Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2023. 01. 19. 06:33
Előzmény: #189155  kukor-ica
#189160
"Ehhez képest mi meg ott tartunk, hogy szerencsétlen öregek nyomorognak és fáznak akár 3 szobás belvárosi lakásban, világvégi kádár kockákban - teljesen elmagányosodva."
Ez megint altalanositas. Vagy megketdezted mind az osszes nyuggert egyesevel? Lacikonyha veled is ez van, csak mert te is nyugger vagy...?
slash 2023. 01. 19. 06:33
Előzmény: #189155  kukor-ica
#189159
Igazad van meg nem is. Sajnálhatod az áthajtott, idegeskedéssel teli vagyonhalmozó éveidet amikor fiatal voltál. Amikor utazhattál volna.  Öregen már szar utazni. Mármint a világ körül nem a szomszédba stb.  De ha akkor elköltöd a pénzed arra ezt öregkorodra qrvára megbánod. Én nem akarok öreg és szegény lenni. Csak ezt a kettőt  együtt ne! Ingatlanokat akarok öregkoromra és ha megélem egy szar nyugdíj mellett begyűjteni a hasitasi lovékat minden hó elején aztán vagy magánorvosra vagy szórakozásra megy.   
Törölt felhasználó 2023. 01. 19. 06:30
Előzmény: #189154  kukor-ica
#189158
Neked sincs igazad es altalanositassz. Budapest csurig van olyan olyan munkahelyekkel ahol jol lehet boldogulni. Te is altskanositassz. Azert abbol a 1,8 millio ellenzeki szavazobol sokan vannak kulonbozo magas beosztasu emberek... nem mindenki fityesz feudalis csicska seggnyalo ahogy te azt lealtalanositod. Kulfoldon is megy a seggnyalas ugyanugy egy csomo munkahelyen kulfoldi a kulfoldinek...  meg az USA-ban sem megy jol az egeszsegugy evtizedek ota tema h mennyien nem tudjak fizetni... ugyhogy errol ennyit.
Törölt felhasználó 2023. 01. 19. 06:24
Előzmény: #189153  mcbull
#189157
Fogadjunk hogy van legalabb 1db olyan munka / munkahely ahol lehet seggnyalas nelkul is boldogulni? Es kiemelnek ha jol dolgozol? 
slash 2023. 01. 19. 06:17
Előzmény: #189131  Rincewind2
#189156
Nagyfiam most csinálja a jogsit. 350nél tartok.  
kukor-ica 2023. 01. 19. 01:11
Előzmény: #189152  szieszta
#189155
"Ja kérem, én nem kényeztettetem magam ól inkluzív luxuskirándulásokon, eldorbézolva egy egy ingatlan árát."
.
.Én is így vagyok ezzel.Csakhogy én ezt nagyon sajnálom...Odaadnám ügyesen megvásárolt ingatlanjaim egyikét sok év élményért, amit ma már (OFF eü okok miatt) nem tudok megtenni, átélni.A koporsóba nem viszünk semmit tovább. 
Tényleg sok rosszat tesz a magyar lélekkel a túlzott ragaszkodás a saját ingatlanokhoz....
90-körül találkoztam először viszonylag sok (nyugat)némettel.Egyrészt néztem rájuk, hogy kiszállnak a buszból, döcögnek, totyognak, ráncosak, kopaszok, viszont nevetnek, étterembe mennek, sört isznak. Mikor láttam én magyar nyugdíjast így élni?
Ők meg néztek én rám, hogy Wartburgunk van, közben eigene Wohnung, hát ez meg hogy?? Naná, itt mindenkinek azt van, most vettük meg párszázezer ft kárpótlási jegyért.
Ők x évente költöztek, ide, oda, ahol munka van. Ha van gyerek, azzal, ha nincs, akkor még könnyebb.Közben bejárták a világot. (A német turista akkoriban minden fogadó ország álma volt)
Aztán öregként az utolsó költözésük valami Altersheim-be lesz/lett, ami messze nem olyan mint a magyar elfekvő, hanem inkább egy speciális apartmanház, ahol van közösségi tér, orvos, meg ilyenek.Aztán előbb elmegy az egyik, aztán a másik.
Ehhez képest mi meg ott tartunk, hogy szerencsétlen öregek nyomorognak és fáznak akár 3 szobás belvárosi lakásban, világvégi kádár kockákban - teljesen elmagányosodva.
És mellesleg - hogy ON legyek - konzerválva a magyar ingatlanpiac egészségtelen folyamatait...
kukor-ica 2023. 01. 19. 00:40
Előzmény: #189145  Törölt felhasználó
#189154
Ez messzire vezet, de a 2010-2020 közti uniós pénzáram volt Mo utolsó esélye, hogy valamiféle polgárosult állam legyen, normális közszolgáltatásokkal, egészségüggyel, stb. Szóval egy olyan ország legyen, ahol működnek a dolgok.
A politika nem ezt akarta. Ehelyett feudális, dél-amerikai modell felé közelítünk.
Természetesen ilyen viszonyok közt is lehet boldogulni, de teljesen más készségek kellenek hozzá, mint a hanyatló nyugaton. 
mcbull 2023. 01. 18. 23:56
Előzmény: #189145  Törölt felhasználó
#189153
Nem teljesen így van ez.....itt a jó munkaerő csak balek! Senki nem emel ki azért mert jól dolgozol. Max. ha nem s@ gg nyaló valaki. Azért külföldön megfizetik a munkát,becsülettel fogadják aki nem sumák.
szieszta 2023. 01. 18. 22:25
Előzmény: #189141  kukor-ica
#189152

Persze....valaki élményeket gyűjt, valaki vagyont (ingatlant). Aztán a sok élménnyel sírdogál, hogy nincs miből dorbézolni, mert elköltötte az élményeire.
Nem is olyan régen, engem is hasonlóan kértek számon, hogy könnyű nekem.
Ja kérem, én nem kényeztettetem magam ól inkluzív luxuskirándulásokon, eldorbézolva egy egy ingatlan árát.
szieszta 2023. 01. 18. 22:18
Előzmény: #189147  csakegynick
#189151

"Meg az utolsóként megy be a forgóajtón, de elsőként jön ki legendától, amiből egy szó se igaz, de azért feljogosít minden sumákságra. "
Nem az ügyessége miatt előz, hanem a könyökelése miatt. Ez nem egy pozitív tulajdonság. :-(
csakegynick
csakegynick 2023. 01. 18. 22:03
Előzmény: #189148  Törölt felhasználó
#189150
Ja, tudom c. tipusú bűnözés sincs, meg a 8 ker se rosszabb mint a 2., ez mind csak egy ostoba sztereotípia. Mint az általam leírtak is. 
Törölt felhasználó 2023. 01. 18. 21:45
Előzmény: #189147  csakegynick
#189148
Sztereotipiakkal tele a padlás...  
csakegynick
csakegynick 2023. 01. 18. 21:41
Előzmény: #189145  Törölt felhasználó
#189147
Nem kell ahhoz pancsernek lenni, hogy az ember ne AKARJON Magyarországon boldogulni. Hidd el a sok kitántorgó jó része nem azért ment el, mert nem tudott volna egy minimum átlagos életet összerakni magának.
Én pl. csak kiküldöttként dolgoztam pár hónapot Magyarországon, de tartósan nem lennék rá képes, mert idegbajt kapok a magyar munkamoráltól. Meg a ki mit tud helyetti "ki mit lop"-tól. Meg a mindent átitató negativizmustól. Meg az utolsóként megy be a forgóajtón, de elsőként jön ki legendától, amiből egy szó se igaz, de azért feljogosít minden sumákságra. 
Szóval nem mindenkinek a legjobb hely Magyarország.
Törölt felhasználó 2023. 01. 18. 21:21
Előzmény: #189138  J0hnnyEnglish
#189146
Fektess a gyerekeidbe. Egeszsegedre. Remeljuk teged elkerulnek a csaladi tragediak. 
Törölt felhasználó 2023. 01. 18. 21:19
Előzmény: #189141  kukor-ica
#189145
Miert megy kulfoldre ha van esze? Hogy kiralyok kutyaja legyen? Ha van esze a legjobb hely Magyarorszag, itt csak a pancserek nem tudnak boldogulni. 
Murdoch 2023. 01. 18. 21:19
Előzmény: #189137  kukor-ica
#189144
Ha visszaesik a kereslet 50%-al (mérhetően), azt te mérséklődésnek írnád és hátradőlnél?
Törölt felhasználó 2023. 01. 18. 21:15
Előzmény: #189139  J0hnnyEnglish
#189143
300-at ert osszesen, hat azert :))
kkv14 2023. 01. 18. 21:14
Előzmény: #189128  Benzedrine
#189142
Tökéletesen igaz. Vagyis a gyerek nem a miénk!!!!  
kukor-ica 2023. 01. 18. 21:12
Előzmény: #189123  J0hnnyEnglish
#189141

"Létezik valójában talán kettő igazi befektetés: gyerekeid és saját magad fejlesztés/oktatása"
.
Plusz az élmény. Az ingatlant államosítják vagy összedől, a Ft elhiperinflálódik, a testüregbe rejtett aranytömb kiesik futás közben, stb.
Viszont amit már átéltél, azt soha nem vehetik el tőled.
A gyerek is élmény, nem befeketetés.
Jó eséllyel külföldön fog élni (ha van esze), míg minket, itt ragadt öregeket majd csak ápol valaki, mikor már beszarunk, behugyozunk. Vagy nem...
És sajnos ez ma így van rendjén.
.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek