Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tihamer
tihamer 2023. 06. 02. 15:35
Előzmény: #198756  tihamer
#198760
A bankoknak kötelező lesz értesítést küldeni az ügyfeleinek, hogy mennyi pénzt vesztettek, mintha PMÁP-ban fialtatták volna a pénzüket ❓❓❓
"Update: azóta Nagy Márton kiállt a nyilvánosság elé és kijelentette, hogy azért csinálták az egészet, hogy állampapírokba menjenek a megtakarítások. Emellett még kötelezték a kötvényalapokat is, hogy szinte csak magyar állampapírban tartsák a pénzüket, a bankok az extraprofit-adójukat csökkenthetik, ha nagyon sok állampapírt tartanak, a bankoknak pedig levelet kell írniuk az ügyfeleknek, hogy mennyit buktak azon, hogy a számlájukon tartott pénzt nem tették be állampapírba. (Az összes rendelkezés nonszensz, de ez a legutolsó mindent visz.) Az üzenet egyszerű: belerokkan a kormány a hitelei kamataiba, minél több pénz jöjjön állampapírba, mert akkor talán csökken a kamata, így a kormány kamatterhe is."
👆
Vajon miért szólalt meg a vészcsengő a fejemben ❓
ehe
ehe 2023. 06. 02. 15:35
Előzmény: #198751  Placi82
#198759

Jól emlékszel, itt mákoltam be annó a most első számú lakást :D
Nem veszek újat én se, részemről az volt a dilemma, érdemes-e próbálkoznom az eladással.
Majd ha lesz vmi értelmezhető irányváltás gazdpolilag, akkor újra elgondolkozom rajta, addig legalább eggyel kevesebb dolgon kell törni az agyam :D.
A szocho tv-ben ugye kivételként szerepel az ingatlan alap, a NER ingatlanmániája sem múlt még el, nem is hiszem, hogy elmúlna valaha, de azért figyelek.
Nem is nagyfokú aggodalmaim miatt írtam, hanem inkább csak arra spekulálok, hogy egyrészt nem vagyok róla meggyőződve, hogy nem-e inkább kontraproduktív lesz az állampapírba "csábitgatás", másrészt meg a különadóemeléssel tovább pörög az infláció is, amit emberünk mégis majd a padlóra küld januárra.
Törölt felhasználó 2023. 06. 02. 15:33
Előzmény: #198756  tihamer
#198758
Igen, 175x leírták kb ugyanazt, kiszámoló nem igazán szereti az ő szellemiségével ellentétes hozzászólásokat, és nem bírja a kritikát sem.
Ugye 2014-től folyamatosan végigshortolta a magyar ingatlanpiac valaha volt legnagyobb bull szakaszát, majd 2021-ben, szinte a csúcson vett egy agglos házat. Erre mit lehet mondani?
Placi82 2023. 06. 02. 15:31
Előzmény: #198754  Törölt felhasználó
#198757
Szerintem senki. Mert ritka pocsek a kilatas. Globalisan meg foleg !  Vege az egypolusu gazdasagi vilagnak, a penzpumpa koranak, az M2, M3 , M1 felelotlen novelesenek. Jon az apaly,es kiderul ki van csupaszon a vizben, furdonadrag nelkul. Szerintem sokan.
tihamer
tihamer 2023. 06. 02. 15:28
Előzmény: #198754  Törölt felhasználó
#198756
https://kiszamolo.hu/egy-kedves-meglepetes-ma-reggelre-ujabb-ado-a-megtakaritasokra/
Brutálisan növekszik a hozzászólások száma. 
Már most 175 hozzászólás.
Placi82 2023. 06. 02. 15:28
Előzmény: #198751  Placi82
#198755
Azt kellene tudomasul venni, hogy az elmult 100 év 10 legjobb eve volt az utobbi 10 ev. Mert olyan sok kulso es globalis  , monetaris, es MMT tenyezo allt ossze, szerencsesen hogy arra nincsennek szavak. De most  szerintem az ingatlan visszafele lendul ki. De ez is egy masik  mese. (Makrogazdasagi).
Törölt felhasználó 2023. 06. 02. 15:26
Előzmény: #198751  Placi82
#198754
Igen, pontosan, van egy olyan vízió mindenkiben, hogy igen, a főni nagyon g..i tud lenni, na de ami nekem van, ahhoz nem fog nyúlni. 
Úgy gondoljuk, ingatlanhoz ő nem nyúl, mert biztosan nem, és odatesszük, hogy  nereseknek is ingatlan van, ha ők jól járnak, akkor mi is. Csak ugye a hitelezés a földbe állt, egyelőre az ingatlanárak stagnálnak.
A másik úgy gondolja, hogy az állampapírhoz nem nyúl majd, pénzt keres addig, amíg az ingatlanárak stagnálnak.
A harmadik úgy gondolja, hogy a forint elszáll, mint a győzelmi zászló, vesz eurót, majd beteszi az államkincstárba, hogy azzal majd jól jár, és bízik benne, hogy a főni majd visszaadja neki az euróját.
A negyedik úgy gondolja, hogy azzal jár jól, ha kamat nélkül parkoltatja euróban a határon túl egy bankfiókban, mert akkor biztonságban van a pénze.
Na ki fog nyerni?
buythedip 2023. 06. 02. 15:20
Előzmény: #198748  buythedip
#198753

Ausztria:
Romantikhotel Gmachl - 1334 óta ugyanaz a család viszi, most a 23. generáció vendéglátós.
Riess edénygyártó - 1350-ben alapítják, 1690-ben átveszi a Schrottmüller család, és 1813-ban házasodik be Japán:
Hoshi Hotel - 700 körül alapították, 1300 éve, sok ilyen korú cég van Japánban, persze nem mind ugyanaz a család
Képzeljük el mindezt Magyarországon, ahol 45-ben államosítottak mindent, 89-ben érdekesen privatizáltan, és azóta szektorokat szántanak be (MOL és a hulladékkezelés). És ez csak az elmúlt 78 év, hol van ez a fenti léptékekhez képest?
mr_bob
mr_bob 2023. 06. 02. 15:18
Előzmény: #198745  ehe
#198752
te anno jól döntöttél az olcsó hitel miatt. egyébként, ha ma kellene dönteni, akkor is ugyanúgy megvennéd 8-10%-os hitelre a moszkvait? továbbra is látsz benne annyi fantáziát?
Placi82 2023. 06. 02. 15:17
Előzmény: #198745  ehe
#198751
Te milyen ingatlant veszel? Olyat, aminek kerekei vannak, es athuzod Ausztriaba, vagy milyet? :).  Értem mire celzol,de, ha ilyen aggodalmaid vannak, akkor forintba számolt, jegyzett ingatlanrol beszelunk! Amit mindenkor meghataroz az orszag gazdasagi helyzete. Amit ha szandek van rá, szinten lehet adoztatni, es akkor mit csinalsz, szalonnat kotsz az oldalara, es arrébb huzatod a kutyakkal par 100 kmt. :)). Ha ilyen aggodalmaid vannak, akkor chf , eur kp. Zsebre teszed, oszt jonapot. En nem izgulok a PMAP miatt. A reszvenyekkel meg rab.sztam. Ez van.
 En biztos nem veszek ,ilyen megterulesnel ingatlant befektetesnek, ekkora lufiban. Kiveve, ha a Svabhegyen van, vagy szuk kornyeken ahol te laksz.( ha jol emlekszem) De ott egy  luxi lakasra még gyujtenem kell kicsit, sajna:).  Azon kivuli  teruleten biztos nem vennek most.
slash 2023. 06. 02. 15:14
Előzmény: #198740  mateminden
#198750
Pedig érdemes válságban feljebb lépni mert mi is 2013 őszén adtuk el a panelt és vettük a házat. Most jó házakat tudsz olcsóbban bezsákolni. Várj egy kicsit, hátha beesik egy Állampapír parából ingatlanba menekülő mókus és viszi a kecódat. 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 06. 02. 15:10
Előzmény: #198747  kszsah1
#198749
https://www.ingatlannet.hu/statisztika/budapest
https://www.ingatlannet.hu/statisztika/sopron
Nem tudom ez mennyire megbízható, és a soproni hirdetéseken azt látom , hogy teljesen elmebeteg árak vannak, minőségtől teljesen elszakadt árazások, és tudok ismerősi körben 2-3 olyan amikor sikerül agyament árakon eladni. 
buythedip 2023. 06. 02. 15:09
Előzmény: #198730  Placi82
#198748

Mindenben igazad van, de azt is lásd, hogy hosszú távra tervezni nem lehet ebben az országban.
Képzeld el Magad, mint:
-gépjármű-eredetiségvizsgáló
-trafikláncot működtető
vállalkozót, 10-15 évvel ezelőttről, ahogy 3 generációra tervez. 10 évet nem bír ki ebben a környezetben egy ötlet. Az a Tiéd, amit ma ellopsz. Vagy az állam, vagy a konkurencia, vagy a saját alkalmazottak hamar tönkretesznek.
kszsah1 2023. 06. 02. 13:53
#198747
esnek az ingatlan árak ,  a frekvenciás helyeken inkább vissza foghatoság jellemzö ,  a telkek piacán inkább az óvatos emelkedés preferált . Össze foglava több az eladó mint a vevö
mpagnes 2023. 06. 02. 13:43
#198746
"
Nem tévedés: 73%-kal kevesebb lakáshitelt vett fel a magyar lakosság áprilisban, mint egy évvel korábban."
ehe
ehe 2023. 06. 02. 13:34
Előzmény: #198728  Placi82
#198745
Nekem pont a szerda éjjeli adóemelés-cunami és állampapírba "terelgetés" adott egy újabb löketet ahhoz, hogy ne sirassam az ingatlanpiacot(állampapper topikba már írtam, nem tudom mekkora az átfedés az olvasottságban).
Szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki úgy gondolkodik, hogy ezek után már biztos nem fogok rájuk bizni "igazi pénzt", legfeljebb valami arbitráltat(pl. hitelkártya :D), de a speka(hitelből vett) ingatlanban már több fantáziát látok, mint az államwécelapban.
Ma reggel még apróbb ráerősítés a főnitől, hogy bármi áron 10% alá verik az inflát.
Hajrá :D
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 06. 02. 13:09
Előzmény: #198742  tihamer
#198744
Én szeretem a havat 🫣
greenman76
greenman76 2023. 06. 02. 12:44
Előzmény: #198736  macisajt
#198743
Magasabb árkategóriájú, modernebb lakásokat figyelem, főleg a klasszikus budai kerületekben, szinte nulla eladás, pedig néhányról már egy “tízes” lecsorgott.
tihamer
tihamer 2023. 06. 02. 12:39
Előzmény: #198741  J0hnnyEnglish
#198742
❄️.                ❄️.  
             ❄️.                                ❄️.                  ❄️
                                   ❄️
       ❄️.                                  ❄️.         ❄️
                           ❄️.                                         ❄️
  ❄️.        ❄️.                                    ❄️
                                        ❄️
        ❄️.                                         ❄️.         ❄️
                            ❄️
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 06. 02. 12:24
Előzmény: #198740  mateminden
#198741
Lasszóval kell fogni a jelzáloghitelest, közjegyző ismerős panaszkodott, 1-2 éve sorbanállás volt. Ezek egyértelmű jelek.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek