Topiknyitó: Portfolio 2014. 07. 16. 10:47

Nekiment Orbánnak az RTL vezére  

Ugrás a cikkhez
A magyarországi RTL vezére, Dirk Gerkens úgy véli, hogy a reklámadó a kormány kisajátítási kísérlete. Szerinte az új különadó célja vagy az, hogy az állam olcsón felvásárolja a csatornát, vagy pedig, hogy kiüsse a piacról - számol be a Financial...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=201395
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 07. 17. 13:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#280
Szerintem most egy ország szíve vérzik azért a majomért.
Törölt felhasználó 2014. 07. 17. 13:32
Törölt hozzászólás
#279
Törölt felhasználó 2014. 07. 17. 13:28
Törölt hozzászólás
#278
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 07. 17. 13:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#277
valójában pont neked nem ment a szövegértés:

"lszí ne olyankor írj, miközben retek híradót nézel, mert az idő tájt (a tételed alapján) hülye vagy :)"

a "tételed alapján" kitétel azt jelenti, hogy nem a saját véleményemet írtam le, csak felhívtam a figyelmet egy kis "inkonzisztenciára", amit maga a szerző 2flower olodtt meg, amikor maga is leírta: "de igazad van,amennyit néztem az tényleg teljes hülyeség volt részemről és időpocsékolás"

Q.E.D. :)

Törölt felhasználó 2014. 07. 17. 13:25
Törölt hozzászólás
#276
csendben 2014. 07. 17. 13:23
Előzmény: #274  bigyula
#275
ez a nap hsz-e! :-)
bigyula 2014. 07. 17. 13:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#274
Valóban bonyolult, neked. Olvasd már el a 257-est! Mindkét idézet onnan van. Egy hozzászólásból, amit egy ember írt (Twoflower). Ebből idézett a 261-ben upgrayeddAKS, kiemelve az ellentmondást, és a saját magát lehülyézést.
Törölt felhasználó 2014. 07. 17. 13:15
Törölt hozzászólás
#273
bigyula 2014. 07. 17. 13:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#272
Figyu! Olvasás, szövegértelmezés megy? Nézd már meg mégegyszer a 261-es hozzászólást!

Kicsi segítség, ha nem megy az értelmezés:

"vannak az országos kereskedelmi adók, szerintem egy kalap fos mindegyik,amit csak hülyék néznek"

"a retek híradóba bele szoktam nézni"

Mindkettőt ugyanaz az írta, azaz maximum saját magát hülyézte le...

Törölt felhasználó 2014. 07. 17. 13:03
Törölt hozzászólás
#271
csendben 2014. 07. 17. 13:01
Előzmény: #268  upgrayeddAKS
#270
"mintha egész életében Marxot olvasott volna"
Miért kellett volna Marxot olvasnia?
Elég,ha híradót néz a kedvenc csatornáján.
(amit nem kedvel az ember,azt nem nézi...)
Törölt felhasználó 2014. 07. 17. 12:55
Előzmény: #261  upgrayeddAKS
#269
"sztem a retekklubbot senki sem állította be szabadságharcosnak"

„Nagyon is jl csinálja az RTL vezére sok ilyen tökös vezető kellene még ebbe az országba és akkor vége lenne a népvakitásnak és a diktaturának!!!”

csak egy példa és akinek nem inge ugye ne vegye magára,ráadásul a "szabadságharc"
írónia lett volna,de lehet "nem ment át"...

"lszí ne olyankor írj, miközben retek híradót nézel, mert az idő tájt (a tételed alapján) hülye vagy :)"

ha nem láttam volna még egyszer sem a reteket nem nyilatkoznék róla (akkor abba kötöttél volna bele) de igazad van,amennyit néztem az tényleg teljes hülyeség volt részemről és időpocsékolás

grammar nazi akkor szokott előjönni amikor nincsenek érvek. egyébként legközelebb figyelj a lszí szóra. túl azon hogy olyan kis buzis,nem is helyes:)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 07. 17. 12:55
Előzmény: #142  SBob
#268
"Azt viszont alig fejtette ki valaki, hogy véleménye szerint miért baj ez a -valljuk be, RTL-re - kiszabott adó és a bevezetés módja, mértéke. Pedig az egész vita alatt éppen ezen kellett volna picit talán elgondolkodni."

ha egy kicsit is alaposabban megnézted (volna) a topikot, akkor láthatod, hogy tele van olyan hsz.-ekkel, amik (gyakran tételesen) cáfolják, hogy jó lépés lett volna a reklámadó. mások hsz.-eit nyilván nem ismerem fejből, keresgélni köztük meg nincs most ingerenciám, így csak a sajátomból tudnék sok ilyet idézni. pár példa a teljesség igénye nélkül:

"kiszervezi, ha van esze, amit csak lehet... ugranak a hirdetések utáni ÁFA-bevételek is, azaz még kevesebb fog majd befolyni a költségvetésbe,..."

"de az igény, ami mutatkozik a retek műsorokra és a retek klubra :) az nem szűnik meg egy csapásra, csak mert elüldözik ezeket a TV-adókat (az összeset úgy sem fogják, lásd TV2)
a lakosság meg pláne nem válik egy csapásra igányes, gondolkodni akaró és tudó, stb. emberek konstruktív közösségévé (pedig ez kellene, hogy legyen a cél)
"kicsit" olyan a retekklub távozását megünnepelni (ha fognak 1általán), mint pezsgőt bontani a konyhakések száműzésének (azon az elven, hogy milyen sok gyilkosságot/emberölési kísérletet elkövetnek vele)"

ez is jelzi, hogy nem volt itt semmiféle "boszorkányüldözés" - persze "kicsit" néha elszórakozgatunk lavegh rovására a hülyeségein, de néha tényleg olyan nagyon komcsi dolgokat ír, mintha egész életében Marxot olvasott volna (annak is csak egy kis részét)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 07. 17. 12:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#267
"Átadom a családnak ha felálltak a tévé elől. :)"

de még a ketrecrázás előtt add át :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 07. 17. 12:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#266
"statisztikailag is igazolhatóak a nemzet elleni támadások"

hogyan? erre nagyon kíváncsi lennék...
ts3 2014. 07. 17. 12:42
Előzmény: #264  upgrayeddAKS
#265
:))
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 07. 17. 12:40
Előzmény: #262  ts3
#264
a skizofrénia csodákra képes :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 07. 17. 12:39
Előzmény: #256  csendben
#263
XD

nem lehetne áramot vezetni bele? :)
ts3 2014. 07. 17. 12:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#262
"Kis egyszerű matekkal próbálkoznék. Szerinted melyik több?

A. 6 zsacskó krumpli
B. 2 zsák krumpli

a logikád szerint a 6, hiszen az több mint a 2, igaz? Zseni vagy!! :)"

Legalább a feltett kérdésedre várd meg a választ, és ne te mond meg, hogy mit válaszolna, mert így csak magaddal beszélgetsz és becspod magadat :))

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 07. 17. 12:36
Előzmény: #257  Törölt felhasználó
#261
jó nagy hülyeségeket írtál: sztem a retekklubbot senki sem állította be szabadságharcosnak, a többi meg nem is nagyon releváns

viszont ez tetszett:

"vannak az országos kereskedelmi adók, szerintem egy kalap fos mindegyik,amit csak hülyék néznek"

"a retek híradóba bele szoktam nézni"

LOL :)

lszí ne olyankor írj, miközben retek híradót nézel, mert az idő tájt (a tételed alapján) hülye vagy :)

milyen jó is lesz majd, amikor több / minden csatornán majd a vajda évértékelője lesz látható...

(Orbán Viktor beszédét három csatornán láttuk tegnap élőben: a Hír Tv, a Duna Tv és az Echo Tv közvetített.
Egyelőre ...)

kicsit grammar nazi is leszek már:
média-szabadságharc helyesen, mert 3 tagú összetett szó

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek