Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mpagnes 2022. 09. 17. 09:21
Előzmény: #178439  Zsolt90
#178440
Okay, megbeszéltük. Mindenkinek más a sikerstory, semmi gond.
Zsolt90 2022. 09. 17. 09:18
Előzmény: #178433  mpagnes
#178439
No offense, de a kommenteid alapjan nekem nem ugy tunt, hogy a te eleted akkora sikersztori es barkinek azt kellene kovetnie..
mpagnes 2022. 09. 17. 09:15
Előzmény: #178435  szieszta
#178438
Ingatlan árverésen itt leírták már, hogy miért drágább, csak nem értettem. Valami cselezés az.
mpagnes 2022. 09. 17. 09:13
Előzmény: #178436  szieszta
#178437
Yes. Annak is a majdnem csúcsára.
szieszta 2022. 09. 17. 09:00
Előzmény: #178433  mpagnes
#178436
Amerikába?
szieszta 2022. 09. 17. 08:57
Előzmény: #178429  tothjoco
#178435
Én ezt többször tapasztaltam a veterán, mikor egy termék fel van rakva fix áron és licitre is. Sokszor előfordult, hogy drágábban ment el a licites, akár 1 forintról indulva.
Sok_az_allja 2022. 09. 17. 08:53
Előzmény: #178432  Gaguse
#178434
Remélem nem gurul el nagyon a gyógyszer… mert akkor lemondhatok arról hogy jó áron vegyünk valamit…
mpagnes 2022. 09. 17. 08:51
Előzmény: #178431  Zsolt90
#178433
Tudod vagy gondolod? Nem így van a valóságban. Mi 2×2 bőrönddel jöttünk és mínusz 10 ezer dollárral. Gond egy szál sem volt. Összesen volt 1 munkánk 33 hónapig.
Gaguse
Gaguse 2022. 09. 17. 08:50
Előzmény: #178354  berlini
#178432
Meglàtjuk, emelt csok-ra tippelnék, 3 gyermekes anyák szja mentességére, illetve felújítós program meghosszabítására...
Zsolt90 2022. 09. 17. 08:44
Előzmény: #178410  Vodafonelive
#178431
Azért meg lehet becsülni a költségeket, ha USA- ról van szó. Zillowra felmész ott van, hogy mennyiért tudsz bérelni havonta. Pl Houstonban 1000 dollar alatt kb semmi sincs. Most akkor tedd hozzá, hogy nincs credit historyd, így akár három-hat havi lakbért is elkérhetnek tőled KP-ban. és akkor még vegyél autót (munkába járás), tankold meg, egyél, stb. Üres zsebbel mèg repülőjegyet se tudsz venni hazafele magadnak ha baj van. Ha munkàltatóhoz körött vízummal mész, akkor onnan ha kirúgnak már másnap csomagolhatsz és menni kell haza! Szóval csak ésszel, kicsit megggondolatlannak tűnsz, biztos nagyon fiatal vagy még.
Sok_az_allja 2022. 09. 17. 08:18
Előzmény: #178429  tothjoco
#178430
Szerintem szóljunk Karácsonynak, hogy nevet kéne változtatni, mert a város időközben Isztambul lett… 
tothjoco
tothjoco 2022. 09. 17. 08:13
Előzmény: #178413  siemens
#178429
Írtam! Simán piaci ár fölött tudsz vásárolni árverésen! Viszont jár hozzá egy kis adrenalin! Ezt fizeted meg!
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 09. 17. 07:48
Előzmény: #178413  siemens
#178428
Ezekkel legtöbbször az a baj, hogy zsákbamacska, szétverik és köpni-nyelni nem tudsz… gondolom budapesti ingatlan vagy balatoni?
Ishar
Ishar 2022. 09. 17. 05:20
Előzmény: #178412  berlini
#178427
Egy audis Ungolstadtban bizonyára nagyon sokat keres, de ha találni is szeretne egy autógyárat, ahhoz bizony Ingolstadtba kell mennie. :)
infin 2022. 09. 17. 03:10
Előzmény: #178425  Törölt felhasználó
#178426
Ezt kihagytam a felsorolásból, hogy nem gondolják komolyan azt az alapkamatot és az infláció leszorítását, igen, ez is egy jó példa rá.
Törölt felhasználó 2022. 09. 17. 02:58
#178425
Teljes őrültség ilyen bizonytalan körülmények között újra szórni a család támogatásokat (ld. linkelt cikk korábban). A Covid előtt szimplán csak ostobaság volt, de ez most politikai őrültség. Jön majd emiatt is az 500 Forintos Euró ? És megy tovább az infláció ? Normális országok ilyenkor úgy cselekszenek, hogy óvatosak, nem szórják a pénzt, figyelnek. És ha veget ér a háború, akkor valami ésszerű terv mentén haladnak. Könnyen az lehet, hogy most megint kiszornak hamarosan pár száz (esetleg ezer) milliárdot a családokra, utána pár hónap múlva megint rosszul áll a széna (infláció, stb), ezért a családok támogatása érdekében még kiszornak pár száz (ezer) milliárd Forintot. Vagy esetleg nem kéne megvárni, jön e az Uniós pénz ??.
infin 2022. 09. 17. 01:27
Előzmény: #178421  szieszta
#178424
Sajnos pár hétig nem volt időm feljönni ide, úgyhogy pár dolog kimaradt, igen. :) De arra muszáj volt írnom. :D
infin 2022. 09. 17. 01:26
Előzmény: #177324  earth
#178423
Nem tudom, milyen 2 szóra gondoltál, és nincs felesleges időm visszanézegetni meg találgatni.
Az alapkamat az tényleg dísz, és nem véletlenül, nézz utána kicsit jobban. Nemrég lett megint új 1-2%-os vállalkozási hitel (én is láttam olyat aki ebből vett lakást!!), kamu 11%-os lakossági állampapír - vicc ez a 11% is -, közben csak semmi valódi bankbetét, a bankok így a még mindig negatív reálkamatú lakáshitelekkel próbálnak ügyfelet fogni, ha már a kamu állampapírkákkal nem versenyezhetnek. És így tovább. Szóval igenis dísz az a 11,75%-os alapkamat.
Persze lehet, hogy idővel már nem teheti meg a kormány, hogy elinfláljanak mindent az ősrégi trükkel, de egyelőre szerintem nekik ez a helyzet nagyon is megfelel. Én nem látom a politikai akaratot arra, hogy ne így legyen.
Úgyhogy én totál nem arra gondoltam, mint amit te hittél, hogy én mire gondolok. Nem tudom milyen erő "fogy" szerinted az érvelésemből, mert nagyon nem érted szerintem amit mondok.
Aztán amit leírtál arról, ami állítólag idézet az ismerősödtől, hát ne haragudj, de komolyan azt gondoltad hogy ezt bárki elhiszi neked, hogy tényleg így gondolkodik valaki, akinek 15 lakása van? Miközben totál úgy hangzik, mintha saját magadat idézted volna. :P
A DKJ már a hozzászólásod pillanatában is csak pénzégető temető volt. PMÁP dettó. Csak kicsit lassabban égetik a pénzt, mint más papírkák. De a PMÁP-pal egyelőre te adsz ingyenpénzt az államnak még egy jó darabig. Azt meg kétlem, hogy a teljes valódi inflációt rögzítik hivatalosan - ugye ne kelljen annyit fizetni majd később a PMÁP kamatára.
Aztán ha már van az emberkének 15 lakása kiadásra és gondolom más befektetései, még sok pénze máshol, akkor ilyen vagyoni helyzettel valaki egyszerűen NEM így gondolkodik, hogy na az macera kiadni, úgyhogy inkább legyen DKJ meg PMÁP, mert ugye erről a kettőről hallott mindenki, az is aki más befektetési lehetőségről nem tud. Nem hiszem el, hogy ekkora vagyonnal valaki erről a két lehetőségről hallott csak.
Meg ez a szöveg, hogy ez kényelmesebb, mint a bérlők után rohangálni. Ha ez az ismerősöd tényleg létezik és mégis ezt mondta, akkor még1x nagyon hülye, hogy ennyi tapasztalattal a háta mögött és ennyi tulajdonában lévő lakással nem oldotta meg, hogy ne legyen gondja ezzel és hogy tényleg ez befolyásolja a befektetési döntéseiben.
De sztem csak hatalmas kamu volt amit leírtál ide. Tök életszerű (nem), hogy ilyet mond valaki, akinek ekkora vagyona van. Ennyi a véleményem.
Ja a kérdésemre nem válaszoltál, hogy mit terveznél még venni, de az legalább kiderült, hogy nem is vettél házat. Rá nem jöttem volna az eddigi megfogalmazásodból, hogy az a vásárlás meghiúsult.
Na hát ezért sem szeretem az anonim internetet, mert így bárki bármit mondhat, meg összetrollkodhat. Szóval ez nagyon ciki. Én veled ellentétben nem kamuztam, valós tapasztalatokat, őszinte gondolatokat írtam le. De nem fogom megint erre pazarolni az időmet és energiámat veled "beszélgetve". Bocs. Ez van.
szieszta 2022. 09. 17. 00:50
#178422
Attól változik a bérleti díj, hogy többen költöznek be a háromszobás házba, ha ők fizetik a rezsit?
szieszta 2022. 09. 17. 00:47
Előzmény: #178420  infin
#178421
Te még csak ott jársz az olvasással??? Jó régi hozzászólásra reagáltál. :-)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek