Topiknyitó: Portfolio 2015. 01. 06. 14:05

Matolcsy felminősítésre számít  

Ugrás a cikkhez
Nem olyan nagyon jó az olajárak meredek esése, mondja Matolcsy György, aki az Európai Unió válságkezelését sem tartja sikeresnek, és félti a deflációtól. Az MNB elnöke úgy látja, a jegybank a 2013-as fordulatával megakadályozta a hitelezés...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=208519
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2015. 01. 10. 20:58
Előzmény: #244  jumbo2
#260
De akkor jó zárjuk le a korrupciót mert nem ide jön.

"A hozadékot akkor látod meg, ha ugyanennek az időszak adóssággörbéjét megnézed a PIIGS esetében.

Könnyen látható, hogy szinten tartani az adósságot 2010-től is nagy teljesítmény, hasonló helyzetben lévő országoknak nem sikerült.
A hasonló (PIIGS) országok hiánya alacsonyabb volt a miénknél 2002-2007 között, 2010 óta pedig magasabb.

Ez nem eredmény?"

Igen ha a PIGS országokhoz nézzük magunkat. De miért is? A PIGS közül melyik is Magyarország? Meg mi is valami Mediterrán ország lennénk? Mi a közös bennük és bennünk miért együtt kéne nézni őket?

A mi összehasonlítái alapunk a RÉGIÓ országai. Csehek, szlovákok, szlovének lengyelek. És igen régen ez lenézés lett volna de most már kb reális hogy Románia és Bulgária.

Esetleg ezekhez hasonlítsuk magukat és ne arra legyünk büszkék hogy VAN még ország amihez képest jobban teljesítünk.
Törölt felhasználó 2015. 01. 10. 20:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#259
"Varga: Egy amerikai étolajgyártó már 2011-ben jelezte az áfacsalásokat"

Adatokat, számlákat, szállítóleveleket adtak át.
Valahogy mégis folytatódik:((
Szerinted hogyan lehetséges ?

link
Peterbond 2015. 01. 10. 20:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#258
"A cégének a piacról is volt árbevétele tehát amit irsz az nem igaz.Kb 8millió ft."

Milliárdos állami megrendelés mellett :). Mintha a dohányboltban eladtak volna 2 rágót és kimutatnák hogy nem csak cigit árulnak.

Te ha megbízol valakit egy több 10 milliós üzlet véghezvitelével megbízol valakit akinek össz multja az hogy a piacon már árult pár zsák krumplit.
Peterbond 2015. 01. 10. 20:46
Előzmény: #249  jumbo2
#257
"Hol írtam, hogy elnéző vagyok a korrupcióval?

Csupán arra akartam rávilágítani, hogy ebben a topikban nem erről beszélgettünk eddig és nem is kapcsolódik szorosan a témához a korrupció.

Persze végső aduként mindig lehet Simicskázni, de ez a topik nem erről szól."

Én onnantól kapcsolódtam be hogy " Ha a strabag lapátolja az jobb?" Illetve " Hol itt a lopás"

Ekkor jött elő a korrupció és a lopás. Szóval igenis erre terelődött a beszélgetés és nem én kezdtem el Simicskázni a semmiből. Én általába nem hozom fel de ha feljön hogy a mostani korrupció az jobb mint a régi mert ezt magyarok lopják el akkor szoktam kiakadni és billentyűzetett ragadni.

Amúgy meg már bocs de az alábbi 4-5-6 viera hozzászólás és a tiád is másról sem szól csak relativizáljuk a lopásokat/ korrupciót.

Az EU pénz ugyanúgy a MI pénzünk. Ha abból lopnak a miénkből lopják hisz mint például a közvilágítás is NEKÜNK épülne. Ha nem adna rá EU pénzt az államnak kéne megcsinálni. Így érinti az államháztartást is hisz EU pénzeket leginkább olyan dolgokra adnak amire az államnak kellene ( Munkahely teremtés, szociális programok, infrastruktúra és persze más ezernyi dolog. ).

Nem mellesleg mégha többet is kapunk vissza az EU-tól azért kb a harmadát mi BEFIZETJÜK és utána kapjuk vissza.
jumbo2 2015. 01. 10. 18:31
Előzmény: #252  Törölt felhasználó
#256
Hol írtam megengedő hangnemben a lopásokkal kapcsolatban?

Ne kelljen minden hozzászólásod után azt kérnem, hogy ne add a számba, amit nem mondtam.
Törölt felhasználó 2015. 01. 10. 18:28
Törölt hozzászólás
#255
jumbo2 2015. 01. 10. 18:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#254
Az áfa csalás 2008 óta folyik. A nav elnöknek tudnia kell róla. Az elődjének is.
Törölt felhasználó 2015. 01. 10. 17:17
Törölt hozzászólás
#253
Törölt felhasználó 2015. 01. 10. 16:42
Előzmény: #246  jumbo2
#252
1. Ahogy előttem már írták: nagyon bájos ez a megengedő hozzáállás a mostani hazugságokkal, lopásokkal kapcsolatban. 2010 előtt ennél kisebbekért égett a belváros.
2. Az a fajta intézményesült korrupció, ami most van, ez eddig nem volt. Nem születtek adófajták, hagsúlyos adóváltozások, nem szabtak át, vagy vettek el egész piaci szegmenseket mutyista érdekek mentél. Ilyen eddig nem volt. Most meg szinte kizárólag ebből áll a "Fidesz gazpol", amivel olyan elégedett vagy.
email69
email69 2015. 01. 10. 16:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#251
És mégis kinek, meg hova? Minden a kezükben van. Alkotmánybíróság, kúria, ügyészség, NAV. NAV-ot ostornak használják, fényességes vezetőnk egy személyben utasítja Ildit, hogy jelentse fel Goodfriendet. De Horváth András és Goodfriend jelentésben lévő hasonlóságokkal, átfedésekkel még véletlenül sem foglalkozik senki. Ott van az összes szükséges információ. Még egyszer kérdezem: Mit jelentsek fel, hol és kinek?
Törölt felhasználó 2015. 01. 10. 15:57
Törölt hozzászólás
#250
jumbo2 2015. 01. 10. 15:46
Előzmény: #248  Peterbond
#249
Hol írtam, hogy elnéző vagyok a korrupcióval?

Csupán arra akartam rávilágítani, hogy ebben a topikban nem erről beszélgettünk eddig és nem is kapcsolódik szorosan a témához a korrupció.

Persze végső aduként mindig lehet Simicskázni, de ez a topik nem erről szól.
Peterbond 2015. 01. 10. 15:27
Előzmény: #246  jumbo2
#248
imadom milyen elnezoek lesznek egyes part szpatizamsai ha partjuk teszi azt amiert a masik part eseteben utcakoveket szedtek fel.

meg szebb amilor az eut szidjuk de hirtelen az mar nem gond ha ezeket a penzeket ellopjak. akkor is a mocskos euba.

Az orban vej meg biztos kivalo szakember. kar hogy ezt csak az apos kormany vette eszre. se a piac se korabban az adott onkormanyzatok. hirtelen a kozgep is eszrevette a remek szakembert aki addig sehol mashol nem dolgozott.
bigyula 2015. 01. 10. 14:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#247
Figyu! 4 éve görcsölnek a családtámogatáson. Nem tűnt fel, hogy nem születik több gyerek? Nem lehet, hogy rossz a módszer? Ugyanez vonatkozik a fogyasztásból majd felpörgetjük a gazdaságot dumára. Nem tűnik fel, hogy nem működik? Az emberek sokkal óvatosabbak a válság óta, és akinek van lehetősége megtakarítani, az nem szórja a lovét, mert tudja, hogy bármikor jöhet egy újabb válság.

Hogy is mondta annó a vezír? Valahogy úgy, hogy ha észreveszed, hogy döglött lovon lovagolsz, akkor szállj le! Van egy csomó döglött lovunk...
jumbo2 2015. 01. 10. 14:08
Előzmény: #242  Peterbond
#246
Közelítsük meg a kérdést olyan szempontból, ami sokkal relevánsabb ebben a topikban.

Itt 95%-ban EU's pénzekről beszéltek és ha van is korrupció, az a magyar államháztartást nem érinti közvetlenül. Ebből a szempontból a magyar gazdpolhoz direkt köze nincsen.

Annak viszont van, hogy az előző időszakban az összes EU-s pénzt sikerült lehívni, ami szintén jó eredmény nem csak az MSZP időszakhoz képest, hanem más országokkal összehasonlítva is.
Ennek viszont van hatása a GDP-re és így a költségvetésre is.
Törölt felhasználó 2015. 01. 10. 14:08
Törölt hozzászólás
#245
jumbo2 2015. 01. 10. 14:04
Előzmény: #231  Peterbond
#244
A hozadékot akkor látod meg, ha ugyanennek az időszak adóssággörbéjét megnézed a PIIGS esetében.

Könnyen látható, hogy szinten tartani az adósságot 2010-től is nagy teljesítmény, hasonló helyzetben lévő országoknak nem sikerült.
A hasonló (PIIGS) országok hiánya alacsonyabb volt a miénknél 2002-2007 között, 2010 óta pedig magasabb.

Ez nem eredmény?
Törölt felhasználó 2015. 01. 10. 13:56
Törölt hozzászólás
#243
Peterbond 2015. 01. 10. 13:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#242
Devizaadósságunkat deviza adóssággal fedeztük. Nem törlesztettünk belőle semmit ergó erre nem mehetett az államháztartási hiány. A kamatokra maximum de azt pont a fidesz cserélte le olcsóbbról drágábbra. Valamint amikor olcsó volt a dollár akkor vettek fel dollár hitelt mert hogy milyen jó üzlet. Nem igen akart a fidesz csökkenteni a deviza kitettségen eddig.

link

A devizaadósságunk 2008 októberéig 30% körül mozgott. Ez ment fel a válság után 40-45%-ra ( pontosabban a 2010-es kormányváltáskor 45% volt ). Ebben benne volt már az IMF hitel is aminek egy részét már a fidesz költötte el pl MOL részvényre.
2011 októberében 50%-ot is elért a mérték és mostanra beállt olyan 40%-ra az értéke. Szóval jó esetben is 5% mértéket csökkentettek ezen a kitettségen úgy hogy a devizaadósságunk 10.000 milliárd a bevont nyugdíjvagyon meg 3000 milliárd volt. Szóval a devizaadósság HARMADA. Az évi 3-400 milliárd plusz bevétel ami nem MNYP-ba megy a bevizaadósság 3-4%-a ÉVES szinten.

Szóval egy érvnek nem rossz és nem is azt mondom hogy MINDENT ellop a fidesz de azért a deviza adósság nem magyarázat erre szerintem.

Mellesleg annak örülök hogy arányában végre csökken különösen 2011 végéhez képest.
Törölt felhasználó 2015. 01. 10. 13:43
Törölt hozzászólás
#241

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek