Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
F-J-06 2023. 01. 15. 15:50
Előzmény: #188830  Törölt felhasználó
#188840
Szerintem kevesebb problémája lenne ezzel az érintett generációnak, ha fáradozásai és spórolása jutalma nem egy csepeli panel lenne. Miközben valószínűleg annak a panelnak az előző, vagy eredeti tulajdonosa töredéke annyi munkát és spórolást nem fektetett bele. 
Törölt felhasználó 2023. 01. 15. 15:50
Előzmény: #188838  Vodafonelive
#188839
Nem vagyok
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 01. 15. 15:48
Előzmény: #188834  Törölt felhasználó
#188838
Szerintem az informatika mindig is az volt, viszont 10 éve amit tanultam az is hiányszakma VOLT az infóval együtt. Most már kiesett a gépész és nem akkora sláger, mint 10 éve, a villamos azért maradt bent továbbra is, mert ott van programozás. Továbbá itthon még mindig az olcsó és jó munkaerő a fontos és igen, elmennek kevesebbért az emberek sajnos, ezért is hígul fel nagyon a piac. 😊 Te informatikus vagy? 😊
mr_bob
mr_bob 2023. 01. 15. 15:48
Előzmény: #188833  Törölt felhasználó
#188837
volt ,) van egy olyan tippem, hogy a magyar lakosság nagy része a jelenlegi ingatlan árak és piaci kamatok mellett nem tudná megvenni azt az ingatlant, amiben él. de akkor az új belépőktől ezt miért várjuk el? mivel a magyar adatszolgáltatás nem a legjobb, ezért amerikai példát tudok csak hozni. az elmúlt 2-2.5 évben 40%-ot emelkedtek ott az ingatlan árak, erre rájött a mostani megemelkedett jelzáloghitel kamat is, és így a kb. 2 évvel ezelőtti árakhoz képest +60%-ot emelkedett a törlesztők ára. gyakorlatilag kiárazták az első ingatlanvásárlókat a piacról, mert ennyit közel sem emelkedtek a jövedelmek. ugyanez van itthon is, kíváncsi leszek mi lesz rá a megoldás, mert a mostani állapot nem fog így maradni az biztos (az inga visszaleng)
lacikonyha 2023. 01. 15. 15:42
Előzmény: #188832  mr_bob
#188836

az út egyik vége a méltó körülmények között töltött öregkor
a másik meg a nyomorult
választhatsz, nekem jó ha a mai fiatal amíg munkaképes bérel tőlem
..
amúgy nem tudom hogy jutott el 2023-ig a homo sapiens úgy hogy évezredeken át nem volt divatos telefonja és éttermi lehetősége
hallatlan, igazán hallatlan
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 01. 15. 15:36
Előzmény: #188806  csakegynick
#188835
Alapvetően azt tudom mondani, hogy minden évtizednek megvannak a lehetőségei és veszteségei. A legfontosabb, hogy egészség és munka legyen (főleg a fiatalok számára). Mostanság elég kényelmes a világ, sokak számára hihetetlen, hogy anno 2011-ben pályakezdőként >180 önéletrajz, 7 többkörös állásinterjú után találtam munkát - na ez is egy korszak volt.
Szerintem 2019 után beállt egy keresleti oldalról (-) előjelű egyensúlytalanság. Az egyensúly visszaállásához, valamilyen formában árcsökkenésére van szükség. Azt, hogy ezt elinflálódás, vagy reálértékcsökkenéssel (vagy a kettő valamiféle fura kombinációjával) éri  el a piac még korai lenne kijelenteni. Azonban van több olyan változó az egyenletben amivel senki nem számolt: az élet érezhetően megdrágult, energiaárak, építőanyag árak, forint leértékelődés. Szerintem a magyar átlag és vidék a forint vesszőfutása miatt tabu a külföldiek számára, ez egyelőre nem is baj (A Horvát ingatlanok, majd most kilőnek az űrbe..)
Törölt felhasználó 2023. 01. 15. 15:34
Előzmény: #188831  Vodafonelive
#188834
Miert nem vagy informatikus? Legalabb 10 eve hianyszakma, siman lehettel volna es akkor nem nyígnál...
Törölt felhasználó 2023. 01. 15. 15:33
Előzmény: #188832  mr_bob
#188833
Mi a gond? Nem arrol volt szo h cserebe alig volt kamat?? 
mr_bob
mr_bob 2023. 01. 15. 15:26
Előzmény: #188830  Törölt felhasználó
#188832
sarkítasz. amikor 6-7 év alatt felszalad a 15 milliós panel ára 40-re, akkor azt hogyan követed le spórolással? tényleg azon úszik el az első saját ingatlan, hogy évente elmennek egyet nyaralni, vagy hogy megveszik az legújabb iphone-t, netán havonta egyszer beülnek egy étterembe, vagy moziba? ezek filléres tételek, amikor évente 3-4 milliót drágul a kinézett kégli, viszont legalább olyan érzetet ad, hogy nem hiába dolgozol. ezt csak az értheti, aki évek óta lohol az árak után, és mivel ilyen rövid időtávon ilyen meredek emelkedés nem nagyon volt az elmúlt 20 évben. általában jókat szoktál írni, de most nincs igazad szerintem.
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 01. 15. 15:23
Előzmény: #188830  Törölt felhasználó
#188831
Na ez az iszonyatosan szomorú. pontosan ugyan ez van nyugaton. Tényleg elérhetetlen már most egy lakás még akkor is, hogy ha valaki 23-25 évesen kerül ki a suliból és nyomva, mindent megvonva magától, 2023. 😥 Persze van kivétel, informatikusnak, matematikusnak kell állni és akkor ez nem fenyeget VAGY egy olyan közgazdásznak egyetemről kijőve, akinek nagyon nagy kapcsolati hálója lett és remek ötlete.
Törölt felhasználó 2023. 01. 15. 15:11
Előzmény: #188829  F-J-06
#188830
A legszebb fiatalkori évek. Ki akar lakás önerőre kuporgatni, mikor élni is lehetne? A spórolás nem trendi. 
Na emiatt fog megjelenni az élete végéig bérlő generáció idehaza. Lesz bérleti piac, nem kell félni.
F-J-06 2023. 01. 15. 14:55
Előzmény: #188792  Törölt felhasználó
#188829
Nem vonom kétségbe, hogy ez matematikailag kijöhet, a kérdés csak az, hogy miért akarná valaki így élni az életét az 20-as éveiben, a korosztályában jónak számító fizetés mellett, feltehetően diplomával? Egy 2 szobás panelért, Csepelen? 
Benzedrine
Benzedrine 2023. 01. 15. 14:39
Előzmény: #188815  Törölt felhasználó
#188828

Ismerek egy jogászt aki havi háromezer fölött bérel nagy házat és simán tudna venni is, de mi van, ha jövőre Frankfurtból Stuttgartba, Münchenbe vagy Dublinba kell költöznie?
Beszéltem egy kukással is, ő vett lakást mert biztos, helyhez kötött állami állása van.
Mammabear 2023. 01. 15. 14:16
Előzmény: #188823  Törölt felhasználó
#188827
Ezeken a helyeken tényleg nagyon drága, és a sorházak tényleg nagyon drágák. 
De nagy lakásra Németország egyik legdrágább városára él az arány amit lenntebb írtam. 2-3 év jövedelem egy nagy cégeknél dolgozó diplomás párnak. 
Németország se volt sohasem ilyen drága, de
- rekord számú lakás épül, mert az állam nem köti meg a munkaerőt a konjunktúra csúcsán. Viszont nem is fognak az építőipari dolgozók akkorát cumizni lejtmenetben. 
- jó a bérleti piac
- támogatják a leszakadó réteget
- a kormányzó pártoknak nem fő politikájuk az árak felfelé tolása. Nincs is 50%-os élelmiszerinfláció és szétrohadó minden
Freszelés 2023. 01. 15. 14:11
Előzmény: #188825  Freszelés
#188826
+külföldre, eur/usd/chf alapon.
Freszelés 2023. 01. 15. 14:11
Előzmény: #188819  Törölt felhasználó
#188825

A cikkben hivatkozott fizetések 5-15 év tapasztalattal, normális angollal, budapesten, multis környezetben, kiváló szakmai tudással elérhető, de a sávok teteje ezen paraméterekkel is csak kivételes esetben.
Ezek egy a sok PR cikk közül, ami csak azért született, hogy (1) kattintás, (2) még több embert toljanak be a cégek mindenféle képzésekre, még többet csábítsanak az IT-ba és így amennyire tudják - a mennyiségi és nem minőségi versennyel - lejjebb tornázzák a fizetéseket. Utána nyugatra úgyis darabáron adják el a multik az embereket és elég ha 5-ből 1 valamennyire talpraesett és értelmes. Annak az egynek a farvizén még eladnak négyet.
Utálom ezeket a cikkeket.
Egyébként aki ilyen paraméterekkel rendelkezik, mint amiket fent írtam, az nem magyar cégnek ezekért a magyar fizetésekért fog dolgozni, hanem full remote-ban, szerződésesként...
Mammabear 2023. 01. 15. 14:09
Előzmény: #188820  Törölt felhasználó
#188824
Mert 91% saját ingatlanban lakik, és ilyen áron sohasem tudta volna a 91% megvenni. 
Törölt felhasználó 2023. 01. 15. 14:08
Előzmény: #188821  Mammabear
#188823
Sorházat.
Törölt felhasználó 2023. 01. 15. 14:08
Előzmény: #188818  Mammabear
#188822
Hidd el, látom. Annak örülök, hogy a szavazóbázis keménymagja cumizza leginkább az élelmiszer inflációt. Én ki tudom fizetni ugyanazt, mint eddig, ennyit nekem megér.
Az oktatás ugyan zavar, de a nyelvoktatást is kifizetem magánban.
Mammabear 2023. 01. 15. 14:06
Előzmény: #188815  Törölt felhasználó
#188821
Családi házat London belső részein??????

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek