Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 12:52

OTP-forecast  

A topic celja hogy elmeleteket osszunk meg egymast kozott arra vonatkozoan, ami az OTP _trendjet_ leirja. Arra keressuk a valaszt, hogy a kovetkezo ket-harom heten belul milyen iranyba tart az OTP, es foleg _miert_? A "miert?"-nek sok oka lehet, lehet az technikai alapu (chartelemzes) vagy fundamentalis alapu (jo hirek/rossz hirek) nagy vevo, nagy elado megjelenese a piacon, stb.



A lenyeg, hogy ebbe a topicba olyan bejegyzesek keruljenek, amik javaslatokat tesznek, es azokat ala is tamasztjak valamilyen modon az OTP arfolyam valtozasara, kozeljovoben valo alakulasara. Egyszeru megfigyeles, hogy a kozeptavu trendek kb. 30 naposak, a kerdes az hogy eszre lehet-e ezeket venni idoben? Illetve az, hogy miert alakulnak ki (pl. osztalek-rally, varatlan hir)?



Ez a topic kulonbozne a masik kettotol (az "OTP reszvenyesek ide!" illeteve a "Mennyit er az OTP?") topicoktol abban, hogy itt sem a daytrade mufajt nem szeretnenk kivesezni (ugyanis egy adott napon belul "barmi" lehet, a trendfordito napoktol eltekintve csak zajnak szamitanak), sem pedig fundamentalis alapon ertekelni az OTPt (ugyanis a konyv szerinti es a piaci ertek az nagyon elterhet egymastol). Minket az az egy dolog erdekel, hogy az OTP merre tart a kozeljovoben.



Tobbeknek is van nagyon jo elkepzelese arrol, hogy es mikent alakul az arfolyam, de ezt nem terjesztik a nyilvanossag ele, mert

1) tartanak attol, hogy a brokerek lemennek a stopjaikert; illetve hogy

2) a modelluket hasznalva majd masok is sikeresek lesznek; illetve hogy

3) a modelljuk valojaban rossz, es kesobb emiatt "nevettseg" targyava valnak (beultetes, felbeszeles);

4) stb.



1) Ugyan egy-egy illikvid napon, vagy forgalom nelkuli kisreszvenyben elofordulhat (es elo is fordul!) a "mutyi", am az OTP arfolyamat a nagybefektetoi mozgatjak. Nehany szazmillios brokeri, belfoldi, bennfentes kotes a fo trenden aligha valtoztathat (na jo: Csanyi 5200 kornyeken annak idejen bullbol bearbe vagta).

2) Ha egy modellt sokan hasznalnak, akkor annak torzito hatasa van (ha mar mindenki vett a piacon, akkor nincs aki vegyen, es az arfolyam egyetlen iranyba mehet es az pedig lefele). Abban az egyben biztos vagyok, hogy a forumot olvasok meg egyutt is csak kishalak.

3) Egy modell addig jo, amig az arfolyam azt csinalja, amit a modell leir. Ha a modell mar elter az arfolyamtol, akkor az megy a kukaba, es nezni kell helyette masikat. Modellek jonnek, modellek mennek. Lehet tobb parhuzamos modell is: ezek vonatkozhatnak kulonfele idotavra, ezek lehetnek egymasnak ellentmondok (valaki kitorest, mas letorest var). Barmi, ami egy gyufalanggal intelligensebb a teljes sotetsegnel, nos, az johet.

4) stb.



Szoval a terv az, hogy ez valamifele ok-okozati topic volna. Ez egy aktualis topic, mert en magam tudok ket egymasnak homlokegyenest ellentmondo kozeptavu modellrol. Nagyon izgalmas kerdes, hogy melyik fog valora valni? Rally indul a napokban, vagy beszakadas jon?



Akinek van barmilyen elkepzelese, modellje, az jojjon, es ossza meg velunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
inmediasres 2015. 02. 25. 07:37
Törölt hozzászólás
#920
Drian875
Drian875 2015. 02. 25. 07:37
Előzmény: #918  macibear
#919
Mtel lehet a kulcs, tegnap nagyon vették, gyanum páran több információval rendelkeznek, mint mások :)
macibear
macibear 2015. 02. 25. 07:31
Előzmény: #912  Drian875
#918
Összeraktam egy ábrára a három várakozást.
Kiss Zolié és Ad-é gyakorlatilag megegyezik. Leggyengébb az én verzióm.

link

Egy biztos. BUX-ban valami készül.
macibear
macibear 2015. 02. 25. 07:19
Előzmény: #915  Drian875
#917
Én meg csatlakozom hozzád.

Lelkiismereti válságban szenvedek. Szívem szerint valamennyi várakozásomat megosztanám a közösséggel, de már az ötödik felkérést, figyelmeztetést kapom a családi, baráti, ismerősi körömből, hogy ne tegyem.

Van bennem egy adag nagyképűség, de azért azt mégsem tudom elhinni, hogy akár Ad, akár az én bejegyzésem piacbefolyásoló tényező legyen. Tehát igazándiból nem értem miért is ne írhatnánk le várakozásinkat. Ha sokan, több ezren kereskednének ezen várakozások szerint, akkor esetleg az AEF tényező miatt hamarabb fordul az ár. Rövid ideig valóban lehet ellene GBL-eskedni, de hosszabb távon ez nem igaz.

Szóval most vakarom a fejem.
macibear
macibear 2015. 02. 25. 07:04
Előzmény: #906  Törölt felhasználó
#916
Ha impulzívnak azonosítasz be egy mozgást, akkor a negyedik alhullám vége nem érhet bele a második hullámterébe. Ha ez az elv sérül, akkor nem lehet impulzívról beszélni és 1..5 számozással ellátni.

Nézd át a számozásod ennek megfelelően. Gondolkodhatsz úgy is, ahogyan Ad írta: Az első három hullám egy ZZ és egy korrekciós alakzat utolsó tagját csinálja.

De számtalan meg egy más lehetőség van még, amit egyelőre nem lehet kizárni. Várunk. Utólag mindent beszámozunk és megmagyarázunk. :)
Drian875
Drian875 2015. 02. 25. 06:58
Előzmény: #913  Törölt felhasználó
#915
Van határozott véleményem, de most nem írom ki ide.
macibear
macibear 2015. 02. 25. 06:55
Előzmény: #909  Drian875
#914
Tudom én! :) De akkor is! :)
Az a rajz szinte a vicc kategóriába tartozik. Arra jó csak, hogy rámutassak mi mindenre rá lehet erőszakolni az ötös számozást. Aztán meg jön a Hűha! :)

Azért szakmailag nincs abban semmi gond: 4.a: dZZ
4.b: hármas szerkezet
4.c: ZZ
Vagyis a negyedik egy 3-3-3-as szerkezet.
A negyedik vége nem ér bele a második hullámterébe.
RSI rajzolatával is megerősítem ezt a mozgást.
Két dologban lóg ki csak a lóláb.
1, Össze se lehet vetni a 2. hullámmal. Pláne nem időben.
2, A C mélyebben van mint az A elv is sérül. Ebben pedig sosem fogunk egyetérteni. Szerintem elég gyakori jelenség. Legalábbis az OTP-ben. Bizonyíték rá pld most alakul.

MOL komolyan?
Elindult egy harmadik hullám benne felfele. Hogy ez egy korrekciós hullám C-je, vagy induló impulzív harmadik. Szvsz harmadik. De ennek kijelentésével még várok.
Törölt felhasználó 2015. 02. 24. 22:09
Előzmény: #911  Drian875
#913
Nincs bef. a korrekció szvsz..
Drian875
Drian875 2015. 02. 24. 21:59
Előzmény: #911  Drian875
#912
Bux: link
Drian875
Drian875 2015. 02. 24. 21:59
Előzmény: #910  Törölt felhasználó
#911
Nem tudom, holnap lehet többet látunk majd.

Nagyobb kép azt mondaná, hogy 5 indult el, de valahogy még nem tudok hinni benne, a 4200 kezd nagyon alacsony lenni
Törölt felhasználó 2015. 02. 24. 21:42
Előzmény: #909  Drian875
#910
Otiba hol tartunk szerinted ? 4b/a kész le 4b/b..
Drian875
Drian875 2015. 02. 24. 21:29
Előzmény: #908  Drian875
#909
a számozást (4a,4b,4c) nézd meg, gyermeteg hiba van benne :)
Drian875
Drian875 2015. 02. 24. 21:24
Előzmény: #900  macibear
#908
Nem nézem a molt, de csak bedobtam a lehetőséget

Nálam hüvelyujj szabály, h a harmadik töri a korrekciós csatornát. Itt szerintem más megy, ugyanakkor a hsz elgondolkoztat, az vajon mi, ha nem négy?

ui: nem szeretem a molt, nem elég likvid bizonyos tf-eken elliotti elemzéshez

kérdés FRSI-t magad számolod, írtál rá algoritmust, vagy?
tberki 2015. 02. 24. 21:07
Előzmény: #906  Törölt felhasználó
#907
Valami hasonlot probaltam kinyokogni de nem csak a mol hanem a tobbi blue esetere is
Törölt felhasználó 2015. 02. 24. 20:59
Előzmény: #901  macibear
#906
én a molt így látom!link
Törölt felhasználó 2015. 02. 24. 20:48
Előzmény: #903  macibear
#905
Köszi a választ. Ebből azt vonom le magamnak tanulságul, hogy jó lesz, ha óvatosabb leszek, mert még mindig másként történnek a dolgok, mint ahogy várom.
Ettől függetlenül továbbra is kitartok és megyek tovább.
Törölt felhasználó 2015. 02. 24. 20:37
Előzmény: #901  macibear
#904
nem bizony, 12600 max
macibear
macibear 2015. 02. 24. 20:37
Előzmény: #902  Törölt felhasználó
#903
Azt az esést sokan vártuk. :) Talán épp azért nem estünk.

Majd ha mindenki felfelé várja, no akkor majd esünk. Meddig? Majd ha meglesz a csúcs, akkor számolható. Addig mozi.

A mostani emelkedés mögött rengeteg indokot lehetne felsorolni, de ahhoz kicsik vagyunk, hogy a ténylegeset meg tudjuk mondani. Nem is érdemes velük foglalkozni. Megyünk fel. Menjünk!
Törölt felhasználó 2015. 02. 24. 20:22
Előzmény: #884  macibear
#902
Ez az elemzés igen érdekes. Köszi a magyarázatot.Én ilyen szép diagramokat nem tudok készíteni, de szoktam elemezgetni. Az én tudásom alapján már napok óta várom, hogy az OTP 4000Ft alá essen, mivel akkor akarok ismét vásárolni, de eddig nem esett. Eddigi tudásom alapján az emelkedés fázisa után az esés fázisának kellene következnie. Vajon mi miatt tartják mesterségesen ilyen szinten?
Szerintetek 4000Ft alatt melyik szinten érdemes vásárolni? 3900? 3500?
macibear
macibear 2015. 02. 24. 19:46
Előzmény: #898  Drian875
#901
Tudom, hogy ettől a hajad fogod tépni, de akkor is beszámozom ötös impulzívnak a molt. :)

link

Akkor pedig már nem sok van benne.

Topik gazda

Matsmath
Matsmath
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek