Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lacikonyha 2022. 12. 13. 19:05
Előzmény: #186959  Törölt felhasználó
#186960

ilyen adata mindenkinek saccolásból van
bárki eltalálhatja a valós arányt csak kicsi az esélye és soha nem fog kiderülni mi a valós szám
de gumicsontnak tök jó téma
ami biztos hogy 2015-ben két perc alatt lehetett találni 1-2 napos határidővel közjegyzőt a kiköltözési nyilatkozathoz,  de pl 2018ban már nem
Törölt felhasználó 2022. 12. 13. 18:58
#186959
Manapság 100 lakáskiadóból mennyi adja ki hivatalosan, szerződéssel, adózva? Valaki friss adat?
lacikonyha 2022. 12. 13. 18:55
Előzmény: #186957  2345678
#186958

az önkormányzati bérlakásokra más előírások voltak, vannak, ott kell
a magányszemély bérbeadása esetén nincs ilyen megkötés,
ez ugyan olyan megszokásból emlegetett dolog, mint ahogy sokan főbérlőnek hívják a tulajdonost, meg szinte mindenki albérletnek a bérletet
2345678 2022. 12. 13. 18:43
Előzmény: #186950  2345678
#186957
A bírói gyakorlatokat tanulmányozva jöttem rá a hasznosságára. Minden esetben segít a bérlőtől megszabadulni törvényes úton, akár van gyerek, akár nincs. A Fecskeházakat mind így adták k. Az önkormányzatok ma is alkalmazzák. Nem tudom, hogy van erre valami törvény vagy nincs. De,hogy hasznos, az biztos. 
lacikonyha 2022. 12. 13. 18:31
Előzmény: #186953  HPPapa
#186956

ezt is sokszor és részletesen leírtam már
fotelból és ingyen kattingatással ritkán
a jó vételt ritkán nyúltja tálcán az élet,szt le kell gyártani, ha egész nap ezzel foglakozik az ember és évente 2-3-t kialakít az nagy királyság, meg lehet vastagon élni belőle,és marad még befektetni való is
2007 második fele óta az utcákat jártam főállásban, különféle  emberekkel ingatlanosokkal, közös képviselőkkel, pincérnőkkel, ügyvédekkel stb beszélgettem és elsősorban üzlethelyiségekre hajtottam, az utolsó ügyletet 2019 végén csináltam kicsit több mint 900 milliót adott egy romért az én rábeszélésemre egy ember, amihez azóta hozzá sem nyúlt
..
és manapság
a covid eleje óta  alig dugom ki az orromat itthonról és már csak picit több mint 5 hónap és nyugdíjas leszek
viszont a múlt nem múlt el nyomtalanul, pár ember rám talált a múltból ezalatt a 3 év alatt és intéztem pár dolgot
olyan ez mint a biciklizés
Benzedrine
Benzedrine 2022. 12. 13. 18:03
Előzmény: #186952  kszsah1
#186955
Hasonló törvényi szabályozás volt a barlangbérlésre mint most a lakásbérlésre nálunk, ezért a bérleti szerződést is hasonlóan oldották meg probléma esetén, jól megtermett bunkóval és kőbaltával felszerelt jogászokat hívtak segítségül.
kkpp 2022. 12. 13. 18:02
Előzmény: #186952  kszsah1
#186954
"Akkoriban is volt lakhatási probléma a fiatal neandervölgyieknek."
 
Biztos nekik is volt neandervölgyi CSOK, mert kihaltak.
HPPapa 2022. 12. 13. 18:01
Előzmény: #186949  lacikonyha
#186953
Újabb hülye kérdés csak neked: milyen gyakran találkozol ilyen jó vétellel, illetve mostanában mennyi ilyet találsz? A kínálat mostanában elég gyalázatos, azért kérdezem.
kszsah1 2022. 12. 13. 17:53
#186952
néha elgondolkozok azon vagy 70 000 éve a neandevölgyi rokonok is kiadták bérbe e a barrlangjaikat ha több volt neki ,  mennyiért vajon , és mit kért érte ?  állatbört vagy mammuthúst ,  persze gond lehetett vele nem kevés mert az odabefészkelt medvéket , tigriseket kikellett elötte füstölni , persze kiis adhatta medvékkel ,tigrisekkel eggyütt féláron ,  legyen gondja az a bérlöknek. Hogy a helyzet bonyolultabb lehetett mert nem ismerték akkoriban az irást , vajon hogy oldották meg a bérleti szerzödést. Hmm, nem jutok elöre ebbe a kérdésbe , szerintem ez megoldhatatlan lesz a kutatók részéröl is. Akkoriban is volt lakhatási probléma a fiatal neandervölgyieknek.
lacikonyha 2022. 12. 13. 17:52
Előzmény: #186950  2345678
#186951
be tudsz másolni valami törvényi helyet erről a befogadói nyilatkozat szükségességről?
2345678 2022. 12. 13. 17:37
#186950
Kiköltözési nyilatkozat mellé érdemes kérni egy befogadó nyilatkozatot is. Dörzsölt bérlők is vannak pl. ismerik a magyar lakástörvényeket.( A kiköltözési nyilatkozat keveset ér a befogadó nyilatkozat nélkül)
lacikonyha 2022. 12. 13. 17:36
Előzmény: #186945  HPPapa
#186949

a melós szokott ilyen kérdéseket,hasonló felvezetés után feltenni, azzal a előre megfontolt szándékkal hogy mindegy hogy mit írók azt mondja majd rá hogy rossz válasz és hülye vagyok
és még vagy ezerszer megkaptam már ezt a buta kérdést ebben a formában
..
de lásd milyen vagyok, neked is röviden leírom amit a melósnak is szoktam, visszakeresheted a bővebb verziót is
nekem módszerem van, állandó, az átlagostól jelentősen eltérők érdekelnek
befektetésnek olyat szoktam keresni ami a kutyának sem kell, én viszont látom a jó hasznosítási módját, ami jó eséllyel még nem jutott eszébe senkinek aki addig ránézett
..
ha utca házszám szintű konkrétum amit vársz tőlem, na azt hiába teszed
kszsah1 2022. 12. 13. 17:12
Előzmény: #186945  HPPapa
#186948
telkeket frekvenciális környezetben , a fuvet jó áron ellehet adni állattartóknak különösen mint az ezévi aszály után , 3xos áremelkedés volt a gömbölyegeknél
lacikonyha 2022. 12. 13. 17:00
Előzmény: #186945  HPPapa
#186947
kb egy félóra múlva megírom
z0li23
z0li23 2022. 12. 13. 17:00
Előzmény: #186945  HPPapa
#186946
2 kanna tablettás bort :) 
HPPapa 2022. 12. 13. 16:50
Előzmény: #186942  lacikonyha
#186945
Konyhás laci, kíváncsi lennék a véleményedre. Mivel általában mindent leszólsz, akár Ózdról, akár Rózsadombról van szó, te ebben a helyzetben mit vennél befektetésnek, így, hogy egy ideje már szabadesésben vannak az ingatlanárak?
lacikonyha 2022. 12. 13. 16:49
Előzmény: #186941  steadyp
#186944

a határozott időben kicsit bízom, a semminél sokkal több
és bizonyos enyhén sanda bérlők is tartanak tőle, hogy nem lesznek nyerők ha rosszalkodnának
a határozatlan esetében ha elmérgesedik a helyzet, első hogy bizonyíthatóan fel kell tudni mondani, ami nem olyan egyszerű is lehet néha, ha elég dörzsölt a delikvens
határozottal pedig nincs ez a problematika
ha nincs érvényes szerződés és keménykedésig fajulna, nyerhetőbb
.
legjobban abban bízom hogy nagyon megforgatom azt akinek oda adom a tulajdonjogom birtokláshoz, használathoz és bírtok védelemhez való részjogaimat
aki azt akarja hogy döntsek erről úgy mint ahogy kiválasztom melyik kifli kell a halomból, azt szép szelíden fel szoktam homályosítani a dolog súlyáról, és kivezetem az erdőből ahol el van éppen tévedve
közben pedig ki lesz írva a homlokára hogy kuka az ember vagy sem
gyula1971
gyula1971 2022. 12. 13. 16:35
Előzmény: #186927  Benzedrine
#186943
Érdekes,a kereskedelmi ingatlanok kockázatosabbak ott is:-A svéd pénzintézetek kereskedelmi ingatlanportfólió kitettsége a teljes hitelállomány 16-36 százaléka, ami a Bloomberg elemzése szerint nagyobb kockázatokat hordoz, mint a lakóingatlanpiac esetleges bedőlése.
lacikonyha 2022. 12. 13. 16:31
Előzmény: #186941  steadyp
#186942

régebben Pesten csináltattam kiköltözési nyilatkozatot, nem volt drága és szinte egyik napról a másikra ment, több közjegyzőt is használtam
aztán az első vidéki bérbeadásomhoz is csinálni akartam, és vagy két napi telefonálgatás után  két hónapra kaptam időpontot a helyi közjegyzőnél így elmaradt
viszont a bérlőproblémás volt, és kb fél év után okozott némi fejtörést, és van több bejáratott ügyvédem is, kifaggattam őket, kiderült, hogy korlátozott habzású a kiköltözési nyilatkozat ereje
inkább legyen nagyon óvatos a bérbeadó, és türelmes, figyelmes, ne siessen
már az első telefonálásnál úgy kikérdezem a jelentkezőt, hogy néha köpni nyelni nem tud, és ha ez nem tetszik neki, viszlát, van pár sablon dumám amivel megindokolom az intim kérdéseim jogosságát
steadyp 2022. 12. 13. 16:08
Előzmény: #186937  lacikonyha
#186941

Igen én is ezt sejtettem, hogy pont ez a hátulütője a határozottnak, hogy a drága kiköltözésit kell újra aláírni. Jövőre valószínűleg még drágább lesz (abból kiindulva, hogy a könyvelőm egy laza 100%-os díjemeléssel kezdi az új évet, feltételezem a közjegyzők se szeretnének lemaradni).
Ezek szerint önmagában a határozott idejű szerződésben bízol, hogy ha az lejár, akkor ki tudod költöztetni a nem fizető bérlőt? Vagy a közüzemek rövid pórázra vételével? (előre fizetős mérő és társai)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek