Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 24. 11:28

Varga a nyugdíjpénztárakról: be is szánthatnák a rendszert  

Ugrás a cikkhez
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter hétfő reggel az MTV műsorában is elmagyarázta a pénteken benyújtott törvényjavaslat magányugdíjpénztárakra vonatkozó részét. Úgy érvelt: választhatták volna a cseh példát, ahol 2016 januárjától megszűnnek ezek...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=206913
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2014. 11. 25. 18:27
Előzmény: #119  Bekre_Pal
#120
A fene tudja:

link
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 11. 25. 18:08
Előzmény: #99  tokos.
#119
azt tutira egybe kell írni
tokos. 2014. 11. 25. 17:55
Előzmény: #113  Peterbond
#118
"Hát talán úgy hogy a befizetéseket először "ideiglenesen" szüneteltette a Fidesz kormány 2011-ben. Majd ebből az ideiglenesből lett állandó ( fidesznél nem először és nem utoljára ). Szóval hiába manyup tag oda tagi befizetés a 10% nyugdjjárulékból nem megy. Ergo most a 1997 és 2011 között befizetett nyugdíjjárulékairól vitatkozhatunk a még meglévő tagoknak. "

Jogos. Az eredeti állításom viszont múlt idejű volt, 2011-ig igaz, amit írtam, ha jól gondolom.
Peterbond 2014. 11. 25. 17:55
Előzmény: #115  tokos.
#117
"Úgy tűnik, mindenki pontosan tudja hogy mit kellen tenni, a baj, hogy ezt soha senki nem tette meg."

Na ez meg azt hiszem pont nem az én hibám. :).
Peterbond 2014. 11. 25. 17:54
Előzmény: #115  tokos.
#116
Félreértesz.

A manyup nem megoldás ezekre. Nem is annak szánták. Az az elöregedés negatív hatásait volt hivatott kiváltani.

A problémád neked a hiányos Nyugdíjkasszával volt és ezt hoztad fel érvként a manyup ellen.

Erre én felvetettem hogy nem éppen a manyup az okozója ELSŐSORBAN a hiányos kasszáért. Ennyi történt.
Ha a HIÁNYT akarjuk megoldani annak okozóit kell megtalálni és megoldani. Én mondtam pár okot. Ezekkel semmit se kezdtek. Ellenben az egyetlen dolgot ami ugyan most hiányt okoz de vannak pozitív vonzatai azt megszüntették. Minden mást aminek csak negatív vonzata van ahhoz nem nyúltak.
tokos. 2014. 11. 25. 17:50
Előzmény: #111  Peterbond
#115
Úgy tűnik, mindenki pontosan tudja hogy mit kellen tenni, a baj, hogy ezt soha senki nem tette meg. Ha az mnyp-k visszaállításával megszűnne a korrupció, a feketemunka, a szürke munka, az áfa csalás, stb. akkor azt mondanám, hogy legyenek mnyp-k. Csakhogy az mnyp-k bevezetése egyiket sem szüntette meg. És nem is szüntetné, mert ezek egymástól független dolgok.
tokos. 2014. 11. 25. 17:38
Előzmény: #112  Peterbond
#114
Ezen nincs is vita, de tegyük hozzá, ilyen még nem volt, 13 havi nyugdíj viszont igen. És bár a szocik élen jártak ilyen tekintetben, a jelenlegi kormányzat is túlzásba viszi a jót.
Emiatt is gondolom, hogy olyan fene nagy megszorítás nem fogja érinteni a nyugdíjasokat, túl nagy szavazóbázis ahhoz.
Peterbond 2014. 11. 25. 17:30
Előzmény: #63  tokos.
#113
"Ezt nem értem, ha mnyp tag, hogyan menne az állami rendszerbe? "

Hát talán úgy hogy a befizetéseket először "ideiglenesen" szüneteltette a Fidesz kormány 2011-ben. Majd ebből az ideiglenesből lett állandó ( fidesznél nem először és nem utoljára ). Szóval hiába manyup tag oda tagi befizetés a 10% nyugdjjárulékból nem megy. Ergo most a 1997 és 2011 között befizetett nyugdíjjárulékairól vitatkozhatunk a még meglévő tagoknak.

"Itt alapvetően teljesen más a szempont, amiből itélünk. Szinte mindenki a saját kis beszűkült szemszögéből nézi az eseményeket, holott a fő kérdés nem feltétlenül az, hogy sasácskának melyik a jobb, hanem alapvetően az, hogy az államnak, ami felelős a nyugdíjrendszerért, megéri-e."

Pontosan az volna a kérdés hogy megéri e vagy sem. Rövidtávon mindenképp a 3000 milliárd beolvasztása érte meg mert ÍGY tartható volt a hiány plusz megszorítás nélkül. És persze megoldotta a nyugdíjkassza hiányát is.

Hosszútávon viszont visszaléptünk jó 10-15 évet a megoldástól és nincs lassan időnk egy újabb fokozatos átállásra. És ez itt a legnagyobb baj.

Meglehetett volna oldani úgy is a forráshiányosságot hogy az alábbiakat vegyesen bevezetik.

1. Aki akar visszatérhet állami rendszerbe. AKI AKAR!

2. Nyugdíjak mértékét csökkentjük/nem növeljük. Fentről jobban lentről kevésbé.

3. Nyugdíjjárulék mértékét növeljük ( ezt mondjuk megtették ) 1-2-3% ponttal.

4. Határozottabb fellépés a fekete munka és a szürke foglalkoztatás ellen. Nagyobb járulékbevételek.

5. Normális gazdaságpolitika, kevesebb elvándorló és közmunkás -> több járulékfizető.

Persze ez sok meló és kevés szavazat szerezhető vele és még lopni sincs miből.

Ezért lett a magánnyugdíj bedózerolva.
- Rövidtávon sok előny, hátrányok mind hosszútávon.
- Meló sokkal kevesebb vele.
- Ellenségképp kialakítása jól jött. ( eltőzsdézték )

- Ja és hát volt miből csurranjon cseppenjen mert hát 3000 Milliárdból ugyan kinek hiányzik majd 1-2 esetleg 10 is? Lehet belőle jó drága részvényeket venni.

Peterbond 2014. 11. 25. 17:20
Előzmény: #111  Peterbond
#112
Amúgy pedig véleményem szerint egyszerű lenne a helyzet a nyugdíjkasszával is. legyen ez a 30% az etalon jólvan. innentől fogva csak akkor van nyugdíjemelés ha van rá forrás.

Ilyen infláció meg hasonlók felejtsük el. A válság alatt minden eset, a bérek is az infla ellenére is. Érdekes nyugdíjat még nem csökkentettek soha...

Talán így is lehetne megoldani a forráshiányosságot.
Peterbond 2014. 11. 25. 17:18
Előzmény: #63  tokos.
#111
"Én nem voltam tag soha, nem is érdekelt a kérdés különösebben, míg ki nem derült, mibe kerül az adófizetőknek. "

Mibe kerül?

Véleményem szerint messze kevesebbe mint a sok 2-4 órára bejelentett 8-10 órában viszont foglalkoztatott munkavállalók és a sok zsebbe fizetett különbér Ezeken se SZJA se semmi sincs!
Ezen emberek Egészségügyi ellátását is te meg én fedezed. helyettük is fizeted az utakat, a közvilágítást és persze a politikusok lopásait is.

Valahol megértem ezeket az embereket is. ők legalább megoldották a korrupciót. Tőlük nem lopnak el semmit. Max a befizetett ÁFÁjukból.

Szerintem ez inkább probléma mint hogy igyekeznénk fenntarthatóvá tenni a nyugdíj rendszert.

Nem mellesleg a kiinduláskor a Nyugdíjjárulék 30%-volt amiből 6 ment a magánba. Most 34%. Szóval forráshiányosnak forráshiányos a rendszer de talán a fentiek miatt illetve az elöregedés és a sok kivándorló miatt. Hisz jelenleg a teljes 34% állambácsihoz megy és elvileg így nulszaldós csak. Közbe meg 12 év felhalmozása ment a levesbe laza 2 év alatt.
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 16:38
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#110
Az előzőt nem neked szántam, hanem annak, akinek írtam:)

Egy dolog, ha valaki egyszer indulatos, mert ilyen előfordul, én se vagyok álszent, káromkodni is szoktam. Akinek írtam, rendszeresen nyomja ordenáré módon, ami már gáz szerintem. Meg van különbség aközött, ha itt egy vitában egy intézményről (pl. kormány) írsz csúnyán, vagy ha a vitapartnert faszfejezed le.
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 16:18
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#109
igaz, igaz, de...
de egy idő után én feladom, és nem érdekel, ha megsértődik a hülyéje... igen, van az a határ szerintem, akkor a szép szó már nem elég... nem kinyírásról beszéltem, nem olvastam ugyan vissza magam, de a sötétségnek és az arroganciának is van egy határa... eszméletlen, hogy milyen kormány mellett állnak ki sokan...

feleségem kevésbé követi a "politikát", de mikor néha megmutatok neki egy két interjút, ledöbben... és nem 444!-es ellenzéki cikkeket, hanem tényszerű nyilatkozatokat első kézből, egyenesen a vezérektől... siralmas, szánalmas, és bicskanyitogató

szívem szerint leültetném az ilyeneket magam elé, és belepofázás nélkül megmutatnék nekik ilyen összeállításokat... ha azok után is szimpatizálnának ilyen fidesszel, akkor végképp nem tudom, hogy mit lehetne tenni... az már zárt osztály...
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 16:07
Előzmény: #107  loliense
#108
Annak ellenére, hogy az Orbán kormánnyal kapcsolatos ellenvéleményekben többnyire egyetértünk, az a stílus, amit itt nyomsz, az nagyon gáz.

Ahogy nem hazaáruló, meg komcsi mocsok az, aki a szocikra szavaz, nem faszfej az sem, aki meg a jobboldalra.

Ebben az országban pontosan ez a legnagyobb baj, hogy az emberek jó része olyan unintelligens, mint ahogy te viselkedsz gyakran itt.

Meg kéne végre tanulni, hogy egy vita az nem a kocsma, meg egy focimeccs, a vitapartner legfeljebb ellenfél és nem ellenség, akit földbe kell döngölni, eltaposni, kinyírni (megjegyzem, egyébként még a fociban is csak ellenség és nem ellenfél, tehát még ott se kéne).
loliense 2014. 11. 25. 15:48
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#107
Szerintem meg igazad van akkor,mikor a demagóg,okoskodó,dögunalmas faszfejeket nyíltan elküldöd most már a picsába,itt van rég ennek az ideje
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 15:47
Előzmény: #98  tokos.
#106
kit érdekel, hogy hanyas számú baromságodban elvtársoztál... ez aztán lényegi hozzászólás.

aki nem nyal, az ma libsibolsi. ez van, ezt kéne megszoknom, de nem megy.
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 15:45
Előzmény: #97  loliense
#105
a "stílust",a mit mostanában egyre többször és egyre könnyebben kihoznak az ilyenfélék, és ez az egész magyar környezet.
tokos. 2014. 11. 25. 15:39
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#104
Lesz ott elég tégla. Vagy mégsincs kommunizmus?
loliense 2014. 11. 25. 15:38
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#103
most akkor nem kéne,vagy kivéve?

És oszt ki előtt járatnám le magam?
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 15:27
#102
Manyup osok gyertek már ki a levegőre 18.00kor!!!!!!! hozzatok egy féltéglát is magatokkal! Lécciiiiii!!! Lesz süti, ropi, nápolyi!!!! :DDDDD
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 15:24
Előzmény: #97  loliense
#101
Szerintem nem kéne "faszfej"-ezni. Kivéve, ha az a célod, hogy magadat járasd le.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók