Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sityaki 2022. 12. 17. 07:46
Előzmény: #187178  mpagnes
#187180
Így van. Miért ne tarthatna valaki a szomszéd telken pl. fertőző betegséggel terhelt, jó szagú disznókat?
HPPapa 2022. 12. 17. 07:39
Előzmény: #187178  mpagnes
#187179
Miért ne szólhatnék bele? Én se örülnék, ha a szomszédom putrit csinálna a telkéből és ezzel a saját ingatlanom értékét nyomná le.
mpagnes 2022. 12. 17. 07:26
Előzmény: #187175  slash
#187178
Sosem értettem ezt az azt hiszem beleszólhatok a szomszéd dolgaiba felfogást. Magánterület, annak minden jogával együtt. 
slash 2022. 12. 17. 07:10
Előzmény: #187176  emerald
#187177
A külföldi sajtóban csúnya dolgokat írnak a magyar gazdaságról.. 
Az extrém módon túlárazott kecók a csökkenés után is  az átlagember számára elérhetetlen marad  és a befektető számára ugyanúgy nem éri meg. Egy csóró bérlő nem fog 200+ fizetni egy 55ös panelért mert lesz olcsóbb. Aki a régi világban szerezte ő olcsóbban kiadja. Köztük én is. 
Amúgy én sem vagyok olyan magabiztos hogy szinte mindenünk ingatlanban áll. Sok nyűg van velük. Néha rámjön a bizonytalanság.. de most már ez van.   Több ingatlan már nekem se kell.  Ha erősebb lesz a HUF nekem az is jó mert a fizetésem abban kapom.  
emerald 2022. 12. 17. 06:30
Előzmény: #187172  slash
#187176
Ezt itt igen sokan nem értik. A forint kicsit sem stabil, ráléptünk a török útra.
Biztosan lesznek jó vételek, válások, örökség, munkanélküliség okozta hitel problémák.
De ezekre vadászni kell. Nem lesznek tömegével piacra dobva, jó helyen lévő lakások, házak.
El tudom képzelni hogy stagnálás áll be az árakban. De ilyen infla mellett, drasztikusan csökkenő ingat árak, max ami extrém módon túlárazott.
slash 2022. 12. 17. 06:25
Előzmény: #187164  kukor-ica
#187175
Barátom Balaton felvidéki telkén /házán a szomszéd telekre betoltak egy lakókocsit egy ronda koszfészek az egész. Már fel is jelentette őket.  Csókolom. 
slash 2022. 12. 17. 05:57
Előzmény: #187162  AudreyDeak
#187174
Igen .megértem és így is van amit írsz. Többféle külterületes ember van szegény , gazdag. 
 Van óbudai  külterületi háztulaj barátom akinek megjött a bontási felszólitás a házra.
Ez ilyen.Lehet tágítani a határokat kérdés megéri-e így élni. Összeül a helyi városi képviselő testület kell a pénz lovéra a jegyző úrnak és a többieknek és jön az ajánlott levél a nullákkal a csekken.  Ez ilyen. 
Tapasz01 2022. 12. 17. 05:46
Előzmény: #187171  mpagnes
#187173
Még 35 évvel ezelőtt is, sajna már olyan régóta dolgozom ...
slash 2022. 12. 17. 05:42
Előzmény: #187166  ncseed!
#187172
Ja igen. Egy valamit kihagytam. A jó lakásoknak nem fog csökkenni az ára. Miért is? Mert a tulajok és a befektetők nem fogják neked viccpénzért odaadni. Benne van az életük. Nem lesz újra 2008-2014. Tudom mert akkor vettem én is mindent.  Budai ház/pesti panel/ház stb tulajként rendszeresen nézem az árakat a budai panelek ára mint a beton. Nem mozdul. Ezer ft lesz egy kifli de azok nem mennek  lejjebb.  A szar ingatlanok meg kinek kellenek? 
mpagnes 2022. 12. 17. 00:55
Előzmény: #187165  kukor-ica
#187171
45 éve nálunk is 2 hetente volt fizetés.
A hitellel terhelt ingatlant el lehet adni.
mpagnes 2022. 12. 17. 00:44
Előzmény: #187162  AudreyDeak
#187170
Az önkormányzat azért tolerálja, mert benne van a buliban.
mpagnes 2022. 12. 17. 00:37
Előzmény: #187162  AudreyDeak
#187169
Miért ne lenne iható víz? Ha nincs, akkor is lehet venni a boltban és a kút vize minden másra jó. Nálunk van csatorna és nem szednek díjat. Kb. 300 a víz 750 helyett. 
mpagnes 2022. 12. 17. 00:32
Előzmény: #187158  AudreyDeak
#187168
Szombathely mellett ezt úgy kell elképzelni, hogy tőlünk 30 méterre belterület. Az összes közmű folytatva van a gázon kívül, de mindegy, mert gáz van a gázzal. Tehát ment a szaki és kérdezte mennyi volt. 17 millió. Kérdezte, hogy nem 27 ? Tehát aki megy azt sem tudja, hogy külterület, mert semmi nem utal arra. Ez valami önkoris maffia, mert más módon ilyen nincs. Szerintem tudatosan külterület addig, amíg mindenki berendezkedik. A telek így nem 20 millió, hanem 6-9 millió. 
ncseed!
ncseed! 2022. 12. 17. 00:20
Előzmény: #187154  Murdoch
#187167
GYŐZZÖN A PIJAC!
Inkább legyen pijaci áron árú mint hogy ne és ne lehessen kapni!
Hulljon a férgese...tisztítótűűűűűűűűűűűűz.
ncseed!
ncseed! 2022. 12. 17. 00:18
Előzmény: #187155  slash
#187166
" Jürgent meg ne is emlegesd mert a Nyugat kibírja ezt a szarvihart de nekünk campobasso lesz.   "
Bocsi hogy ezt mondom, de remélem is!!! És amikor olyan JÓ VILÁG lesz hogy már nagyon olcsó lesz az ingatlan (me'r az a jó a nípnek ugye) akkor ha nagyon könyörögnek a tulajok veszek négyet! Kicsavarom a kezecskéikből... 
***
Amúgy köszi hogy megindokoltad helyettem miért lesz itt occsó(bba)n kecó... én nem válogatok mint az itteniek többsége! Ez ezé nem jó, az azé, megveszek mindent ami jó áron van csak (budai) panyel legyen!
kukor-ica 2022. 12. 17. 00:15
Előzmény: #187157  PBoborjan
#187165
"a  következő 10 évben azt várom, hogy  30-40 milla valamilyen úton módon visszafizethető lesz, pályakezdőknek is, babavárósokak is",
.
Erre ugye két megoldás van:
- az egyik- nevezzük dél-amerikai modellnek-, hogy olyan infláció lesz, hogy a rögzített hiteleket meg fogja enni (és mellesleg a megtakarításokat is), tehát reálértékben sokkal kisebb lesz a teher, mint most.
- a másik - nevezzük észak-amerikai modellnek - az örökhitel, amikor egy pógár élete végéig egyik hitelből megy a másikba, és nem is nagyon érdekli, hogy mennyi a tőketartozás, úgysem akarja soha visszafizetni, a havi cashflow érdekli. 
(Ami az usában ugye nem is havi, hanem félhavi, mert az ottani buta népekre nem mernek 1 havi segélyt, támogatást, meg mindeszart rábízni, mert azonnal vesz egy lapostévét, és 2 hét múlva megint sorban áll).
A gaz Soros bácsi már előállt az örök-állampapír ötlettel, ami kamatot fizet, de tőkét soha, ami csak elsőre tűnik keménynek, mert ma is ez van, a rendszert az tartja életben, hogy a döntő többség nem is akarja kivenni (visszaváltani) a megtakarításait.
All in all, a déli modellt inkább ne..., de sok mutat efelé is.
Az északi út egy hajszállal kisebb rossz, csak itthon belefutunk a saját tulajdonú ingatlanok extrém magas arányába, márpedig azt kezelni kell valahogy a pénzügynek és a jognak is, ha valaki kvázi a saját lakását törleszti egész életében. Hogy fog így költözni...? 
Vagy majd megjelennek a faszán átvállalható hitelek, amikor a kisebb lakásba költöző frissnyugdíjasok átveszik a fiatalabbak babaváró hitelét is a lakással együtt...
kukor-ica 2022. 12. 17. 00:02
Előzmény: #187160  AudreyDeak
#187164
Sajnos a legtöbb HÉSZ már tilt mindenféle idegilenes építményt külterületen, van ahol a klasszikus sátorért is basztatták egy ismerősömet (Balaton felvidéken - hol máshol...)
Láttam már leírva hészben a jurta szót is a tiltólistán, ami azért vicces, mert ilyen helyen nagyon sok OSB-s tákolmány van, de ha most akarnál egy ennél kulturáltabbat "tákolni", akkor azonnal fejedet veszi a településképvédelmi ellenőr (lánykori nevén spicli)
Egyelőre a rendszámos lakóautó a megoldás, végül is egy háznál még mindig olcsóbb.
PBoborjan
PBoborjan 2022. 12. 16. 23:58
Előzmény: #187159  AudreyDeak
#187163
Pont a bérlőt nem érdekli hol köt ki a végtermék. De szerintem sem elit bérlők. Szombathelyen a persze fene tudja, simán működhet.
AudreyDeak 2022. 12. 16. 23:56
Előzmény: #187111  slash
#187162
az a helyzet, hogy a "komával " nekünk is vannak ilyen közös barátaink akik ilyen érveket hoznak mint te :" Hiv.lakcím,  iható csapvíz+ csatorna. " - Hogy ők aztán ilyen helyre, ahol nincs csatorna, meg közvilágítás, meg murvás az út na ők sose.  ------ Aztán a gyakorlat meg az hogy mégis csak kint lakik 5-6000 ember. Igen van a leszakadt alkoholista réteg is aki 20 éve ment ki mikor a válláskor az asszonyé lett a lakás. Ugyanakkor rengeteg nagy SUV -s gazdag is van, aki rájött hogy ott féláron van családi háza. Fenti dolgokat meg megoldja alternatív megoldásokkal ---- Kérdés miért tolerálja ezt az önkormányzat, de ez már csak egy ilyen ország.
AudreyDeak 2022. 12. 16. 23:48
Előzmény: #187088  mpagnes
#187161
35-40 nm -es . Amerikai konyhás nappali - 1 szobára gondolt.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek