Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lacikonyha 2022. 11. 26. 09:09
Előzmény: #185477  Benzedrine
#185479

ezek szerint euró párnacihában egyenlő forint bp-i téglalakásban
ez jó hír vagy rossz hír?
lacikonyha 2022. 11. 26. 09:05
Előzmény: #185477  Benzedrine
#185478

ez tök jó
ugyanis a tömeghit szerint egy ingatlan jó eséllyel megőrzi az értékét, ha bérleti díj is van belőle az a hozama, haszna
így akinek eladtad, átélte azt hogy értéktartó euroban a szerzeménye
minden rendben,
én is ezért tartok befektetésként pénzt bérbe adott  lakásokban is
Benzedrine
Benzedrine 2022. 11. 26. 08:51
Előzmény: #185476  slash
#185477
Valamikor akkor adtam el egy Bpi téglalakást százererért, most vissza tudnám venni kb. ugyanennyiért.
slash 2022. 11. 26. 08:42
Előzmény: #185475  lacikonyha
#185476
Mindenki legyen boldog ott ahol vett. :-) 
Más: tegnap kezembe akadt egy 2019 11 havi Állampapir kivonatom amikor még Állampapirban tartottam a pénzt. EUR árfolyam: 335ft . ez kész.. 
lacikonyha 2022. 11. 26. 08:19
Előzmény: #185473  slash
#185475

értem
vettél a tengernél és boldog vagy tőle
és nem érted miért boldogok mások mástól
a válasz persze nem érdekes, mert az örültekkel nem kell foglalkozni, hiszen őrültek
slash 2022. 11. 26. 08:11
Előzmény: #185473  slash
#185474
Akkor
slash 2022. 11. 26. 08:10
Előzmény: #185470  lacikonyha
#185473
Akko legyen a Balaton. Ugyanaz a diliház. 
lacikonyha 2022. 11. 26. 08:08
Előzmény: #185467  slash
#185472
amúgy amit írsz, illetve a linkelt lakás jó élő példa, hogy a kukorica "használati érték" fétise milyen erős félreértése az ingatlanpiacnak
earth 2022. 11. 26. 08:06
Előzmény: #185464  kukor-ica
#185471
Ez így van. Ezért nem csökkenek az árak, bár nekem a licit helyetti alku csak a hirdetési árakban jelent stagnálást. Na de írt még valami mást is a cikk? Ki lesz a jövő kereslete? Azok a hidegvérű megtakarítók, akik most valamiért nem vesznek? Vagy jönnek a pomogácsok és felvásárolnak mindent?
lacikonyha 2022. 11. 26. 07:52
Előzmény: #185467  slash
#185470

split mint budapest ingatlanpiaci konkurenciája?
mintha inkább ez hangzana őrültségnek
Lacko82 2022. 11. 26. 07:36
Előzmény: #185468  hellforceone
#185469
Szerintem is azt kéne remélem a sok majom megszavazza majd. Jót fogok nevetni beszopatják jól magukat mint az angolok. Csak a normálisakat fogom sajnálni aki nem tehet róla lelépni meg nem bír.
hellforceone 2022. 11. 26. 07:19
Előzmény: #185466  kukor-ica
#185468
"De ha végre leráznák az EU-s béklyót, akkor az is meg lenne oldva." Az EU-s béklyó és annak lerázása alatt mit értesz? Netán kilépést? Na az biztos segítené a forintot 🤣🤣🤣 egyébként kilépés párti vagyok. Na nem azért, mert az nekünk jó lenne, csak ha mindig annyira szar nekünk valamiért az EU, mindig bele kell kötni valamibe és szembe menni a másik huszonöttel, akkor azt hiszem jobb lenne távozni. Jobb lenne nekik, nem nekünk...
slash 2022. 11. 26. 07:09
#185467

Megnéztem a békásmegyeri panel árakat. Itt élek ezt ismerem. Azt hittem seggre ülök.. a minimum használt nm ár 2000 euro körül mozog. Megjegyzem ennyiért Splitben egy igen menő és drága tengerparti városban még újépítésú vagy pár éves lakásokat lehet kapni.  Mi a nyáron 1200euro/nm áron vettük lent a kislakást.  Egy felújitott lakás a Hímző utcában már 1M ft /nm áron van: 
https://ingatlan.com/iii-ker/elado+lakas/panel-lakas/33235600
A Hímző utcáról annyit hogy sietve megyek át rajta.. egy lepra az egész.. örültem hogy leléptem innen.. 
Azt hittem hogy kezdenek visszacsúszni a panelárak.. hát nem!  Ez a BP-Balaton tengely egy belterjes túlárazott őrültekháza úgy ahogy van. Az egész ország pénze itt csapódik le.  
kukor-ica 2022. 11. 26. 00:22
#185466
Érdekes, én nem tudtam, hogy a 90-es évek válságai miatt ennyire erős náluk a dollarizáció.
https://www.portfolio.hu/global/20221125/elarulta-a-sztarkozgazdasz-hogy-kerulheti-el-magyarorszag-a-torokhoz-hasonlo-gazdasagi-osszeomlast-581390
.
A betétek 60%-a deviza vagy arany (!) alapú. Így azért jórészt tudják követni az inflációt - még ilyen 80-180% körüli szinten.Mi itt még nagyon nem tartunk euro alapon, tehát mi sokkal jobban megszenvednénk.
.
Ezt viszont rólunk is írhatták volna:"a török gazdasági növekedés fő motorja az építőipar (...) Ennek az egyik oka, hogy könnyű és gyors pénzkereseti forrás, a másik, hogy jelentős hatása van a GDP-növekedésére. Amíg egy gyár 10 év alatt tesz hozzá a GDP-növekedéshez, addig egy építkezés ezt egy év alatt tudja tenni. Egy másik ok, hogy az építkezések magas szintű foglalkoztatást vonnak maguk után. Egy harmadik ok az, hogy az államnak nagy igénye volt építkezésekre ekkor, legyen szó autópályákról, hidakról, vagy repterekről.
Ezek mind olyan dolgok, amelyeket közbeszerzési eljárásokon a kormányközeli tőkéseknek lehet juttatni, és így politikailag meg lehetett erősíteni a kormánypárt saját tőkés holdudvarát." (Csak nálunk stadion megy...)
.
" Nincsenek jó közgazdászok Recep Tayyip Erdogan, török elnök körül, így azt gondolhatták, hogy ha magas lesz az infláció, akkor is kibírjuk majd valahogy. Úgy tűnik, ők sem hitték, hogy ilyen szinten kicsúszik az infláció a kezükből".".
"eddigi sikereit leginkább a jelentős gazdasági növekedésnek köszönhette, tehát nem akarják, hogy most lassuljon a növekedés üteme. Ennek jegyében, ha más országokkal összevetve csak a növekedési számokra fókuszálunk, a török gazdaság elég erős növekedést mutat"
.
Persze eltérések is vannak, főleg az infláció számított módja szerint, bár azt hiszem, hogy 80 vagy 180 az már édesmindegy. 
De ha végre leráznák az EU-s béklyót, akkor az is meg lenne oldva.
Tankönyvi populizmus itt is, ott is, csak itt még tűl szűkös a tér...
berlini
berlini 2022. 11. 26. 00:05
Előzmény: #185462  Second Wave
#185465
Már elmondtad, hogy milyen ember vagy.
Ilyenekkkel én nem szoktam erkölcsről elmélkedni.
Ahogyan a macskámmal sem.
kukor-ica 2022. 11. 26. 00:04
Előzmény: #185463  earth
#185464
Hát igen, öröklés és válás... 
Aki jól akar járni vevőként, ilyen kényszer eladókat kell keresnie.
earth 2022. 11. 25. 22:34
#185463

https://tudastar.ingatlan.com/hirek/eljott-a-kenyszervasarlok-es-a-kenyszereladok-ideje/
Ez is beszél itt hülyeségeket. Remélem, Jolánka nem olvassa...
Second Wave 2022. 11. 25. 21:41
Előzmény: #185455  berlini
#185462
Ironikus, mikor egy antiNER-es oktat ki valakit erkölcsiségből. Ez nagyon tetszik ez a kifinomult önirónia :-)
Kicsit sok a ha / feltételezés / valószínűleg az irományodban, de azért határozott ítélkezésre készen állsz.
Ennyit a magukat igazi progresszív haladónak tituáló emberek szilárd erkölcsiségéről.
:-)
lacikonyha 2022. 11. 25. 21:02
Előzmény: #185456  kukor-ica
#185461

ez a megragadás a "valós használati értékkel bíró ingatlan"-nál legalább olyan korlátozott béka perspektívában való gondolkodásra vall mint amikor valaki azt hiszi hogy a munka csak az amitől koszos és fáradt lesz valaki
..
vagy olyan mint aki szerint a kaja a rántott hús krumplival, esetleg a pörkölt nokedlival
..
esetleg olyan mint azt gondolni, hogy az asszony helye a konyhában
..
olyan baltával faragott királyfis
..

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek