Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 05. 27. 23:01

2014: A következő világpiaci BEAR market kezdete (\"ÉN szóltam\" topic:))  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2014. 10. 12. 14:17
Előzmény: #494  Törölt felhasználó
#500
A rulett példa nem zavart meg, teljesen más logika. Én tisztában vagyok vele.

A BUX-os példát pedig kérdezd meg Stock33-tól, mert ő legalább annyit megért, hogy minden élen keresek. :)
stock33
stock33 2014. 10. 12. 14:16
Előzmény: #495  Törölt felhasználó
#499
"a kommunikaciot veled is befejeztem, stilus,butasag es rosszindulat miatt..... "

haha :)

azért sunnyogtál te el, mert rádöbbentél az eddigi hülyeségedre. szembesültél vele, és azt hiszed, hogy így bármi kicsi méltósággal le tudsz lépni???

ez nem fog menni!!! hülyeséget csináltál, ki tudja mióta teszed már ezt, ki tudja mennyi pénzt dobtál már ki feleslegesen, és erre csak most döbbentél rá... de most se beismernéd a hülyeségedet, csak beszélsz a nagy semmiről, mer hadoválsz.

én SZÁMSZERŰLEG bebizonyítottam a hülyeségeteket. na látod, ez köztem és közted az óriási különbség, nekem ugyanis megdönthetetlen érveim vannak, amit számítások igazolnak.
és te az életben nem fogsz ide olyan szembenyitogatós mágikus módszert beírni, aminél nem bizonyítom be, hogy HÜLYESÉG!!!
stock33
stock33 2014. 10. 12. 14:12
Előzmény: #493  Phylaxa
#498
soha... tudom, de hát jó lenne, ha az emberünk kimondaná :)

csak onnantól van lehetősége nyereséget termelni, amikor egy irányba áll be.... egyszerűen képtelen felfogni, hogy amíg két irányba van nyitva a pozíciója, addig csak a brókerét eteti, és egy büdös nagy semmit se csinál. még az is jobban áll, aki életében nem látott tőzsdét, mert ő legalább nem eteti a brókert...
Phylaxa 2014. 10. 12. 14:11
Előzmény: #494  Törölt felhasználó
#497
Figylej! Én megnyitom az ellentétes pozikat a prompton ls addig tartom amíg akarom. Ennyit erről.

Ami miatt beleszóltam, az az a logikátlanság, mely érződik azon is, hogy azt mondtad marhaság idehozni a gráfelméletet ( megjegyzem az alapokról van szó ), melyszerint egy él egy üzlet. Ez van ha belátod, ha nem ez így van.

A ruletten csak egy pörgetés van. Ha az alatt te ellentétesen fogadsz akkor 0-án leszel. Nincs más út.

A tőzsdén egy pontból fogadsz ellentétesen. Nem egy élen. Tehát ha egy élen elindul, attól még nem veszted el a másik élt. Azon még áthaladhat bármikor a piac. Szerintem amíg ezt nem értitek meg, addig csak ismételgetünk. A kérdéseitekből pedig látszik, hogy valamiért nem értitek. Ennyi.
stock33
stock33 2014. 10. 12. 14:10
Előzmény: #495  Törölt felhasználó
#496
"en azt allitom, hogy 1 long es 1 short pozicio eredmenye nem mindig nulla!!!! "

nem nulla, hanem mindig negatív, bukod a brokidíjat!!!

te csak akkor nyerhetsz (vagy veszíthetsz), amikor egy irányba állsz!

a rege nem érdekel.... a példa adott. rettegsz rá válaszolni? megértem :)

szóval nyitok két pozíciót:
- 4000-en longba állok 5000db részvénnyel
- 4000-en short-ba állok 5000db részvénnyel

na, mesélj, mikor lesz ebből 1 milliós (realizált+nem realizált) nyereség :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 12. 14:05
Előzmény: #491  stock33
#495
pontatlan vagy mert en nem ezt allitom!!!!!!!!!

en azt allitom, hogy 1 long es 1 short pozicio eredmenye nem mindig nulla!!!!

picit nem artana vissza olvasnod es figyelned....

Stilus kis baratom....

Meseld ezt el azoknak a kereskedoknek akik 2002-04 kozott kereskedtek es az ev masodik feleben azert nem tudtak kereskedni, mert minden nyereseges pozi utan egybol levontak az adot, a veszteseges pozikat csak ev vegen tudtad elszamolni (ill. vissza kapni az adodbol....)

Tudod en mar 2003-ban vitatkoztam az APEH-ba, hogy nem vagyok hajlando nyeresegadot fizetni olyan osszegre amit nem kerestem meg....es azt a valaszt kaptam ha nem tetszik el lehet menni, en pedig eljottem...
;)
(az en esetemben igy lett 3,5millios nyeresegbol es 1,7 millios vesztesegbol nem 1,8 millio nyereseg es nem is 1,8millio-ado), hanem.....

szoval 2millios nyereseg es egy 1 millios veszteseg az nem mindig 1 millios, es 2002-04 kozott pedig nem 1millio-ado, hanem.....
:)

es most csak 2 pozirol beszeltunk

;0000000000000000

kapsz meg 1 csontot, ha van 1 portfoliod es korrekciora szamitasz eladod azt a reszvenyt amin mondjuk van nehany millios profit es kifizeted az adot, vagy csak junius utolso heteben shortolod a pozidat, julius 1. kereskedesi napjan ill. ha ugy erzed vege a korrekcionak zarod a shortod; esetleg eladsz 1 call option-t ugyanarra a reszvenyre.....

es a peldakat sorolhatnam, most olyan dolgokrol nem beszeltunk, hogy szeretnel 1 bizonyos menyiseget megszerezni 1 cegbol, esetleg felvasarolni, vagy csak felhuzni 1 reszveny arat, hogy a kozonsegnek magasabb aron tud ertekesiteni......

nem baj van meg mit tanulni, talan picit kisebb arccal konyebb lenne.....

Nem vagyok guruseged,de eleg valoszinunek tartom, hogy tobbet, regebb ota kereskedem mint te es arra is nagy eselyt adok, hogy tobb penzt kerestem a piacon mint te.....
(persze lehet, hogy tevedek, mert en nagyon gyakran tevedek,de legalabb tudom ezt, nem vagyok biztos, hogy te is igy vagy ezzel)
es nem szeretek adot fizetni, ha nem muszaly!!!!

valoszinuleg te nem penzert kereskedsz es gondolom szeretsz adot fizetni, meg akkor is ha nem kellene.....

Persze nem vagyok abban se biztos, hogy mindenki igy gondolja....

Sajnalom, hogy ilyen vitakkal kell tele szemetelni a topikot....

Ne aggodj sokan jol szorakoznak a butasagaidon, a tobbseg pedig szoba se all veled egyszeruen csak mosolyog rajtad.....

a kommunikaciot veled is befejeztem, stilus,butasag es rosszindulat miatt.....

B;)

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2014. 10. 12. 13:59
Előzmény: #492  Phylaxa
#494
A tőzsdei is felfogható rulettként, ahol mindig pörgetnek. Határidőn napi elszámolás van, tehát ott bizony nap végén a nem realizált bukót/nyerőt is elkönyvelik a számládon. Tökéletesen helytáll a rulett példa.

De értem, hogy miért zavart meg a rulettes példa: mert szembesített a a szembenyitott pozik nyilvánvaló értelmetlenségével.

De akkor hagyjuk a rulett példát.

18000-en nyitsz BUX longot és shortot is. Szerinted mikor keresel ezzel a pozival, ha mennyi lesz a BUX? Az én válaszom: ezzel a poziegyüttessel semmit nem keresel akárhova megy a BUX (de dupla jutalékot kifizetsz). Várom a válaszodat.
Phylaxa 2014. 10. 12. 13:55
Előzmény: #491  stock33
#493
Ezt tényleg komolyan kérdezed? Egy kisgyerek is megmondja. :)
Phylaxa 2014. 10. 12. 13:53
Előzmény: #490  Törölt felhasználó
#492
Na ebbe beleszólok, mert üvölt a logikátlanság. :)

A rulett egy pörgetés. Nincs tovább. Amire tettél az vagy nyer vagy nem. Ebben az esetben amit leírtál csak az egyik nyerhet.

Ez Ok?

A tőzsde nem egy pörgetés, az egyik irány nyer és a másik várakozik. Nem vesztetted el, amikor a másikkal nyertél.

Ez így ok? Vagy problémás? Nagy butaság volt ez a hasonlat.
stock33
stock33 2014. 10. 12. 13:12
Előzmény: #485  Törölt felhasználó
#491
de tudod mit, "gurusegéd", itt a nagy lehetőség a bizonyításra!!!!!!

nyitok két pozíciót:
- 4000-en longba állok 5000db részvénnyel
- 4000-en short-ba állok 5000db részvénnyel

na, mesélj, mikor lesz ebből 1 milliós (realizált+nem realizált) nyereség :)

hadd röhögjünk közösen a válaszodon, amiben kifejted, hogy amíg mindkét irányban üldögélsz, addig egy fika garast se kerestél, csak etetted a brókeredet :) mert aogy itt már sokszor megírtuk, addig te csak fizetsz a semmiért, amíg mindkét irányban álldogálsz. addig te egy büdös nagy semmit tettél, de azért még FIZETTÉL IS, megetetted a brókeredet :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 12. 13:09
#490
Kérdés a mágikus szembenyitott pozi híveinek: ha a ruletten felteszel 100-at a pirosra, 100-at a feketére, akkor nyersz-e?
Törölt felhasználó 2014. 10. 12. 13:06
Előzmény: #485  Törölt felhasználó
#489
Szólj, ha megy már magadtól is, hogy -1+1=0.
stock33
stock33 2014. 10. 12. 13:06
Előzmény: #485  Törölt felhasználó
#488
a szembe nyitott pozíciók eredménye NEGATÍV, bukod a brokidíjat. ezt hívják brokietetésnek!!!

nyerni (vagy veszíteni) csak akkor tudsz, ha egy irányba nyitott pozíciód van. amíg te 300db otp-t tartasz short és long irányba, addig te csak úgy teszel, mintha tőzsdéznél, és ezért még fizetsz is, eteted a brókeredet...
Törölt felhasználó 2014. 10. 12. 13:05
Előzmény: #485  Törölt felhasználó
#487
Ez a topic saját magatokról egy döbbenetes szegénységi bizonyítvány. Nem elég, hogy tudatlanok vagytok (ez se nem bűn, se nem szégyen önmagában), hanem rettenetes nagy arccal hirdetitek az elképesztő marhaságotokat. A segítő szándékkal szemben meg primitív, ellenséges a hozzáállásotok.

A példát persze (marha meglepő módon) továbbra sem sikerült leírnod. Mondjuk nem is tudod, mert nincs olyan...
stock33
stock33 2014. 10. 12. 13:04
Előzmény: #484  Törölt felhasználó
#486
kit érdekel, hogy kérdeztél-e bárkit is?

csak az minősítheti a hülyeségedet, akit kérdezel :) ez nem így működik :)

leírom én még milliószor, hogy milyen hülyeséget csináltok, akár tetszik neked, akár nem. egy idő után majd úgy jársz, mint azok, akikre ugyanígy rászálltam, mert mától bizony ezzel fogsz itt szembesülni: a hülyeségedet újra és újra fel fogom hozni témaként :)

alap matematikai képességed fejlesztésére javaslom az összeadás illetve kivonás tudományának elsajátítását :)
addig ne kezd tőzsdei ámokfutásba, amíg ezekkel se vagy tisztában...

mások kereskedését meg addig ne minősítsd, amíg nem tudsz arról semmi érdemit... :) látod, ez van, te rólam nem tudsz gyakorlatilag semmit se, én viszont már be is bizonyítottam, hogy mekkora hülyeséget műveltek ti, te meg a "guru" :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 12. 12:31
Előzmény: #482  stock33
#485
2 millios nyereseges pozi es egy 1 millios veszteseges pozi erdemenye mindig????
1 millo vagy megse?????

:))))))))))))))))))))))))))))))))))

B;)

(te viszed a heten a butasag palmat, gratulalok)!!!!!
Törölt felhasználó 2014. 10. 12. 12:27
Előzmény: #475  stock33
#484
teged sem kerdeztelek.....

neked is van hazid, es te se kereskedsz regota ill. nem sok nyereseges evet zartal......
(legalabb ez is kiderult)

egyebkent te is kerdezoskodhetsz es neked se tilos olvasni....

;)

B:)
Törölt felhasználó 2014. 10. 12. 10:55
Előzmény: #474  Törölt felhasználó
#483
Mondtam, hogy rizsa nélkül írd le a példát. Állítottál valamit, hát igazold egy példával legalább.

A személyeskedést meg fejezd be.
stock33
stock33 2014. 10. 12. 07:28
Előzmény: #474  Törölt felhasználó
#482
"gurusegéd", mindez rád is vonatkozik.

aki ennyit nem bír felfogni, mint amit előbb leírtam, az ne tőzsdézzem, mert az számára önveszélyes üzem!

ha nem bírjátok felfogni, hogy itt segítő szándékkal próbálnak titeket rávezetni arra, hogy mekkora hülyeséget művelte, akkor az csak egy valamit bizonyít: még a nyilvánvaló hülyeségetekből se tudtok tanulni. ez pedig rátok nézve nagyon rossz hír...
stock33
stock33 2014. 10. 12. 07:22
Előzmény: #480  stock33
#481
s lássunk csodát, "gurunk" nem köt bele a dologba, mert nem is tud :)

elszontyolodva végignézi, hümmög kettőt, megnézi újra, meg újra (próbálja megérteni, de nem megy neki), majd mit tesz: elkerüli messziről a témát :) és csak a szokásos semmitmondó szöveggel áll elő.

a bizonyítottan hülyeség módszere meg mehet az emésztőbe, ahova való...

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek