Topiknyitó: Portfolio 2014. 09. 05. 09:55

Már 1100 milliárdot közelít az idei uniós kifizetések összege  

Ugrás a cikkhez
Az idei évi uniós támogatás-kifizetési célhoz képest jól állunk, hiszen idén 1076 milliárd forintnál járunk - jelentette be az 52. Közgazdász Vándorgyűlés EU-források szekció bevezetőjében Vitályos Eszter. A Miniszterelnökség európai uniós...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=58&i=203309
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 09. 11. 17:43
#80
ha az Eu befizetésekben benne van mindenki adója, aki adózik, de az Eu pénzekből "ők" nem kapnak,akkor azok mind vesztenek....vesztenek a befizetéskor és vesztenek,amikor nem kapnak....én azt sem értem, ha kapunk,akkor miért fizetünk be?? csak kapjuk simán a különbséget...illetve értem, hogy miért van így, de az már összeesküvéselmélet
Törölt felhasználó 2014. 09. 11. 17:34
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#79
Pontosan tudja ő, hogy hülyeség, amit írt. Uszít, ez a célja, ennyi.
Törölt felhasználó 2014. 09. 11. 17:33
Előzmény: #76  szivacs
#78
"eszerint több pénz mén, mint gyün..."

Várjuk, hogy igazold ezt, vagy belásd, hogy valótlanságot állítottál.
Törölt felhasználó 2014. 09. 11. 17:26
Előzmény: #76  szivacs
#77
A logikádban ott a hiba, hogy #2-ből nem következik a #3.
Attól még hogy sok(több) a szegény, nem jelenti azt, hogy összességében kevesebb lett itt a píz'. Csak ami píz' gyütt, az úgy lett elosztva, hogy nem jutott mindenkinek. De akinek jutott, annak jutott jó sok.
szivacs
szivacs 2014. 09. 11. 16:59
Előzmény: #74  Bekre_Pal
#76
Nos, ha feltámadna benned is az értelem, és nem célirányosan használnád, akkor már rég felfogtad volna, hogy ennyi volt a történet:
#2:
gyün a segély gyün!! mi vagyunk az eu kullancsai...
de legalább fejlődik az ország ugye, jól élünk, jobban mint 4 éve.
3 millió szegény, 500e kivándorolt és 300e(?) közmunkás országa. nem rossz.
lazarus

#3:
eszerint több pénz mén, mint gyün...
szivacs

#4:
ez kérdés, v kijelentés?
mert ez a pénz valahol elszivárog...
lazarus

#5:
Következtetés.
Ha sok gyün, de itt mégis kevesebb van, akkor szükségszerűen több mén, mint gyün.
szivacs"

Ennyi volt.

Erre jöttél te a felesleges kötekedéseddel:
"szivacsul a mén a befolyik, a gyün a kimegy
gondolom
vagy csonttájékozatlan, ez is lehet, sőt, ez a legvalószínűbb
Bekre_Pal"

Bizony, bizony, ha feltámadt volna benned az értelem a kötekedés szándéka helyett, akkor te sem vontad volna kétségbe a nyilvánvalót:
Ha sok gyün, de itt mégis kevesebb van, akkor szükségszerűen több mén, mint gyün.
Lefordítom debil szintre:
ha egy (v) edényben 10 liter víz van és abba beleöntesz x litert és kifolyatsz belőle y litert, majd megméred és már csak 9 liter van benne, akkor szerinted x a nagyobb vagy y ??
Ha nálad ez nem egyértelmű, akkor irány vissza az alsó tagozatba!
felsősöknek:
v2=v1+x-y
ha v2<v1 akkor y>x
Evidencián pedig nincs mit vitatni!
Legfeljebb azt elemezhetjük, hogy melyek az x és az y összetevői. Erre utaltam, ezért mondtatok el oktalanul mindennek. Kösz!
Törölt felhasználó 2014. 09. 10. 10:25
Előzmény: #74  Bekre_Pal
#75
Vele kapcsolatban kár reménykedni bármiben is. Aktivista, mindent pontosan e szerint tesz itt.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 10. 09:48
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#74
nem mondom, hogy nem lep meg, de mindig reménykedem az értelem feltámadásában
Törölt felhasználó 2014. 09. 10. 08:07
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#73
Na, hát ez szivacs. Állít valami súlyosat, aztán amikor rákérdeznek, elhallgat. Pedig milyen aktív volt eddig a topicban, osztott itt mindenkit, de amikor tények kellenek, akkor kuss van...
Törölt felhasználó 2014. 09. 09. 19:36
Előzmény: #3  szivacs
#72
Tessék szivacs, ez a kiinduló állításod:

"eszerint több pénz mén, mint gyün..."

Várjuk, hogy igazold ezt, vagy belásd, hogy valótlanságot állítottál.
Törölt felhasználó 2014. 09. 09. 19:30
Előzmény: #69  Bekre_Pal
#71
"ennyire hogy lehet valaki skizofrén?"

Régóta mondom: ő egy megjátszós aktivista. Leírtam már a vitáinak a menetét. Az értelmesnek láttatott, álságos művitáinak egyetlen mögöttes célja van: az uszítás. Az elején megjátssza magát, de amikor azzal beég, akkor stílusváltás következik. Ezért érzed skizónak.
Törölt felhasználó 2014. 09. 09. 19:27
Előzmény: #68  szivacs
#70
"Na, akkor csak haladunk, végre elfogadtad, hogy az eu-s gazdasági kapcsolataink mérlegét messze nem csak a befizetéseink és a kivétjeink pénzügyi egyenlege alkotja, hanem számos más pénzügyi és gazdasági tényező is.
Pont erre akartam felhívni a figyelmet."

Szivacs, RAJTAD KÍVÜL ITT MINDENKI PONT EZZEL KEZDTE. ÉS RÖGTÖN HOZZÁ IS TETTÉK, HOGY AKKOR MÉGKEVÉSBÉ IGAZ A KIINDULÓ HAZUGSÁGOD, AZAZ ÖSSZESSÉGÉBEN MÉG NAGYOBB A POZITÍV EGYENLEG.

Úgyhogy ne játszd el a fenti szöveget, hogy itt mindenki hülye, csak te nem. Mert az autópályán szembemenő esetével azonos a helyzet. Te mész szembe...

Meglehetően undorító módon provokálsz. Egy sunyi, uszító aktivista vagy.

Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 09. 19:18
Előzmény: #68  szivacs
#69
szivacs, legszívesebben ezt mondanám: "elmész te a jó büdös picsába, ha meg nem sértelek"

de nem teszem, mert jó egészségben próbálom tartani a nickem

még1x, lassan írom, hogy értsd: nem kell beismernem, mert sose vontam kétségbe

neked megint elvitték az ufók a használhatóbb feledet és itt hagyták a hülyébbet. borzasztó, hogy folyton ez van. tényleg nem teamben használjátok a nicket? ennyire hogy lehet valaki skizofrén?
szivacs
szivacs 2014. 09. 09. 17:47
Előzmény: #64  Bekre_Pal
#68
"és te hajlandó vagy beismerni, hogy a gazdasági egyenlegünk nem csupán egy elemből áll, a ki- és befizetésekből, hanem sok más tényező is alakítója annak?"

Na, akkor csak haladunk, végre elfogadtad, hogy az eu-s gazdasági kapcsolataink mérlegét messze nem csak a befizetéseink és a kivétjeink pénzügyi egyenlege alkotja, hanem számos más pénzügyi és gazdasági tényező is.
Pont erre akartam felhívni a figyelmet.
szivacs
szivacs 2014. 09. 09. 17:47
Előzmény: #54  bigyula
#67
Kinek?
Akinek ez a színvonala: „alja maradék, tudatlan, baromságokat állít, megjátszott, álságos provokatőr, szánalmas aktivista, destruktív, uszító”
Te szóbaállnál azzal, akinek az a küldetése, hogy ilyeneket írogasson rád??
Törölt felhasználó 2014. 09. 09. 11:27
Előzmény: #64  Bekre_Pal
#66
"nem tudom, minek állsz ki nyilvánvalóan téves dolgok mellett."

Mert ez a dolga. Szélsőjobbos aktivista. Destruktív, uszító.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 09. 11:01
Előzmény: #64  Bekre_Pal
#65
illetve tudni vélem

sajnos
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 09. 11:00
Előzmény: #63  szivacs
#64
igazad van, explicite nem állítottam, csak egyetértettem másokkal, akik állították. én csak ezeket mondtam:

"valag pénz jön ide, anélkül már fel lennénk fordulva, mert a vajda lophatnékja határtalan"

"nem lennénk az euban, már ott tartanánk, mint ceaucescu romániája, annyit lopnak az oligarcháink, hogy még szerencse, hogy kazalszámra jön be az eu támogatás mindenre"

ettől függetlenül mások felhívták a figyelmedet a termelő beruházások által létrejövő további helyben maradó javakra, úgy többek között. gyk ilyenek a munkabér, adó, beszállítói rendszer és annak munkahelyei stbstb

úgyhogy úgy esett, hogy a lényegtelen részletben igazad lett (ÉN nem emlegettem, csak mindenki más - vö.: megfogalmazták helyettem), a lényegben viszont továbbra is tévedsz. és ezt itt zárjuk le, mert baromira meddő ez az egész párbeszéd. nem tudom, minek állsz ki nyilvánvalóan téves dolgok mellett.
szivacs
szivacs 2014. 09. 09. 10:46
Előzmény: #61  Bekre_Pal
#63
"ha visszaolvasol, én is és más is azt írta, hogy több elemet vizsgálva még pozitívabb lehet az egyenlegünk"
Nos megtiszteltelek azzal, hogy visszaolvastam miket írtál a #7 kötekedésed után.
Belinkelnéd azt a beírásodat, amelyben azt írtad, hogy "több elemet vizsgálva még pozitívabb lehet az egyenlegünk", mert én ilyet nem találtam, csak a szokásos bekrés "bullshitezést", "picsázást" "bazmegezést" és "baromságozást"

Egyetlen építő megnyilvánulásod a link volt (kösz!), amivel viszont éppen lazarus állítását cáfoltad meg, aszerint ugyanis "az eu kullancsai" nem mi vagyunk, hanem a görögök, a portugálok és a lengyelek kapják a legnagyobb nettót.
Törölt felhasználó 2014. 09. 09. 08:04
Előzmény: #61  Bekre_Pal
#62
Ebben a topicban szokás szerint megint jól beégette magát szivacs. Szánalmas, amit művel.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 09. 07:10
Előzmény: #57  szivacs
#61
benézted már megint, mert sose vontam kétségbe

ha visszaolvasol, én is és más is azt írta, hogy több elemet vizsgálva még pozitívabb lehet az egyenlegünk, a többi hazug mélymagyar alaptalan siránkozás, a szokásos lúzer szar

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek