Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 11. 03. 10:23
Előzmény: #183034  earth
#183040
Két út van ennyire egyszerű egy öregedő társadalomban  a helyzet:  
  • Támogatod a gyerek vállalást ösztönzöd a magyar gyerekek megszületését számát. ( Ez van itthon)
  • Nem magyar gyerekekbe fektetünk hanem inkább migránsok oktatásába elszállásolásába érkeztetésébe  ( ők kapják a szociális bérlakást )   . Mire a magyar nyelvet megtanulják ha meg fogják valaha kb 10 év vagy még több kell feltételezem te ezt az utóbbi nyugat Europai modellt üdvözíted mert más lehetőség nincs. Szerintem ez a verzió káros idegen kultúrából akik beilleszkedni képtelenek és nem akarnak behozni embereket.  (lásd őslakosság terrorizálása akár terrorral is )  De minden ország népe eldönti maga mit akar a 4 évente lévő választáson. Lettetek volna többen akik le akarják bontani a kerítést nem tudom hol éltetek ti amikor  100 ezrével 2014-2015 ben mint a sáskák jöttek át az országon hol voltatok a sok terror támadáskor  micsoda élet van kint a no go zonákban ez hiányzik?  A magyarok többségének nem.. így marad a gyerek támogatás az pedig, hogy nem csak a mész szegény rétegeket ösztönözzük a gyerek vállalásra miért baj az ,hogy a második harmadik gyerek egy jobb  élhetőbb biztosabb gazdasági környezetben nő fel akiből vaki lesz is nem  cipő nélkül a cigány soron nő fel a gyerek bűnözőként tanulatlanul?

  • TESSÉK A VÁLASZTÁSON TÖBBEN LENNI   ÉS AKKOR LEHET A 2. UTAT JÁRNI AMI KINT VAN!
    Törölt felhasználó 2022. 11. 03. 10:21
    Előzmény: #183035  Paja1975
    #183039
    "Szoval mindenki lelep" - nem.
    "a magyar nepesseg fogy, szamottevo bevandorlas nincs" - igen.
    "az orszag gazdasaga romokban" - nem.
    Gaboracing 2022. 11. 03. 10:21
    Előzmény: #183034  earth
    #183038
    Csak azt felejted el, hogy a CSOK és minden egyéb "támogatás" azonnal beépült az eladó ingatlan árába. Ugye. Gondolom, amikor ingatlan került eladásra magas áron akkor senki nem sírt.. én sem sírtam.
    kissherceg
    kissherceg 2022. 11. 03. 10:20
    Előzmény: #183030  Törölt felhasználó
    #183037
    Igen, sikerült elérni a célt. Sok kanyar volt benne, kicsit túl sok. 34 évesen visszavonultam a munkaerőpiacról, folyamatos tőkefelhalmozás munkabérből, minimál életszínvonal infláció volt az ára, illetve nem vettem saját ingatlant, hanem albérlet. Sikerült magas hozamot elérni, főleg a hazai tőzsdén, több 100% éveken át tőkeáttétel nélkül. Amit látok, hogy az emberek nem bírják lelkileg a nagy hozamokat kezelni, félnek tőle. Több időt töltök a részvény kiválasztásával, mint kereskedéssel. Aki ezt megérti, annak a siker idővel jönni fog. Bull időszakban koncentrált portfolió kialakítása, mert diverzifikáció megvéd a tőkevesztéstől, de a nyeréstől is. 
    Ingatlanbefektetés szerintem inkább a vagyon megtartására jó megfelelő időzítés mellett. Számomra az időtáv, költségek miatt nem volt alternatíva. Illetve nem a saját tudásomtól függök, hanem a makro környezettől. Jó egészséget, szép napot és gratulálok!
    sh0rt0s_r0b0t_v0.42
    sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2022. 11. 03. 10:20
    Előzmény: #183035  Paja1975
    #183036
    Lokacio a kulcs. Jo helyeken emelkedni fog akkor is, ha csak 1 millioan elnek az orszagban. 
    Paja1975 2022. 11. 03. 10:19
    #183035
    Szoval mindenki lelep, a magyar nepesseg fogy, szamottevo bevandorlas nincs, az orszag gazdasaga romokban. Mitol varjatok az emelkedest?
    earth 2022. 11. 03. 10:04
    Előzmény: #183025  Törölt felhasználó
    #183034
    "Loptam a néptől a CSOK ot?"
    Nem loptad, hanem lopattad. A CSOK lopott pénz. Ezt nem lehet szépíteni. Ebből nem közérdeket, hanem egyéni érdekeket támogatnak. A "majd az én gyerekem fogja..." kezdetű érvek meg üres, olcsó magyarázkodások.
    Törölt felhasználó 2022. 11. 03. 09:47
    Előzmény: #183026  kissherceg
    #183033
    Sokan az S&P 500 ETF re esküdnek egyedi részvények túl kockázatosak vagy te  egyedi részvény portfoliot vagy osztalék portfóliot építettél ki  Bocs az offért engem ez érdekel..  Ki mit ért el az elmúlt 10-15 évben és milyen vonalon..   Magamról annyit röviden  lehet nem olvasod itt a hozzászólásokat. 2007-2009 között végig tőzsdéztem a válságot  fitalon el is égettem egy lakás árát Családot alapítottam gyarapodtam és ingatlanba fektettem ezek után  nem bírtam a tőzsdés kereskedés okozta stresszt. 1  ( ebben élek ) +4 lakást sikerült megvásárolnom befektetnem lakáshitel tőkeáttétel alkalmazásával főleg külvárosi panelekben utazom. Kiadást mindig vissza forgattam  és mára már ki tudnám fizetni az összes felvett  hitelem ami nem volt kezdetben kevés. Azt hiszem  jól döntöttem, de engem is piszkál az a tudat, hogy csak 1 országtól függ az anyagi jólétem ezért kérdezem egy tőzsdei lábbal mit lehetett elérni 12 év alatt. Sokan tőzsdével érték érik el az anyagi függetlenséget valaki az ingatlanra esküszik bár ahogy megnézem a magyar tőzsdét és az OTP árfolyamát talán jó is, hogy nem a magyar tőzsdén maradtam hanem inkább magyar ingatlant választottam. De USA persze más tészta. Köszi
    2345678 2022. 11. 03. 09:45
    #183032
    Most vettem észre ,hogy nemcsak az eladásra kínált lakások száma növekszik, hanem a kiadó lakások száma is.(szinte minden kerületben). 
    Törölt felhasználó 2022. 11. 03. 09:42
    Előzmény: #183029  Second Wave
    #183031
    A rendszer marketingje azt az embertípust isteníti, aki rengeteget dolgozik, nagyon sokat keres, és ezt azonnal el is fogyasztja. Ez az embertípus a Tax Maximus. A Tax Maximus ugyanis kimaxolja az adózást. Először a munkajövedelemnél, aztán a fogyasztásnál. A Tax Maximus tökéletes esete még a fogyasztási szerkezetét is úgy alakítja, hogy nagyon sok adót fizessen, szereti a jövedéki adót, és különösen fontos számára a jövedelmi helyzetéhez képest drága új vagy újszerű autó.
    Törölt felhasználó 2022. 11. 03. 09:41
    Előzmény: #183026  kissherceg
    #183030

    Kisherceg te régi tőzsdés vagy emlékszem rád 10 évvel ezelőttről akkor is tőzsdéztél  és én is de én azóta vissza vonultam.
    A kérdésem az ha nem vagyok indiszkrét, hogy a tőzsdéből élsz már teljesen?   Mennyire ment jól a szekér tőzsdei vonalon a karriered?
    Érdekelne úgy hogy lehet felépíteni a visszavonulásod   hogy lehet elérni tőzsdei oldalon az anyagi függetlenséged.
    Nyilván nagy előny , hogy nem csak Magyarországtól függsz..
    Second Wave 2022. 11. 03. 09:36
    Előzmény: #183004  Törölt felhasználó
    #183029
    A 3. típust nem tetted ide, gondolom szándékosan maradt le: ő értékpapírokba fektet, és semmit nem adózik utána.
    0% adó.
    Na, ez egy tökéletes szám :-)
    Törölt felhasználó 2022. 11. 03. 09:34
    #183028

    És igen az összes tőkém leadózott megadózott pénzből keletkezett a kezdetekben nekem se volt más forrásom csak a munka jövedelem .  Jesszus mennyi a gonosz írígy ember ebben az országban ilyenkor mindig elképedek.. A poén az, hogy a 4 lakásom összesen nem hoz annyit már lassan mint az én egyedüli munka bérem hogy van ez?   ( jövő évi 30 % emeléssel megelőzi a lakás kiadásaim bevételét  ennek nem örülök )
    Murdoch 2022. 11. 03. 09:32
    Előzmény: #183025  Törölt felhasználó
    #183027
    Nem ilyen egyszerű, van az a szitu is, hogy a meglévő ház mellett CSOK-ból balatoni nyaralót húzol fel. Ám legyen, csak akkor ne CSOK-nak hívják. A diplomás mosogatást felejtsd már el, mert komolytalan. Himi-humi végzettségnek valóban nincs sok értelme, jó pár országban le is xarják ha nem szakirányú, de alapvetően egy jó diploma + több éves tapasztalat már másról szó. 
    kissherceg
    kissherceg 2022. 11. 03. 09:30
    Előzmény: #183023  Törölt felhasználó
    #183026
    TBSZ-en nullát, csodálatos lehetőség. Se ügyvédi költség, tranzakciós díj töredék, korlátlan földrajzi diverzifikáció. 
    Törölt felhasználó 2022. 11. 03. 09:28
    Előzmény: #183004  Törölt felhasználó
    #183025
    KapzsiLaci   Loptam a néptől a CSOK ot? Tudod mit beszélsz te? Annak szerinted nem volt feltétele? 3 gyereket vállaltunk be ( feltétele a CSOKNAK különben fizetheted vissza )  és nevelünk tisztességesen. Mind munka  energia és pénz az smafu a társadalom gyarapítása , hogy legyen olyan személy itthon tanult ember aki fizeti az adót és fizeti a nyugdíjad? Mert a gyerekeim mind diplomásak leszenek az biztos itthon megtalálják a számításaikat hacsak nem akarnak kint mosogatni ugyanazért a pénzért! Az pedig, hogy jólétet teremtek a gyerekeimnek nem a mély szegénységbe szülte meg a párom ne legyen már probléma!
    Törölt felhasználó 2022. 11. 03. 09:22
    #183024
    Tőke elmenekül ha nagyon megadóztatod csak ésszel lehet!  😉 Túl magas tőke jövedelem adó kontra produktív távozásra ösztönöz és adó elkerülésre. 15 % pont rendben van és vonzza a térségbe a tőkét..
    Törölt felhasználó 2022. 11. 03. 09:07
    Előzmény: #183006  Rincewind2
    #183023
    Ha eljutottunk a felismerésig, hogy a tőkejövedelem kevésbé adózik, nincs felső korlátja, akkor két dolgot tehetünk. Szidjuk azokat, akiknek tőkejövedelmük van, mert az igazság a miénk. Vagy megpróbálunk tőkejövedelemből élni, és akkor az igazság az övéké, de a pénz a miénk.
    A szabályokat nem mi alkotjuk, de mi vagyunk azok, akik értelmezik, alkalmazkodnak, használják őket.
    lacikonyha 2022. 11. 03. 08:48
    Előzmény: #183011  Hathor
    #183022

    nézd ezt a kanadai témát ami most itt megy
    Kanada egy van
    vélemény róla annyiféle, szinte ahány van
    ..
    mi ez ha nem személyes dolog? és ez benne a szép
    ..
    és persze egyes vélemények értékesebbek, másikak nem annyira hasznosak
    Vodafonelive
    Vodafonelive 2022. 11. 03. 08:43
    Előzmény: #183017  Benzedrine
    #183021
    Én sem tudok megmaradni a fenekemen, nem tudom mi lesz még de az biztos, hogy csoda ha karácsonyig kibírom...

    Topik gazda

    Hathor
    Hathor
    4 5 1

    aktív fórumozók


    friss hírek További hírek