Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Pitzu 2023. 05. 08. 15:23
Előzmény: #197467  tothotto
#197500
Változnak a szokások. Nekünk Balatonföldváron volt nyaralónk a vasút és a 7-es út között. Ott az volt a presztízs. Ha a parton fújt a szél, átérve a vasúti töltésen szinte szélcsend lett. A telket nagypapám vette 1957-ben. Többször emlegette, hogy azon a pénzen Szárszón 3 db vízparti telket lehetett volna venni. A kutyának sem kellettek: szinte állandó szél, hullámverés, jégzajlás, stb. Ha körbenézünk a Balatonon, állandó lakos nem(vagy csak alig) lakik közvetlenül a parton.
ncseed!
ncseed! 2023. 05. 08. 15:15
Előzmény: #197495  mpagnes
#197499
Én alapvetően hitelellenes vagyok, de vannak kivételes célok amikre indokolt esetben elfogadható megoldásnak ítélem a RACIONÁLIS mértékű és futamidejű hitel felvételét.
DE azért mekkora hülyének kell ahhoz lenni hogy valaki most adósodjon el??? BÁRMIRE.
Én azon is csodálkozom hogy csak ennyire esett vissza, ebből is látszik hogy pénzügyi analfabéták a zemberek és hogy a többség nagyobbat akar mutatni mit amilye van.
****
Sebaj, én most pakoltam még PMÁP-ra egy keveset... füzessenek a szegények!
urigeller 2023. 05. 08. 14:47
Előzmény: #197489  helosziaszevasz
#197498
Köszönöm a véleményt.
1) Ahogy néztem van egy-két jó étterem, kávézó a környéken. Ökopiac - e miatt már korábban is jártunk erre. A kultúrkúriában is van egy-két érdekes program. Ezen kívül sport - úszás, futás, biciklizés, túrázás és havi 1 színház kielégíti a szórakozási igényeinket (unalmasak vagyunk). Így ez a pont nekünk pipa
2) Ezt sejtettem, egyedül talán a villamoson nincs dugó, de így is min. 30 perc a Széll Kálmán tér. Ezt mérlegelnünk kell
3) Ez nagy plusz számunkra.
Ami a közösséget illetve közbiztonságot illeti, milyen a helyzet?
norbi040122 2023. 05. 08. 14:11
Előzmény: #197495  mpagnes
#197497
Pedig Sz.Norbert  1.5 hónapja még arról számolt be, hogy úgy érzi fellendült a hitelezés :D
siemens 2023. 05. 08. 14:06
Előzmény: #197493  Freszelés
#197496
Nem.
Stg 2023. 05. 08. 14:04
Előzmény: #197484  tothotto
#197494
Szigligeten meg sajkodon is mêly, alapvetően ezt a hármat szeretem.
Nem a mélység miatt, a környezet/közönség miatt inkább .
Freszelés 2023. 05. 08. 14:04
Előzmény: #197492  siemens
#197493
Az öt ajánlatot honnan tudod? A tulaj mondta?
siemens 2023. 05. 08. 13:56
Előzmény: #197490  siemens
#197492
60 év alatt semmilyen felújítás nem történt. Még állagmegóvás, karbantartás se!!!!! Egyedül a lapostető szigetelése 10 éve. Csak az akut problémák kezelése. Pincében már régóta láthatók ennek jelei. (máshol még nem) Nekem az épület állaga nagyon fontos szempont.
--
A lakás kialakítása alapvetően hibás. Csak a kisszobán keresztül!!!! lehet megközelíteni a fürdőszobát. Ezért gardrób helyiségként funkcionál. (gyakorlatilag egy közlekedő) A hálószoba előtt van az erkély. Helyiségek funkciójának megváltoztatásával együtt is nagyon komplikált az ideális megoldást megtalálni. (maradjon a három szoba, de ez már irreális költséget jelentene) Mivel a fürdőszobát most újították fel, ezért sem egyszerű. (egyébként megfelelő állapotú)
--
Garázsajtó szélessége 1,9 méter.......
--
Falon kívül vezetett csővezeték nem esztétikus. A kazán huszonéves. Csereérett, ami további komoly költséget jelent. (kémény, kondenzációs kazán, engedély/gázterv, radiátor, vezetékek)
--
Mindenhol azbeszt. (eternit csövek, hullámpala)
--
Alapvetően a garázs nagyon drága 10 millió Ft-nál kezdődik egy normális méretű. De nincs!
--
Panoráma + 10%
--
Lokáció, lokáció, lokáció........ megfizethetetlen!
--
Tulajdonos nem szimpatikus. (lakóknak sem)
--
Öt ajánlat van!
DAXHU 2023. 05. 08. 13:28
Előzmény: #197487  urigeller
#197491
Budaörs. Minden van. Jó tömegközlekedés, jó oktatás, természet. 1-es út feletti részeket kell nézni a Nefelejcs útcáig bezárólag. Felfelé pedig a Bányász utcáig.
siemens 2023. 05. 08. 12:26
Előzmény: #197466  Freszelés
#197490
Bogár utca. Most kaptam meg az Alapító Okiratot és az SzMSz-t.
--
"A tulajdonostársak valamennyi albetétre elővásárlási jogot kötnek ki."
--
Mindig mondom, hogy a tulajdonosok tudnak a legkevesebbet a saját ingatlanukról. Pedig szombaton mindenre rákérdeztem. Mint mindig!! (bármilyen terhelés/tilalom, elővásárlás, haszonélvezet, bármilyen jogi probléma, tartozás/elmaradás, nagyobb összegű pótbefizetés stb.)
helosziaszevasz 2023. 05. 08. 12:22
Előzmény: #197480  urigeller
#197489
Szia. 1994 óta Hidegkúton élek. 
Én szeretek itt élni, de érdemes pár dolgot figyelembe venni.
1. Itt konkrétan nincs semmi. Bevásárlás max a Stop Shop és a Széphalom. Ha valami komolyabbat akarsz, akkor már a Mammutig kell elmenni. Szórakozási, kikapcsolódási lehetőség nem nagyon van. (max kirándulás)
2. Reggel kocsival a közlekedés halál. 1 út visz be. (ha home officeban esetleg nem fix munkaidőben vagy, akkor ezt a részét meg lehet úszni)
3. Ha van rá büdzsé akkor az oktatás része a környéknek nem rossz, mert itt a francia suli, illetve pár percnyire az amerikai iskola. 
gyula1971
gyula1971 2023. 05. 08. 12:22
#197488
https://www.portfolio.hu/ingatlan/20230508/nagy-valtozas-johet-a-lakasok-eladasanal-erre-minden-vevonek-es-eladonak-erdemes-odafigyelnie-613732
Ahogy korábban írtuk, a kormány arra készül, hogy átalakítja az ingatlanok energiahatékonysági tanúsítványainak rendszerét. A várható módosítás eredményeként ingatlaneladáskor nem lesz kötelező elkészíteni az energetikai tanúsítványt, ugyanakkor a vevő kérheti azt az eladótól. Bár a tervezet kapcsán még nem jelentek meg a pontos részletek, több, témában érintett szakértőt is megkérdeztünk arról, hogy véleményük szerint milyen előnyei vagy hátrányai lehetnek a tervezett intézkedésnek.
urigeller 2023. 05. 08. 12:03
Előzmény: #197483  Benzedrine
#197487
Köszönöm, ez fontos szempont lehet később. A gyerek 1,5 éves, egyelőre az ovi ami szempont és úgy láttam ott van választék. Jelenleg a XIII. kerületben élünk (albérletben) és szeretnénk egy kicsit természetközelibb, nyugodtabb, biztonságosabb környezetbe költözni. Viszont egyúttal nem teljesen elvágni magunktól a főváros adta lehetőségeket (mindenből a legjobbat szeretnénk persze, mint mindenki). Egyelőre kb. 5 éves távban gondolkodunk, később szóba jöhet költözés/befektetési lakás a belvárosban
urigeller 2023. 05. 08. 11:53
Előzmény: #197481  tothotto
#197486
Köszönöm, ezt valahogy sajnos sejtettem.. Szerencsére teljes mértékben otthonról dolgozom, ez így nem lenne akkor probléma
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 05. 08. 11:45
Előzmény: #197468  Sok_az_allja
#197485
Ja csak Balatonlelle pont az a kozseg ahol ha elindulsz keletrol nyugatra nem sok olyan hazat talalsz ami vizparti lehetne, mert kemping, elmenyfurdo, kikoto, most mar A ketegorias apartmanok stb. vannak. Lelle raadasul a boglari bornapok miatt is egy jobb lokacio…
tothotto 2023. 05. 08. 11:44
Előzmény: #197470  Stg
#197484
Ábrahámhegynél mély a víz: horgászni és úszni jó, gyerekkel kevésbé. és jellemzően széles a nádas + közel a vasút, főút. 
Benzedrine
Benzedrine 2023. 05. 08. 11:42
Előzmény: #197480  urigeller
#197483
Gyerekeknek szar, mert egy tortúra bemenni a városba. Ismerős ott lakik és bérelnie kell a városban egy lakást hozzá, hogy éjszaka buliból ágyba jussanak és ne kelljen hajnalban kelniük az egyetemista csemetéknek.
tothotto 2023. 05. 08. 11:42
Előzmény: #197470  Stg
#197482
a nüanszokon sok múlik, de mostanság 200m a belépő az önálló telkes parti ingatlanokhoz:
- a főút/vasút mennyire zavaró
- a telek jogilag is parti
- van e nád előtte, ha igen akkor engedélyezett kijáró
- a közvetlen közelében van szabadstrand/nyilvános lejáró
- melyik településen, a Balaton melyik részén van.
tothotto 2023. 05. 08. 11:34
Előzmény: #197480  urigeller
#197481
közlekedés: a reggeli csúcsban a város felé, vissza délután katasztrófa és egyre rosszabb lesz. Ha tartósan helyben dolgozol, hetente max. 1 alkalommal mész be a belvárosba akkor élhető lehet.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek