Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch 2022. 11. 04. 12:46
Előzmény: #183237  Törölt felhasználó
#183240
Ámen. Így lesz.
Törölt felhasználó 2022. 11. 04. 12:44
Előzmény: #183237  Törölt felhasználó
#183239
Kommentenkent kapsz minimum 5 mínuszt. Naponta több száz mínuszt. Nem gondolkodsz el ezen ?
Nemrég írtad, menned kell. Menj, biztos vár az asszony, akivel nevetgeltek (te írtad....)
mr_bob
mr_bob 2022. 11. 04. 12:37
Előzmény: #183235  Törölt felhasználó
#183238
be kellett vennem egy espumisant, annyira megfeküdte a gyomrom a tömény kormánypropaganda ,(
Törölt felhasználó 2022. 11. 04. 12:29
#183237

Nyugdíjasok már idén talán harmadjára kapnak emelést és a 13 . havi ellátmányról ne is beszéljünk.
Ez a kormány sokkal de sokkal többet tett mindenkiért mint a GYurcsány éra aki a fizetéseket is befagyasztotta
Milliós fizetés  az orvosoknak ápolóknak és tanároknak (Pedagógus életpálya modellt is a Fidesz vezette be és még fognak kapni többet sokkal többet ha végre a jussunkat az EU megadná mert mos szarban vagyunk kellene az olcsó kamatozásu Covid! helyreállítási alap  amit a Covidra kaptuk nem a háborúra megszavaztuk a közös hitelfelvételt mi is! )  is 50-100 vagy isten tudja mennyivel emelte a Fidesz a bérét a 12 év alatt
az én bérem is  a Budapesti átlagbér is 3-4 szereződött 12 év alatt
Az emberek nem hülyék  tele volt még egy akármilyen segédmunkás is pénzzel pesten  3-4 -5 száz ezret kőműves mesterember milliókat vitt és visz a  haza
ha ti ezt nem érzitek és nem tudtok élni a rendszerben pedig el lehet menni akkor nem vagytok életre valók ezt kell mondjam!
ehe
ehe 2022. 11. 04. 12:26
Előzmény: #183235  Törölt felhasználó
#183236
Kár, hogy már nem is együtt laknak.
Ja tudom fizesse a szülők rezsiét a sajátja mellett is, kiváló ötlet.
Téged szabadalmaztatni kéne, komolyan.
Törölt felhasználó 2022. 11. 04. 12:24
Előzmény: #183233  ehe
#183235

ha felnőtt ( nem tanul ) akkor már dolgozik jár neki  friss munkásként az SZJA mentesség 25 éves korig utána pedig családot alapít  felveszi a CSOK ot a kedvezméyneket és kap az unokádra adókedvezményt.
MI itt a baj ? Jesszus de sok a süsü  na mentem szép napot mindenkinek!
mr_bob
mr_bob 2022. 11. 04. 12:23
Előzmény: #183230  Törölt felhasználó
#183234
igen, azt hittem ez egyértelmű. kérdés, hogy elég lesz-e
ehe
ehe 2022. 11. 04. 12:22
Előzmény: #183228  Törölt felhasználó
#183233
Akinek felnőtt gyerekei vannak újfent nem kaptak se szja visszatérítést, se 3+3 felújítási támogatást, pedig Ők is családosak.
Fun fact, az ágról szakadt rokonom is pont ez a kategória.
sityaki 2022. 11. 04. 12:20
Előzmény: #183215  Törölt felhasználó
#183232
" FT gyengülés oka támadás az ország ellen"... mondja ezt a gazdasági szakértelmével büszkélkedő.
ehe
ehe 2022. 11. 04. 12:20
Előzmény: #183228  Törölt felhasználó
#183231
Januárban már 7.9% volt, de ki számolja:
https://tradingeconomics.com/hungary/inflation-cpi
Food infla már 10% fölött volt januárban:
https://tradingeconomics.com/hungary/food-inflation
Törölt felhasználó 2022. 11. 04. 12:19
Előzmény: #183221  mr_bob
#183230
Lakbéreseken is segít a kormány nekik is jár ugyanis a rezsi csökkentés...
ehe
ehe 2022. 11. 04. 12:18
Előzmény: #183223  Second Wave
#183229
Nem implicit fizettem ki, hanem explicit.
Felhívott ágról szakadt rokonom, hogy egyrészt nem érti miért ennyi a számla.
Miután elmagyaráztam neki akkor megkért, hogy segítsem már ki, mert Ő ezt most nem tudja kifizetni.
Igen, átlag alatt keresőknek én "szivesen" fizetem ki bizonyos szintig a különbözetet, még a fideszes barátaidnak is kifizetem, de nekik kicsit húzom a szájukat, hogy hát a főni ugye nem ezt ígérte nekik.
Törölt felhasználó 2022. 11. 04. 12:18
Előzmény: #183216  Paja1975
#183228
Nemcsak a csirke farhátról van szó  sorolom akkor tovább SZJA visszatérítés tüzifa program stb. Ja igen az infla hamarabb is elindult de akkor mennyi volt? -4-6  % ?  ami szintén azért volt, mert már majd fél éve nem kaptuk az EU pénzt és gyengült azért a FT . Volt régen is egy tudatos kis gyengítés de  nem ekkora mérték ez már káros. Az emberek érzik és tudják, hogy a sz@r gazdasági helyzet ellenére ami a világban van és amit kikotyvasztottak ott nekünk nyugaton foggal körömmel védi és segíti ahogy tudja a társadalmi rétegeket. nem viccelek tényleg ilyen „ hülye „ vagyok. meglássuk mennyi hülye  családos maradt még  ebben az országban 3,5 év múlva aztán döntünk. ha jól lavíroz a kormány a stoppoknak  ideiglenes segítségeknek csak fél vagy 1 évig kell maradniuk sokáig kint se fogja húzni a nagy Amerikai gazdaság ilyen kamatok mellett Roham tempóban fog a kamat csökkenni jövő év második felében ugyanis  stb Na mentem megint sok volt az okosokból túl nagy itt a negatívizmus még a végén rám ragad! :D
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2022. 11. 04. 12:17
Előzmény: #183215  Törölt felhasználó
#183227
M1 life, szerintem önéletrajz és előképzettség nélkül is simán felvesznek. Kezdem azt hinni direkt csinálod...
mr_bob
mr_bob 2022. 11. 04. 12:16
Előzmény: #183224  Törölt felhasználó
#183226
az nem kéne
sityaki 2022. 11. 04. 12:14
Előzmény: #183187  1kor13
#183225
Úgy se érti, hiába magyarázod el neki. Van ilyen.
Törölt felhasználó 2022. 11. 04. 12:13
Előzmény: #183221  mr_bob
#183224
Egy polgárháború oldhatna meg a problémát
Second Wave 2022. 11. 04. 12:12
Előzmény: #183212  ehe
#183223
"Ahhoz mit szólsz, hogy lelkes fidesz szavazóknak én fizettem ki a gázszámláját?"
Az nyugtasson, hogy fizetted a balos szavazók gázszámláját is.
A mondatod helyesen úgy szólna, hogy az átlag alatti keresetűeknek fizetted a gázszámláját (függetlenül attól, hogy hová szavaztak).
És ha ez nem tetszik, akkor te egy látens jobboldali szavazó vagy. Bocs, hogy én szembesítettelek vele. Nem irigyellek ezért a dilemmáért.
:-)
mr_bob
mr_bob 2022. 11. 04. 12:06
Előzmény: #183216  Paja1975
#183222
valószínűleg ő az, aki jó egészséget kíván a miniszterelnök úrnak minden facebook videó alatt
mr_bob
mr_bob 2022. 11. 04. 12:05
Előzmény: #183203  Törölt felhasználó
#183221
csinálhatsz ilyet, nincs akadálya. viszont ebben az esetben a lakcímkártyák is stimmeljenek. ha meg nem stimmel, akkor sok sikert ahhoz, hogy a nav-nak bebizonyítsd, hogy miért a 6 éves gyereked tulajdona az az ingatlan, ahova egy idegen ember van bejelentve, akinek bérleti szerződése van veled (nem a gyerekkel).
-
osszuk fel a lakosságot 3 részre: vannak akik tehermentes ingatlanban élnek, vannak akik sajátban élnek, de lakáshitelt fizetnek és vannak a bérlők. az első csoporton nincs mit segíteni, nekik elég a rezsicsökkentés. a második csoportot folyamatosan támogatják moratóriummal és kamatstoppal. a harmadik csoport viszont nem igazán kap semmilyen támogatást, vadnyugat van a szerződések terén. nem csak egyedülállók, hanem családok is élnek bérletben, akik ugyanúgy az utcára tudnak kerülni a megemelkedett költséget miatt, mint egy hitel nem fizető. eljöhet az az idő, hogy rajtuk is segíteni kell. lakbérmoratórium? bérleti díj fixálás négyzetméterenként? bérleti díj fixálás az utolsó szerződésben foglaltakhoz? ha a kilakoltatott családok és a "nagytőkés" kiadók közül kell választani, akkor szerintem neked sem kérdéses kik mellé áll a kormány. nem mondom, hogy ez lesz, de szerintem te is látod hogy nem lenne illogikus a lépés veszélyhelyzetben, ha a szívedre teszed a kezed. egy elhúzódó válság esetén ez benne van a pakliban sajnos.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek