Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
detto71
detto71 2015. 04. 10. 13:01
Előzmény: #4657  kissbuda
#4660
na hát erre reagálok csak az eredeti műsort keresem
szivacs
szivacs 2015. 04. 10. 12:48
Előzmény: #4657  kissbuda
#4659
"a Buda-Cash esetében pedig szinte már mindenkit kártalanítottak."
Valóban írni kell neki, el van tájolva!
antal.rogan@parlament.hu
szivacs
szivacs 2015. 04. 10. 12:46
Előzmény: #4657  kissbuda
#4658
"A Fidesz frakcióvezetője egy kérdésre válaszolva közölte: a kormány támogatta a jegybanknak azt a javaslatát, hogy a jövőben a Beva is - az Országos Betétbiztosítási Alaphoz hasonlóan - 100 ezer euróig kártalanítson, a most benyújtandó törvényjavaslattal azt segítik elő, hogy ez már a Quaestor ügyében is így legyen.

A műsorvezető kérdésére a politikus arra is válaszolt, hogy a törvényjavaslat nem visszamenőleges hatályú, mert egy speciális esetre alkották meg.

A javaslat normaszövege elkészült, arra kérik az Országgyűlés elnökét, hogy legyen lehetőség benyújtani azt a parlament elé legkésőbb holnap estig. Így a pártok megismerhetik azt, hogy jövő héten megszavazhassák a júliusi határidő megtartása végett. Ehhez el kell térni a házszabálytól, mert a Fidesznek önmagában nincs meg az ilyenkor szükséges 4/5-ös felhatalmazás. " link
kissbuda
kissbuda 2015. 04. 10. 12:38
Előzmény: #4656  Törölt felhasználó
#4657
Rogánnak is nyugodtan lehetne kérdést feltenni, hogy ezt mégis hogyan gondolta?

"Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője az M1 Ma Este című műsorában elmondta: a kormány az elmúlt napokban aktívan dolgozott a Quaestor-ügy megoldásán, a Buda-Cash esetében pedig szinte már mindenkit kártalanítottak."

A felszámolás is egy nagy kamu, hol a bejelentés arról, hogy a felszámolóbiztos két napja felmondott, és helyét egy olyan vette át akinek 5 másik futó ügye is van??
Törölt felhasználó 2015. 04. 10. 12:20
Előzmény: #4655  detto71
#4656
jó levél
detto71
detto71 2015. 04. 10. 12:17
Előzmény: #4654  tchongee
#4655
Elküldtem én is

Tisztelt főügyész úr!

2015.03.27.-én a következő nyilatkozatot tette: " a Buda-Cash-ügyben a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) a főügyészség felügyelete mellett sikeres vagyonbiztosítási intézkedéseket tett. Az eddig feltárt, mintegy 62 milliárd forint összesített kárérték mellett ugyanis hozzávetőleg 68 milliárd forint értékű vagyont sikerült biztosítani ingatlanok, üzletrészek, bankszámlák, ingóságok és készpénz formájában. Így remény van arra, hogy az eljárás sikeres befejeződésével a károsultakat kártalanítani lehessen"

A Buda-Cash felszámolója általközzétettel szerint:
"A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) csalás és más bűncselekmények gyanúja miatt folytat büntető eljárást.

A folyamatban lévő büntető eljárás keretében az NNI zár alá vételt rendelt el a Buda-Cash Zrt. "f.a." valamennyi értékpapír és pénzforgalmi számlájára, továbbá lefoglalta a Társaság egyéb vagyontárgyait.

A bűncselekmények súlyosságára tekintettel előreláthatólag vagyonelkobzásról is dönteni fog a bíróság, melyre tekintettel a Buda-Cash Zrt. "f.a." felszámolási eljárásban felosztható vagyona várhatóan csökkenni fog.

A fentiekre tekintettel azt javasoljuk Tisztelt Ügyfeleinknek, hogy fontolják meg annak lehetőségét, hogy követelésüket a büntető eljárásban polgári jogi igényként is bejelentik!"

A Buda-Cash ügyében teljes hallgatás van és semmilyen információt nam kapunk.

- miért került zárolásra az ügyfelek elidegeníthetetlen tulajdonát képező részvények/értékpapírok? Azt mindenki a saját leadózott pénzéből vette.
- miért kell polgári peres eljárásban visszaszerezni a tulajdonunk, ha a fellelt vagyon fedezi a kárértéket, felszámoló felhívása?
- vagyonelkobzás miért a károsultak terhére történik, miért veszik el a károsultak magánvagyonát ezzel csökkentve a visszadható eszközöket?
- az elkobzás kinek a javára fog történi?
- meddig lesz záralatt az ügyfélvagyont, mert addig mi Buda-Cash ügyfelek semmilyen kártalanításban nem részesülünk és a saját magántulajdonunk fellelt részét sem kapjuk vissza? A felszámoló vizsgálat végéig, a nyomozati szakasz végéig vagy esetleg a jogerős bírói ítélet végéig?

A Questor ügyben már azt is tudják kinek mi a kára tételesen, lassan megkapják az emelt BEVA összeget. A mi esetünkben pedig semmi, sőt a fenti információk alapján arra következetetünk mi károsultak, hogy hosszú évekig még a kártérítést sem kapjuk meg és itt nem a BEVA 6.1 Mft feletti részt értem, mert az évek kérdése ezt mindenki tudja.

Nem jogászként a következőképpen értelemezzük az információkat:


Pl.: bíróság dönt pl 10-20 mrd vagyonelkobzásról természetesen a mi ügyfélvagyonunkból(részvényt, állampapírt ami likvid), nekünk alig marad valami, pl egy nem működő cég 40%-os üzletrésze amit a könyvekben 15 mrd-on tartottak nyilván(a 68mrd fellelt vagyonból).....ezért terel bennünket a felszámoló a polgári peres útra, mivel látja, hogy a kiadható ügyfélvagyonból nekünk nem sokat fognak kiadni és még arra is minimum 6 évet kell várni.



Ha nem jól értelemezük akkor elnézést, de semmilyen információ nincs az ellenkezőjéről!

Válaszát előre is köszönöm!
tchongee
tchongee 2015. 04. 10. 11:58
Előzmény: #4652  detto71
#4654
Így van, bíróság dönt pl 10-20 mrd vagyonelkobzásról, nekünk alig marad valami, pl egy nem működő cég 40%-os üzletrésze amit a könyvekben 15 mrd-on tartottak nyilván(a 68mrd fellelt vagyonból).....a bírósági döntéssel pedig elkoboznak 10 mrd részvényt, 5-10 mrd állampapírt, ezért terelnek bennünket a felszámolók a polgári peres útra, mivel látják, hogy a kiadható ügyfélvagyonból nekünk nem sokat fognak kiadni...
tchongee
tchongee 2015. 04. 10. 11:53
Előzmény: #4646  filter
#4653
Lemaradtam, mi volt a rádióban?
detto71
detto71 2015. 04. 10. 11:51
Előzmény: #4651  filter
#4652
engem a BEVA határnál sokkal jobban zavar az ügyfélvagyon zárolása és az abból való elkobzás, tehát a mi vagyonunkból kap más.
filter 2015. 04. 10. 11:35
Előzmény: #4649  tchongee
#4651
én a gazdasági rádiónak is írtam..
Törölt felhasználó 2015. 04. 10. 11:31
Előzmény: #4648  tchongee
#4650
Tök jó hogy semmi információt nem adnak pl miért nem lehet transzferálni a meglévő részvényeket???? Nekem is mint mindenkinek kellene a pénzem és ezt soha nem tudják kárpótolni!!!
tchongee
tchongee 2015. 04. 10. 11:29
Előzmény: #4647  herlas
#4649
FŐVÁROSI FŐÜGYÉSZSÉG
1054 Budapest, Akadémia u. 13.
1881 Budapest, Pf.: 13.
T: 472-4000, Fax: 472-4141
T/Fax: 472-4100
Főügyész: dr. Ibolya Tibor
E-mail: fov.fou@mku.hu

Tisztelt főügyész úr,
Ön a következő közleményt juttatta el az MTI-hez 2015.03.27.-én: " a Buda-Cash-ügyben a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) a főügyészség felügyelete mellett sikeres vagyonbiztosítási intézkedéseket tett. Az eddig feltárt, mintegy 62 milliárd forint összesített kárérték mellett ugyanis hozzávetőleg 68 milliárd forint értékű vagyont sikerült biztosítani ingatlanok, üzletrészek, bankszámlák, ingóságok és készpénz formájában. Így remény van arra, hogy az eljárás sikeres befejeződésével a károsultakat kártalanítani lehessen"
Kérdésem a következő:
- miért került zárolásra az ügyfelek elidegeníthetetlen tulajdonát képező részvények/értékpapírok(károsultak nem követtek el bűncselekményt)?
- miért kell polgári peres eljárásban visszaszerezni a tulajdonunk, ha a fellelt vagyon fedezi a kárértéket (felszámoló felhívása)?
- vagyonelkobzás miért a károsultak terhére történik?
- amíg a Questor esetében már tudott (Orbán_Lázár_Rogán_ nyilatkozatokból), hogy csupán 73 ember/befektető az aki a BEVA 100.000 Eur kártalanítási határérték felett van, addig a Buda Cash esetében nincsenek konkrét számok, sőt még az sem tudott ránk vonatkozik-e a Beva emelt kártalanítási összeghatár?
Kérdéseimre várom szives válaszát,
Üdv:
tchongee
tchongee 2015. 04. 10. 11:04
Előzmény: #4647  herlas
#4648
herlas 2015. 04. 10. 10:28
Előzmény: #4635  tchongee
#4647
FŐVÁROSI FŐÜGYÉSZSÉG
1054 Budapest, Akadémia u. 13.
1881 Budapest, Pf.: 13.
T: 472-4000, Fax: 472-4141
T/Fax: 472-4100
Főügyész: dr. Ibolya Tibor
E-mail: fov.fou@mku.hu

Szerintem Ibolya úrnak kéne egy újabb közleménnyel előállni, hogy mi a helyzet a 68Md lefoglalt vagyonnal és a 62Md kárértékkel. "Így remény van arra, hogy az eljárás sikeres befejeződésével a károsultakat kártalanítani lehessen."

Mert azóta a felszámoló ugye előjött a felosztható vagyon csökkenésével, a várható vagyonelkobzással és a pereskedésre való felhívással.

filter 2015. 04. 10. 10:22
Előzmény: #4645  filter
#4646
link
rádióban most
filter 2015. 04. 10. 10:21
Előzmény: #4644  Törölt felhasználó
#4645
link
most beszélnek itt
Törölt felhasználó 2015. 04. 10. 10:13
Előzmény: #4643  Törölt felhasználó
#4644
nem politizálok, de elküldtem ennek a szoci-s képviselőnek is....
Törölt felhasználó 2015. 04. 10. 10:06
Előzmény: #4626  tchongee
#4643
Elküldtem ezt a levelet minden email címre amit itt lentebb ajánlottatok.... tegyétek meg Ti is (Btel rész kivételével)

Ha azon személyek, akik Questor kötvényt vásároltak -melynek szerződéses mellékletébe a többszörösen „kockázatos befektetés” figyelemfelhívás is szerepelt-, 100ezer eurós kártérítést kapnak, akkor a BudaCash brókerház károsultak is megkapják ezt a kártalanítási plafon összeget? Ránk is vonatkozik a visszamenőleges hatály?
Hiszen mi is rendelkezünk kötvényekkel pl.: Állampapír, vagy olyan kézpénzzel, melyek nem lettek befektetve, akár csak a Questor károsultaknál, akik pénzéből végül nem lett kötvény vásárolva!
A Questor ugyan olyan értékpapír kereskedelmi cég volt mint a BudaCash brókerház, az utóbbira milyen alapon nem terjedne ki az új szabályozás?

Illetve én mint BTel kötvény tulajdonos, aki a 2014/B sorozatú kötvény alaptőke+hozam összegét a mai napig nem kaptam meg, a Questor kötvényesekhez hasonlóan szintén számíthatok Beva kártalanításra? Ha nem, akkor mi kell ahhoz, hogy kártalanítás legyen a dologból?
szivacs
szivacs 2015. 04. 10. 10:03
Előzmény: #4641  szivacs
#4642
"Mekkora a tényleges ügyfélkár a Buda-Cashnál?" link
Buda-Cashnál (!) - talán -nél!
szivacs
szivacs 2015. 04. 10. 10:01
#4641
figyeljétek a parlament.hu-n az irományokat, itt meg kell jelennie, ha Rogán bead ma valamit:
link
van pl. egy ilyen:
"Milyen jogalapja volt annak, hogy a Buda-Cash Brókerház ügyfeleinek vagyonát is zár alá vették?" link

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek