Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2023. 05. 08. 19:13
Előzmény: #197513  ncseed!
#197520
Nagy a kísértés, elcsábult, előfordul. Igazából az, hogy anyagilag megéri / nem éri meg, az nehezen megfogható és ellenőrizhető, mert mit nyer egy 300 ezres telón a 17% THM és a valamekkora teló infláció ismeretében? Plusz/mínusz 5 ezer Ft-ot?
Itt a mentalitás a lényeg. Van rá pénzem, megveszem, nincs rá pénzem, nem veszem meg. Vagy mindenképp meg fogom venni, mert elcsábultam. Ha mindenáron teló kell, mert pl tönkrement, az első szembejövő boltban lehet venni használtat 50 ezer alatt, és megvagy.
Mindig lesz kísértés, mindig meg lehet magyarázni, hogy ez nem kerül sokba, aztán az is relatív, valakinek még a Provident kamata sem sok.
Legalább látjuk, hogy Voda is emberből van.
Benzedrine
Benzedrine 2023. 05. 08. 19:09
Előzmény: #197518  Benzedrine
#197519
Benzedrine
Benzedrine 2023. 05. 08. 19:04
Előzmény: #197507  Loco44
#197518
Igen, pl. itt ennyiért még nen láttam 700 nm-t. A könnyűszerkezetes meg könnyen  elbontható. 
https://ingatlan.com/33527942
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 05. 08. 19:01
Előzmény: #197513  ncseed!
#197517
Oké csak ameddig kedvezőbb a hitel, mint az infláció (ki tudja milyen sokáig lesz ez még) addig teljesen megéri, mert pariban vagy. Ha pedig beütne a krach akkor meg kifizeti a fennmaradó részt, mert amit megvehetne 1-2 hónap félretétellel azt befizeti és kész van. Amikor egyszerre több dolgot is akar valaki csinálni, mert a mai világban már ilyen impulzusok vannak munkahelyen és az életben, érts a húszon évesek mentalitását ami a yolo életmód, nem gondolkodik, hanem cselekszik, hogy élvezed bármilyen szinten a termékek javát, az utazást és mindazt amit nem engedhetsz meg magadnak de megengedsz, jó dolog.
Tegnap hallgattam meg a Polgárnetéknek azt a videóját ahol a gyerekük Amcsi egyetemre ment és a tandíjról is szó van de igazából az ott kommentelők sokasága sem fogja fel, hogy az a pénz ugyan az tandíjnál mintha itthon csinálnád a képzést, ott diplomával kapsz mondjuk br. 70.000$ évente ami szépen növekszik aztán 5-10 év alatt kifizeted, akárcsak itthon. Ráadásul kint jobbak a konstrukciók és kedvezmények. Messzebb sem kell menni, amikor '19-ben németben dolgoztam csak kamilláztam milyen alacsony kamatok vannak (2%), itthon ez elképzelhetetlen.
Aki pedig úgy bánik a hitelével, hogy nem köt rá biztosítást ami kimenti a seggét az meg is érdemli, akkor kellett volna gondolkodni amikor még az aláírás előtt vagy, hogy jaaaa, 30 évig egyszer sem fognak leépíteni, kirúgni, felmondani és hát 70%-os rokkantsághoz is elég egy rossz lépés de természetesen kevés olyan személyt tudok személyesen aki kötött volna. :)
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 05. 08. 18:59
Előzmény: #197514  ncseed!
#197516
2015-óta a hiteleseknek és az eszetlen költésnek áll a "világ", ezért tartunk itt az ingatlanárak szintjén és az inflációban.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 05. 08. 18:56
Előzmény: #197499  ncseed!
#197515

Kinek mi a racionális! Miután tehermentes lett az ingatlanom, minél hamarabb szerettem volna használni az értékét. Ezét az állampapíros dolgot én pörgetem a ~9%THM es jelzáloggal, mellette ugyanennyi saját ami a  nyaralóra van félre téve. Ha bejön, akkor a saját lakhatásomnál tudok nagyobbat ugrani, vagy - kiadásra venni - ezen még nem gondolkoztam.
Ha nem jön be, akkor 2025-ben visszafizetem, ~2-3 millát keresek rajta, de legalább adok esélyt magamnak.
ncseed!
ncseed! 2023. 05. 08. 18:43
Előzmény: #197503  Nudli
#197514
"- A jó hitel amit olyanra veszel fel amivel többet keresel mint a hitel teljes költsége. Ilyet korlátlanul a lehetőségek maximumán fel lehet sőt fel kell venni. "
Aha. Mert amikor felveszi a jó(nak tűnő) hitelt a vállalkozására amiből a pénzt csinálja akkor előre látja mi lesz a jövőben, látja a covidot, látja a háborút és lát mindent. Aztán amikor a hitellel felfuttatott vállalkozását pofán b*ssz* a zélet akkor meg a hitel nélküli veszteség többszörösét nyeli be valószínűleg.... és okolja a kormányt, a bankokat meg mindenkit kivéve saját magát! Lásd devizahitelesek 99%-a. Ők is azért vették fel mert olcsóbb a törlesztő mint az albi díj, vagy ha nem akkor legalább a végén az övé lesz a zingatlan, nem "kidobott pénz". Hát ezt nyilván "fel kell venni"....
ncseed!
ncseed! 2023. 05. 08. 18:36
Előzmény: #197504  Vodafonelive
#197513
"addig Amerikaban ez tokre jol mukodik. "
Dehogy működik jól... tömegek szintjén gyakorlatilag szarrá adósodnak amire elvégeznek egy normálisabb iskolát és gyakorlatilag az egész életüket úgy élik le hogy görgetik maguk előtt a kisebb-nagyobb adósságot. Ott erre van beállva a bankrendszer, ez a "normális". Na meg az állam is ezt csinálja akkor miért csinálná másként a pórnép.... agyhalottak. 
Na ezt a gondolkodásmódot vette át a magyar kormány is, doppingolja a gazdaságot a hitelek folyamatos növelésével, tolja rá a népre meg a vállalkozásokra hogy ez a jó.... most még kamattámogatással de ha felnyomják az árakat az égik akkor a többségnek muszáj lesz nyitni mert nem fog sehova jutni nélküle.
https://dqydj.com/average-median-top-net-worth-percentiles/
https://tradingeconomics.com/united-states/government-debt-to-gdp
******
Engen nem fogsz meggyőzni hogy jó  fogyasztási hitelt felvenni sz*rságokra.... ez mentalitási kérdés. Aki úgy nő fel hogy úszik a család folyamatosan az adósságban az jó eséllyel ezt a magatartást követi felnőttként is.  
Én se akarok senkit meggyőzni hogy nem jó csak a véleményem írom le. 
Aki nem tud megvenni egy telefont az ne vegye meg vagy vegyen olcsóbbat. Várjon +1-2 hónapot és akkor vegye meg amikor lesz rá pénze. Fiatalként is, bár ott némi tanulópénz belefér. 
*******
Az a helyzet hogy a pénzügyileg ostobákra szüksége van a politikának (és a gazdaságpolitikának) ezért meg is tesznek mindent hogy jó sokan legyenek.... félreértések elkerülése véget nem az összes hiteles tartozik ide, de jó részük! 
Ishar
Ishar 2023. 05. 08. 18:12
Előzmény: #197510  Vodafonelive
#197512
"Meg tudnám venni előbb-utóbb készpénzben de én biztosabbnak érzem a hitelt. (nem milliós, hanem "csak" százezres tételekről van szó. Cetelem és 17% THM, 10 hónaposokra, mert azok beleférnek, aztán a bírálat megmondja majd." --- Amennyiben kötsz rá biztosítást is, akkor biztosan nem érhet baj. :)
greenman76
greenman76 2023. 05. 08. 18:11
Előzmény: #197509  helosziaszevasz
#197511

Pont ezek miatt kezdtem inkább a III. kerület hegyvidéki részét és Csillaghegyet figyelni, de nem szívesen váltanék kerületet, csak ha valami tényleg jót találnék.
Egyébként gyönyörűen ráömlik az "autóhad" a Kapy -ra és a Gábor Áron -ra, megbénítva a fenti közlekedést is, viszont a Pusztaszerin az Árpád- ill. a Bimbón a Margit híd felé szinte akadálytalanul lehet haladni.
Na ezt nehezen tudnám feladni..
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 05. 08. 18:02
Előzmény: #197506  tihamer
#197510
Így, hogy több a fizum és ebben a hónapban egy törlesztés kvázi kiesett 2 év után inkább elkezdek termékeket vásárolni amire nem volt lehetőségem(tudod, a tipikus huszonévesek heppje, hogy új telefon, stb. amivel lehet villogni). Meg tudnám venni előbb-utóbb készpénzben de én biztosabbnak érzem a hitelt. (nem milliós, hanem "csak" százezres tételekről van szó. Cetelem és 17% THM, 10 hónaposokra, mert azok beleférnek, aztán a bírálat megmondja majd. :D
helosziaszevasz 2023. 05. 08. 17:35
Előzmény: #197505  greenman76
#197509
Hát igen. És a helyzet nem fog javulni (sőt..), mert egyre többen költöznek Nagykovácsiba, Remeteszőlősre, Pesthidegkútra, Solymárra. 
Ha valakinek 7-8 körül muszáj innen a belvárosba mennie kocsival az megszívta. (Este ugyanez csak vissza)
Pár nagyobb fejlesztéssel ezt nyilván lehetne orvosolni, de arra a büdös életben nem lesz pénz. 
kszsah1 2023. 05. 08. 17:23
Előzmény: #197507  Loco44
#197508
frekvenciális telkenél nem lesz akkora áresés mint a Bp ingatlanoknál söt nagyobb áremelkedés is lehetséges
Loco44 2023. 05. 08. 17:20
#197507
Szerintetek telkek piacán is lesz némi csökenés?
tihamer
tihamer 2023. 05. 08. 17:19
Előzmény: #197504  Vodafonelive
#197506
Mire veszel most fel új hitelt?
És milyen , és mennyi kamattal?
greenman76
greenman76 2023. 05. 08. 16:58
Előzmény: #197489  helosziaszevasz
#197505

II. kerület tetején élek, sokszor felmerül egy házra való váltás arrafelé (kifejezetten tetszik a környék), de ahogy a teraszról látom a kígyózó kocsisort a Hűvösvölgyin, mindig elmegy a kedvem az egésztől.
Ezek szerint lenne mitől félnem... (sajnos elkényelmesedett autófüggő vagyok...)
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 05. 08. 16:46
Előzmény: #197499  ncseed!
#197504
En most rendeztem a masodik tartozasom (2 ev alatt juhuuu) es most veszek fel uj hitelt. Igazabol itthon xarul van ez a rendszer megcsinalva addig Amerikaban ez tokre jol mukodik. Amit erdemes csinalni az az, hogy a 0 vagy picit magasabb hiteleket nem vegtorleszteni, mert az inflacio brutal modon felzabalta azt. Az ujakat pedig minel elobb rendezni.:)
Nudli
Nudli 2023. 05. 08. 16:41
Előzmény: #197499  ncseed!
#197503
Van a jó és a rossz hitel.
- A jó hitel amit olyanra veszel fel amivel többet keresel mint a hitel teljes költsége. Ilyet korlátlanul a lehetőségek maximumán fel lehet sőt fel kell venni. 
- A rossz hitel: a fogyasztásodra vagy a pillanatnyi túlélésedre egy kényszerpályán veszel fel.. 
- van egy átmeneti hitel értékelés. Amikor egy alkalmi vételre, előrehozott fogyasztásra veszel fel hitelt  egy későbbi bevétel fedezetével. 
Nudli
Nudli 2023. 05. 08. 16:01
Előzmény: #197419  mpagnes
#197502
Miről beszélsz?  nem az állampapír kamat erősíti a forintot..ugorj neki még egyszer.. 
helosziaszevasz 2023. 05. 08. 15:33
Előzmény: #197498  urigeller
#197501
Sokan csinálják, hogy a hüvinél lerakják reggel a kocsit és átszállnak villamosra. Azzal gyorsan bent lehet lenni reggel. Bár a P+R parkolás még 30 év után sincs rendesen megoldva. (alig van hely)
(Én szerencsére home officeban vagyok. Szerintem 10 éve nem kellett bemennem a belvárosba 10 óra előtt :D. 9-10 óra után normális a forgalom, gyorsan bent lehet lenni autóval is.)
A közbiztonság szerintem rendben van. Én ezalatt a 30 év alatt nem tapasztaltam semmi kiugrót.
A közösség kapcsán nagy tapasztalatom nincs. Hiába élek itt ezer éve, a szomszédokon kívül nem ismerek senkit. :D 
A kúria és az uszoda valóban plusz, de gyorsan rá lehet unni. Mi szociális életet a belvárosban élünk. 
A gyerekek még picik, de a sulit Nagykovácsiban az amerikai iskolában képzeljük el. Ez az egyik legnagyobb plusz Pesthidegkúton. Egy köpésnyire lehet a gyereket nyugati körülmények között taníttatni egészen az érettségiig. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek