Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2022. 07. 05. 08:39
Előzmény: #170399  Törölt felhasználó
#170400
Az elektromos felfűtés is lehetséges, de az elektromos energiához kell egy erőmű.
Marad a kérdés, hogy az milyen fűtőanyaggal működik.
De a bojler mint hőtároló tényleg praktikus
Törölt felhasználó 2022. 07. 05. 08:30
Előzmény: #170398  berlini
#170399
Köszönettel 🙂, mondjuk a cikk adós marad a felfűtési móddal, s úgy tálalja mint, ha nem gázüzemű lenne... Lehetséges, hogy elektromos lenne? Vagy csak amolyan "vakítás" lenne ez az egész? 
berlini
berlini 2022. 07. 05. 08:24
Előzmény: #170397  Törölt felhasználó
#170398
Nagyon praktikus hőtároló.
Ezzel a megoldással ki lehet egyeliteni az előállitás és a felhasználás közötti folyamatosan változó arányokat, de az alapkérdés marad.
Mivel állitod elő a forró vizet gáz hiányában?
A gáz pótlására a németeknek átmenetileg, de többet kell tennie.
Most beinditanak szenes erőműveket újra, elhalasztják a szénbányászat leépitését, (ezt most ráadásul könnyebb megtenni, mert a korábbi támogatások nélkül is megáll a saját lábán a bányászat a megnövekedett árak miatt)
De nem hajlandók a leállitott atomerőművek ujrainditására.
Remélem tudnak számolni, hogy az energiaellátás anélkül is biztositott lesz.
Törölt felhasználó 2022. 07. 05. 08:13
#170397
Vidám reggelt, 
Kedves Berlini, szerinted ez mennyire életképes, gazdaságos modell? :
https://m.hvg.hu/tudomany/20220705_berlin_termosz_orosz_gaz_forro_viz_hotarolo_eromu?
berlini
berlini 2022. 07. 05. 08:09
Előzmény: #170395  Gaguse
#170396
Én is remélem, hogy tévedek.
Gaguse
Gaguse 2022. 07. 05. 07:55
Előzmény: #170394  berlini
#170395
kérdés mi pontosan Putyin célja. Nyílván nem akarja egész ukrajnát elfoglalni, azt kétlem. vsz a donbasz és luhanszk régiók az első számú célpontok, ezeket hamarosan meg is szerzi teljesen. Én nem akarom elkiabálni, de szerintem hamarosan vége lesz. Remélem igazam lesz...
berlini
berlini 2022. 07. 05. 07:46
Előzmény: #170393  Gaguse
#170394
Minden normális ember ezt szeretné.
De kétlem, hogy ez idén bekövetkezik.
Gaguse
Gaguse 2022. 07. 05. 07:16
Előzmény: #170392  berlini
#170393
igen :D Amúgy tényleg nem tudom, és nem is szeretnék belemenni az Orosz-Ukrán háború gazdasági elemzésébe. Egy biztos, mindenkinek az lenne a legjobb ha a háború véget érne. Rengeteg az áldozat, a gazdaság csak egy dolog. Béke kell, mihamarabb..
berlini
berlini 2022. 07. 05. 07:12
Előzmény: #170390  Gaguse
#170392
A téma fontossága indokolta a kiemelést. :)
berlini
berlini 2022. 07. 05. 07:12
Előzmény: #170389  Gaguse
#170391
"egy balesetben mindketten eltörjük a csontunkat, te a karodat, én a lábamat. Kinek fáj jobban? :D"
Nos a korrekt válasz:
A törés után mindkettőnknek egyformán.
Utána, hosszabbtávon attól függ.
Ha én egy jó kórházba kerülök ahol szakszerűen meg műtik a nyilt törésemet, Te viszont magad fáslizod be a lábad és kivárod mig jó rosszul összeforr, akkor a válaszom, hogy én jártam jobban.
Nekem marad egy egészséges lábam, Te viszont életed végéig sátitani fogsz.
Gaguse
Gaguse 2022. 07. 05. 07:08
Előzmény: #170389  Gaguse
#170390
nem akartam kiemelést, csak elnyomtam véletlenül :D
Gaguse
Gaguse 2022. 07. 05. 07:06
Előzmény: #170387  berlini
#170389
Ha úgy sül el a dolog, Oroszország hosszú távon igenis megerősödve jöhet ki ebből a konfliktusból. Én így látom...
Nem vagyok benne biztos, hogy a nyugati szankciók miatt nem növekedtek ;) Viszont egy dolog biztos. Nem hülyék lakják az országot, szinte korlátlan nyersanyaggal rendelkeznek, és pénzük annyi, hogy van miből Kínával és Indiával tradelni. Mindenük meg van, ezzel szemben NO-ban jelenleg azon matekoznak, hogy fürdeni lehessen majd vagy főzni a télen. Nem szabad megenni a nyugati propaganda eszetlen hülyeségeit. Persze az orszt sem, ezért írtam, hogy valahol a 2 között lehet az igazság. 
Még 1 gondolat a szankciókról. Én úgy gondolom, hogy ez jelenleg mindenkinek fáj. Ez kb olyan téma, hogy egy balesetben mindketten eltörjük a csontunkat, te a karodat, én a lábamat. Kinek fáj jobban? :D
berlini
berlini 2022. 07. 05. 07:05
Előzmény: #170386  Gaguse
#170388
Persze, igazad van.
Kb 50 évnyi gazdasági visszaesés után sikerül majd kiépiteni a saját helyettesitő iparágak sorát.
Kérdés csupán az, hogy ki fogják-e addig birni?
Miből finanszirozzák majd ezt?
Mert mi max 3 év múlva azt mondhatjuk, hogy számunkra nem létezik Oroszország. Nincs olyan amit máshonnan ne tudnánk addigra beszerezni és az elenyészően kicsi eur-s exportot meg lazán átirányitjuk máshová.
Biztosan megtudják oldani az oroszok is ezt záros határidőn belül?
berlini
berlini 2022. 07. 05. 07:00
Előzmény: #170386  Gaguse
#170387
Tehát hosszú távon megerősödve kerül ki belőle.
Tudsz arra is választ, hogy az enyhébb szankciók hatására az oroszok miért nem tudtak az elmúlt 8 év alatt lényegében növekedni?
Gaguse
Gaguse 2022. 07. 05. 06:51
Előzmény: #170384  berlini
#170386
igen, ezt mondja a nyugati sajtó, ezzel szemben az igazság valahol a kettő között lehet. 1 dologgal nem számol sok nyugati "szankciós" politikus. Oroszország fel fog állni és kifog épülni a saját kis gyártási, ellátási rendszere. Ugye a piac mindig kidolgozza ezeket a hibákat. Ha úgy sül el a dolog, Oroszország hosszú távon igenis megerősödve jöhet ki ebből a konfliktusból. Én így látom...
berlini
berlini 2022. 07. 05. 06:45
Előzmény: #170383  tihamer
#170385
Nem csalódtam benned.
berlini
berlini 2022. 07. 05. 06:44
Előzmény: #170379  Gaguse
#170384
Nyilván lesz nyomásgyakorlás Ukrajnán.
Nem vitás.
De ameddig harcolni akarnak, addig senki sem fogja (orbánon kivül) nekik azt mondani hogy tegyétek le a fegyvert.
Az Ukrán elitnek nagy a felelőssége abban hogy eljutottak odáig hogy Putyin megtámadta Ukrajnát.
Minden hasonlat sántit, de megpróbálom:
Ha valaki folyamatosan verbálisan piszkál valakit és a másik bedühödik és elkezdi a piszkálódó családját kiirtani, akkor a tettes a biróság előtt nem tud önvédelemre hivatkozni.
Igy Putyin sem.
Európa a pisztolyos ámokfutás előtt a rossz barát szerepét játszotta el, aki a piszkálódót nem hogy nem figyelmeztette, hanem még adta is alá a lovat.
Igy az EU sem hivatkozhat arra, hogy egyék meg az ukránok amit főztek.
De messze túlmutat ez azon, hogy mi lesz az ukránokkal.
Ha az oroszok ezt büntetlenül megússzák, akkor egy szomszédjuk sem lehet biztonságban mostantól.
Nem a NATO és tagjaninak érdeke, hogy Putyin ne legyen sikeres ezzel a támadással.
Az összes nem NATO tag orosz szomszéd elemi érdeke ez.
A szankciók nem fegyverek, amik ha eldördülnek, akkor (ha jó a célzás) halálos sebet ejtenek.
De hosszútávon hatások még rosszabb. Egy tüzérségi lövedék megsemmisit max egy pár  tucat embert. A szankciók egy 150 milliós országot folytanak meg.
Az EU oroszországi exportja kb 4%. 
Hogy ez mekkkora, arra összehasonlitássként: a svájcba irányuló export ennek duplája
Az orosz export több mint fele irányult eddig az EU-ba.
Ebből talán sejthető, hogy ki van igazán bajba.
A szankciókról meg annyit, hogy 2014 óta vannak szankciók oroszország ellen.
Ezek hatásaként az Orosz GDP azóta stagnál.
8 év alatt nem volt lényegi növekedés dollárban számolva.
Pedig azok a szankciók még eléggé kiméletesek voltak.
A totális gazdasági blokád egy országcsoport (EU-NATO) részéről ahova az orosz külkereskedelem kétharmada lebonyolódik nem túlélhető. Az oroszok előbb vagy utóbb de ezt maguk is be fogják látni.
Mert az EU-ban ennek az ára max annyi, hogy lesz-e egy pár éven keresztül egy stagnálás a GDP-ben.
De az oroszok az átmeneti 20 évvel ezelőtti személyautó gyártás felmelegitése után kénytelenek lesznek ujra feltalálni a lovaskocsit mint praktikus közlekedési eszközt. Minden más legyártásához hiányozni fog valami.
tihamer
tihamer 2022. 07. 05. 06:30
Előzmény: #170381  berlini
#170383
Kicsit több komolyságot, ha kérhetem tisztelt fórumtárs.
Köszönöm ❗
És igen, el fog jönni a gazdasági TÉL ☝️
És akkor válságban vásárolni szituáció lesz✔️😊
berlini
berlini 2022. 07. 05. 06:17
Előzmény: #170377  gu3st8
#170382
Egyetértek.
berlini
berlini 2022. 07. 05. 06:15
Előzmény: #170376  tihamer
#170381
Jön már a tél? (Ezen a héten még nem irtad.)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek