmérés megtörténte , számbavétele után a kiadható vagyonelemek kiadásra kerülnek, a bűnügyi zárat ,mint adminisztratív eszközt feloldják.
Törölt felhasználó 2015. 04. 12. 12:57
Előzmény: #4774  detto71
#4778
Bűnügyi zár alá az vonható ami része a bűncselekménynek ! A meglévő részvény nem pépezi azt tehát kiadható a tulajdonosának ! Megírtam már!!
tchongee
tchongee 2015. 04. 12. 12:52
Előzmény: #4776  tchongee
#4777
Dr. Réti László
felszámolóbiztos
tchongee
tchongee 2015. 04. 12. 12:45
Előzmény: #4775  farkasj41
#4776
qRVA annyukat, tegnapig 13000 ügyfálről/károsultról beszéltek ma már 16000 BC károsultról? Qustornál már azt is pontosan tudják 73 ember van Beva 30 millió ft felett! Itt még sem a károsultak pontos számát sem a kárértéket sem a fellelt vagyont nem sikerült számbavenni lassan 2 hónap alatt!!!
farkasj41 2015. 04. 12. 10:46
Előzmény: #4773  szivacs
#4775
Ez már előzőleg is megjelent ,valaki benfektesebbnek - e témában kellene érdeklődni, és az eredményt , vagy eredménytelenséget közreadni.
detto71
detto71 2015. 04. 12. 10:45
Előzmény: #4758  filter
#4774
Semmit nem jelent. Rendszeresen keverik a fogalmakat a felelős nyilatkozók. Nem fogják felemelni, én annak is örülnek ha időben kartalanitananak bennünket és visszaadnak azt ami a miénk. Bunugyizar alatt van minden és ezért nem kiadható, dehogy meddig arról senki sem mond semmit
szivacs
szivacs 2015. 04. 12. 10:37
#4773
"Fontos információk a Buda-Cash károsultjainak!
MTI
2015. április 12. 10:15

A Buda-Cash Brókerház Zrt. felszámolása során a hitelezői igények benyújtására április 14-éig, keddig van lehetőségük az ügyfeleknek, a kedden postára adott igénybejelentést még befogadja a felszámoló.

A brókercég felszámolását a Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit (PSFN) Kft. felszámoló biztosa végzi. A cég székhelye a közelmúltban megváltozott, de mind az új címre - 1055 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 78. -, mind a régire - 1071 Budapest, Damjanich u. 11-15. - küldött igénybejelentések megérkeznek a felszámolóhoz, mivel a Magyar Postával kötött szerződés alapján a leveleket átirányítják az új székhely címére. Az igénybejelentés a Buda-Cash címére is feladható.

A hitelezői igények bejelentésére használható nyomtatványminta megtalálható a Buda-Cash Zrt. honlapján, ennek használata azonban nem kötelező.

Még egy határidőre kell figyelniük az ügyfeleknek: a követelések március 4-i egyenlegének egyeztetésére nyitva álló határidő április 24-én jár le. Célszerű az ügyfeleknek a Befektető-védelmi Alaphoz (Beva) is benyújtani a kártalanítási kérelmüket. Erre 2015. március 27-től számítva egy éven keresztül van lehetőségük. Az ehhez szükséges nyomtatvány letölthető a Beva honlapjáról is.

A Beva az érdemi elbírálást akkor tudja megkezdeni, ha a Buda-Cash felszámolójától megkapja a kártalanítás megállapításához szükséges adatokat. A felszámoló az ügyfélköveteléseket egyezteti az ügyfelekkel, és felméri a meglévő és kiadható ügyfélvagyont. A PSFN pénteki tájékoztatása szerint azonban az egyeztetés még nem zárult le az érintett, mintegy 16 ezer ügyféllel. Az ügyben bűnügyi vizsgálat is folyik, és mivel a Buda-Cash vagyona bűnügyi zár alatt áll, azzal a felszámoló nem tud rendelkezni, így az ügyfélvagyon kiadása jelenleg nem lehetséges."
Törölt felhasználó 2015. 04. 12. 09:33
Előzmény: #4771  Törölt felhasználó
#4772
Nem elég forró lábatok alatt a talaj?
Azt hiszed átlehet azt lépni-
MNB FELÜGYELETI BIZTOS NEM IGAZOL SEMMIT-

-Kezdjed magadtól elölről az egészet az a neve-
-Itt csúsztatok ki a pályáról
Pertársasság- hova? ettől már nem kell jobban bedöngölni-
Törölt felhasználó 2015. 04. 12. 09:28
Előzmény: #4770  Törölt felhasználó
#4771
Gyenge kifogás az,ha a Q-tor Kötvényeseknél nincs rendbe semmi,akkor
nekünk is jár- Mivel támasztod alá?!
(AZZAL,HOGY ÉN HOGY ÍROK,JÓ VAN! PÉNZNYELŐVEL,HÁT PERSZE)
Törölt felhasználó 2015. 04. 12. 09:15
Előzmény: #4767  tchongee
#4770
Feleslegesen játszod az agyad-
na ismersz Te engem,mikor az ADOTT témáról beszélünk szeretitek kikerülni-
NA LE IS ÁLOK,NEM ELÉG NÉVTELENNEK
VAGYTOK MÉG AKKOR ENGEM SZAPULSZ-

JÖSSZ ITT A HÜLYESÉGGEL SENKI TŐLETEK
NEM KAPOTT EGYENLEGLAPOT!
TALÁN VÉLETLENNEK KÖSZÖNHETŐEN 20 EMBER-
TÉGED EZ HIDEGEN HAGY,ÁM LEGYEN-
tchongee
tchongee 2015. 04. 12. 09:14
Előzmény: #4768  Törölt felhasználó
#4769
DDD
Törölt felhasználó 2015. 04. 12. 09:11
Előzmény: #4767  tchongee
#4768
Jó engem nem érdekel ez mondjad inkább így
Te engem kiforgatsz- mire nem fogod rá a beírtakat-
Kaptál EGYENLEGLAPOT itt írják 100-an
nem- Azért dobtak a BEVÁ-hoz lássanak adatot!
ennyi- jössz a hülyeségeddel mit akarsz rám
ragasztani-
tchongee
tchongee 2015. 04. 12. 08:59
Előzmény: #4764  Törölt felhasználó
#4767
Örülök. hogy te érted, de én semmit nem értek azokból amiket te írsz! Ne haragudj te milyen nyelven írsz? Ez valami google translate fordítás?
tchongee
tchongee 2015. 04. 12. 08:56
Előzmény: #4762  tchongee
#4766
Köszönjük megkeresését!

A HVG Kiadó Ügyfélszolgálata fogadta levelét, az üzeneteket munkanapokon a beérkezés sorrendjében dolgozzuk fel.

Türelmét és megértését köszönjük!
Törölt felhasználó 2015. 04. 12. 08:49
Előzmény: #4764  Törölt felhasználó
#4765
Kötvényesek viszonylatát nézem BIZONY
OTT IS A NYILATKOZATOT BEKÉRIK!!!
Érintve volt-e a bankkal-
Nálatok azt se tudják kimutatni-
na valahogy így kéne ezt látni-
Nem akartam megbántani senkit
Törölt felhasználó 2015. 04. 12. 08:44
Előzmény: #4761  Törölt felhasználó
#4764
-Tudod Nálatok az a Fő(LEGNAGYOBB)baj,EGYENLEGLAPOT
MNB FELÜGYELETI BIZTOS nem tudta FELÉTEK IGAZOLNI,ELISMERNI!!

>Cím,név azonosító szintig eljutottatok.
Pár embernek úgy lehet kiküldték
Nagyon keveset találtak MEGŐRZÉS ALATT.
Bedőlés napját megelőző éjszaka kilopták ügyfelek adatait!!
MNB FELÜGYELETI BIZTOS AZT NÉZI MIVEL SZEMBESÜL
MEGLÉPTEK BC BÁZIS ADATOKKAL!
>Sok sikert NEKTEK<
Mindenképp ezt a Tényt nem fogják átlépni!!
-na értem már mért kezelnek titeket annyira mostohán-
farkasj41 2015. 04. 12. 08:37
Előzmény: #4758  filter
#4763
A Q. ügy- ben már kamatot, hozamot is követelnek. A Q. ügy megszavazásához 4/5-öd szavazat kell, talán itt lehetne nyomást gyakorolni a Bc.-sek kártalanításának 30 mm-re történő felemelésére , a pártvezéreknél, a frakcióknál és hát képviselőknél .......
tchongee
tchongee 2015. 04. 12. 08:36
Előzmény: #4755  Törölt felhasználó
#4762
Tisztelt címzettek,
A nagy "Questor story" mellett mindenki megfeledkezett rólunk Buda Cash károsultakról! A mai napig mintegy 13000 BC károsult kártalanításáról nem született döntés, és nagyon úgy néz ki őket/minket a kiterjesztett BEVA 100.000 eurós határozatból is kifelejtetek.
A Quaestor a kormány politikai győzelme! Te meg fizetni fogod!
írta: Szarvas Norbert
kepernyofoto_2015-04-11_11_32_50.pngGyorsba lelövöm a poént. A Buda-Cash (továbbiakban BC) károsult nem annyira keményen dolgozó megmentésre váró kisember, mint a Questor (továbbiakban: Q) károsultja. Legalábbis a kormány törekvései, politikai nyomása ezt sugallja. Másként nem értelmezhető a tétel, miszerint ugyanaz a BEVA a BC károsultakat 6 millióig fogja majd valamikor kártalanítani (rádaásul a BC BEVA tag volt), míg a Q ügyfeleit szintén ez a BEVA 30 millió forintig (miközben a Q nem BEVA tag, nem tartozik biztosítása alá). Most ha eltekintünk a Fidesz mágusaitól, akkor hogyan lehetséges ez? Ráadásul a Q ügyfeleit már tegnap elkezdik lassan kártalanítani, miközben a BC ügyfeleinél egyre inkább évekről beszélnek bizonyos berkekben... Summa summarum te fogod kifizetni a Fidesz politikai győzelmét. Ráadásul te fogod kifizetni a Fidesz saját Panamáját, megmenekülését...
Itt a javaslat! Amikor Rogán megszólal, az nekem baromi sok pénzembe kerül, de legalább nem tapsikolok.
Gondolkoztam, hogy írjak egy áldokumentarista, objektivitásban elrejtett szubjektív cikket tényekkel és véleményekkel Rogán úr és a Fidesz egyik legkomolyabb csínytevéséről? El is kezdtem a cikket, aztán rájöttem, hogy kuka az egész. Az eszem azt mondja, hogy így írjam meg, de a szívem azt, hogy egy nyílt levéllel forduljak hozzátok, hozzájuk!
Tisztelt Politikai Nagyhatalom!
Nagyon tisztelem a ti politikai kommunikációban elért világszíntű sikereiteket, amivel egy országot igáztatok le és mostátok ki emberek százezreinek az agyát. Tulajdonképpen még meg is értem társadalmi evolúciónk legújabb mélypontját, amikor a józan észt már nem ír felül semmi. Mivel a józan ész már régen nem létezik! Tudom, de elfogadni nem akarom, hogy jelenlegi politikai rendszerünk alaptézise a monopoly társasjátékből eredeztethető. Ezen a táblán a piros bábúbal halad az MSZP, narancsal a Fidesz, és még van néhány másik szín. Mindenki ugyanazzal a céllal, de más stratégiával vág neki a bulinak. Nyílvánvaló, hogy amíg saját magatokat termelitek újra, addig csak a közértekből ismert újracsomagolás, átnevezés fog végbemenni, de érdemi változás sosem.
De!
Van az igazi gyökérség, az életet legsötétebb bugyraiban megnyugvó és leledző suttyóság, amit egyszerűen diktatórikus hatalommal felvértezve nem illik elővenni. Legalábbis úriemberek egymás között nem tennék. Mára nyílvánvalóvá vált számomra, hogy nem úriemberekkel állok, állunk szembe. Időnként a Pál utcai Fiúk csibészei jutnak eszembe rólatok, akik különféle ideológia háttér és jövőbelátási képesség nélkül ösztönylényként élik mindennapjaikat és próbálják saját gittegyletüknek a lehető legtöbb és legkomolyabb hatalmat, területet, labdát, vagyont kiharcolni. Ők csak játszani akarnak. Ti csak játszani akartok. Se őket, se titeket nem érdekel, hogy közben kinek a jövőjét helyezitek egy mozdulattal a kukába. Persze ezek a fiúk nem negatív szereplőként jelennek meg, mint ahogy ti sem. Ti (ők) kétlábon járó társadalmi szatírák vagytok. Tükörképek, amire bárki csak a vállát vonhatja.
Noha a magyar hírkultúra egy sunyi kúrva, ami még akkor sem mondja ki a nyílvánvalót, amikor már jogerős ítélet született, én nem fogok finomkodni és a lényegi elemeket ügyesen kikerülgetni. Lenne értelme úriemberek között? Hát még közöttünk...
Számtalan nyílvánvaló esemény bizonyította az elmúlt hetekben, hogy pofátlanul és letagadhatatlanul sok szálon futott össze a Q és a politikai nagyhatalom (na meg a kishatalom is). A rendszerváltás óta eltelt negyed évszázad legkomolyabb piramisjátékát sikerült összehozni állami segítséggel és egyetértéssel. Hogyan várható el egy keményen dolgozó kisembertől a high-class szintű pénzügyi tudás, amikor az iskolában a hangsúly a kémiai kötésekre helyeződik? Ha egy Q szintű kötvényvásárlási keretszerződésben elhelyezett FATCA (befektetői alkalmassági teszt) tesztben kötvények helyett a savak kötéseiről kérdeznének, akkor valósabb képet lehetne kapni az egyén alkalmasságáról. Na de ha ez nem valósul meg, ellenben a hülyéjét bíztatja a felügyelő hatóság, hogy minden rendben van, akkor miért ne hinne nekik? Mire való az állami apparátus, ha a legalapvetőbb szinten sem lehet bennük megbízni? Elhiszem, hogy a hatóság és a politika háta mögött bocsájtottak ki 10x,100x több kötvényt. De azt már nem hiszem el nektek, hogy senki nem vette észre! Ugyanis ezek a kibocsájtások nem egy nap alatt mentek végbe, hanem egy évek óta működő nagyüzem volt. Tényleg senkinek nem tűnt fel?
Vagy senkinek nem akaródzott feltűnni?
Ha ehhez hozzápakoljuk az egyértelmű kormánypárti kapcsolatokat a Q és Tarsoly részéről, amiken keresztül a legmagasabb állami szintekig emelték ezt a remek embert, akkor már tényleg nehezen magyarázható az ellenőrzés nélküli seggnyalás. Nem tudtátok pontosan, hogy kit engedtek be a parlamentbe, kinek engeditek, hogy képviseljen titeket Oroszorzágban, Törökországban? Tényleg ilyen könnyű bejutni hozzátok, mert ennyire telibe szarjátok a tényeket? De ha így van, akkor mi az igazi mérvadó? Mi az, amiért cserébe elfordítjátok a fejeteket?
És a társadalmi igazságtalanság?
Már az iskolában megtanultam, hogy vannak egyenlők és egyenlőbbek. Dehogy tanultam meg, erővel megtanították! Milyen oka van bárkinek is arra, hogy a Q ügyfeleit a BC ügyfelek elé helyezze, hamarabb harcolja ki a kártérítést és minden erkölcsi szabályt felrúgva politikai nyomásra 5 x több pénzt fizettessenek ki a pénzpiaccal? Ugyanis most ez történik. Magyar okoskodás, átnvezegetés, Quaestor Károsultak Kárrendezési Alapja felállítása és máris készen van a jogilag kikezdhetetlen suttyóság. Biztosan jó oka van minden érintettnek erre a demoralizáló lépésre! Ezzel akarjátok befogni az emberek száját? A károsult nagyon veszélyes állampolgár, viszont a kifizetett károsult már csendben morgolódik és örül a pénzének. Így van? Erről van szó?
Ennyire mélyen benne van bizonyos emberek keze a biliben, hogy ilyen dúrvát kellett lépni? Az emberek pénzéből kifizettetni a saját kárukat? És ha már lúd, akkor miért nem lehet dagadt disznó? Mit számít már hogy 200 vagy 300 milliárd forint? Kit érdekel a mai világban? Akkor miért nem számoltok el mindenkivel, BC, Q, Hungária, vagy lottó károsulttal? Akkor tuti mindenki befogná a száját.
Mert senkit nem érdekel, hogy a tisztességes intézményekl ügyfelei és az adófizetők állják a ti bulitokat.
Drágábbak lesznek a banki és befektetői költségek? Kit érdekel! Úgyis köcsög a bank, az ő hibája. Több lesz az adó? Kit érdekel? Úgyis mindig emelik. Kevesebb lesz az adó? Tök jó! Végre jó kormányunk van! Emiatt kevesebb pénz jut oktatásra és egészségügyre? Kit érdekel? Ez egy demagóg faszság!
Magyarország jobban teljesít. Magyarország üzenete, hogy az egyenlők között is vannak egyenlőbbek. Magyarország most megmutatta, hogyan kell politikai bukás nélkül az emberekkel kifizettetni a saját kárukat. Magyarország megmutatta, hogy ez itt a nincstelenek és a bűnözők mekkája.
Magyarországon úgy lehet állami szinten lopni, csalni, hazudni, hogy még egy balekot sem kell kinevezni, aki viszi a bulit. 0 azaz NULLA fejhullással át lehet vészelni Magyarország Panamáját! Itt senki nem felelős, csak a Tarsoly és a BC vezetői. Se te, se ők, se én , se a hatóságok, se senki nem tehet semmiről. A dolgok folynak a saját medrükben és a nyugalom mellett meg kell őriznünk a jelenlegi politikai-társadalmi struktúrát! Ez a legfontosabb! Nincsen okunk a változásra, mivel minden szép, minden jó.
Üdvözlettel:
Már nem aggódó állampolgár
u.i.:
Tisztelt változásban reménykedők!
Most hagyjátok abba a tevékenységeteket és ne reménykedjetek tovább! Semmi nem tud történni, ami miatt akár csak a legminimálisabb szinten is meginogna az, ami rossz. A jót azt folyamatosan destabilizáljuk, fejlesztgetjük, változgatjuk. De ami rossz, az szent és sérthetetlen.
Magyarországon minden jó, ami rossz és minden rossz, ami jó. Ez pártfüggetlen, ez náció független, ez intelligencia független.

Cikk a Q javaslatról
Törölt felhasználó 2015. 04. 12. 08:22
Előzmény: #4758  filter
#4761
"Filterkém" ezt én is észrevettemmmmmmmmmmm
0:30 órakor jó reggelt Nektek-

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek