Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 05. 27. 23:01

2014: A következő világpiaci BEAR market kezdete (\"ÉN szóltam\" topic:))  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 10. 17. 19:40
Törölt hozzászólás
#1040
stock33
stock33 2014. 10. 17. 17:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#1039
BRÓKERETETÉS, ezt akartad írni :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 17. 17:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#1038
Ha még mindig nem jöttél rá, hogy milyen hülyeség, amit nyomsz, akkor nincs mit tenni, menthetetlen vagy.
Törölt felhasználó 2014. 10. 17. 16:58
Törölt hozzászólás
#1037
stock33
stock33 2014. 10. 17. 08:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#1036
mondom én, szuper, hogy visszajártok, így újra és újra meg lehet titeket alázni :)

és minden fórumozó megismerhet titeket, meg az áltudományos handabandátokat :)

mond csak, te ugye úgy szoktál autókázni, hogy beindítod azt, üresbe teszed a váltót, és jó nagy gázt adsz :)
stock33
stock33 2014. 10. 17. 08:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#1035
"gurunk", azaz never-give-up a 108-as számú hozzászólásban megosztotta velünk a titkot. átlagos értelmi képességekkel rendelkezők a példáját olvasva felnevetnek, hahotáznak, esetleg röhögőgörcsöt kapnak.
és hát vannak azok, akik nem értik, miért röhög ezen egy értelmes ember, hiszen "a guru az lenni okos, módszer lenni jó"...

nosza, nézzük át egy ingyenes oktatás keretében a módszerét:

mit is tesz a "gurunk":
"Short nyitás 300db. OTP-re 4020-on.
tLONG nyitás 300db.OTP-re 4000 HUF-on."

Ezt követően játszunk le egy fiktív mozgást a piacon, "gurunk" példáját követve:

"Tételezzük fel, esik az OTP, ami mostanság is előfordul.

3940-nél zárom a SHORT-ot, napon túl, a nyitástól 5 napra."

"gurunk" zárta az egyik pozícióját. brókere dörzsöli a kezét, hisz ez jele annak, hogy "gurunk" "dolgozik", láthatólag műveli a "módszert", így szép lassan sok pénz áll a házhoz (brókerünk házához).
na de nézzük tovább:

"A fodulót követően visszakorrekcióban zárom a LONG-ot, és ez általában úgy sikerül hogy itt is plusszos, esetleg enyhén mínuszos vagyok.

De tételezzünk fel egy 3995-ös visszatesztet, 4000 HUF alá.

Ekkor zárom a LONG-ot:"

nos, nézzük végig "gurunk" ügyködését (tételezzük fel, hogy pozik nyitásakor a tőkéje kb. felét leköti).

1) longot nyit 4000-en (innentől kockázatot vállal, nyitott pozíciója van + fele tőkéjét leköti)
2) longgal megegyező mennyiségben shortot nyit 4020-on (innentől nem vállal kockázatot = nem is nyerhet, nem is veszíthet, nincs nyitott pozíciója + teljes tőkéjét leköti)
3) tartogatja a pozícióit, nyerési (vesztési) esélye nulla, teljes tőkéje le van kötve, ráadásul fizeti a pozíciók fenntartását)
4) zárja a shortot 3940-en (innentől kockázatot vállal, nyitott pozíciója van + tőkéje fele van lekötve)
5) zárja a longot 3995-ön (innentől nem vállal kockázatot, nincs nyitott pozíciója + nincs tőkéje lekötve)

eredmény?
hogy rövid legyek, csak bruttóval számolva: (4020-4000) + (3995-3940) = 75 Ft részvényenként

na de mit csinál egy értelmes tőzsdéző, ugyanezen árfolyamokat elérve, maradva "gurunk" példájánál???
értelmes tőzsdézőnk nem ellenpozíciót nyit, hanem zárja a nyitottat. azaz:

1) longot nyit 4000-en (innentől kockázatot vállal, nyitott pozíciója van + fele tőkéjét leköti)
2) zárja a longot 4020-on (innentől nem vállal kockázatot = nem is nyerhet, nem is veszíthet, nincs nyitott pozíciója + NINCS tőkéje lekötve)
3) pihenget, nézeget más részvények után (nyerési (vesztési) esélye nulla, NINCS tőkéje lekötve (azaz bármikor bevethető), nemlétező pozícióinak nincs fenntartási költsége)
4) nyit egy longot 3940-en (innentől kockázatot vállal, nyitott pozíciója van + tőkéje fele van lekötve)
5) zárja a longot 3995-ön (innentől nem vállal kockázatot, nincs nyitott pozíciója + nincs tőkéje lekötve)

eredmény?
hogy rövid legyek, csak bruttóval számolva: (4020-4000) + (3995-3940) = 75 Ft részvényenként

VÁO... VÁÁÁO, VÁÁÁÁÁOOOO, VÁÁÁÁÁÁÁÁOOOOOOOO!!!
hogy mi? a mágikus ellentétes pozi nélkül???

akkor miért ne lehetne ellentétes pozival?
1) ha ugyanazon az árfolyamon, vagy pár tizeden belül nyitod az ellentétes pozikat, akkor garantáltal bukod az ellentétes pozik brokidíját
2) a 3. pontban a teljes tőkéd le van kötve, míg az értelmes módszer esetében szabad a teljes tőkéd
3) a hagyományos módszernél a várakozás idejében bármikor gyorsan reagálhatsz egy új lehetőségre, míg a mágikus ellenpozíciósban zárni kell a pozíciókat ehhez (plusz költség)
4) a 4. és 5. pont bekövetkezte kérdéses (az 1. és 2. is az, de a két utolsó ezekhez képest még kétségesebb), azaz míg a mágikus módszernél a pozícióidat idővel zárni kell (költség), addig az értelmes tőzsdésnek csak akkor van költsége, ha valóban kereskedik (nem csak úgy tesz, mintha kereskedne)
5) a pozíciók tartása, átkötése is pénzbe kerül... értelmes módszernél nincs ilyen költség...
offshort
offshort 2014. 10. 17. 00:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#1034
nos , szoval , nos ,

ugy látszik ezt a hsz-t se értetted ,

3x-os BÉT-es bóvlikirály ! ))

Törölt felhasználó 2014. 10. 17. 00:03
Törölt hozzászólás
#1033
offshort
offshort 2014. 10. 16. 23:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#1032
comedycentral' nézést hagytam ott ,

ugy néz ki, ez a topik jobban szórakoztat ! ))
offshort
offshort 2014. 10. 16. 23:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#1031
3x-os bóvli BÉT-es szerencsétlen ,

nos , szoval , nos ? ))
Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 23:30
Törölt hozzászólás
#1030
offshort
offshort 2014. 10. 16. 23:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#1029
nos , szoval , nos ,

aki mindezen értelmetlen "ellenpozizást" ráadásul a BÉT-en műveli , (3x bóvliország tőzsdéje) ,

annak külön is kijár a dileTTáns díj ! ,

szoval , nos - szoval , nos ,

annak gratulagrátisz ! ))
Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 23:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#1028
Phylaxának veletek ellentétben volt esze és rájött, hogy hülyeség, amit itt írogattatok és amit te még mindig nem értesz...

Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 22:46
Törölt hozzászólás
#1027
stock33
stock33 2014. 10. 16. 21:42
Előzmény: #1024  Törölt felhasználó
#1026
nem baj az, ha "guru"=never-give-up és a "gurusegéd"=Kisvuk visszajár, legalább életben tartják a topic-ot, hadd röhögjön rajtuk meg a "csodamódszeren" minden ide tévedő fórumozó :)

én támogatom :)

minél jobban alázza magát, annál jobban megérti minden kezdő fórumozó, hogy bizony egy gazdasági fórumon is előfprdulak ilyen never-give-up és Kisvuk féle kóklerek...
stock33
stock33 2014. 10. 16. 21:38
Előzmény: #1022  Törölt felhasználó
#1025
a kiosztásod már megtörtént, a múlt része

az áltudományos handabandátok meg nevetségessé vált...

"os abban egyetertunk, hogy eleg nagy kulonbseg van kozted es koztem....."

ó, ez így van :)
ezért nem voltál képes egyszer se érdemben reagálni :)

rozi néni büszke rátok, neki is mindegy merre megy az árfolyam, mert nem tőzsdézik, ahogy nektek is mindegy, merre megy az árfolyam, nektek, a szembenyitogatóknak, csak rozi néni a kutyáját eteti, nem úgy mint te meg a "guru", a BRÓKERETETŐK :)

időt meg arra kellene szakíts, hogy végre megértsd, mekkora hülyeség a "csodamódszer" :)

Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 21:28
Előzmény: #1022  Törölt felhasználó
#1024
Nem kicsit szánalmas, amit produkálsz.
offshort
offshort 2014. 10. 16. 21:20
Előzmény: #1022  Törölt felhasználó
#1023
nos , szoval ,

nos, szoval , nos ,

"mivel tudom, hogy barmikor megvennelek kilora aranyba"

nos , szoval ,

nos, szoval , nos ,

"mivel tudom, hogy barmikor megvennelek kilora aranyba"

nos , szoval ,

nos, szoval , nos ,

"mivel tudom, hogy barmikor megvennelek kilora aranyba"

nos , szoval ,

nos, szoval , nos ,

"mivel tudom, hogy barmikor megvennelek kilora aranyba"

nos , szoval ,

nos, szoval , nos ,

"mivel tudom, hogy barmikor megvennelek kilora aranyba"

nos , szoval ,

nos, szoval , nos ,

"mivel tudom, hogy barmikor megvennelek kilora aranyba"

nos , szoval ,

nos, szoval , nos ,

"mivel tudom, hogy barmikor megvennelek kilora aranyba"

nos , szoval ,

nos, szoval , nos ,

"mivel tudom, hogy barmikor megvennelek kilora aranyba"

szoval sacc./kb ennyit is ér a kispolcon ! ))
Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 21:12
Előzmény: #1021  stock33
#1022
en osztottalak ki teged....
tudom rovid a memoriad...
emlekeztetoul 995-os hozzaszolas, amire te a 997-el valaszoltal...
ami kcsit mellebeszelesre sikerult mert leegtel mint a .....
handabandat te nyomod es a mubalhet is a haverjaiddal...

es mivel tudom, hogy barmikor megvennelek kilora aranyba, ha a te szinteden kommunikalnak, ezert nincs mirol beszelni....

Szoval maradjunk annyiba ovatosabban kispajtas, mert a szajkaraten kivul en meg nem lattam toled pozitiv hozzaszolast....

tovabbi jo szajhoskodest, meg okoskodast, ne haragudj,de tenyleg nincs tobb idom rad....

jo szorakozast neked es a tobbi luzer pajtasnak
;)
(stock33,penznyelo,phylaxia)
stock33
stock33 2014. 10. 16. 20:13
Előzmény: #1020  Törölt felhasználó
#1021
a kiosztásod már megtörtént, a múlt része

az áltudományos handabandátok meg nevetségessé vált...

"os abban egyetertunk, hogy eleg nagy kulonbseg van kozted es koztem....."

ó, ez így van :)
ezért nem voltál képes egyszer se érdemben reagálni :)

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek