Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lacikonyha 2022. 09. 01. 09:36
Előzmény: #177278  tihamer
#177280

ez csak egy jol kifundált multifunkcionális fideszkommunikácios  svájcibicska
elokésziteni az elkerulhetetlent
fenntartani a veszélyérzetet
szondáni a kozvéleményt
tematizálni a kozbeszédet
eljátszani hogy a kormány kormányoz szuntelen
golyofogoként koptatni egy friss fiatal ropogos kormánytagot
stb
lacikonyha 2022. 09. 01. 09:23
Előzmény: #177278  tihamer
#177279
vége van annak aminek majd valamikor vége lesz
tihamer
tihamer 2022. 09. 01. 09:19
Előzmény: #177277  lacikonyha
#177278
lacikonyha 2022. 09. 01. 09:15
#177277

jo kéréd a kiszámolon
..
''Derrick 2022-08-31 at 01:17
Kicsit off, de szerintetek erdemes most eladni ket felujitott, budapesti, rezsicsokentett limitbe beferos ingatlant, osszesen 90 millio ertekben, vagy inkabb adjam ki, nagyjabol 370/hoert? Realerteken nem hiszem, hogy le fogjak kovetni az inflaciot, es most talan meg el lehetne oket jol adni, de kozben otletem sincs hova tennem az arat. Egyik orokseg, a masikba hazakoltoztunk volna Nemetorszagbol, de inkabb maradunk egyelore.''
...
mindig at a fránya kérdés: mi a fenét is kezdhetnék a pénzzel ha eladnám a lakást?
mpagnes 2022. 09. 01. 08:35
Előzmény: #177274  Vodafonelive
#177276
Lányomék kaptak fát. Olyan sok helyre szóltunk, hogy 3 évig nem kell fát venni, mert hát ugye átveszik, ha már szóltunk.
lacikonyha 2022. 09. 01. 07:52
Előzmény: #177274  Vodafonelive
#177275

a 70-es évek kozepén lettem nagykoru, és akkor már javában épultek az addig megszokott méretekhez képest joval nagyobb családi házak, amik már gazdasági funkciokat nem is láttak el
a szuleim és a nagyszuleim generácioja amikor ránézett egy ilyenre, reflexszeruen tette fel a kérdést: hogy fogják ezt kifuteni?
aztán a letezo szocializmus elfelejtette egy két generácioval ezt a kérdést
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 09. 01. 07:15
#177274
Kezdődik az amitől sokan féltek, lassan lehet fűteni, jó kis számlák jönnek majd. 🙂
Sok_az_allja 2022. 08. 31. 20:52
Előzmény: #177272  Murdoch
#177273
Ez kell ahhoz, hogy a forintot erősítsék... egy kicsit meglepő egyébként, hogy ekkora lépéseket tettek, hogy a forintot ne a török lira vagy az argentin peso sorsára ítéljék... kérdés, hogy időben vagyunk-e. Talán igen. De hogy a recesszió az durva lesz, az egyre valószínűbb. Ettől független persze a forint erősödhet, ha a kockázatot tudják ellensúlyozni kamatfelárral, meg amivel kell. 
Törölt felhasználó 2022. 08. 31. 14:29
Előzmény: #177268  lacikonyha
#177270
Csajozni sosem késő
PBoborjan
PBoborjan 2022. 08. 31. 13:51
Előzmény: #177268  lacikonyha
#177269
Nincs olyan megrakott szénásszekér, mire egy villával még rá ne férne.
lacikonyha 2022. 08. 31. 13:13
Előzmény: #177266  mr_bob
#177268

ha azzal az elképzeléssel álltam volna neki csajozni ugy a 70-es évek kozepén, hogy csak legalább megyei szépságkirályno dijat nyert lányt fogok megdugni, ma is szuzlennék
és nem bánom hogy az osszes nomnél volt valakinek jobb valahol
amugy szo nem volt arrol hogy a gsparkkal az volt a cél hogy be legyen gyujtve az évi 4%
hanem ez volt a vélelmezett legrosszabb kifejlet
na és miután egyzser 4 % már megjott,még mindig nem kell mérget venni, hogy idén, vagy a jovo tavaszig nem lesz lehetodég nyeroben eladni
amugy minden jol megrakott szénásszehérre lehet még valamennyi szénát felrakni, és ez a mondás egy jo régen felismert jelenséget takar, még akkor is ha valaki számára csalodás hogy nem o találta ki
alexander7 2022. 08. 31. 13:04
#177267
Nem reprezentatív példa, de a hirdetésfigyelőim alapján a budai agglóban emelgetik az árakat, különösen a drágább részeken, mint Nagykovácsi, II/A, Telki. Jellemzően 10-20 milliós emelések.
mr_bob
mr_bob 2022. 08. 31. 12:57
Előzmény: #177263  lacikonyha
#177266
4% osztalékot már a tengerentúlon is tudsz találni dollárban, nem pedig forintban. esetleg nézz körül, hátha találsz valamit. lehetne egy új, deviza alapú passzív bevételi lábad.
gyula1971
gyula1971 2022. 08. 31. 12:41
#177265
A Kádár-kockában lakók a rezsibalhé nyertesei - a nyugdíjasok a vesztes oldalon.A gáz és az elektromos áram árának emelkedésére azonnal megnőtt a kínálat a régebbi építésű, nagy alapterületű és belmagasságú házak hirdetései között, miközben az újlakások iránti kereslet érezhetően emelkedett. Miért járt jól az, aki Kádár-kockában lakik? A szakértői véleményt cikkünkben olvashatják.
https://profitline.hu/a-kadar-kockaban-lakok-a-rezsibalhe-nyertesei-a-nyugdijasok-a-vesztes-oldalon-439502?fbclid=IwAR2Mb65kD-u602DxEGvk-1Q0UUzSWRksOJpKrzUqsyOLMrzFlfcEI5WOO7A
lacikonyha 2022. 08. 31. 11:40
Előzmény: #177262  lacikonyha
#177264

amugy ennek a ritka találkozásnak van egy veszélye: egyáltalán nem biztos hogy a kovetkezo találkozásnál felismerem  a bérlot arcrol, néha szoktam is ettol félni
az utcán nagy valoszinuséggel el is mennék egyik másik melett simán
lacikonyha 2022. 08. 31. 11:35
Előzmény: #177260  Törölt felhasználó
#177263

nem tudom, mivel még nem voltam ilyen választás elott, nem nagyon tudom megjosolni hogy fogok donteni, és miért és hogy élem meg
a gs parkot ugy vettem hogy elhittem hogy kb 4% osztalékra számithatok évente, és legfeljebb lesz egy milliom igy éldegélve pár  évig
azon kivul még csak otp-t, richtert és molt vettem, és pont a tozsdésést illeto  beszariságom és a bukás lehetoségének ismerete miatt nem merészkedtem még 5 millios oszz tétel folé, és adok el viszonylag korán, gyakran
amugy nem hittem soha hogy nem lesz veszteség reálizálásom, és nem felejtem el milyen reszketeg modon vettem kb 250 ezerert az elso pár db-t 2020  méjusban
ez igy az én esetemben inkább tényleg csak játék, a covid miatti szabdido tobblet eredménye, viszont a teljes netto eredményem (2,5 év) tul van a másfél million
a feleségemnek (meg magamnak is) mindig azt mondom, hogy legfeljebb abbol bukok valamennyit egyszer, mi bajom lehet
lacikonyha 2022. 08. 31. 11:16
Előzmény: #177256  Benzedrine
#177262

a 80 perc volánbusz távolságra lévo két panel miatt tavaly egyszersem utaztam oda, idén már háromszor
egyszer visszakaptam a távozo bérlotol, pár nap mulva megmutattam néhány lehetséges ujnak, majd kb egy hét mulva birtokba adtam,ez februárban volt, jo eséllyel ezzel az idei évre letodva annak a két vidéki panelnek a hasitasis rohangálása
aztán pl van megyeren agy uzlethelyiségem, harmadik éve ugyan az a bérloje, januárban szoktuk meghosszabbitani a 1 éves határozott ideju szerzodést személyes találkozás során, és egyuttal el szokta hozni a konyveloje által kiállitott adoigazolást a levont adoelolegrol amit havonta utalt a navnak
a tobbi kezelése nagyjábol hasonlo modon zajlik
kb ez a hasitasis rohángálás kontrollmánia kiélés gyanánt az én esetemben
Törölt felhasználó 2022. 08. 31. 11:13
Előzmény: #177260  Törölt felhasználó
#177261
Csak azért kérdezem, mert a tőzsdei topikokban szoktak néhányan határozottan írni arról, hogy ha tovább esik az árfolyam, akkor ők majd bölcsen tovább "higítanak". Ezek a bölcs emberek kivétel nélkül bukóban ülnek, és Warren Buffet szavaival élve a gödörben még folytatják is az ásást.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek