Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 05. 27. 23:01

2014: A következő világpiaci BEAR market kezdete (\"ÉN szóltam\" topic:))  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 19:25
Előzmény: #1017  stock33
#1020
nincs itt semmifle altudomanyos handabanda a reszemrol....
csak tenyek!!!!
handabanda az a te mufajod, penznyelo es phylaxia-e....
;)
nem hinnem, hogy valaha is lehetoseged lenne engem kiosztani.....

nos abban egyetertunk, hogy eleg nagy kulonbseg van kozted es koztem.....
Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 19:07
Előzmény: #1017  stock33
#1019
:)
stock33
stock33 2014. 10. 16. 19:05
Előzmény: #1014  Törölt felhasználó
#1018
"gurunk", azaz never-give-up a 108-as számú hozzászólásban megosztotta velünk a titkot. átlagos értelmi képességekkel rendelkezők a példáját olvasva felnevetnek, hahotáznak, esetleg röhögőgörcsöt kapnak.
és hát vannak azok, akik nem értik, miért röhög ezen egy értelmes ember, hiszen "a guru az lenni okos, módszer lenni jó"...

nosza, nézzük át egy ingyenes oktatás keretében a módszerét:

mit is tesz a "gurunk":
"Short nyitás 300db. OTP-re 4020-on.
tLONG nyitás 300db.OTP-re 4000 HUF-on."

Ezt követően játszunk le egy fiktív mozgást a piacon, "gurunk" példáját követve:

"Tételezzük fel, esik az OTP, ami mostanság is előfordul.

3940-nél zárom a SHORT-ot, napon túl, a nyitástól 5 napra."

"gurunk" zárta az egyik pozícióját. brókere dörzsöli a kezét, hisz ez jele annak, hogy "gurunk" "dolgozik", láthatólag műveli a "módszert", így szép lassan sok pénz áll a házhoz (brókerünk házához).
na de nézzük tovább:

"A fodulót követően visszakorrekcióban zárom a LONG-ot, és ez általában úgy sikerül hogy itt is plusszos, esetleg enyhén mínuszos vagyok.

De tételezzünk fel egy 3995-ös visszatesztet, 4000 HUF alá.

Ekkor zárom a LONG-ot:"

nos, nézzük végig "gurunk" ügyködését (tételezzük fel, hogy pozik nyitásakor a tőkéje kb. felét leköti).

1) longot nyit 4000-en (innentől kockázatot vállal, nyitott pozíciója van + fele tőkéjét leköti)
2) longgal megegyező mennyiségben shortot nyit 4020-on (innentől nem vállal kockázatot = nem is nyerhet, nem is veszíthet, nincs nyitott pozíciója + teljes tőkéjét leköti)
3) tartogatja a pozícióit, nyerési (vesztési) esélye nulla, teljes tőkéje le van kötve, ráadásul fizeti a pozíciók fenntartását)
4) zárja a shortot 3940-en (innentől kockázatot vállal, nyitott pozíciója van + tőkéje fele van lekötve)
5) zárja a longot 3995-ön (innentől nem vállal kockázatot, nincs nyitott pozíciója + nincs tőkéje lekötve)

eredmény?
hogy rövid legyek, csak bruttóval számolva: (4020-4000) + (3995-3940) = 75 Ft részvényenként

na de mit csinál egy értelmes tőzsdéző, ugyanezen árfolyamokat elérve, maradva "gurunk" példájánál???
értelmes tőzsdézőnk nem ellenpozíciót nyit, hanem zárja a nyitottat. azaz:

1) longot nyit 4000-en (innentől kockázatot vállal, nyitott pozíciója van + fele tőkéjét leköti)
2) zárja a longot 4020-on (innentől nem vállal kockázatot = nem is nyerhet, nem is veszíthet, nincs nyitott pozíciója + NINCS tőkéje lekötve)
3) pihenget, nézeget más részvények után (nyerési (vesztési) esélye nulla, NINCS tőkéje lekötve (azaz bármikor bevethető), nemlétező pozícióinak nincs fenntartási költsége)
4) nyit egy longot 3940-en (innentől kockázatot vállal, nyitott pozíciója van + tőkéje fele van lekötve)
5) zárja a longot 3995-ön (innentől nem vállal kockázatot, nincs nyitott pozíciója + nincs tőkéje lekötve)

eredmény?
hogy rövid legyek, csak bruttóval számolva: (4020-4000) + (3995-3940) = 75 Ft részvényenként

VÁO... VÁÁÁO, VÁÁÁÁÁOOOO, VÁÁÁÁÁÁÁÁOOOOOOOO!!!
hogy mi? a mágikus ellentétes pozi nélkül???

akkor miért ne lehetne ellentétes pozival?
1) ha ugyanazon az árfolyamon, vagy pár tizeden belül nyitod az ellentétes pozikat, akkor garantáltal bukod az ellentétes pozik brokidíját
2) a 3. pontban a teljes tőkéd le van kötve, míg az értelmes módszer esetében szabad a teljes tőkéd
3) a hagyományos módszernél a várakozás idejében bármikor gyorsan reagálhatsz egy új lehetőségre, míg a mágikus ellenpozíciósban zárni kell a pozíciókat ehhez (plusz költség)
4) a 4. és 5. pont bekövetkezte kérdéses (az 1. és 2. is az, de a két utolsó ezekhez képest még kétségesebb), azaz míg a mágikus módszernél a pozícióidat idővel zárni kell (költség), addig az értelmes tőzsdésnek csak akkor van költsége, ha valóban kereskedik (nem csak úgy tesz, mintha kereskedne)
5) a pozíciók tartása, átkötése is pénzbe kerül... értelmes módszernél nincs ilyen költség...
stock33
stock33 2014. 10. 16. 19:04
Előzmény: #1014  Törölt felhasználó
#1017
nem volt itt semmiféle vita, ahhoz két fél kell...

te és a "guru" lettetek kiosztva, áltudományos handabandátok helyre lett téve...

csak te annyira együgyű vagy, hogy még ez se tűnt fel neked :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 18:50
Előzmény: #1014  Törölt felhasználó
#1016
Nem olvastad, hogy miről szólt a vita, az van. Most másról beszélsz.
Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 18:49
Előzmény: #1014  Törölt felhasználó
#1015
"Majd sikerult tobb szaz oldalon a semmirol vitatkoznotok..."

Ez igaz. 1 long + 1 short az tényleg semmi, pozícioban. És valóban pont erről vitáztunk, mert voltak akik nem értették. Pl. a cimborád se, aki a lentiek szerint nem csak a tőzsdéhez, hanem a normális beszélgetéshez is kevés szellemileg.
Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 18:40
Előzmény: #1008  Törölt felhasználó
#1014
Nem nekem kell, visszaolvasnom hanem neked!
Ti pofatlankodtatok ide es krealtatok egy mu balhet!
Majd sikerult tobb szaz oldalon a semmirol vitatkoznotok...
Na bravo!!!!
Miutan sikerult a temat teljesen megvaltoztatnotok, elkezdodoty a magasfoku esecsere, hogy 1 adott szinten kiadott short es long pozicio eredmenye, nulla.....
1. Is never-give-up pozicioi nem 1 adott szinten vannak!!!!
Az hogy o hogyan kereskedik az az o dolga....
A kelloen atalakitott vita amit krealtatok (arrol egyaltalan nem volt szo!)

Nem all szandekomban vegig olvasni tobb szaz hozzaszolast ahol is egypmdva csinalt,krealt story-n 3 balek szajkatatezik....

Miutan a szajhosok egyike kijelentette ugyancsak pontatlanul, hogy egy short ea egy long pozicio eredmenye nulla en megjegyeztem, hogy ez nem igaz....( ill. Nem mindig igaz!!!, ez 1 teny, aki pedig tobb eve myeresegesen kereskedik az erti, hogy mem mindegy, hogy eladsz 1 poziciot, vagy csak shortolod, esetleg kiirsz ra egy covered call-t)
Hogy miert nem mindegy arra pedig egyszeru a valasz mert nem mindegy mennyi penzt keresel, a nyeresegado pedig igen os szamit!!!
Persze csak azoknak akik myeresegesek, hogy a tobbieknel ez szamit vagy nem, az nem az en problam...
Es az se hogy erted vagy nem...
Lehet pozitiv, negativ, esetleg nulla,de nem mindig nulla es irhattok tobb millio hozzaszolast es johetnek emberek szazai, ezrei en tudom, hogy igy van mert penzt fizett erre a leckeert, temeg meg valoszinuleg nem....
Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 17:49
Előzmény: #1012  Törölt felhasználó
#1013
Nem, azok se ezt csinálják. Azok is valós, tehát valamilyen nettó irányba mutató pozival keresnek (csak ez a pozi nagy rövid ideig, nagyon pici elmozdulásokat fog meg). Nem a szembenyitással.

Szerintem te se láttad, miről szólt a topic.
Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 17:43
Előzmény: #1011  Törölt felhasználó
#1012
Igazából van ilyen, pl a HFT-k ilyenek de az nem átlag emberek csinálják, főleg nem kisemberek és főleg nem itt posztolgatnak:)
Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 17:35
Előzmény: #1007  Törölt felhasználó
#1011
"never-give-up pedig megemlitette, hogy neki mindegy merre megy az arfolyam mert o neki vannak nyitott pozicioi long es short is"

Olyan nincs, hogy mindegy és mindegyikkal keresel (nettóban). Ingyen pénz nincs. Akkor van pénz, ha kockáztatsz, az pedig a tőzsdén azt jelenti, hogy nettó pozid van, ami egy intsrumentumban szükségszerűen vagy le, vagy fel.
stock33
stock33 2014. 10. 16. 17:24
Előzmény: #1007  Törölt felhasználó
#1010
"never-give-up pedig megemlitette, hogy neki mindegy merre megy az arfolyam mert o neki vannak nyitott pozicioi long es short is"

ahogy rozi néninek is mindegy, mert neki semmiféle pozíciója nincs. a "guru" és rozi néni között az a különbség, hogy a "guru" ezért FIZET A BRÓKERÉSNEK, mert a "gurunk" egy BRÓKERETETŐ :)
stock33
stock33 2014. 10. 16. 17:21
Előzmény: #1007  Törölt felhasználó
#1009
a vita ebből indult ki:
"nagyon is jó, ha vannak olyanok, akik rávilágítanak arra, milyen ökörségekről van szó ebben a topic-ban

nehogy valaki még azt higgye, hogy ez itt valami tudomány.
ami itt folyik, az áltudományos zagyvaság.

pl. fedezeti pozíció... emberünknek köze sincs ahhoz, mi is valójában a "fedezés". a brókerétől azt tanulta, hogy az a fedezés, ha elad meg vesz is. a brókere meg jót röhög rajta."

abból, hogy zagyváltok itt össze-vissza. áltudományos handabanda, amit előadtok, miközben valójában időtök nagy részében csak úgy tesztek, mintha tőzsdéznétek (ellenpozikban üldögélve).

erre világítottunk mi rá, és ti ahelyett, hogy tanulnátok az általunk leírtakból, bebizonyítjátok, hogy valóban nem értitek azt, hogy óriási ökörséget csináltok, mégpedig folytatólagosan.

ott a "guru" példája kielemezve. tanulj belőle, ne dugd a fejedet a homokba.
Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 17:01
Előzmény: #1007  Törölt felhasználó
#1008
Olvass is, ne csak írj, erről volt szó. De nyugodtan megkérdezheted a vitabeli másik felet, Phylaxát is, ő is megerősítheti.
Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 16:52
Előzmény: #1006  Törölt felhasználó
#1007
;)
az hogy stock33 ill. penznyelo mirol vitatkozik az nem erdekel, mert mar az elejen tisztaztuk, hogy nem errol van szo....
persze sikerult nekik tobb szaz hozzaszolason keresztul vitatkozni valamirol amirol egyebkent szo sincs.....

flozal kezd a topik elejen es ragd at magad rajta ha tenyleg erdekel.....
mielott neki allnal velemenyt alkotni!!!!

Tehat ha valakik szajkarateznak az nem en vagyok.....

A topik cime ha elolvasod:......
never give up es en arrol beszelgetunk, hogy mikor hol erdemes-e shortolni....
never-give-up pedig megemlitette, hogy neki mindegy merre megy az arfolyam mert o neki vannak nyitott pozicioi long es short is......

Mgjegyeznem, hogy valoszinuleg azert mutat a szamlaja pozitiv eredmenyt, mert a veteli es eladasi ar kozott pozitiv eredmeny van.....ebbol kovetkezik, hogy nem teljesen azonos szinten nyit short ill. long pozikat.......

En egyaltalan nem alkottam arrol velemenyt, hogy az o kereskedesi rendszere jo vagy nem es arrol sem, hogy jo-e martingale vagy anti-martingle money management-et alkalmazni......

azonban ahhoz hozzaszoltam amikor stock33 es penznyelo krealt buta vitajaban kijelentettek, hogy 1 short es 1 long pozicio erdmenye mindig nulla, es csak azert tettem mert jatszak a nagyfiut, a teny pedig az, hogy az eredmeny nem mindig nulla....

Ezzel lezartam,mert ez a topik szamomra meg mindig nem errol szol!!!!!!!!!

Szoval olvasgass figyelmesebben es az elejerol, ha erdemben hozza akars szolni....
;)
Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 09:43
Előzmény: #999  Törölt felhasználó
#1006
1. A vita erről szólt. Nem értem ez egyáltalán hogy lehet kérdéses neked, ha végigolvastad. Ha nem olvastad, akkor azt nem értem miért nyilvánítasz véleményt.

2. Tényleg?? Ezt esetleg azoknak írd, akik ezt bizonygatták. Ha feltűnt (ha olvastad a vitát) ez volt az egész értelmetlenségnek az alapja a részükről.....

+: ezt már csak magamnak: nem értem miért is megyek bele ebbe a szájkaratéba...
Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 09:22
Előzmény: #1001  Törölt felhasználó
#1005
"egyaltalan nem errol szolt ez a topik inkabb te es penznyelo mondjuk ugy krealtatok 1 mu vitat ahol lealtatok vitatkozni 1 olyan dologrol, amirol egyebkent senki nem beszelt....."

Mű vita, meg nem erről szólt? Dehogynem. Olvasd vissza. Itt, nem egy ember állította, hogy az ugyanabban az instrumentumban szembenyitott poziknak van értelme.

Nincs, igazoltam is.
stock33
stock33 2014. 10. 16. 09:13
Előzmény: #1002  Törölt felhasználó
#1004
olvasta Ő, nyugi

csak te nem érted, hogy mekkora hülyeség a "csodamódszer"
stock33
stock33 2014. 10. 16. 09:13
Előzmény: #1001  Törölt felhasználó
#1003
negatív, be le bizonyítva...

csak te még ezt a rém egyszerű dolgot se bírod felfogni.
Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 09:11
Előzmény: #1000  Törölt felhasználó
#1002
ajanlanam olvass vissza!!!
Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 09:10
Előzmény: #997  stock33
#1001
nem mindig negativ!!!! ezzel en ezt lezartam....
az sem igaz, hogy csak akkor kereshetsz penzt ha 1 iranyba vagy erdekelt....!!!!

nem teszek ugy mintha tozsdeznek, en kereskedem, es nem ma kezdtem,de nem is tegnap vagy tegnap elott es nem is ebben az evtizedben......

egyebkent erdekesnek tartom, hogy nekem cimezted a hozzaszolast majd amikor valaszoltam akkor never-give-up-rol keztel el irni ill. hogy rajta rohogsz ill. rohogtok.....

maradjunk annyiba tovabbra is pontatlan vagy, szoval legyszi kapd ossze magad, ha nekem irsz, mert csak nevetsegesse teszed magad vele.....ha elkezdesz melle beszelni......

es azt a titkot is elarulom, ha esetleg sikerulne 1 adott szinten nyitni longot es shortot megjegyeznem:(aminek en nem latom ertelmet, akkor sem mindig nulla az eredmeny, es ha levonod a brokerdijat meg ugy is lehet pozitiv az eredmeny ha a shortodra kamatot kapsz......),de egyaltalan nem errol szolt ez a topik inkabb te es penznyelo mondjuk ugy krealtatok 1 mu vitat ahol lealtatok vitatkozni 1 olyan dologrol, amirol egyebkent senki nem beszelt.....
ez pedig nem a magyar oktatas szinvonalara rohato, hanem a te es penznyelo szinvonalara........
ha mar a tenyekrol van szo.....

nekem nagyon elmeleti kezdonek tunsz,de legalabb hangoskodsz....ki igy ki ugy ervenyesul....
;)

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek