Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 10. 09. 13:06
Előzmény: #180278  somogyi
#180280
Sokan mondják vagy írják az alábbiakat. Első körben utazni kell, hogy az ember LÁSSON aztán ledöbbenjen és erősen gondolkodjon. :) Nem vagyok elkésve, majd 30 évesen már én is dobbantok. Addig örülök, hogy legalább lakás van, munka van, csak papír nincs az induláshoz és talán ez a legfontosabb. (pénzt pedig majd a leendő munkáltató invesztál) :D
somogyi 2022. 10. 09. 13:01
Előzmény: #180275  Törölt felhasználó
#180279
adjá neki. egészségedre, gondolod mennyire érdekel engem a helyesirás egy internetes forumon, hát mit bánom én, boboryang ebbe nagy mester, ő csőrét b***a. felőlem azt csinalsz amit akarsz. :D
somogyi 2022. 10. 09. 13:00
Előzmény: #180274  Vodafonelive
#180278
ha ezt tudom, amit ma, hogy mi hogy müködik nagyjábol, már 10 éve dobbantottam volna, és azt a pénzt amit fiatalon elkótyavetyéltem, lakásba fektettem volna, most 30 as éveimben hátradölhetnék és elvegetálnék lassacskán, azt tanácsolom nekedis, menj külföldre, szoritsd össze a fogaid, bassz oda a számládnak, és elég korán megnyugodhatsz. fogj egy csajt, alapits családot és élvezd az életed, én már ilyen 50-60 éves koromban nem akarok hazárdirozni stersszelgetni, nyugodtan szeretném leélni az életem, mert egy van, senki nemtudja milesz holnap vele. elüti autó, infarktus stb.
Törölt felhasználó 2022. 10. 09. 12:57
Előzmény: #180275  Törölt felhasználó
#180277
na ezt minyuszolhatjatok ami kifer a csovon :)
somogyi 2022. 10. 09. 12:56
Előzmény: #180272  Vodafonelive
#180276
loumannheim kolléga mondta régebben hogy az üveggyártásnak most reszelnek, mert magas a gázigénye a gyártásnak, megmondom őszintén Taszár nem volt figyelőmben, kaposvár, pécs, szombathely(alapbol drága még licitnél is, aztán felverdesik az árakat a csillagos égig.)komló, ezeket szoktam nézegetni. 
utobbi idoben a tapasztalatom, az, hoyg rengeteg házat árvereznek, falun, szemtelenül olcsón, kutyának sem kell, iylen pár száz fős falukban. igaza van a forumozoknak, a faluk tényleg kezdenek kihalni, elnéptelenednek. borusan látom a jövőt énis.
Törölt felhasználó 2022. 10. 09. 12:55
Előzmény: #180273  Törölt felhasználó
#180275
+m: semmikepp
mingyá ' bebszok 2 sört es nem fog erdekelni meg ennyire se a helyesiras iraskép ekezet tagoltsag stilisztika formai kovetelmenyei 
:DDDDDDDDD
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 10. 09. 12:53
Előzmény: #180271  somogyi
#180274
Különben abban én is gondolkodtam ha végre valahára kijutok, hogy kint is élni kell itthon pedig a meglévő árveréseken bevásárolgatni aztán szépen eladogatni. Nem egy nagy dolog, csomó dologtól mentesül az ember. Tudom, hogy kint mindig is éreztetve lesz, hogy Te nem odavaló vagy...
Törölt felhasználó 2022. 10. 09. 12:50
Előzmény: #180266  Evehid
#180273
1 a megvasarlas finanszirozasa szerencsere nem az en gondom se a kesobbi hasznositas modja se
2 videki prolik albiba jonnek fel, ha orokolnek ingatlant a szulohelyukon valami olcsot - pesti arakhoz kepest-  a csorobb keruletekbe vesznek valamit de inkabb az agglot reszesitik mostanaban elonyben amiket hallok. Az ertelmisegiek szar keruletbe nem berelnek es nem is hajlandoak venni se semmit hiaba hitelkepesek
3 a gugli idegennyelv fordito kutyui  jol felforgatjak majd a jovoben a munkaeropiacot a tech forradalom zajlik  a nyelvi akadalyok lassan hatterbe fognak szorulni
4 videkieknek akik nem beszelnek idegenul meg mindig Bp az igeret foldje jonni fognak tovabbra is bar kisebb szamban mint regen a nyugat nagy elszivo
5 ha gebasz lesz a gazdasagban a videkiek megencsak Bpre fognak jonni munkaert itt lesz ott nem, hiaba az elcsipett regi olcso hitel meg az allami tamogatas meg falusi csok ha nincs munka nincs mibol fizettni
6 20 eves hitlnel a varost neznem meg hova kotom le magam gyatra regioban semikepp
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 10. 09. 12:49
Előzmény: #180269  somogyi
#180272
:) Mondanám, hogy hajrá de őszintén, szerintem nem nagyon van jobb lehetőség/vétel most + lokáció ami az egyik legfontosabb. Közelében lévő településeket nem néztél? Ott van Taszár, üveggyár miatt egyik legjobb lehetőség lesz. 💪
somogyi 2022. 10. 09. 12:46
Előzmény: #180263  Vodafonelive
#180271
teljesen megértem őket. énis ha tehetem, mindig megyek meloba, hétvégén bármikor, dolgozni jöttem, pénzt keresni, előrehaladni, bőven elég ha hazamegyek 3-3.5 hetente kiélem magam elmegyek mindenfelé stb. ittvagyok pénzt keresek, nem itt képzelem el a jövőt.. (németország) mindig is egy auslander leszel itt, nem az én világom. 
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 10. 09. 12:45
Előzmény: #180266  Evehid
#180270
Biztosan van más ország is ami hasonlóan alakul, mint itt, hogy van Budapest és az ország többi része. :( Amit még annak idején MZP mondott, hogy a fiataloknak bérlakás program ha lenne sokat segítene a kezdésben de nincsen. Mindent felvásárolnak, hogy semmire se legyen lehetőség de úgy nagy nulla alapon. Aki teheti az valóban megy kifele. Várom már, hogy elteljen ez a maradék 1 év de előbb még össze kell tennem a kezem, hogy szilveszterig ne történjen semmi. 😅
somogyi 2022. 10. 09. 12:42
Előzmény: #180259  Vodafonelive
#180269
szemeim mint szauroné már rávetült. köszönöm, hogy gondoltál rám. megvárom a második kört, meglátjuk, kaposváron egyébként még a bilibe lóg mindig a kéz ahogy elfigyelem.
mpagnes 2022. 10. 09. 12:37
Előzmény: #180265  Törölt felhasználó
#180268
Majd ránézek.
Evehid
Evehid 2022. 10. 09. 12:33
Előzmény: #180260  Törölt felhasználó
#180267
Tök igazad van, de egy ner-kompatibilis befektető a műemlékhez is úgy nyúl 100 millákkal a zsebében, hogy nulladik lépésként kivereti belőle a Róth Miksa üvegablakait, vagy ledózeroltat egy komplett zuglói villát. Olyanokat, amik azt az utcaképet adják, amitől egy Barcelona, egy Brugge, egy Meissen dugig van azokkal a turistákkal, akik talicskával hordják oda a helyi vállalkozásoknak, az önkoriknak + az adott országnak a bevételt. Majomország. :-((
Evehid
Evehid 2022. 10. 09. 12:25
Előzmény: #180260  Törölt felhasználó
#180266
Szerintem már van az az átlagember, aki úgy akar Budapest-országba költözni, hogy az általad előtérbe helyezett kerületek is elérhetetlenek neki. Nagyon sokan - a sötétebb agglós bennszülöttek jó része is -,  meg van rekedve 20-25 évvel, ott, h. Pest-megyébe csak Bp-ről van kiáramlás, panelprolizik a sok türhő rendszeresen. Holott az olcsóbb részekre BEömlenek az országból minden peremről. Budakeszire+ Budaörsre nyilván nemigen, ott vélhetően a kiköltözés a lényeg. Aki a születési helyről bármilyen módon menekülni akar, az külföld. Ha nagyon nem tud beszélni idegen nyelven, az olvasás, fordításkészség stb. sajnos nem számít, akkor marad az előbbi verzióm. Főleg azt is nézve, h. 25 éve  már egy 40 éves sem ment sehova, élt, mint egy gyöpös, most meg 50 körüliek is elmennek, adott esetben már külföldre is. Na jó, szóval nincs Magyarország. Két külön ország van: BP+ aggló (mondjuk inkább Középső régió) kb. Komárom-Tatabánya-Siófok sávtól keletre és Pest megye, de pl. Cegléd, Nagykőrös nagyon nem ott van, csak papíron. Vele mozog nagyjából Balatonváros. Van még Szeged, mint önálló,szép és vonzerővel bíró entitás, meg van Debrecen (más kérdés, hogy ez utóbbi országrészbe én ha fizetnének, se) . És van a többi... az egy másik hely. Majdnem ugyanolyan kezelhetetlen fos helyzet, mint a török alatt. 
Törölt felhasználó 2022. 10. 09. 12:19
Előzmény: #180264  mpagnes
#180265
https://www.youtube.com/watch?v=0jtg-irPBJk
Venni vagy nem venniSpektrum Home
--
ebbe nagyobb lehet a  lovetta az usakokban. a vilagtrortenelem legjobb sorozata
mpagnes 2022. 10. 09. 11:47
Előzmény: #180263  Vodafonelive
#180264
Igen, eszméletlen pénz van benne. Én sem gondoltam.
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 10. 09. 11:35
Előzmény: #180262  mpagnes
#180263
Nekem semmi bajom nincsen a takarítókkal és az autókkal sem. Banyek, látom, hogy olyan pénzeket elkérnek amit nem is sajnálnak. Lényegében a vegyszereken kívül se áramat se vizet nem neked kell biztosítanod. :) Az tény, hogy hétvégén is kell dolgozni ha jó bizniszt szeretnél.
mpagnes 2022. 10. 09. 11:31
Előzmény: #180261  Vodafonelive
#180262
Csak az volt a gond, hogy takarító vagyok. Nem gondolom, hogy egy 23 milliós autóval valakit átvertek 2006-ban. Mert ugye az is téma volt, hogy rossz autó.
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 10. 09. 11:28
Előzmény: #180240  mpagnes
#180261
Itt mindenért a hurrogást kapja az ember, lényegtelen, hogy mi van.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek