Topiknyitó: Portfolio 2015. 01. 06. 14:05

Matolcsy felminősítésre számít  

Ugrás a cikkhez
Nem olyan nagyon jó az olajárak meredek esése, mondja Matolcsy György, aki az Európai Unió válságkezelését sem tartja sikeresnek, és félti a deflációtól. Az MNB elnöke úgy látja, a jegybank a 2013-as fordulatával megakadályozta a hitelezés...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=208519
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2015. 01. 10. 13:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#240
Ugye vágod hogy neked fordított esetben ( Strabag ) nem voltak ilyen aggályaid. Akkor megállapítottad hogy lopnak és kész. Nem azt írtad amit alább a közgépnél pedig a kettő között SEMMI különbség nincs csak a mérték a közgép javára.

feljelentést meg bizonyítékkal lehet tenni nekem meg olyanom nincs. Újságok kiteregettek és nyomoztak eleget mégse indít Polt Péter főügyész nyomozást ( nem mintha az MSZP-s ügyekben indult volna ). Majd pont az én feljelentésemre tenne bármit is.

Viszont hülye se vagyok. Ha eredeti Still fűrészt árul nekem a Román 50.000 Forintért TUDOM hogy lopott. Bizonyítékom nincs rá.

Ha egy gázszerelő 40 éves koráig semmire se viszi majd 5 év alatt a 100 legazdagabb magyar közé kerül CSAK államtól származó bevételek alapján TUDOM hogy ott korrupció van. Bizonyíték nincs mert nem vagyok rendőr hogy nyomozzam.

Ha ezen fidesz haverok legalább a vagyonuk felét a piacon versenyezve szereték volna akkor mondhatnánk hogy jól dolgoznak. De szinte egy se vitte semmire a vállakozásaival csakis ha közbeszerzéseken állami beruházásokon vett részt.

A legjobb példa az Orbán vejének cége ami a semmi ből jött elő, nulla tapasztalat, nulla referencia. Tucatnyi EU pályázaton indult önkormányzatnál nyerte meg a kivitelezést és milliárdos forgalmat ért el röpke 2 év alatt. És hogy hogy nem ez pont az orbánkormány megalakulása utáni két évben volt.
Törölt felhasználó 2015. 01. 10. 13:05
Törölt hozzászólás
#239
Törölt felhasználó 2015. 01. 10. 13:02
Törölt hozzászólás
#238
Törölt felhasználó 2015. 01. 10. 12:59
Törölt hozzászólás
#237
Peterbond 2015. 01. 10. 12:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#236
"Hol itt a lopás?"

De válaszoljak is a kérdésedre. Ha NINCS lopás akkor ugyan miért nincs SEMMIBEN javulás az alább hozott pozitív államháztartási bevételnövekedések ellenére?

És akkor a különadókról nem is beszéltünk semmit. Csak a bankok több adót fizetnek be extrában mint amennyi SZJA-ból befoly. Hogy nem lett pozitív akkor a hiány? Vagy én maradtam le valamiről és az állam osztogatja a pénzt az országban és megduplázta a béreket?
Peterbond 2015. 01. 10. 12:52
Előzmény: #234  Peterbond
#235
De hozhatjuk példának a gáz értékesítést is amikor laza 55 milliárd nyereséget szereztek többek között OFFSHORE cégek és Garancsi úr ( videoton tulaj, Orbán haver ) az állam által olcsón szerzett és nekik továbbértékesítésre adott gázon. A cég nem tett mást csak továbbadta az állam által vett gázt a szolgáltatóknak. Kemény munka lehetett 55 milliárdért. ( Se szállítás, se raktározás se semmi nincs benne. Csak értékesítés mint közvetítő ).
Peterbond 2015. 01. 10. 12:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#234
Ugye most te csak játszod a hülyét?

A starbag is épített ( autópáylát ) mégis őket hoztad példának. Ez a másik nagy baromság amit érvnek szoktak hozni és felhúz de nagyon.

Te is nagyon jól tudod hogy nem úgy műkszik a korrupció hogy ingyen osztják a pénzt. Hanem építenek valamit 1 millióból és közbeszerzésen megszavaznak rá 3-at. 1 az alvállakozóé aki megcsinálja 1 a politikusé aki megszavazza 1 pedig a fővállakozóé aki megkeni a politikust. Persze épített valamit hogyne.

Persze ha a franci étkeztető 10%-al drágábban ad valamit az extraprofit. Ott nem érdekel semmit hogy ad is érte valamit :). Vagy ha az elműnek van 8% haszna azis eztraprofit.

Ha Mészáros 1 milliárd nyereséget vesz ki a cégéből ami 30% feletti ÁRBEVÉTEL arányos nyereség az persze rendjén van.
Törölt felhasználó 2015. 01. 10. 12:43
Törölt hozzászólás
#233
Peterbond 2015. 01. 10. 12:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#232
"Miért ha a Strabag lapátolja az jobb?"

Mintha azért szavaztak volna az emberek a fideszre hogy ne lapátoljanak senkinek semmit?

Vagy nem az volt a vezényszó? Mostmár hogy a fidesz lop nem is olyan baj a lopás?

Az ilyenektől azért fel tudd menni a vérnyomásom. Ha neked annyira sok felesleges pénzed van utald a fidesz kasszába vagy egyenesen Simicskának. Én szeretném az én pénzemet arra költeni amire akarom nem vidéki vizszerelők X. milliárdjába bedobbni.
Peterbond 2015. 01. 10. 12:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#231
Nem csak ez az egyetlen mód volt rá.

De ha megteszik üsse kő lehet felfogni hogy más gazdaság politikát akarnak. De akkor hol a hozadék? Hol a GDP 10%-a feletti összeg? A hiány 85% az induláskori 80% helyett. A nettó adósságunk ugyanúgy nő.

Az államháztartási hiány az évi 1.3% plusz bevétel ellenére továbbra is 3% körül maradt.

Semmi strukturális reform. Semmi valóban kiadási oldali racionalizálás.

Baj volt ezért feltörték a malacperselyt és nem tesznek félre a gyerek iskoláztatására. A számlát viszont majd ki kell fizetni csak ellentétben a szülőkkel a politikusok akkor már messze lesznek.
Peterbond 2015. 01. 10. 12:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#230
Nem csak ez az egyetlen mód volt rá.

De ha megteszik üsse kő lehet felfogni hogy más gazdaság politikát akarnak. De akkor hol a hozadék? Hol a GDP 10%-a feletti összeg? A hiány 85% az induláskori 80% helyett. A nettó adósságunk ugyanúgy nő.

Az államháztartási hiány az évi 1.3% plusz bevétel ellenére továbbra is 3% körül maradt.

Semmi strukturális reform. Semmi valóban kiadási oldali racionalizálás.

Baj volt ezért feltörték a malacperselyt és nem tesznek félre a gyerek iskoláztatására. A számlát viszont majd ki kell fizetni csak ellentétben a szülőkkel a politikusok akkor már messze lesznek.
szivacs
szivacs 2015. 01. 10. 12:17
Előzmény: #225  bigyula
#229
Valóban, a teljes manyup 100%-át adósságcsökkentésre kellett volna fordítani, nem csak a felét, hiszen az egész hitelfelvételből keletkezett.
email69
email69 2015. 01. 10. 11:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#228
Ha már így megkérdezed, igen.:) A Strabag kb. 7 év alatt vitt el annyi pénzt, mint a Közgép 1 év alatt. Azért itt azt gondolom látni kell a korrupcióban a minőségi különbséget. És erre nem csak ez utal.
Törölt felhasználó 2015. 01. 10. 11:44
Előzmény: #225  bigyula
#227
"Ezt én is el tudnám fogadni, ha a teljes összeget adósságcsökkentésre használták volna fel."

Pontosan. De sokszor leírtam ide ugyanezt.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 01. 10. 11:40
Előzmény: #225  bigyula
#226
az ország állaota a fidesz szerint kiváló, akkor most ezt nem értem
bigyula 2015. 01. 10. 11:35
Előzmény: #221  jumbo2
#225
"Az MNYP felszámolása szerintem racionális döntés figyelembe véve az ország állapotát."

Ezt én is el tudnám fogadni, ha a teljes összeget adósságcsökkentésre használták volna fel. De, kb. csak a fele ment erre, a többit felélték!
Törölt felhasználó 2015. 01. 10. 11:33
Törölt hozzászólás
#224
Törölt felhasználó 2015. 01. 10. 11:29
Törölt hozzászólás
#223
email69
email69 2015. 01. 10. 11:16
Előzmény: #207  jumbo2
#222
Persze kezelték a problémát. Adósság csökkentésre a töredéke ment a pénznek. Ellenben szépen épülnek a stadionok, agyonvágták az oktatást és az egészségügyet, a kormányzati apparátus ilyen nagy soha sem volt, még Skicc Pali bácsi lakhatását is fizetjük. És közben 100 milliárdokat loptak a haveroknak. Csak a Közgép 250 milliárdot lapátol ki a költségvetésből évente egyedül. A gyengéknek meg eladják azzal a dumával, hogy erre szükség volt. Mert most fel kellett élni a jövőnket. A nyugdíjkassza éves hiánya kb. 25 milliárd volt és most 3 év alatt elvertek 3 000 milliárdot. És erre szükség volt. Hát persze. És most mit kell még elverni válság kezelés gyanánt? Gondolom az MNB vagyont, meg a maradék 200 milliárdot a legmakacsabb MANYUP-osoktól.
jumbo2 2015. 01. 10. 11:07
Előzmény: #220  jumbo2
#221
Rengeteg hülyeséget csinált a fidesz mostanában (netadó, megyei matricák, Lázár és környezete irritáló viselkedése, stb...), de vannak jó dolgok is.

Az MNYP felszámolása szerintem racionális döntés figyelembe véve az ország állapotát.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek