Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
siemens 2022. 08. 14. 12:54
Előzmény: #175738  Vodafonelive
#175740
Borzasztó, hogy mennyire nem vagy képben.....
Törölt felhasználó 2022. 08. 14. 12:51
Előzmény: #175738  Vodafonelive
#175739
Nem csak a híre rossz
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 08. 14. 12:45
Előzmény: #175737  Törölt felhasználó
#175738
Meg mindig jo lokacionak tartom csak ne lenne meg az a baromira rossz hire…
Törölt felhasználó 2022. 08. 14. 12:22
Előzmény: #175735  Vodafonelive
#175737
Irany  8 ker törtenelmi Magdolna negyed 🤣
greenman76
greenman76 2022. 08. 14. 12:22
#175736
Egyébként csak nekem tűnik fel, hogy ajánlgatunk itt szépen egymásnak mit lehet kezdeni 50 M -val itt a fővárosban, a kérdező meg sehol...??
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 08. 14. 12:11
Előzmény: #175708  Zsuzsa
#175735
Szia, talan a forumozok kozul en vagyok aki eletvitelszeruen tud nyilatkozni a mostani elmult 1 evrol. En a 19. keruletben lakom es nagyon szeretem, mert a belvaros tomegkozlekedessel (ha kesz lesz a metro) 30 perc alatt elerheto, sok a zold terulet(!), es ha nem az autopalya bevezeto melletti reszt nezed ki akkor csendes. A keruletben minden megtalalhato es a korhaz ami azt hiszem a 18. vagy 20. kerulet hataran van ami kozel talalhato. Termeszetesen az eloszto pontok, mint a KÖKI es a Hatar uti megallok mindenfele emberfajtaval van tele (de hol nincs?). Mivel ebben a keruletben a “szegenyebbek” laknak, emiatt a negyzetmeter arak kicsit alacsonyabbak a tobbi kerulethez kepest. Azert itt nem viszik a lakasokat es a hazakat, mint a cukrot, erdemes este is megnezni az adott hazat es utcat, hogy milyen a kornyek, valoban megeri-e.
siemens 2022. 08. 14. 12:04
Előzmény: #175725  Murdoch
#175734
Persze! 37 nm, 3 szoba......
greenman76
greenman76 2022. 08. 14. 11:58
Előzmény: #175730  mr_bob
#175733
A Sashegy bitang jó lokáció, de főleg a korszerűtlen szocreál dominál, kétlem, hogy ez általános tendencia lenne...
greenman76
greenman76 2022. 08. 14. 11:57
Előzmény: #175728  earth
#175732
Alapvetően egyetértek a leírtakkal, de több ponton is elbukhat a történet: DKJ -ból nem valószínű, hogy tud venni ennyiért, sokszor sokkal kevesebb sincs. Másrészt, ha mégis tud és tényleg 15 -ot fizet majd a PMÁP jövőre, akkor szerintem ilyen feltételekkel már nem lesz új kibocsátás akkorra.
Törölt felhasználó 2022. 08. 14. 11:46
Előzmény: #175728  earth
#175731
Miert ne varjon inkabb egy kis forint erosodest es euro-t vegyen belole?
mr_bob
mr_bob 2022. 08. 14. 11:45
#175730
sashegy, lakás, piros nyíl.
-
további áremelkedést várok
Törölt felhasználó 2022. 08. 14. 11:45
Előzmény: #175728  earth
#175729
Miert ne most tegye PMAP-ba? Mi van ha 1 ev mulva nem lesz?
earth 2022. 08. 14. 11:30
Előzmény: #175677  Zsuzsa
#175728
Várjatok 1 évet (talán 2-t)! Addig tegyétek be DKJ-be azt az 50M-t, jövő nyárra 54M lesz belőle, utána PMÁP 15%, ami 62M lesz 2024. augusztusára. Nyilván akkor kevesebb kenyeret tudtok venni majd belőle, de ingatlant sokkal jobbat. Én nem azok közé tartozom, akik 5 éve a lufi durranását vizionálják, de most jóval több tényező szól amellett, hogy be fog következni. Eddig sem a kereslet/kínálat határozta meg az árakat, mert a keresleti oldal "ingyenhitelekkel" volt doppingolva. Ez nem valós kereslet. 10% feletti kamatokkal ezt az injekciót kihúzzák a versenyzőkből és a "tesztoszteron" a normál szint alá fog süllyedni. Soha nem volt pénzük az embereknek ilyen áron ingatlant venni, most sincs. Valójában nem is vettek. Amíg a bevásárlókocsit tologatom a TESCO-ban, addig hiába van telepakolva és hiába van hozzám a legközelebb, nem az én tulajdonom a tartalma. Miután kifizettem az utolsó forintig, és elhagytam a pénztárt, akkor mondhatom, hogy saját, enyém, az én tulajdonom. Éppen ezért az "elveszik az ingatlanját" kifejezés is értelmezhetetlen pl. egy kilakoltatásnál. Elvenni a saját tulajdont lehet csak, amit elvesznek tőle, az egy illúzió. Sokaknak fog fájni visszatérni a valóságba, sokak örömére.
Murdoch 2022. 08. 14. 10:30
Előzmény: #175726  Second Wave
#175727
Igaz, most nézem. Az is igaz, hogy ekkora keretből erős kompromisszumra van szükség. Egyébként a nagyobb verziót fiatalon még akár be is vállalnám, ott még az 1-2 gyerek is belefér. 
Second Wave 2022. 08. 14. 10:19
Előzmény: #175725  Murdoch
#175726
:-)
- a fényképen tégla szerkezet látszik
- jómagam is kizárólag autóval járok, de ez nem jelent semmit. Értelemszerűen a szóba jöhető alternatívákkal kell összevetni.
- igen, kötöttpálya, (ha nem vasút), az nekem is szimpatikusabb (személy szerint vasút mellé nem mennék). De a hölgy valami kertest szeretne.
- ár / nm: igen, tudják még módosítani nagyobbra és drágábbra.
- ha úgy nézed, hogy idősebb, de még épp aktív korban mibe jobb beleugrani: egy új építésbe, vagy egy soha végetnemérős felújításosba, akkor mindjárt más a válasz. 
Zsuzsa helyzetében jó döntés nincs, csak kompromisszumos.
Murdoch 2022. 08. 14. 10:07
Előzmény: #175724  Second Wave
#175725
''Rezsicsökkentett" váltja fel az "ékszerdobozt".
Gondolom ez valami könnyűszerkezetes projekt lesz. Lakik ismerős arrafelé, kizárólag autóval jár, szép, de eléggé világvége hely. Amúgy szerintem jobban jár, ha kész dolgot vesz. Idősebb korban beleugrani egy új építésű projektbe, hát nem tudom... Én speciel biztos kötöttpályás környékre mennék, inkább legyen lakás.
Most nézem, 37 m2, nappali + két szoba, ügyes, Vana csettintene...
Second Wave 2022. 08. 14. 09:54
Előzmény: #175723  Second Wave
#175724
Second Wave 2022. 08. 14. 09:52
Előzmény: #175689  Zsuzsa
#175723
Csepelen a Kertváros, a Királyerdő és a Szent László ltp környéki családi házas részeket tudom ajánlani nézelődésre.
https://ingatlan.com/xxi-ker/elado+haz/ikerhaz/33009037 ;
Ezzel pl. nagyon óvatos lennék, mert "madárcsicsergős", és aki ilyet képes leírni a XXI. században, az a szavak embere lehet, de a megnézését nem hagynám ki. És akkor van időskorotokra egy lakás, amihez sokáig nem kell hozzányúlni. CSAK, ha jó a kivitelezés! Persze referencia személyes ellenőrzése kötelező. Tehát nem a konkrét ingatlant ajánlom, csak a gondolkodási irányt. Anno egyébként én úgy "vettem" hogy nézegettem épülő sorházakat, beszélgettem a kivitelezőkkel / értékesítőkkel. Aztán kialakult, hogy kiben bízom, ki az aki kiesett (nagydumás igérgető). Aztán a kivitelező megépítette, amit kértünk (nem volt eladó a mi szobakiosztás igényünkre).
A lakosság összetételét illetően pedig ajánlom, hogy tölts el egy reggelt a kiválasztott ingatlan körzetes sulija előtt (a problémás réteg többnyire helybe járatja a gyerekét). Ez meglepő eredményekre fog vezetni. Pl. Királyerdő sulija a hirdetésben jelzett iskola (Eötvös). Ott egész pontosan le tudod mérni a lakosság összetételét. Nem lesz gond, mert nincsenek jelen. A többi kerületben nem tudom, ez hogy alakul, azokat nem ismerem. Mindent egybevetve: a legtöbb Bp-i szóba jöhető kerület helyett javaslom, hogy kisebb egységekben, városrészekben gondolkodjatok, mert ez a sznob megközelítés, hogy ez vagy az a kerület nem jó, amaz meg jó, csúnyán meg fog vezetni.
Törölt felhasználó 2022. 08. 14. 08:55
Előzmény: #175708  Zsuzsa
#175722
Káposztásmegyeren tuti vannak saját kis kertrésszel bíró földszinti panel lakások. Ezzel a kerettel ott talán ki tudtok fogni egy nem pepec állapotút. Aztán idővel rendbeteszitek.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2022. 08. 13. 23:22
Előzmény: #175677  Zsuzsa
#175721
Sok mindentől függ, ki hol merre, melynek egy része a pénz. Munkahely, orientáció, suli.... minden befolyásol, mindent. Annyit azért érdemes tudni, hogy ennyi pénzből most a fővárosban csak lakást kapsz élhetőt. A legtöbb hely nem véletlen drága, ha fiatalok vagytok akkor pedig panel, ennek nem csak az olcsóság az oka, de most különösen felértékelödik a fenntartási és felújjítási költségek kordában tarthatósága miatt.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek