Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 05. 27. 23:01

2014: A következő világpiaci BEAR market kezdete (\"ÉN szóltam\" topic:))  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 10. 15. 09:52
Előzmény: #878  stock33
#880
hát ez hihetetlen már én is azt mondom....megnéztem egy demo számlán...amikor mozog a chart az egyenlegem semmit nem változik....majd zártam a nyerőt és minden ment tovább mínuszba,mert ugye a jó elmozdulást zártam a rosszat meg hagytam nyitva
stock33
stock33 2014. 10. 15. 09:49
Előzmény: #877  tberki
#879
certit meg végkép az vegyen, aki biztos magában, és ha meghozott egy döntést, ami később rossznak bizonyult, akkor ne azt számolgassa, hogy "mi lett volna ha"...

egy normál piaci 5-10% korrekción certiben halálra keresi magát az ember. ha korrekcióra számítok, akkor eszemben sincs normál piacon "fedezni" ezt, hanem irányt váltok.
stock33
stock33 2014. 10. 15. 09:40
Előzmény: #877  tberki
#878
szembenyitogatósdinak, ha pénzkeresés a célod, akkor semmi értelme sincs

ha pénzt akarsz keresni, akkor egy irányba kell állj

ha van egy pozíciód, és "szembenyitsz" egy másikat, onnantól csak úgy teszel, mintha tőzsdéznél, a nagy semmiért fizetsz

én értelmet eddig csak abban találtam, amit írtam: nyereség vagy veszteség átvitele a következő adóévre

"a korrekcios szakaszt fedezni egy szembe nyitott pozival nem butasag"
de az, lévén ha ilyenre számítok, akkor zárom a pozíciómat, sőt, még rá is nyitok a korrekciós irányba
ha nem így teszek, akkor csak látszat-tőzsdézek.
ha meg azért nyitok ellenpozit, mert "hát, akkor most vagy jön a korrekció, vagy nem, meg talán nem is jön a jön, de hátha mégis", akkor el kell felejteni a tőzsdét, mert ez nem tőzsdére való gondolkodás
tberki 2014. 10. 15. 09:29
Előzmény: #876  stock33
#877
kicsit bele vau-vau.

Szembenyitosdinak azonos szinten nem sok ertelme van. Akkor viszont van, ha van egy trend, es abban jol kiveheto korrekciok. (Pl: OTP 4970--->3726, szepen kiveheto 5 hullam, 600 le 200fel). Ha certivel ulsz a hullamban, abbol ki be ugralni nem jo, de a korrekcios szakaszt fedezni egy szembe nyitott pozival nem butasag.
stock33
stock33 2014. 10. 15. 08:34
Előzmény: #871  Törölt felhasználó
#876
ennek a szembenyitós dolognak egy értelmét találtam eddig, pont az egyik példám kapcsán: ha az adott évben nagy összegű realizált nyereséged (veszteséged) van, és át akarod azt vinni a következő évre, akkor év vége fele nyithatsz egy ilyen szembepozit, majd év utolsó kereskedési napján, nap vége fele (azért vége fele, hogy minimalizáld az időkockázatot), akár záró szakaszban zárod a neked jó irányt (ha korábban realizált nyereséged volt, akkor a szembepozi bukó lábát), január első napján meg zárod a másik lábat

persze ez így "kockázatos", hisz
- a szembepozi méretét nehéz kitalálni hetekre előre... ha biztosra akarsz menni, akkor jó nagy pozit veszel fel, és csak annyit zársz belőle év végén, hogy az elvárásoknak megfelelően kb. nullára hozd ki az az évi teljesítményedet (január első napján meg mindent zársz, ami megmaradt a szembepoziból)
- senki se garantálja, hogy december utolsó kereskedési napja, és január első kereskedési napja között nem történik valami esemény, így akár jó nagyot bukhatsz is ezen (persze a nyerés esélye is benne van) ----- ugyanakkor az is igaz, hogy ha te a szembepoziból dec végén azt a lábat zártad, ami a pár hetes trend ellen mozgott, akkor talán nagyobb az esélye, hogy januárban még folytatódik is a trend...

így lehet "nyereséget" és "veszteséget" gyártani

persze ennek mindenképp van ára: a szembepozik brokidíja (ami jobb esetben, kedvező január eleji árfolyamváltozással visszanyerhető)

és még van pár dolog ezzel kapcsolatban, de nem akarok adózási tanácsokat adni, mert még valaki félreérti :)
tokos. 2014. 10. 14. 22:34
Előzmény: #873  Törölt felhasználó
#875
A nagyságot itt nem a tőkére értettem, hanem arra a szintre, amikor már te irányítod az árfolyamot, nem csak úszol az árral, vagy éppen annak ellenében.
tokos. 2014. 10. 14. 22:32
Előzmény: #873  Törölt felhasználó
#874
Persze, tudom, nézegettem annak idején a forgalmakat én is.

Mostanában inkább peca van.
Törölt felhasználó 2014. 10. 14. 22:22
Előzmény: #872  tokos.
#873
Egy speki papírban pár milliós pozival is nagy tudsz lenni már:)

Üres könyvnél jelentősen feltornászhatod optikailag az árat önkötéssel, amit ha jó piaci pillanatban teszel meg, valós speki vétel is követhet.
tokos. 2014. 10. 14. 22:13
Előzmény: #871  Törölt felhasználó
#872
Na igen, ez már a nagyok játéka.
Törölt felhasználó 2014. 10. 14. 22:09
Előzmény: #870  tokos.
#871
Mindent azért nem, a minden halmazból jópárat átengedek neked:)

A szembepozival kapcsolatban pedig: én önkötést szoktam néha (de nem azért, mert azt hiszem, hogy akkor tuti nyerő vagyok, és nyilván tisztában vagyok vele, hogy az kidobott dupla jutalék), ha pl. egy illikvid cuccban mondjuk eladni szeretnék, de magasabban, akkor vételi erőt láttatva szoktam néha önkötögetni (különösen olyan piaci helyzetekben, amikor érzékeny a mozgásra, pl. hír várható hamarosan, vagy az árfolyam áll kitöréses helyzetben, stb).
tokos. 2014. 10. 14. 21:50
Előzmény: #866  stock33
#870
"én még nem próbáltam :)"

Mindent ki kell próbálni. Egyszer élünk...
tokos. 2014. 10. 14. 21:43
Előzmény: #867  stock33
#869
Biztosan így van, utána nem küzdöttem már vele.
stock33
stock33 2014. 10. 14. 21:42
Előzmény: #867  stock33
#868
mondjuk a certik tőkeáttétele eléggé eltérhet, más-más távolságra lesznek a kiütési árfolyamtól
stock33
stock33 2014. 10. 14. 21:41
Előzmény: #865  tokos.
#867
de pl. certiben tuti megteheted, hisz ott a long és short két külön papír
stock33
stock33 2014. 10. 14. 21:39
Előzmény: #865  tokos.
#866
ellentétes nyitást általában nem engedik, olyankor a nyitottat pozíciót zárja a rendszer

trükközni persze lehet, pl. nyitsz egy longot 5000-en, majd beteszed eladásra 6000-re, így azt már elkülöníti a rendszer, így nyithatod a short-ot, nem a longot fogja zárni
legalább is elvben működnie kell
én még nem próbáltam :)
tokos. 2014. 10. 14. 21:17
Előzmény: #864  tokos.
#865
Úgy rémlik, hogy egyszer én is mintha megpróbálkoztam volna ezzel az ellentétes nyitással, de a rendszer szerintem nem engedte. Ezek szerint bolondbiztos volt a szoftver.
tokos. 2014. 10. 14. 20:40
Előzmény: #774  Törölt felhasználó
#864
"Tudom, hogy nagyon nehéz, ha az ember évek óta hitt valamiben, belátni, hogy az hülyeség. De ez a bölcs dolog. Nem attól lesz valaki kevesebb, ha ezt megteszi, hanem attól, ha ragaszkodik a hülyeséghez."

Saját személyes tapasztalatom, hogy az emberek a hülyeséghez ragaszkodnak legjobban.

Még nem jutottam vissza az elejére, de kíváncsi vagyok, hogy mi volt a kiinduló vita.
Phylaxa 2014. 10. 14. 20:35
Előzmény: #861  stock33
#863
Tisztázódott. A netto pozimat játszotta és bizony ugyanazt az egyenleget érte el.

Így elmarad a meccsünk. :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 14. 20:01
Előzmény: #861  stock33
#862
Őszintén remélem, hogy meg is értette (nem piszkálódásból írom ezt:)) és nem csak ott tartunk, hogy rádöbbent, hogy sikerült kevesebb kötéssel is ugyanazt elérnem, mint neki.

Mert ez az egész vitafolyam NEM KERESKEDÉSI MÓDSZEREKRŐL szólt. Vele nem ezzel kapcsolatban voltunk vitában, hanem olyan alapigazságról folyt a vita, AMI BÁRMILYEN PIACI MOZGÁS ESETÉBEN ÉRVÉNYES. Nem győzöm ezt hangsúlyozni (nyilván nem neked szól, hanem a vitát végig követőknek).

stock33
stock33 2014. 10. 14. 18:31
Előzmény: #859  Phylaxa
#861
na most jöttem meg, mondjuk hullafáradtan

de ezek szerint tisztázódott? akkor így már, OK, hogy értelmetlen szembe nyitni?

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek