Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lacikonyha 2023. 04. 01. 16:52
Előzmény: #194697  J0hnnyEnglish
#194700

az első partitúrában még 30% szerepelt, csak amikor láttad a közönség reákcióját áthangszerelted
deha ilyen frappáns még ma is a szemedben az a -30% os hőstetted, miért kicsinyítgeted benne az érdemeidet, és miért méltatlankodsz hogy nem hagyom hogy csak úgy könnyedén feledésbe menjen?
többen is bíztattak, hogy ügyes voltál vele, ők is így szokták
HPPapa 2023. 04. 01. 16:33
Előzmény: #194696  lacikonyha
#194699
De inkább vett volna helyette egy rózsadombi telket hamarabb. Pest ugródeszka Buda felé.
lacikonyha 2023. 04. 01. 16:12
Előzmény: #194697  J0hnnyEnglish
#194698

még 10-15 darabot megnézel majd nem fölöslegesen, azért csak majdnem, mert a saját kidobott időd és benzined árán megtanulod miket kell kérdezni a telefonban, mielőtt elmész újra 150 km-re gazos élménytúrára tanulság reményében
ha gyorsan tanulsz nincs gond, viszont a türelem és a kezdők szerénysége segíthet
ugyis látja mindenki hogy nem az ingatlanügyek bölcs veteránja vagy, hanem egy feltörekvő fiatalember
az életkor nem számít az én esetemben a legügyesebb ellenfél egy 30-32 éve újlipóti fiu volt 40 év szakmai gyakorlattal, és ügyvéd szülőkkel a háta mögött, és már az ovivan is ingatlan volt a jele
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 04. 01. 15:35
Előzmény: #194695  lacikonyha
#194697

Ennyire nem vagyok azért amatőr, csak nem fejtem ki az igazság részleteit (itt). Látom nagyon beragadt a 30%, mint korábban írtam én csak 10%-ot alkudtam az eladó által a helyszínen megjelölt árból!
Laci nincs az a képzelet, ami le tudja írni, milyen kusza-nyakatekert tulajdoni viszonyok vannak a zártkertes ingatlanoknál. Okosodik az ember közben, valóban 1/1 tulajdon valami, külön helyrajzi számon, de 3 szomszéd telkén jössz át :D, írásbeli engedéllyel szolgalmi jog nélkül. Miután ezt meghallottam eljöttem.
lacikonyha 2023. 04. 01. 15:07
#194696

íme egy földönfutó balfasz aki a kosoz zajos élhetetlen proli Belvárosban lakik
https://telex.hu/szorakozas/2023/04/01/a-nagy-o-jakob-zoltan-luxus-crystal-nails
lacikonyha 2023. 04. 01. 14:09
Előzmény: #194691  J0hnnyEnglish
#194695

ha kizárólag arra vársz, hogy valaki fizetett hirdetésbe közzétegye hogy "szarban vagyok" és ráadásul ezekután senki nem előz be téged,akkor eltart egy idejig még mire megfogod az isten lábát
javaslom, hogy ne a hirdetési árakat lesd,mint a megváltást jelentő jelet, hanem ismerkedj meg az eladókkal taktikusan és mélyebben és te magad derítsd ki hogy valójában és titokban  szarban van e vagy mikor lesz majd abban,és te legyél az egyetlen aki tud erről, mig a hirdetési ár legyen csak közben jó magasan
persze ehhez az eladó bizalmába kell férkőzni aminek nem igazán jó módja az első találkozás alkalmával arcbakúrni mínusz 30% -al
lacikonyha 2023. 04. 01. 13:52
Előzmény: #194692  siemens
#194694

egy másik verzió amikor jelentős hasznot hoz a nagyon lepukkant épületben való tulajdonlás, ha az épület ingatlanfejlesztői felvásárlás célpontjává vált vagy várhatóan válik
szintén ezres nagyságrendben vannak emberek akik jót röhögnek a markukba a butus sablonod láttán
óvatosan a magabiztos köldöknézegetési eredetű sablonkihirdetésekkel, bár kétségtelen az is több a semminél
lacikonyha 2023. 04. 01. 13:44
Előzmény: #194692  siemens
#194693

természetesen ez aház állapot vélemény is csak egy olyan sablon megolsáa,mint a kritizált
jó ha van,de jobb ha nincs
ezres nagységrendben vannak a régi Pest területén olyan egykori bérházak,amiknek 60-80-100 évnyi elmaradt felújítási munkálatainak költségét nem igazán  a lakók állták,hanem valami egyéb forrásból történt,a lakók számára a kosz és zaj elviselése volt a főfeladat
abban az épületben ahol a tegnap reggeli ügyvédi iroda adásvételről írtam, a pincétől padlásig valómegújulás a tetőn mai is bérbe adott reklámfelület és a járda szinten működő üzlethelyiségek homlokzati reklámfeliratainak bevételéből történt meg, és az ott tartózkodásom alatt közös költség fizetés sem volt,merthogy nem tette szükségessé a ház egyéb bevétele
40-50 hasonló sztorit ismerek személyesen, részleteiben
..
az igazi haszon nagyon gyakran a leegyszerűsítő sablonoktól és az átlag megoldásoktól való eltérések felismeréséből felkutatásából van ,csakhát ahhoz legtöbbször nem elég fotelokos ingyenkattogtatásból sültgalambra várónak lenni
siemens 2023. 04. 01. 12:51
Előzmény: #194689  tihamer
#194692
Ez egy vicc.
-
Társasházi lakásnál a lokáció után az első, és legfontosabb szempont az épület állapota. Utána jön a többi. Ha az épület állagmegóvására/felújítására a lakóközösség nem költött semmit évtizedek óta, mert még közös költség sincs, vagy felújítási alapot se képeztek, akkor a lakás lehet bármilyen állapotú.....
-
Megköszönöm a lehetőséget és eljövök. Ne nekem kelljen már helyettük megfizetnem a többiek felelőtlenségét, évtizedes nemtörődömségét.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 04. 01. 11:39
Előzmény: #194688  tihamer
#194691

A %-ok elég megtévesztőek, és lokációkban elég változatos a dolog!
Ma is kaptam kérésre időpontot lazán, szépen híznak a hirdetések van miből válogatni és egyre jobbak. A Balatonon és Velencei tónál egyelőre nincsen számomra értelmezhető árazás. Ez az én esetemben, azt jelenti, hogy egy zártkert az északi oldalon 20-50 millió között kezdődik, ahol van víz és villany (külterület). A kisebb ~50nm-es nyaralók kis telekmérettel 50-60 millió között vannak és innentől a csillagos ég. Ami 20 millió alatt van az mind bontószökevény, víz és villany nélkül, kérdéses építési és tulajdonlási dolgokkal.
z0li23
z0li23 2023. 04. 01. 09:42
Előzmény: #194641  lacikonyha
#194690
Boldog születésnapot! 
tihamer
tihamer 2023. 04. 01. 09:27
Előzmény: #194687  tothjoco
#194688
"Kiemelték, leginkább a műszaki állapot és az ár összefüggéséhez tudják hasonlítani a külső zavaró tényezők hatását. Mégpedig a következőképpen:
  • A használt lakások esetében átlagosan 25%-kal mérsékli az árat a felújítás teljes hiánya.
  • A belvárosban és a régió központokban ez 20%-t jelent,
  • míg Budán, külső pesten és a nagyobb városokban 25%-t,
  • a kisebb településeken pedig akár 40%-kal is kedvezőbb lehet az ár.
Használt házak esetében ennél nagyobb átlagosan 50 százalékos a különbség: Budán és a régiós központokban ez inkább 30 százalékot jelent, míg a kisebb településeken a korszerűtlen ingatlanok ára akár harmada is lehet egy korszerű ingatlanértékének. A többi térségben pedig jellemzően 50 százalékkal lehet kedvezőbb áron hozzájutni a teljes felújítást igénylő ingatlanokhoz.  
tothjoco
tothjoco 2023. 04. 01. 09:09
Előzmény: #194679  macisajt
#194687
Simán jó egy társasház kialakításához! Feldarabolni és úgy eladni!
tothjoco
tothjoco 2023. 03. 31. 22:24
Előzmény: #194685  lacikonyha
#194686
Mégegyszer! Köszönöm! Mi itt egy más (talán posványos) életet élünk! Én viszont szeretem az itteni gondolkodást! Ezért...
lacikonyha 2023. 03. 31. 22:13
Előzmény: #194684  tothjoco
#194685

szeretem a mondatokat
egy mondat ne legyen se sótlan, se lapos, és semmiképpen sem olyan száraz, mint egy kétnapos kutyaszar
az az ügyvédi irodás esetpárhuzamom elég mélyenszántó, igaz nem csomagoltam ostyába, de minek is tettem volna, felnőttek vagyunk kérdeztél válaszoltam
nem akartalak kíméletből félrevezetni, mire jó az, és kinek
tothjoco
tothjoco 2023. 03. 31. 21:43
Előzmény: #194681  lacikonyha
#194684
Köszönöm! Már kezdem megérteni a (sajnos néha cinikus) hozzászólásaidat! Igen, a Mátrában nőttem fel, a Balatonnál élek de szeretem az erdőt! Szóval ideális??? Nem, egy valag lóvé lesz hogy felújítsam.? Egyébként tényleg bírom a cizellált fogalmazást.....A pozitív szófordulatokra viszont mindenkinek szüksége lenne!
macisajt 2023. 03. 31. 21:42
Előzmény: #194682  Bianco
#194683
Így igaz!
Jó hely Hévíz,  egész évben üzemeltethető a panzió.
Akinek meg a Balaton algás apadó vize tetszik 10 perc alatt odaér.
Bianco 2023. 03. 31. 21:32
Előzmény: #194670  gyula1971
#194682
Aki egy 10 szobás, 30 fő befogadokepessegű apartmanhazat akar üzemeltetni, évi 365 napon keresztül, Európa legnagyobb termalvizü tava mellett. 
lacikonyha 2023. 03. 31. 21:32
Előzmény: #194677  tothjoco
#194681

a cél a döntő
könnyen lehet hogy a te célod olyan amire kiváló választás, másnak más céljaira meg kevésbé

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek