Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tothjoco
tothjoco 2022. 08. 09. 00:09
Előzmény: #175399  berlini
#175400
Igazad van, nem értek hozzá!!! és nem is számoltam/nék utána. Csak azt gondolom hogy sok embernek (élen a nyugdíjas korosztállyal) nem lesz pénze érdemi korszerűsítésre. Akinek volt az már vagy megtette vagy olyat vett. A többsége szvsz!!! SZVSZ!
berlini
berlini 2022. 08. 09. 00:03
Előzmény: #175397  tothjoco
#175399
Ne haragudj, de halvány gőzöd sincsen mekkora munka akárcsak 1 millió db lakás teljeskörű korszerűsitése.
A hazai épitőipar eddig évente tudott épiteni 20 ezer lakást és felújitani max 50 ezret.
Ez a program nyugaton is évtizedekig eltartott.
Ausztriában, Bécsben én már a 1980-ban láttam, hogy a belvárosban a régi nyilászárókat cserélik műanyag nyilászárókra. (Ott láttam életemben először korszerű nyilászárót. magyarországon akkoriban még az egyesitett szárnyasokat épitették be az új lakásokba.)
berlini
berlini 2022. 08. 08. 23:59
#175398
Az MNB beszámolója szerint:
"A második negyedévben a válaszadó intézmények nettó 20 százaléka növekvő keresletről számolt be a lakáshitelek iránt,"
Ez nem arra utal, hogy Hathor tavaly év végi és idén év eleji  előrejelzése bejött, ami szerint nyár elején fordulat következik be a lakáspiacon.
De a rezsi szigoritás azér a 3. negyedévtől besegithet.
Kivéve, ha sokan előremenekülnek és inkább bevállalnak egy 10-20 éves hitelt havi 100 ezres törlesztéssel energetikai felújitásra ahelyett hogy ugyanazt kifizessék a többlet gázfogyasztásra.
tothjoco
tothjoco 2022. 08. 08. 23:58
Előzmény: #175396  berlini
#175397
Szerintem Te: "nem kell attól tartani, hogy nem lesz munkája az épitőiparnak"  Ehhez pont az a 4millió lakás is kellene amit említettél. Norvégia nem életszerű hasonlat, főleg ha ismered az ottani támogatáspolitikát, kultúrát (((és gazdasági helyzetet)))
berlini
berlini 2022. 08. 08. 23:51
Előzmény: #175393  tothjoco
#175396
Könyörgöm!!!!
Ki a fene beszél itt arról, hogy egyszerre 4 millió lakást kellene korszerűsiteni.
Ez Norvégiában is eltartott egy évtizedig.
Nálunk a szegényebbeknél benne sem lesz ez belátható időn belül.
berlini
berlini 2022. 08. 08. 23:49
Előzmény: #175392  Kapitanyur
#175395
Igazad van.
Elfelejtettem leirni, hogy Mari néninek egy részének nem lesz rá pénze.
De miután nálunk nem a norvég szinvonalon áll az energetikai korszerűsités, már annak is örülnék, ha azok megcsináltatnák, akiket eddig csak az tartott vissza ettől, hogy olcsó volt az áram és a gáz.
Vannak azok is milliónyian. (És némelyiknek Mari a keresztneve.)
mpagnes 2022. 08. 08. 23:41
Előzmény: #175393  tothjoco
#175394
Így van. 40-100 éve nem szigeteltek, mert pénz sem volt rá, sőt nem is volt kapható hőszigetelés. 30 éve már kapható, de pénz nincs rá. Meg hát ugye, ahogy Berlini írja a hőszigetelés teljes egészében értelmes beruházás. Az ablakok cseréje csak egy része. Falak, födém, minden ennek a része.
Szerintem a kályha pont nem fontos vagy az utolsó lépés.
tothjoco
tothjoco 2022. 08. 08. 23:34
Előzmény: #175392  Kapitanyur
#175393
Azt hiszem nagyon beletrafáltál! Én is sokszor beleesem abba a hibába hogy csak a saját -értsétek jól- színvonalamon gondolkodom. Hogy megveszek egy lakást ráköltök ennyit oszt jó van. Nem mindenki engedheti meg MOST SEM hogy hőszivattyúban, vagy akár csak egy klímában is gondolkodjon. És sokan vannak. Anyukám szomszédja 128000 Ft nyugdíj mellett fűt majd az elektromos hőtárolós kályhával. Tán 3x2,5kwh. És az alternatívája hogy nem fűt...Mert 5 forintja se mindig van. Délután veszi meg a zsömlét mert akkor akciósan adják. Balatonfüred 2022 augusztus. Nem Besenyszög!!  Értem hogy miért nem adja el és vesz egy lakást pl Ajkán és a különbözetből elkaristol... ő nem ez a tipus....ő nem fűt majd..
Kapitanyur
Kapitanyur 2022. 08. 08. 23:01
Előzmény: #175391  berlini
#175392
“… nem kell attól tartani, hogy nem lesz munkája az épitőiparnak, ha az újlakásépités évekig visszaszorul..”
.
Mert szerinted Mari néninek Besenyszögön 
a nyugdíjából telik majd hőszivattyúra?
berlini
berlini 2022. 08. 08. 22:38
Előzmény: #175361  LouMannheim
#175391
Nagyon leegyszerűsited a korszerűsitést hőszigetelésre.
Ez egy komplexebb dolog:
- hőszigetelés egyedül keveset segit, ha a nyilászárók elavultak (sőt, felesleges pénzkidobás. 
Munkát ad, kőművesnek, festőnek
- nyilászárók készitése, beépitése: 
munkát ad az iparnak, ablakosoknak (általában lakatosok, vagy kőművesek)
- ha elavult a fűtési rendszered, akkor ott is kell egy korszerűsités, hogy egy elégetett köbméter gázból a többség a fűtendő helyiségben hasznosuljon. 
Munkát ad: iparnak, gázszerelőnek, kazánosnak
- azt csak hiszed, hogy a homlokzati hőszigetelés + nyilászárók cseréje elég a ház külső határoló szerkezeteinek szigetelésére. Ökölszabály, hogy felülről (födém, vagy tetősik) dupla akkora szigetelésre van szükség mint a homlokzaton. Ha peched van, akkor bizony
munkát ad: akár tetőfedőknek, ácsoknak is.
- ma már Skandináviában a házak többsége működik hőszivattyúval. Igy egyre több lesz valószinűleg nálunk is. Hihetettlen sok 
munkát ad: villanyszerelőknek (megfelelő betáp) klimaszerelőknek.
nem kell attól tartani, hogy nem lesz munkája az épitőiparnak, ha az újlakásépités évekig visszaszorul.
tothjoco
tothjoco 2022. 08. 08. 22:36
#175390
Sajnos itt Mo-on hozzászoktattak minket hogy az energia és a gáz olcsó...Ez most változni látszik.
Mit csinál ma az ország apraja-nagyja: szigetel. Mennyivel lesz most mindez drágább mint két éve? Igen, a duplája (haverom most csináltatja mert "most értek oda"). És az a plusz költség máshogyan de elégett... Amiért emberek sokat dolgoztak...Szóval ha már az emberek nem tudnak előre gondolkodni, a döntéshozóknak kellene őket jó irányba terelni ösztönzőkkel? Elkéstünk? Nagggyon.
tothjoco
tothjoco 2022. 08. 08. 22:35
#175389

Szerintem mivel az emberek azt olvassák FOLYAMATOSAN hogy az ingatlan az csak fel, így eleve túlárazottan raknak fel mindent. Megnézik hogy a com-on egy hasonló az kb ennyi, erre még ráteszi a személyes érzelmeit hogy az enyém emiatt még jobb is. Meg amit ő csináltatott nyilván teccik is neki. Nem is érti hogy neked miért nem...Meg ha ma ennyi, akkor mire elmegy úgyis több lenne, nehogymá bukjak. És még nincsenek igazi kényszereladók. Túl sok pénz és álom van még a piacokon. Nem tudom mikor jön a kijózanodás hogy ugye az a fránya matek...Viszont fűtésszámla még nem érkezett. És ismerve kicsiny hazánk lakosságát valószínűleg csak a postára induláskor esik majd le a tantusz hogy bmeg ezt be kell fizetni.. 
Murdoch 2022. 08. 08. 21:52
Előzmény: #175386  pestenVideki-videkenPesti
#175388
Hopp, benéztem, az más...
Murdoch 2022. 08. 08. 21:51
Előzmény: #175385  Second Wave
#175387
Ugyan, vannak itt még jó évszakok, lásd Kosztolányi versét a nyárról (vigyázat easter egg elrejtve a versben...):
Nyár,
A régi vágyam egyre jobban
Lobban,
De vár, még egyre vár. 
Kár
Így késlekedned, mert az éj setétül.
Az élet
Siralmas és sivár
Enélkül. 
Gigászi vágyam éhes, mint a hörcsög,
Görcsök
Emésztik s forró titkom mélye szörcsög. 
Mostan hajolj feléje.
Közel a lázak kéjes éje.
Akarod?
Remegve nyújtsd a szájad és karod.
Itt ital illatja tégedet vár.
Nektár. 
Te
Hűtelen, boldog leszel majd újra, hidd meg.
Idd meg.
pestenVideki-videkenPesti 2022. 08. 08. 21:49
Előzmény: #175384  Murdoch
#175386
Itt nem egy 3 éves házról van szó?
Second Wave 2022. 08. 08. 21:42
#175385
Gyerekek, ez a Zorán nagyon tudta :-)
"Ne várd a májust
Készülj a hosszú télre, kedvesem
Mert hosszú lesz a tél, én azt hiszem
A szíved melegét tedd el nekem
Én majd a szemed fényét őrizem
Szedd össze mindazt, ami megmarad
Csak lassan égesd el a vágyakat
Csavard a lángot lejjebb, kedvesem
A tűzre szükség lesz még, úgy hiszem
Ne várd a májust, hiszen közelít a tél
Ne várd a májust, kedvesem
Öltözz fel jól, ha az utcára kilépsz..."
(bocs, ha volt már, néha annyit írtok, hogy nehéz követnem)
Murdoch 2022. 08. 08. 21:41
Előzmény: #175383  Pistike12
#175384
Nekem a fő bajom az agglo. Mire felújítod, lesz vagy 100, ez nálam baromi sok egy agglós kádár kockáért. 
Pistike12 2022. 08. 08. 21:27
Előzmény: #175382  Murdoch
#175383
Sok v kevés? Jelenleg panel nm ar. Ha kivitelezot bizol meg csak az epitmeny ennyi... Ott meg nincs telek meg a tobbi finomsag:) ja es hudesok a gazfogyastasm 650m3 per ev vizmelegitessel:) 
Murdoch 2022. 08. 08. 21:22
Előzmény: #175381  Pistike12
#175382
Thx, inkább meg sem xólalok, de most pl. berlini teraszos kéglije jóval erősebb lap.
Pistike12 2022. 08. 08. 21:17
Előzmény: #175380  Murdoch
#175381
75m 104 nm 3 eves. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek