Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 08. 29. 13:50
Előzmény: #177095  AudreyDeak
#177099
Az egyszeri kilengések meglovagolása igen sokszor szerencse kérdése.
A tudatos vétel és eladás már nem. Ha ránézel erre a chartra, akkor láthatod, hogy mikor kell bevásárolni, és mikor eladni, és onnantól már nem is annyira szerencse. Per pillanat bottal se szabad piszkálni, pedig most jönnek a legjobb hírek. 2021-ben is vettem és adtam el, idén is vettem és adtam már el ezt a konkrét részványt. Kb erről beszél Lacikonyha is, ez itt nem a részvénypiacot reprezentálja, hanem egyetlen részvény, és annak egyedi viselkedése. A lakáspiac sem egységes, annak egyetlen szeletét, azon belül egyetlen konkrét ingatlant kell nézni, és azt sem mindegy, hogy mikor.
Beiersdorf Aktiengesellschaft (BEI.DE) Interactive Stock Chart - Yahoo Finance
kukker 2022. 08. 29. 13:43
Előzmény: #177088  lacikonyha
#177098
Szövegértés.
Forintban fel kell tüntetni (!) az árat mindenképpen.
Tetszik érteni a szó jelentését?
Nem azt jelenti, hogy másban nem fizethető.
Hanem itt Magyarországon tudnod kell, hogy mennyi az forintban.
lacikonyha 2022. 08. 29. 13:28
Előzmény: #177095  AudreyDeak
#177096

egysze megragadt egy filbeli párbeszéd a fejemben, amiben az ugyvéd apa elszámoltatja a gimis lányát, hogy a sikert ugy érte el a suliban hogy megtanulta a lekcét vagy ugy hogy kidumálta
a lány azt mondta hogy megtanulta
az ugyvéd apja pedig azt hogy ugy is lehet, de jobban orult volna ha kidumálja
..
ugy jol befektetni, hogy valaki ért hozzá, talán nem is igazán ferr
AudreyDeak 2022. 08. 29. 13:18
Előzmény: #176890  lacikonyha
#177095
Ezzel ismerősi körben én is így vagyok, de azért egyvalamit ne felejtsünk el. Mikor befektetésről beszélünk. 10-ből 9-en mit tettek? Találtak egy zseniális befektetési formát? Hát nem. Egyszerűen felismerték az emelkedő ingatlanárak és a nevetségesen túlpörgetett támogatási rendszer, és az egyébként is olcsó hitelek kombinációját. Ja meg hogy a hitelhez volt munkájuk is. (Pörgő konjuktúra) - Vettek vagy olcsó hitelre / támogatásra ingatlant. Vagy ha egyébként is volt cash-ük akkor úgy. Ennyi. Jól jártak? Jelen állás szerint jól. Dupláztak vagy akár több. De az azér elég vicces, hogy egyik másikuk zseniális tőkebefektetőnek adja most elő magát. :)))))))))))))))))))))))))))) Ugyanők lesznek akik nem adnak el mikor nominális esés lesz :))))))))))
2020-as nagy beesés utáni "tőzsdeguru" barátok ugyanez. Jól jártak, ügyesek voltak? Igen. De egyik másikuk már lefelezte a hozamát azóta....Konjuktúrában könnyű befektetni.
Persze lehet hogy te köreidben másfajta "befektetők" vannak. 
lacikonyha 2022. 08. 29. 13:16
Előzmény: #177093  AudreyDeak
#177094
''When the Germans occupied France in 1940, he fled to New York.[1] From 1941 to 1950, he was the general director and president of the G. Ballai and Co Financing Company. From 1950 he lived mainly in Paris, with an office in Munich and a vacation home on the Côte d’Azur.''
AudreyDeak 2022. 08. 29. 13:08
Előzmény: #177091  Second Wave
#177093
auschwitzos mondás nagyon tetszik :)))))) volt egyébként tényleg? Megmutatja mennyire felesleges ezen az egész életen annyit idegeskedni. Minden csak egy pillanat. Egy buddhista vagy egy krisnás ugyanúgy megmondja ezt csak más szavakkal...
AudreyDeak 2022. 08. 29. 13:04
Előzmény: #177085  kukker
#177092
Ez érdekes. Lehetséges. Mindjárt meg is kérdezem a barátoktól hogy ők miben adták meg a vételárat, illetve hogy szerződtek. 
Egyébként a kolléga felvetése nem a jogi oldalra vontakozott. Szerintem. Hanem a gazdasági vonatkozásai az EUR-s eladásnak.
Second Wave 2022. 08. 29. 13:04
Előzmény: #177073  lacikonyha
#177091
André Kostolany mondása, hogy „akinek nincs búzája áreséskor, annak akkor sincs, ha az ár emelkedik.":-)
Az öreg nem volt ideges típus, ez is tőle van:
"Esnek a papírok? Most idegesítsem fel magam? Három évig voltam Auschwitzban..."
lacikonyha 2022. 08. 29. 13:01
Előzmény: #177087  Gaguse
#177090

hát igen, jo a válasz, jo buta
de akkor is ragaszkodj hozzá ha torik ha szakad
orbán mintaképed igytenné
Sony123 2022. 08. 29. 12:59
Előzmény: #177085  kukker
#177089
Szia!
Nem tudom, hogy igazad vagy se, de az biztos, hogy beleírhatom a szerződésbe, hogy pl. milyen EUR áron számolva .... és amikor utal, akkor az aznapi EUR árfolyamon kell utalni lóvét. Persze itt is vannak részletek, hogy az MNB eladási árán, de ez már részlet kérdés.
Békesség!
lacikonyha 2022. 08. 29. 12:57
Előzmény: #177085  kukker
#177088

kb 2011-ben benne voltam egy bazilikára nézo lakásugyben ahol az ir elado euruban kapta az amerikai vevotol a vételárat (aki huzta is a száját, mert áppalacsonyan szállta dollár )
igy szerepelt az adohivatal felé is meg kuldott iratokban
mi tortént?
semmi renkivuli, lezajlott
na hol van a jogi kérédés eldugva?
Gaguse
Gaguse 2022. 08. 29. 12:53
Előzmény: #177081  lacikonyha
#177087
te maximum nagy levegőt vettél barátom, mást nem hiszem!!! :D lol, 3-t :D Vicc...
Törölt felhasználó 2022. 08. 29. 12:53
Előzmény: #177085  kukker
#177086
Hát erre tényleg kíváncsi vagyok, hogy mely jogszabály kötelezi a magánszemélyt arra, hogy forintban bonyolítson egy adásvételt, és még inkább, hogy forintban tüntesse fel a kívánt vételárat egy hirdetésben?
kukker 2022. 08. 29. 12:48
Előzmény: #177084  AudreyDeak
#177085
Ez nem logika kérdése.
Hanem jogi.
Ugyanis Magyarországon kötelező forintban feltüntetni egy termék vételárát.
Magyar eladó Magyarországon hirdet magyar terméket.
AudreyDeak 2022. 08. 29. 12:44
Előzmény: #176845  Törölt felhasználó
#177084
Ertem a logikádat. Kezdjük azzal az alapvetéssel, hogy mindig az eladó diktál, tehát sajnos hogy hány % vevő van megszopatva, na az nagyjából egyetlen eladót sem érdekel. Aztán, mint ahogy mindig több elllenható vagy együttható  folyamat van, a kérdés az mindig merre visznek el. Abban igazad van, hogy gondolhat erre is az eladó, hogy az EUR-ban fixálással egy nagy réteg HUF-os vevőt kizár de az a helyzet, hogy ilyen jellegű HUF romlásnál az eladók fejében inkább az az érv (folyamat ) nyer szerintem, hogy egy HUF-os eladásnál mennyit veszít másnapra. Persze ingatlan függő is. Mert, ahol a vevő számít CSOK-huszárokra, tehát olyan jellegű az ingatlan, ott lehet nem így gondolkodik. Nekem két eladó ismerősöm is EUR-ban kérte az árat. (pince - nyaraló és kislakás) 
lacikonyha 2022. 08. 29. 12:35
Előzmény: #177082  Murdoch
#177083

téged inkább már sajnállak
nem tudom hogy mi juttatott ide, de szurkolok hogy talpra álj
Murdoch 2022. 08. 29. 12:28
Előzmény: #177077  lacikonyha
#177082
Mindenesetre fekete-fehér…
lacikonyha 2022. 08. 29. 12:13
Előzmény: #177079  Gaguse
#177081

nagy mester vagy az el nem hangzott állitások kipellengérezésének
mint az orbán a  védekezésre képtelen  kitalált ellenség legyozésében
igy már látom ki a szerepmintád
..
amugy ha lenne befektetni valom befektetném, most is, persze nem ész nélkul fotelokos ingatlanguruként,  pont ugyan ugy mint 2008 nyarán
tegnap is részleteztem ez eredményét, tessék neked ujra szeretettel:
2008 nyarán betett 2 millio volt az  onrészem a sallangokkal egyutt, ami mára  35 millioért eladhato tehermentes ingatlanná vált ugy hogy a 14 év alatt felmerult kifizetéseket betakarta némi plusszal a projekt eddigi ossz bevétele
de eszem ágában sincs eladni, 155  bruttoért van bérbeadva, ami kb 135 netto tételes koltségelszámolás mellet, és idén is csak a 2% amortizácio lesz a levonhato koltség nagy eséllyel
...
2019-ben amikor te már áresésért mondtál naponta imát, sot mérget is vettélrá kijelento modban, hármat vettem, egyiket jobb bérleti dij hozam reménnyel mint a 2008-ast, és eddig egy napot sem volt ures, és kb 40%-t ment fel az ára, 0 fillér potlolagos koltség mellet, igaz 20 éves épuletben uzlethelyiség
a másik kettonek hasonlo volt a vételára, mint a 2008-asnak, szintén panelek, de nem 53 nm hanem 35 nm-ek, és vidéken, és kb 15%-al gyengébb az indulo bérletidil potenciállal amit részben azota ledolgoztak, viszont 60%-ot emelkedett a reálisan figyelembe veteheto mai áruk
az eredményes ingatlanbefektetéshez befektetendo toke kell, és gyakorlat, bármilyen piaci fázisban lehetséges, csak nem az átlagokat kell nézni, hanem az egyedi esetet felkutatni felismerni és sokszoraktivan kialakitani
de ehelyett lehet fotelvészmadárkodva is létezni

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek