Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hunball 2023. 02. 14. 13:22
Előzmény: #191827  kukor-ica
#191880
Én is így élem meg 😃 amit a végén írsz.
Feleségem szerint nem jó, hogy ez belső kétszintes. Meg hogy akkor már inkább menjünk kertesbe. Ha csak pár m^2 kert, akkor is. Hát jó... Marad a Wekerletelep, mert itt a kék metró vonalán, be annak kinti részén nézgelődünk.
Stg 2023. 02. 14. 13:09
Előzmény: #191876  Evehid
#191879
Taschen
Landhaus aus Mallorca
 Pl.
Murdoch 2023. 02. 14. 12:48
Előzmény: #191877  tihamer
#191878
Ezt tőled az istenkáromlás kategória....
tihamer
tihamer 2023. 02. 14. 12:46
Előzmény: #191858  berlini
#191877
A Budapest bank után nem sokáig voltam MKB-és. 
Most kaptam meg az MKB számlakivonatomat. Plusz a tájékoztatót, hogy május 1-tol nem MKB-és,  hanem MBH- ás (Magyar Bank Holding) leszek, mivel a "fiúk" bekebelezik a Takarék bankot is.
Lehet hogy bankot kéne váltanom?
Evehid
Evehid 2023. 02. 14. 12:37
Előzmény: #191868  Stg
#191876
Ha hazai példákra mondod, akkor azt hiszem, elsősorban az árfekvés miatt van így. Egy valós dél-francia vagy olasz, spanyol enteriőrben családi házban azért kevésbé valószínű a felbukkanása. Itthon az Ektorp a polgári - angol klasszikus - modern-glam elegáns városi stílusokban, v. tényleg a mediterránba benyomorítva (az nem lesz már igazi mediterrán) is előjöhet, mert az alternatívái többszörös árú és/vagy túl kocka, minimál modern jellegűek inkább - és sokszor hónapokra,  neten rendelhetőek csak! És még egy dolog: nálunk nagyon sokan vesznek, építenek úgy, hogy valamilyen stílust szeretnének különösen a nappaliban. Ált. a saját társadalmi rétegüknél gazdagabbét, műveltebbét, v. egy térben távolit. De azt nem veszik tudomásul, hogy az ehhez tartozó, sokkal élénkebb társadalmi, házon kívüli programokkal teli életet folytató népek/osztályok elegánsabb, ám sokkal kevésbé fetrengősen kényelmes ülőbútorokat tesznek az általuk másolni kívánt térbe. Mivel van pénzük és idejük egy csomó mindenre is, akár több pihenősarokra az ingatlanon bent/kint, nem annyit használják a repi-elegáns kanapét, mint a másoló, aki órákat fog rajta tölteni. Naponta. Megveszi azt, amit ki bír fizetni, meg kibír a se..jhaja. Az Ektorp egy tök jó alap, de a provanszival azért nem igazán kompatibilis.  ;-)
tihamer
tihamer 2023. 02. 14. 12:30
Előzmény: #191836  tihamer
#191875
Magyarország GDP-je tavaly az utolsó negyedévben 0,4 %-os növekedést mutatott.
A 2022-es magyarországi GDP pedig 4,6 % lett.
Kíváncsi leszek az idei év első negyedévére.
0 % ?
Törölt felhasználó 2023. 02. 14. 12:07
Előzmény: #191856  Evehid
#191874
a szemelyes fo-fo kedvencem:
https://port.hu/adatlap/film/tv/venni-vagy-nem-venni-buying-and-selling/movie-153365
Venni vagy nem venni (2012–)
Property Brothers: Buying and Selling
43' · kanadai · sorozatreality
Drew és Jonathan Scott testvérek és nagyon értenek az ingatlanokhoz. Megbízóiknak segítenek eladni jelenlegi házukat és megtalálni a megfelelő új otthont. Amíg Jonathan felújítja a meglévő családi házat, addig Drew a számukra tökéletes otthont keresi. Végül Drew felügyeli a felújított ház eladását és az új otthon megvételét. 
---
ugyanezt csinalom a haveruknak ismerosoknek kicsiben
Stg 2023. 02. 14. 12:05
#191873
Taschen a térséggel foglalkozó kiadványai, ingatlanmazinok képanyaga pl Cotes dél Sud 
Jó "kiképzőanyagok " szerintem.
Főleg utóbbi hirdetési részében nagyon komoly épületek/enteriőrök vannak.
Mondjuk neten is érdemes nézegetni az ottani eladókról a képsorozatokat.
Már aki szereti ezt a stílusrészét is az ingatlanozásnak
Bolton01 2023. 02. 14. 12:04
Előzmény: #191871  Mammabear
#191872

Egyetértünk, a politikai oldal sajnos végletes és megosztó, igyekszem a lehető legkevesebbet foglalkozni vele. Végzem a dolgom és igyekszem az élet szépségeire koncentrálni.
Mammabear 2023. 02. 14. 12:00
Előzmény: #191867  Bolton01
#191871
"Azzal a részével nem tudok maradéktalanul egyetérteni, hogy az ország, ami felnevelte a szüleinket és minket is, egy annyira élhetetlen hely lenne, ahogyan sokan beállítani szeretnék ... ettől még gondok vannak, én is látom és tapasztalom."
Egyetèrtek. Szerintem is gáz ezt így beállítani.
Kifejezetten fasza helynek gondolom Magyarországot. A politikai folyamatok viszont ijesztőek
Paja1975 2023. 02. 14. 12:00
Előzmény: #191863  Bolton01
#191870
Latszik , hogy nem jartal sok helyen, nem
25 eve , de mar 100 eve jonnek bevandorlok afrikabol, azsiabol, europaba. Harmadik, negyedik generaciok nonnek fel mar, Kepzeld amerikaban is vannak harmadik generacios magyarok is, de mar europaban is. Hogy hova mennek, ha nem usaba, pl azsiaba, singapore, illetve a gulf orszagok eleg felkapottak most es Igen , a penz miatt
Törölt felhasználó 2023. 02. 14. 12:00
Előzmény: #191866  mr_bob
#191869
Edzői nyilatkozat: 1:0-ra kikapott a csapat, de rendesen küzdöttünk, én ezt győzelemként értékelem. A játékvezető sem fújta be a véleményes tizenegyesünket, a nap is a kapusunk szemébe sütött, mikor beemelték neki a gólt. A taktika egyébként kiváló volt, nem változtatunk semmit.
Stg 2023. 02. 14. 11:59
Előzmény: #191859  Evehid
#191868
Én pont azt figyeltem meg a mediterrán/ provanszos stílusnál a fehér ektorp, vagy legalábbis kinézetre azzal 99%ban megegyező kanapé az egyik leggyakoribb darab.
Bolton01 2023. 02. 14. 11:58
Előzmény: #191865  Mammabear
#191867

Nem látjuk nagyon másképp, én örülök hogy mehet mindenki ahova szeretne, és kihozhatja magából a benne lévő maximumot.
Azzal a részével nem tudok maradéktalanul egyetérteni, hogy az ország, ami felnevelte a szüleinket és minket is, egy annyira élhetetlen hely lenne, ahogyan sokan beállítani szeretnék ... ettől még gondok vannak, én is látom és tapasztalom.
Mammabear 2023. 02. 14. 11:51
Előzmény: #191864  Bolton01
#191865
Ok, feladtam. Máshogy látjuk 
Bolton01 2023. 02. 14. 11:36
Előzmény: #191862  Mammabear
#191864

https://www.wsj.com/articles/teen-girls-experiencing-record-levels-of-sadness-and-suicide-risk-cdc-says-b30b7e8e
A középiskolások 30% a szomorú, öngyilkos gondolatok, stb, az USA-ban ... Teljesen eltorzult valóságérzékelésre utal ez számomra, és az arányuk durván nő ...
Az USA-bol hova vándorol el fiatalként? Itt nem a pénz a fő gond szerintem, bár sokan egyértelműen abban (illetve annak hiányában) látják minden probléma fő okát ...
Bolton01 2023. 02. 14. 11:31
Előzmény: #191862  Mammabear
#191863

Nézd, 25 éve az se merült fel, hogy afrikaiaik jöjjenek Európába, pedig akkor is hatalmas különbségek voltak.
Én az egészet az internet robbanásszerű elterjedéséhez kötöm, rengeteg mindent az indított be rengeteg területen (közösségi média, stb), az hogy folyamatosan hasonlitgathatod magad a világ különböző helyein élőkhöz. Ennek a hatását én rendkívül pusztítónak látom.
És igen, van és lehet az az élethelyzet, hogy menni kell, de minden bajra nem feltétlenül az az egyetlen megoldás ...
Mammabear 2023. 02. 14. 11:07
Előzmény: #191811  Bolton01
#191862
Tiszta sor. De ma könnyebben elèrhető mint 25 ève. Èn csak arra reagáltam hogy írtad hogy 25 ève ez fel sem merült. 
- a kèpzettsègre tettem be statisztikát, gondolom azt nem vitatod hogy magasabb átlagos kèpzettsèggel könnyebb egy high tech gazdaságba bevándorolni úgy hogy annak pozitív kimenetele legyen.
 - nem voltak nyitva a munkaerőpiacok
- magasabb volt a munkanèlkülisèg mindenhol
Van az az èlethelyzet, hogy mentèl volna az első vonattal. 
mr_bob
mr_bob 2023. 02. 14. 10:54
Előzmény: #191860  mr_bob
#191861
hatalmas -> hatalmat

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek