Topiknyitó: fxboy 2014. 06. 20. 17:23

édes-savanyú  



Sziasztok!



A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!



Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.



Jó étvágyat!




Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fxboy
fxboy 2014. 07. 08. 10:41
Előzmény: #79  fxboy
#80

Bocs a duplázásért.
Döglődik a fórummotor?

fxboy
fxboy 2014. 07. 08. 10:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#79

Köszönöm, kv-t nem fogyasztok, csak tiszta vizet - (mint az állatok).
De azért egyszer majd ezt a kávés habot kipróbálom.....
:)

fxboy
fxboy 2014. 07. 08. 10:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#78

Köszönöm, kv-t nem fogyasztok! Csak tiszta vizet - (mint az állatok).
De azért ezt a kávés habot egyszer majd kipróbálom....
:)

fxboy
fxboy 2014. 07. 08. 10:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#77

Köszönöm! Jó! Kiírtam magamnak.
Esetleg a pattogatott amarántról egy kicsit bővebben....

Az a karfiolos cucc is megnyerő. Mi van, ha a nagy fél karfiol helyett egy kisebb egészet használok?

Fantáziát meg majd szerzek hozzá...
:)

evazeller 2014. 07. 07. 22:50
Törölt hozzászólás
#76
evazeller 2014. 07. 07. 22:25
Törölt hozzászólás
#75
evazeller 2014. 07. 07. 20:57
Törölt hozzászólás
#74
fxboy
fxboy 2014. 07. 07. 19:48
#73

link
:(

Törölt felhasználó 2014. 07. 04. 10:21
Előzmény: #65  emerald
#72
Nem is tudtam, h van b.ecet krém- kipróba.
Ma Lidl-ben portyázom - feltankolok.
51? Nem zörgök, kényszer is egyben - egy betegség után fogytam le, és a rendszer megszokta.:)
Törölt felhasználó 2014. 07. 04. 10:05
Előzmény: #70  diki
#71
:))) Épp tegnap csipegettem futás után meggyet...mostanában viszek magammal kutyakexet is...ha megkergetnének ugyi...

Kert? De jó lehet neked! Hú, én épp arra vágyom. Teleültetném, olyan faládás módszerrel...de nem lenne túl sok fű, olyan japánosra...kis helyes kanyargósra, lila fácska, tavacska...kacska..ringós utacska...:)))

diki
diki 2014. 07. 04. 09:54
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#70
Köszi. Turmixot én is szoktam sokat csinálni, van gyümölcs bőven. Ma reggel munkabába bicajozás közben megálltam faepret enni. Nem kellett rúzs :)
diki
diki 2014. 07. 04. 09:51
Előzmény: #67  emerald
#69
Imádom a paradicsomot. Abból is van pár fajta és az is szinkavalkád. Sötét rózsaszín, sárga /kerek és körte formáju/, piros, fürtös, fekete. Épp tegnap kötöztem a szakadó eső után. Ja és amit lehet biokertészkedek, ugyhogy madárhadsereg is van nálunk. Reggel 5-kor kelek, kávéval és cigivel /pfuj/ kivonulok a kertbe, üdvözlöm a látogatókat. Cserébe a konyhaablakba rakott fészket a feketerigó, most próbálkoznak az élettel a kicsik.
Törölt felhasználó 2014. 07. 04. 09:50
Előzmény: #64  diki
#68
Közben bal szemem a grafikonon azééé....:) Most ép banános, almás, gyömbéres,fahéjas, búzafüves trutymót iszom(veszitek a zsírégető alkatrészeket?)...Saláta? A helyzet az, hogy lusti vagyok böngészni, így ex has alkotok,(számos ritka madárfaj maradt fenn elcseszett ebédmaradványokon!) Mai ebéd: -pirított tofu darabkák, cukkinivel, római köménnyel, koktél paradicsommal, barna rizzsel - jutalomfalat: 4 babapiskóta +kv.

+ azt tudtátok, hogy pl. a répa/karalábé zöldjében sokkal több a hatóanyag mint a gyökérrészben? A karalábé levele gazdag kalciumforrás. A piaci zöldet is felhasználom.
Karalábá+répacsíkok /almával pár csepp citrommal -nagyon finom saláta.
emerald 2014. 07. 04. 09:38
Előzmény: #66  diki
#67
Te kis kertész....:)
Gyönyörű veteményesed lehet!
Nálunk csak néhány paradicsom van. A férjem a füvet "termeszti" sajnos...:DDD
diki
diki 2014. 07. 04. 09:30
Előzmény: #65  emerald
#66
Köszi, a salátát eltévesztettem, 6 fajta van nekem ültetve. Érzéki öröm a szemnek, a világoszöltől a liláig, simától a fodrosig.
emerald 2014. 07. 04. 09:21
Előzmény: #64  diki
#65
Na ezzel az 51-el így vagyok én is! Csak nem akartam írni, nehogy kötözködésnek tűnjön.
Nekem 56volt a csúcsformám 166cm-hez.
Heti 3x profi tánc, 2xfutás. Ja és a kg ide vagy oda 63-as derékbőség!

Ami nekem bevált a salátával kapcsolatban:
Kevert zöldsaláta:ruccola, galambbegy(madár saláta), jég v tölgylevél.
Ezeket a leveleket lehet kapni a Lidl-ben celofán zacskóban, amit ha visszazárok 3-4-5napig is friss és felhasználható.
Teszek hozzá uborkát, paradicsomot.

Öntet:
Pici oliva olaj, amibe lehet keverni egy kis bazsalikomos pesztót előtte.
ÉS ami nagyon bejött balzsam ecet krém!
Elég a tányéron is rátenni, de bele is lehet forgatni.

A balazsamecet krém titka:
(Nekem a normál nagyon gyomormarós, nem kedveltem)
Te is elkészítheted:
Egy kanál cukrot karamellizálsz egy lábasban, felöntöd a bármilyen balzsamecettel ami otthon van, majd kislángon beforralod besűríted.
Ha egy hideg tányérra csöppentve, csak nagyon lassan folyik szinte ledermed akkor kész!
mióta elkészítettem csak ezt használom.

Diki az a link amit felraktam, jó ám a fogyihoz, nem vagyok kívánós mellette, de éhes sem!!!
A krumplis tésztát finoman szólva is imádom! Viszont mikor olvastam, nem éreztem az ellenálhatatlan vágyat h de megenném most....:))
Próbáld ki!
Az őzpöri salátával már diétás kaja...;)
diki
diki 2014. 07. 04. 08:30
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#64
Ha én 51 lennék zörögnék. Napi 2 edzés mellett is 63 volt a versenysulyom a 171 cm-hez. Ja és tegnap csináltam LECSÓT. Nincs egy pár jó salátarecepted? Jó a honlap link is, amit már kipróbáltál. Nálunk most ubi, fejes saláta. zöldbab, cékla szezon van. Ugyhogy holnap őzpörkölt, zöldbableves/husival/.
fxboy
fxboy 2014. 07. 03. 19:41
Előzmény: #61  fxboy
#63

BÁ-t halasztják jul. 12-re.

Törölt felhasználó 2014. 07. 03. 11:08
Előzmény: #56  diki
#62
Azért néha bűnözöm, káposztás cvekedlivel, + tiramisu....nyamiiiiiiiiii!
fxboy
fxboy 2014. 07. 03. 11:07
Előzmény: #58  emerald
#61

Hajrá! Mindjárt itt van -6!
:))

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek