Topiknyitó: Portfolio 2014. 05. 24. 07:45

Drámai számok a bankoktól: nem volt még ennyi becsődölt család  

Ugrás a cikkhez
Történelmi csúcsra, 1242 milliárd forintra emelkedett március végére a nemtörlesztő lakossági hitelek összege - mutatják az MNB friss adatai. Ezzel a lakossági nemfizetési arány soha nem látott, 19,2%-os szintet ért el annak ellenére, hogy a Nemzeti...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=199328
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 05. 25. 22:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#80
"Azokkal van problémád akik fizetik a számláikat a jövedelmükből adóznak ,nevelik a jövő generációját , csak a külföldi bankokkal akadt egy kis gondjuk"

Nem, velük nincs gondom. A fenti nem Gyuláról szól, ő ugyanis NEM fizeti a számláját, NEM adózik a jövedelméből (mert az nincs).
Törölt felhasználó 2014. 05. 25. 22:36
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#79
Nem gyanús ám, hogy rögtön magyarázkodsz is...

Ekkora bukta ritkán van itt. Egy neked írt szövegről beszélt úgy szivacs, hogy azt róla írták. Ezen nincs mit kimagyarázni.

Szivacs = matsca. Lebukott.
Törölt felhasználó 2014. 05. 25. 22:30
Törölt hozzászólás
#78
Törölt felhasználó 2014. 05. 25. 22:26
#77
a szivacs a szivacs...én meg a matsca vagyok....ne is törődj velük szivacs..jól látható a "fejlődés" rajtuk, mert totálisan az elvárást képviselik....azoknak az időseknek a tudását firtatják, akik 90 évig éltek saját erőből úgy, hogy az államtól semmit nem kaptak és nem is vártak el...,de ez csak egy példa volt
Törölt felhasználó 2014. 05. 25. 22:18
Előzmény: #73  gyula1971
#76
Eddig azt írtad, segélyes vafy. Ez igaz vagy nem?
Törölt felhasználó 2014. 05. 25. 22:17
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#75
Jaj, mekkora bukta:) Szivacs = matsca.
gyula1971
gyula1971 2014. 05. 25. 22:07
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#74
Küldöm a finanszírizói bankszámlaszámot..
gyula1971
gyula1971 2014. 05. 25. 22:06
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#73
No lám, hát már csak te nem kapirgálsz?

Neked az adódból semmi ilyent nem kell fizetned, esetleg a Miniszter urak fizetését...nem kevés ám.

Ha egy országban Banki és szabályozói hibák megtörténhettek, hát itt meg...
Törölt felhasználó 2014. 05. 25. 22:02
Előzmény: #63  szivacs
#72
Te szerencsétlen.. Ezt maximum akkor írhatnád, ha te írogatsz "matsca" néven is. Merthogy amit ide idéztél azt neki írtam, hozzád nem szóltam amíg nem kezdted a családom sértegetni.

És ha te lennél matsca, akkor sem lenne igaz. Mert nem gúnyolódtam a nagyapján, hanem a te szóhasználatoddal élve (csak hogy növeljem az esélyét annak, hogy felfogod amit írok): "megszemélyesítettem" neki a valóság és az általa felvázolt életmód közötti szakadéknyi különbséget.

Szóval pihenj egy kicsit, hátha holnap felfogad amit írnak az emberek, és nem fog olyan ellenségesnek tűnni a világ.
Törölt felhasználó 2014. 05. 25. 21:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#71
Én nettó befizető vagyok és voltam mindig is. Így a nettó nyerészkedőket (Gyula) bizony én finanszírozom.
Törölt felhasználó 2014. 05. 25. 21:55
Törölt hozzászólás
#70
Törölt felhasználó 2014. 05. 25. 21:55
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#69
A legabszurdabb, hogy a mai szolgáltatói szektort (sőt ennél szélesebb vállalkozói részt) gyakorlatilag egészében lecselédezi, miközben romantikasan ábrándozik a jogfosztott paraszti létről.
Törölt felhasználó 2014. 05. 25. 21:54
Törölt hozzászólás
#68
Törölt felhasználó 2014. 05. 25. 21:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#67
A Gyula barátod is annyira önellátó, hogy én fizetem az adómból, hogy kapirgál azon a birtokon, amit szintén velem akarna kifizettetni.

Hát ez aztán az önellátás.
Törölt felhasználó 2014. 05. 25. 21:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#66
Helyes, menj te is kapálni. De ha nem jött be, akkor ne tarsd a markod, mint most teszed, hogy fizessem ki én az adómból / betétemből / részvényemből helyetted a te devizahiteledet...
Törölt felhasználó 2014. 05. 25. 21:15
Törölt hozzászólás
#65
szivacs
szivacs 2014. 05. 25. 21:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#64
Például!
Örvendetes, hogy vannak még, akik képesek önerőből gondolkodni és nem csak a kívülről beléjük táplált programot futtatják le...
szivacs
szivacs 2014. 05. 25. 21:02
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#63
Te kezdtél gúnyolódni nagyapámon számember!
Látom nem vagy szabadelvű, megteszed másokkal, amit magad nem viselsz el...
"Paraszti társadalom??? Gondolom nagyapád is ültetett pár mobiltelefon bokrot, miközben évente kétszer szüretelte a 3D-s led tv-t a ház mögötti lugasból.
1702"

Én a generációk életmódja közti különbségekről írtam. Azért személyesítettem meg neked, hogy a gúnyolódásod ellenére képes legyél felfogni a lényegét.
Elnézést, ha túlbecsültem az empátiádat ezzel!

Egyébként nem vagyok nyugdíjas, a saját munkám eredményéből fizetem a villanyszámlát és áldozok az eszmecserékre azzal, akivel lehet.
Törölt felhasználó 2014. 05. 25. 20:42
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#62
Kiváló irás:)
Törölt felhasználó 2014. 05. 25. 20:21
Előzmény: #52  szivacs
#61
A paraszti társadalmat visszasírni 2014-ben? WTF??????
Könnyes szemmel, fátyolos tekintettel romantizálod az alföldi tanyavilágot? Mert az ugye úgy volt, hogy ott hétvégente mindenki felvette a matyóhímzést meg a díszmagyart, sétálgattak a falu főterén, az öregek pipázgattak a diófa hűs árnyékában, a férfiak elkortyoltak egy pohárka bort a mise után (de szigorúan csak egyet!) a gyerekek meg önfeledten kacagva kergették a gágogó libákat a réten. A dolgos hétköznapokon esténként meg összegyűlt a család a házban, a pertóleumlámpa pislákoló fényében az öregek szórakoztató, de ugyanakkor tanulságos és nevelő célzatú történeteket mesélgettek, ezért a gyerekeknek iskolába se kellett járni, hiszen "a falusi családokban belenőttek az életbe és mire felnőttek, a látott minták alapján beléjük ivódtak a társadalmi normák, a sokgenerációs tapasztalat és bölcsesség". Mondhatni minden úgy volt jó ahogy volt. :) Csak ezt az a hülye Mari meg a Bíró Máté nem értette, meg Móricz is csak okvetlenkedett holmiféle Árvácskákkal meg veres juhászokkal. Az ostoba károgók, ugye!
Félreértés ne essék, nyilvánvaló, hogy a mostani kapitalista társadalom is messze van a tökéletestől, de azért talán mégse kéne visszasírni azokat az időket, amikor a főd' meg a jószág mindenek felett állt. Értsd: az egyén szabadsága, szabad döntéshozatala vagy akár élete felett is.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek