Topiknyitó: Portfolio 2014. 03. 22. 07:24

Devizahitelesek: már kész a megoldást jelentő jogszabály  

Ugrás a cikkhez
A szaktárcák már több megoldást is kidolgoztak a devizahitelesek helyzetét rendező jogszabályra, így a Kúria határozatát követően néhány hét múlva beterjeszthető lesz a szükséges jogszabálytervezet - mondta Rétvári Bence a Magyar Nemzetnek. A lap...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=196855
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gyula1971
gyula1971 2014. 05. 13. 14:46
Előzmény: #241  gyula1971
#242

Vállalatok » Pénzügy
Ennyibe került az adófizetőknek a devizahitelesek megsegítése
2014. május 13. 10:30


Két éve zajlik a jelenlegi árfolyamgát program. Ezen időszak alatt 16,5 milliárd forintjába került eddig a költségvetésnek, és ugyanennyibe a bankoknak
gyula1971
gyula1971 2014. 05. 13. 14:39
Előzmény: #237  watson
#241
"majd beindul a gazdaság, aztán helyrehozza"

Szerintem erre várnak 2017-2018 körül a devizahitelek végleges lezárásához.

Törölt felhasználó 2014. 05. 13. 14:08
Előzmény: #235  Törölt felhasználó
#240
Nem, nem ezen meg y vita, a nagyjábóli számokat tudom fejből, és pontosan tudom, hogy megvannak a pontos statisztikák erre, még csak az MNB oldalára se kell felmenni, a PF is rendszeresen (kb. negyedévente) cikkez róla.

A vita arról szólt, hogy mi legyen a devizahitelesekkel, kell-e egyáltalán "megmenteni", stb.
Törölt felhasználó 2014. 05. 13. 14:06
Előzmény: #236  Törölt felhasználó
#239
"FIDESZ belső tervei szerint, még nem hangoztatják, a felvett hitelösszeg 25% elengedik."

Kiét, mindenkiét?

Ha így lesz, utána majd megint nem fizetnek abban reménykedve, hogy majd megint elegednek 25%-ot...
watson
watson 2014. 05. 13. 13:49
Előzmény: #237  watson
#238
...lex Csöbör...
watson
watson 2014. 05. 13. 13:48
Előzmény: #233  Phylaxa
#237
"majd beindul a gazdaság, aztán helyrehozza"

de nincs mitől beinduljon, növekedtek az akadályok, megbízhatatlan jogi környezet (lásd fingik egy képviselő és kilakoltatási moratórium lesz, fingik egy másik és lex Bölcskei lesz), megmentősdi-tönkretevősdi ahogy a kerály aznap felkel.. tranzakciós adó fékező hatása, profit gyűlölet (ha nem Viktornál van), megbélyegzik spekulánsnak aki eredményt tud felmutatni... öndícsérettől, öntömjénezéstől bűzlik Viktor maffiája...
Törölt felhasználó 2014. 05. 13. 13:39
Előzmény: #235  Törölt felhasználó
#236
FIDESZ belső tervei szerint, még nem hangoztatják, a felvett hitelösszeg 25% elengedik.
Törölt felhasználó 2014. 05. 13. 13:33
Előzmény: #231  Phylaxa
#235
Most ti olyan adatokról vitatkoztok meg becsültök meg, hogy vajon hány % fizeti/nem fizeti a hitelét?
Mert ha igen, ezek mind letölthetők az MNB oldaláról.
Törölt felhasználó 2014. 05. 13. 12:52
Előzmény: #233  Phylaxa
#234
"Szerintem azért amiért eddig sem foglalkoztak vele."

Azt kizártnak tartod, hogy statisztikákkal ellentétben romlik a gazdasági helyzetünk, és ezért jönnek elő sorra ezek a problémák?
Jóval erősebb forintnál, ha a dolgozók létszámába nem kellene beszámolni a közmunkásokat, a külföldön dolgozókat, hogy ne legyen csökkenés, akkor most sem lenne ennyire fontos foglalkozni vele?
Phylaxa 2014. 05. 13. 12:45
Előzmény: #227  Törölt felhasználó
#233
Bocs az előbbit nem neked, hanem pénznyelőnek szántam! Elnézést!

Szerintem azért amiért eddig sem foglalkoztak vele. Ez mind egy időszak eredménye. Én párszor írogattam a hibákról az elmúlt 10 év alatt, de hidd el senkit sem érdekel. Most is csak azért kapják fel a fejüket, hogy ezt mire lehetne felhasználni. Tudod, majd beindul a gazdaság, aztán helyrehozza. Úgy legyen. Én tényleg örülnék neki, ha ilyen egyszerű lenne.
Phylaxa 2014. 05. 13. 11:45
Előzmény: #227  Törölt felhasználó
#232
30% a becslésed. Ebből tisztán látszik, hogy a 90% simán fizeti az eredetileg felvett hitel kétszeresét. Na jó, hagyjuk. Ez már a hülyeség szint. Egy kicsit pihenek. :)
Phylaxa 2014. 05. 13. 11:42
Előzmény: #229  Törölt felhasználó
#231
Figyelj! Én a magamét szajkózom és elismerem, hogy én ezt csak logikusnak vélem.

Te viszont mint valami egzakt, pontos adatokkal alátámasztott, több oldalról megvizsgált értekezést adod elő és náladnál jóval képzettebb és tapasztaltabb emberekről mondasz véleményt. Nem hülyék ülnek ma sem ott fenn és tegnap sem azok ültek. Az pedig, hogy nincsenek meg bizonyos adatok, azok nem véletlenül nincsenek. Nem is voltak és nem is lesznek meg. Ez tény. Keresgéld szorgalmasan! Sosem fogod megtalálni. Márpedig azok nélkül az adatok nélkül, mondhatsz te amit akarsz. Igazad sosem lesz. Mert a valósághoz azok is hozzátartoznak. Ok? :)
Phylaxa 2014. 05. 13. 11:36
Előzmény: #228  Törölt felhasználó
#230
Szerintem nem tudná fizetni. SZERINTEM!!!

SZERINTED pedig igen.

Adatok nincsenek róla. Ennyi.
Törölt felhasználó 2014. 05. 13. 11:30
Előzmény: #226  Phylaxa
#229
Te meg úgy szajkózod a magadét, hogy azt semmiféle adattal alátámasztani nem tudod, nem ismered a gazdasági/pénzügyi összefüggéseket (sok esetben még az alapokis hiányosak).
Törölt felhasználó 2014. 05. 13. 11:28
Előzmény: #226  Phylaxa
#228
"Jelen pillanatban légyszíves írd le azt az arányt, mely semmiféle támogatást nem élvez és a piacon kilakult törlesztő részletet pontosan fizeti, már 6 éve. Egy hasonló %-ot kérek, mint ahogy a 80%-ot írtad. :)"

Kb. 30%. De ez nem jelenti azt, hogy pl. az árfolyamgáthoz csatlakozott kb. 50% nem fizetne, ha nem lenne az árfolyamgát...
Törölt felhasználó 2014. 05. 13. 11:28
Előzmény: #225  Phylaxa
#227
"Megoldásról halottál? "

Pont ez a gondom. Ahelyett hogy a megoldáson dolgoznának, a bankok ellen hergelik az embereket.
Úgy tudom sokkal több kilakoltatás van forinthitel és rezsitartozás miatt mint dev. hitel miatt. Ezekkel miért nem foglalkozik senki? Lehet mert ezzel nem lehet másra mutogatni?

Phylaxa 2014. 05. 13. 11:26
Előzmény: #224  Törölt felhasználó
#226
Persze, hogy nincs. Hiszen ha hozzászólás második részére válaszolnál, akkor be kellene látnod, hogy nincs igazad. De te nagyon bölcsen tudsz hallgatni dolgokról és csak a saját mondandódnak megfelelő szövegekre reagálsz. Már ha egyáltalán jól olvasod. Igazi, a statisztikának mindig azt a részét kiemelő emberke vagy te ami neked jó. Ezért aztán nem is tudsz előre lépni, ugyanazt a szöveget írod le 100-szor ha kell egy nap. Te tudod! Ha neked ez így jó! :)
Phylaxa 2014. 05. 13. 11:20
Előzmény: #219  Törölt felhasználó
#225
A tömeg legnagyobb része kitolta időben és vagy árfolyamgátat kért.

Már megint a legnagyobb rész. Mennyi? :)

SZerintem azért foglalkoznak a devizahitelesekkel, mert azt nem kellett volna ennyi embernek felvenni. A rezsit viszont mindig is fizetni kellett, ezt tudja is mindenki, de soha nem törtéént semmi, csak emelték. Ma kilyukadt a lábas. Ha nem vigyáznak, akkor bizony kilyukad. :)

A kilakoltatási moratórium már olyan mértékű, hogy tisztán látszik, valamit nagyon eltoltak a 25 év alatt. Megoldásról halottál? Továbbra sem. Talán az olcsó hazai energiaár ideológia jelent meg mint új dolog. Jó lenne, de lehetséges? Melyik hazai kifogyhatatlan erőforrásunkat kezdjük el kiaknázni? :)
Törölt felhasználó 2014. 05. 13. 11:13
Előzmény: #222  Phylaxa
#224
"SZerintem kitömték a tömeget, melyet a tömeg nem tud visszafizetni. Ha ma ismételten kitömnék, akkor a jövőben ismételten nem tudná visszafizetni. Én így gondolom és ahogy látom, ez bizony így is van. Ennyi."

Ja értem. Te leírtad és akkor az már úgy is van.

Ne haragudj, de ezen a szinten nincs értelme a vitának.
Törölt felhasználó 2014. 05. 13. 11:12
Előzmény: #217  Phylaxa
#223
"Azt még hozzátenném, hogy a bankoknak pont a munkaerőteremtéshez lenne közük a kiadott hiteleken keresztül."

Maradjunk abban, hogy a gazdaság hitelezése (és megtakarítások betétként gűjtése) a bankszektor feladata. De azt beláthatod, hogy úgy nehéz eleget tenni ennek a feladatnak, ha az állam egyrészt szétadóztatja ezt a szektort, másrészt folyamatosan hergeli ellene a lakosságot, durván növelve a bizalmatlanságot és negatív hozzáállást irányukba (mindemellett még a szektor feladatait elvéve, ingyen hitelt szórat az MNB-vel és a betétpiac rovására állampapírral tömi ki a lakosságot elszívva a bankszektortól a megtakarításokat)
Phylaxa 2014. 05. 13. 11:11
Előzmény: #218  Törölt felhasználó
#222
SZerintem kitömték a tömeget, melyet a tömeg nem tud visszafizetni. Ha ma ismételten kitömnék, akkor a jövőben ismételten nem tudná visszafizetni. Én így gondolom és ahogy látom, ez bizony így is van. Ennyi.

Jelen pillanatban légyszíves írd le azt az arányt, mely semmiféle támogatást nem élvez és a piacon kilakult törlesztő részletet pontosan fizeti, már 6 éve. Egy hasonló %-ot kérek, mint ahogy a 80%-ot írtad. :)
Törölt felhasználó 2014. 05. 13. 11:07
Előzmény: #220  csendben
#221
:)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek