Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 12:52

OTP-forecast  

A topic celja hogy elmeleteket osszunk meg egymast kozott arra vonatkozoan, ami az OTP _trendjet_ leirja. Arra keressuk a valaszt, hogy a kovetkezo ket-harom heten belul milyen iranyba tart az OTP, es foleg _miert_? A "miert?"-nek sok oka lehet, lehet az technikai alapu (chartelemzes) vagy fundamentalis alapu (jo hirek/rossz hirek) nagy vevo, nagy elado megjelenese a piacon, stb.



A lenyeg, hogy ebbe a topicba olyan bejegyzesek keruljenek, amik javaslatokat tesznek, es azokat ala is tamasztjak valamilyen modon az OTP arfolyam valtozasara, kozeljovoben valo alakulasara. Egyszeru megfigyeles, hogy a kozeptavu trendek kb. 30 naposak, a kerdes az hogy eszre lehet-e ezeket venni idoben? Illetve az, hogy miert alakulnak ki (pl. osztalek-rally, varatlan hir)?



Ez a topic kulonbozne a masik kettotol (az "OTP reszvenyesek ide!" illeteve a "Mennyit er az OTP?") topicoktol abban, hogy itt sem a daytrade mufajt nem szeretnenk kivesezni (ugyanis egy adott napon belul "barmi" lehet, a trendfordito napoktol eltekintve csak zajnak szamitanak), sem pedig fundamentalis alapon ertekelni az OTPt (ugyanis a konyv szerinti es a piaci ertek az nagyon elterhet egymastol). Minket az az egy dolog erdekel, hogy az OTP merre tart a kozeljovoben.



Tobbeknek is van nagyon jo elkepzelese arrol, hogy es mikent alakul az arfolyam, de ezt nem terjesztik a nyilvanossag ele, mert

1) tartanak attol, hogy a brokerek lemennek a stopjaikert; illetve hogy

2) a modelluket hasznalva majd masok is sikeresek lesznek; illetve hogy

3) a modelljuk valojaban rossz, es kesobb emiatt "nevettseg" targyava valnak (beultetes, felbeszeles);

4) stb.



1) Ugyan egy-egy illikvid napon, vagy forgalom nelkuli kisreszvenyben elofordulhat (es elo is fordul!) a "mutyi", am az OTP arfolyamat a nagybefektetoi mozgatjak. Nehany szazmillios brokeri, belfoldi, bennfentes kotes a fo trenden aligha valtoztathat (na jo: Csanyi 5200 kornyeken annak idejen bullbol bearbe vagta).

2) Ha egy modellt sokan hasznalnak, akkor annak torzito hatasa van (ha mar mindenki vett a piacon, akkor nincs aki vegyen, es az arfolyam egyetlen iranyba mehet es az pedig lefele). Abban az egyben biztos vagyok, hogy a forumot olvasok meg egyutt is csak kishalak.

3) Egy modell addig jo, amig az arfolyam azt csinalja, amit a modell leir. Ha a modell mar elter az arfolyamtol, akkor az megy a kukaba, es nezni kell helyette masikat. Modellek jonnek, modellek mennek. Lehet tobb parhuzamos modell is: ezek vonatkozhatnak kulonfele idotavra, ezek lehetnek egymasnak ellentmondok (valaki kitorest, mas letorest var). Barmi, ami egy gyufalanggal intelligensebb a teljes sotetsegnel, nos, az johet.

4) stb.



Szoval a terv az, hogy ez valamifele ok-okozati topic volna. Ez egy aktualis topic, mert en magam tudok ket egymasnak homlokegyenest ellentmondo kozeptavu modellrol. Nagyon izgalmas kerdes, hogy melyik fog valora valni? Rally indul a napokban, vagy beszakadas jon?



Akinek van barmilyen elkepzelese, modellje, az jojjon, es ossza meg velunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 03. 01. 20:21
Előzmény: #1138  macibear
#1140
? nél nem irtam le direkt a neved de gondoltam rájössz hogy neked szól...
Pénteken már törted a hallgatást...
EWP szerint a C csak 5ws lehet /épitőelemek-AD/
Órásson már akár a C/5 ben is lehetünk de a C teteje-kiindulása zavaros...
B/c je csonkalett? ha igy nézem akkor C 2 v 3 nál vagyunk ???
De akár a 4C is lehet majd csonka runungflat C=A*61.6
macibear
macibear 2015. 03. 01. 19:46
Előzmény: #1136  mcbull
#1139
"Ha nem lennének a jövendő mondók néha jobb döntéseket hozna az ember!"

Ühhümm! :) Bizony, bizony! Úgy van úgy!

Nem is olvasok más elemzőt... :)
Ad-ot azért, hogy megértsem a hullámelméletet, illetve megerősítésként, hogy helyes-e az elgondolásom. Pomperj bejegyzéseiből pedig a nagybefektetők viselkedésével kapcsolatos infomorzsákat csipegetem ki.
macibear
macibear 2015. 03. 01. 19:36
Előzmény: #1129  Törölt felhasználó
#1138
Mert még hallgatási fogadalom van ... :)
Ad elvileg még trédel. Ha jól gondolom megnyitotta a shortját és most keresi az alját.

No meg gőzöm sincs.

4420-ról induló hullámzás valamiféle harmadik hullámnak (4410-4285) talán vége van. Szerintem. No de ki mondja meg hány hullámból áll a "C"? 3 vs 5? Azon belül nyúlik valamelyik vagy sem?

Az "A" hullám célárát térben teljesítette is (61%=kb4310 meg nem is (100%=kb4235), időben (kötésben) még eltarthat egy kicsit. Ettől a megállapítástól sem lehetünk okosabbak.

Indikárotorkban H1-től felfele van hely még le bőven. Napos RSI innen még nem szokott megfordulni felfele. Kisebb tf-en kéne legalább egy kis szünet. No de ez nyitás után max egy-két óra. De ez meg nem kötelező.

FRSI szerdán-csütürtökön fog aljat. De két héttel ezelőtt is jól átvert. Akkor is szerda csütörtökre mondotta a fordulót, oszt hétfőtől elindultunk a hegyekbe. Bizonytalan.

Hetes grafikon alapján, max csak felszúrásokat csinálunk felfele (gyj környéki bizakodás), de azon is inkább medve a piac 3-4 hétig.

Összegezve: még én is várom lejjebb, de oda inkább long aknákat telepítek egyfajta felpattra számítva.

kimpaa
kimpaa 2015. 03. 01. 19:12
Előzmény: #1127  Kontraindikator
#1137
Az okét arra írtam hogy tényeket írtál. A többire nem néztem rá, hiszek neked :)
mcbull 2015. 03. 01. 16:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#1136
Senki sem tudja mi lesz az alja!Szerintem lehet 3500-se lesz meg,de az se lenne rossz beszálló.Lehet nem lesz oszti rally-ig már 3000 se.Na akkor hol szállnál vissza 4000-nél.Most is csak 3400-ig jött le!Ha nem lennének a jövendő mondók néha jobb döntéseket hozna az ember!Ettől még lehet igazad...hosszú még a nyár!De az osztalék rallyt ne nézzétek karba tett kézzel!
Stoll 2015. 03. 01. 16:04
Előzmény: #1128  pomperj
#1135
Pomperj, csak a MOL-t nem érdemes shortolni, vagy a BUX-ot sem? Mivel a tényleg úgy tűnik, a MOL és a Richter is készen van az 5. hullámmal, ráadásul pénteken tisztességes fekete gyertya is kialakult, az A-hullám várhatóan azért nem lesz kicsi. Szóval szerintem érdemes shortolni, mit gondolsz?
Törölt felhasználó 2015. 03. 01. 15:42
Törölt hozzászólás
#1134
Törölt felhasználó 2015. 03. 01. 15:41
Törölt hozzászólás
#1133
Törölt felhasználó 2015. 03. 01. 15:29
Előzmény: #1131  Törölt felhasználó
#1132
Bocsi te uj lehetsz itt,én EWP alapon kérdeztem és azok tudják ... hogy tőlük várok választ ...
Törölt felhasználó 2015. 03. 01. 12:49
Előzmény: #1130  Törölt felhasználó
#1131
Kiegészítésnek még egy hír:
link

Azért most linkelem be, mert most érek rá ezeket elolvasni. Vajon ebből milyen lehet az OTP eredménye?
Törölt felhasználó 2015. 03. 01. 12:24
Előzmény: #1129  Törölt felhasználó
#1130
Mivel nem vagyok egy nagy elemző, ezért a következőket szoktam elolvasni:
link

Szerintük csökkenni fog az ár és kb 4100 Ft körülre várják az alját kb egy héten belül.

Hát meglátjuk. Én szívesebben venném 3900Ft vagy 3500 Ft körül, de 4100 körül is már el fogok gondolkodni.
Törölt felhasználó 2015. 03. 01. 10:03
Előzmény: #1128  pomperj
#1129
Szerintetek az OTI 4w kész v még van le ??? Pénteken már kérdeztem de mindenki hallgat...
pomperj
pomperj 2015. 03. 01. 09:13
Előzmény: #1123  tberki
#1128
Nem meglepo, hogy hasonlo Elliott modszerrel ugyanoda jutunk mindannyian;-)
akar OTP akar MOL.
Megjegyzem, OTP meg is jutalmazta, +30% emelkedessel azoknak, akik igy lattak.

Dehat, most ez a modszer eppen kivaloan mukodik, es kulonben is, ilyenkor sok a hitetlen ketkedo a bull ciklus elejen. Igy is kell lennie. Es nemsokara kapnak a hitetlenek (fals) bear megerositest, mert a 2. hullam epp erre valo; ugy erzodik, mintha bear piacban lennenk.
Kontraindikator
Kontraindikator 2015. 03. 01. 08:50
Előzmény: #1126  kimpaa
#1127
Na megnézted? ;-)Mit látsz?
kimpaa
kimpaa 2015. 03. 01. 06:59
Előzmény: #1125  Kontraindikator
#1126
Oké :)
Kontraindikator
Kontraindikator 2015. 02. 28. 16:01
Előzmény: #1121  kimpaa
#1125
Kimpaa! Amit írtam azért írtam mert tény, és nem találgatás... ;-)
De, hogy dolgozz kicsit, nézz utána egy egyértelmű MSCI-s napnak, és a pénteknek... ne feledd a határidős piacot sem összevetni... ;-)
kimpaa
kimpaa 2015. 02. 28. 15:58
Előzmény: #1123  tberki
#1124
Akkor a BC longzárás viheti még lefelé. Van hír is, TA is, mi kell még? :)
tberki 2015. 02. 28. 15:55
Előzmény: #1118  pomperj
#1123
kedd ota ezt irjuk es mindenki hulyenek nez a molban.... "most tort ki menni kell neki meg 2000 pontot..." :)
kimpaa
kimpaa 2015. 02. 28. 15:55
Előzmény: #1120  Kontraindikator
#1122
S akkor előtte volt a határidős shortzárási hullám ami 12440-ig vitte? :)
kimpaa
kimpaa 2015. 02. 28. 15:53
Előzmény: #1120  Kontraindikator
#1121
Nekem mindegy, mehetne még le ;) A Tkom topikban írtak erről, meg valami levél is keringett erről.

Topik gazda

Matsmath
Matsmath
3 4 4

aktív fórumozók