Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
siemens 2022. 06. 21. 23:41
#168540
Mindig öröm olyan emberekkel "találkozni" akik mindenhez értenek. Én sajnos nem vagyok ilyen. De mikor valaki az ingatlant egy tartós fogyasztási cikkhez hasonlítja, akkor már elgondolkodom. Vagy mikor minősíti a másikat, hogy miért most/ott szeretne lakást venni. De még az eljárás folyamatával sincs tisztában. Vagy mikor leírja a másik, hogy ~100 ingatlanossal került kapcsolatba, de a legelső lépéssel sincs tisztában. Vagy mikor a nagy megmondó kijelenti, hogy 99% nem jó semmire. Akkor már tudom, hogy a papír mindent elbír. És nagyon valószínűnek tartom, hogy még életükben nem vásároltak ingatlant. (legyünk jóhiszeműek egyet, esetleg legyen kettő)
Azt gondolom, hogy az évek/évtized folytán én is kapcsolatba kerültem jó pár ingatlanértékesítővel. Tény, hogy közülük csak egy-kettő maradt meg az emlékezetemben. De, az is tény, hogy Őket nem engedtem el. Tanulni sohasem szégyen. Azóta is jó üzleti kapcsolatban állunk.......
Ha itt mindenkinek ilyen jelentős tapasztalata van, mint ahogy írják, akkor nem értem, hogy alapvető dogokkal miért nincsenek tisztában. A legfontosabb megállapítás, a tulajdonos tudja sokszor (az esetek többségében) a legkevesebbet az ingatlanáról!!!!! Tehát nem tudja megválaszolni a legalapvetőbb kérdésekre sem a helyes választ, vagy elhallgatja, esetleg csúsztat. Alaprajz az nincs, alapító okirat szintén nincs, alaprajzot nem találom. A lakás alapterületét azt bezzeg kapásból mondják. - LEGTÖBBSZÖR TÉVESEN !!!!!!!!!!!!! (építési idő/mód, felújítási alap- épület állapota?, elővásárlási jog, leválasztott lakás- használati megosztás, kizárólagos használat, osztatlan közös, tetőtér, pályázat, lakással egy hrsz-on lévő garázst eladta....stb. ezeket meg inkább hagyjuk is)
A sok ingatlanos közül legalább egy mondhatta volna, hogy használt lakás vásárlása MINDIG A LAKÁS FELMÉRÉSÉVEL KEZDŐDIK........... Az esetek 80-90%-ban hasznos, és tanácsolom mindenkinek. Sokat segít, elkerülhetjük a későbbi féreértéseket...... Ez egy lézeres távolságmérővel pillanatok alatt megvan. Magyarországon NINCS EGYSÉGES INGATLANNYILVÁNTARTÁS!!!
berlini
berlini 2022. 06. 21. 23:18
Előzmény: #168537  Placi82
#168539
Az a ház persze hogy be van vonva amire mint cég tulajdonában lévő lakásra az államilag garantált és kamattámogatott hitelt felvették.
De ez messze nem személyes ügyvezetői garanciavállalás, ami akár vagyonvesztéssel is járhat, ha balul sül a el a dolog.
Bertus70 2022. 06. 21. 23:14
Előzmény: #168492  siemens
#168538
Ez milyen arveres volt?
Placi82 2022. 06. 21. 23:08
Előzmény: #168536  berlini
#168537
Pedig, de az lakas es haz is be van vonva. Pont az előbb felsoroltak miatt. Te hiteleznel egy cegnek, ami korlatolt felelossegu tarsasag? :). Se hucs ki se prucski nekik akkor. Lelepnek a penzel, neked meg marad a leamortizalt eszkoz, meg az irodai forgoszek:)) 
berlini
berlini 2022. 06. 21. 22:55
Előzmény: #168532  Placi82
#168536
Én még nem találkoztam olyan KKV ügyvezetővel, aki személyes garanciát vállalt volna.
Ezek a hitelek általában államilag garantáltak és kamattámogatottak.
Ennyi.
siemens 2022. 06. 21. 22:49
Előzmény: #168510  pogramozo
#168535
Képzelem milyen tolongás lehetett, hogy meg kellett duplázni a hirdetési árat...... Pedig már az egy évvel ezelőtti ár is túlárazott volt.
Gang 2022. 06. 21. 22:48
Előzmény: #168518  Láma
#168534
Magyarországon csak baj van a bérlakásokkal. 
Fillérekért jól lelakni, ha pedig felújítja az önkormányzat, töredék áron megvenni. 
Még „önzetlen“ törvényjavaslat is volt az önkormányzati bérlakások kiárusítására;-) 
A másik meg a kollektív nem fizetés. Aki próbálna fizetni az is inkább elmenekül. Az újonnan beköltözőket nem lehet vagy nem merik kilakoltatni, mert mit szólna a média ehhez az „igazságtalansághoz“? Tehát indul a gettósodás: 
“Folytonosak voltak a rendőrségi akciók, de tartottak disznóvágást az épületnél, a lakásokban pedig tyúkokat. Olyan életkörülmények alakultak ki, amely semmiképpen nem voltak tarthatók - tette hozzá az alpolgármester.“ 
https://bit.ly/3n549nd ;
„A pizzafutár be sem teszi a lábát ide, a taxi nem áll ki a jelenleg is Fiatal Házasok Otthonának hívott, valaha szebb napokat látott szombathelyi épülethez.“ 
https://bit.ly/3bln9eN
lohran 2022. 06. 21. 22:40
Előzmény: #168530  copa
#168533
Űrbanisztánban ahunn a csalá(r)dokat támogatják
Placi82 2022. 06. 21. 22:39
Előzmény: #168528  berlini
#168532
 :)) az allamilag garantalt hiteleknel van kezesseg, es ingatlanfedezet ugyvezetonel  Ha piaci ceges hitel lenne szerinted a kereskedelmu bank adott volna a magyar KKV szektornak 1000 millardokat? Mert ezejet a bank helyezte ki ,meg ha az mnb penze is, akkor is. Pont azert volt hitelhianyos, a magyar KKV szektor, mert a bankok pontosan tudtak, hogy a cegek közül,  jo ha a töredéke megeli az  5.ik evet!
Szoval jo lenne, ha te lennel evvel tisztaban. Ha mar igy mondod nekem kedvesen:). A bank se hulye,hogy a zsivany eltunos magyar ugyvezetoknek adjon 2% fix kamatozasu 100 millios hiteleket  . Pontosan tudjak, hogy egy magyar kis kft nek illa berek nad a kerek, eltunik. Huss. Es ott marad a fedezetlen hitel. Ezert nem hiteleztek s bankok a KKV-t evtizedeken at . Csak akkor mikor az alkam be allt mögöttük 
lohran 2022. 06. 21. 22:39
Előzmény: #168528  berlini
#168531
Félreértetted
copa 2022. 06. 21. 22:33
Előzmény: #168529  lohran
#168530
Ez melyik országban volt?
lohran 2022. 06. 21. 22:27
Előzmény: #168527  lohran
#168529
Rögtön a banko 10-20 ezer milliárd pénzt teremtettek a semmibül és szinte ingyen kihelyezték.
A kiáramló pénz eddig ezt okozta amit látunk.
Lufit a lakásoknál és inflát a közértben
berlini
berlini 2022. 06. 21. 22:26
Előzmény: #168523  Placi82
#168528
Akkor tényleg vegyük sorra:
1. KKV hitelek nem okoznak rendszerszintű kockázatot, legfeljebb a Kft csődbe megy.
2. KKV hitelek autóknál dettó. A banknak legfeljebb eggyel több autója van
3. Nem vagy tisztában a társasági joggal. Ez nem lenne probléma, ha nem irnál ilyen nagy ivű hozzászólásokat. Nem reménykedni kell, hanem tudni és előre számitani.
lohran 2022. 06. 21. 22:22
Előzmény: #168519  berlini
#168527
Nem igaz ,hogy nem tudod mi történt itt ?
2014-15 óta óriási céges hiteldömping volt ,azt hitted viccelek,lsd hegyesorrúcípős senkiházi elölem vette hitelre a házakat,lakásokat.
Tolcsyék elintéztek ezt,mindent kipakoltak,elloptak csak a vak nem làtja
copa 2022. 06. 21. 22:21
Előzmény: #168518  Láma
#168526
Láttam Mosonmagyaróváron vadi új társasházat önkormányzati bérlakásokkal, amit a bérlők már el is kezdtek szétverni. Nem tudom miért, de valamiért úgy érzik, hogy nekik azt szét kell verniük.
Tatabányán ugyanezt láttam. Mintha összebeszéltek volna.
Franky 2022. 06. 21. 22:09
Előzmény: #168518  Láma
#168525
Azért nincs bérlakásprogram, mert az ecceri melós is be tudja lőni, hogy a Mészáros és Mészáros Kft által épített bérházban a lakás ára kb piaci e vagy durván túl van árazva, míg ezt egy stadionnál nem tudja megmondani.
A politikus legjobb barátja a beton.
Franky 2022. 06. 21. 22:06
Előzmény: #168522  lohran
#168524
És ez pontosan így van. Megvette, majd kiadta a másik cégének bérbe. Tömegével van ilyen...
Placi82 2022. 06. 21. 22:01
Előzmény: #168519  berlini
#168523
Na. Az a baj, hogy latod az adatokat, de nem osszefuggeseiben nezed. Akkor kezdjuk:)
1. Ne csak a lakossagi jezalog piacot nezd! Mert a tobb szazezer KKV nal olyan ortozatos szechenyi go ,elodje  a sima szechenyi hitel , nhp , nhp hajra van kinn. Hogy csak a szechenyi go valami 4000 mrd ft. A tobbit nem tudom fejbol.
2. Szechenyi go leasing ra  vegig fix 2% ra oly mertekben vettek az uj szalonautokat, hogy volt olyan idoszak bmw szalonban, hogy kp-s es sima piaci leasing hitelre nem is vett senki honapok ota. Ez a szalon vezeto mondta nekem rohogve. Ezert is dragult az uj auto jobban mint indokolt lett volna ,de ez egy mas mese. Es ezert szuntettek meg evek mulva, es csak haszongepjarmut lehetett venni. Tobb szaz millard ez is.
Kerdezhetned, oke Laci de hogy jon ez ide. Na ugy hogy az ismeroseim mikor felvettek a bankok keszfizeto kezesseget kertek a csaladi hazra,es egyebb ingatlanukra is fedezetkent. Na szoval, ha recesszio,es fizeteskeptelenseg lesz, akkor ez 2 szempillantas alatt alatt avanzsal "ingatlanhitelle"
3. Oly mertekben locsoltqk az ismeroseimre az unios gepbeszerzes, informatikai, es innivacios  EU playazatokat, es irtak ala 5-10 eves kulonfele kotelezettsegeket, hogy pislogtam a batorsagukon. Bar ugy voltak vele, hogy az uj munkavalallok megtartasa,es a kotelezo arvevetel novekedest ugyse hajtja be az allam, mert megmenti a seggukwt. De ha gebasz lesz ,szerintem azt is behajtjak. Es nem a berelt csarnokukon, es nem a leamortizalt 3 szoros piaci aron megvett kamu termelo eszkozeiken, hanem ott is , szerintem kene lenni szemelyes felelossegnek, a visszanem teritendo EU palyazatos 100 milliokra az ugyvezetoknek. De ebbe nem vok biztos. Mert a hulyeket, es felelotleneket menti a kormanyunk. Na ez majd kiderul.
Szoval a kkv nal levo 10.000 mrd os nagysagrendu kihelyezett allami garntalt hiteleket, is veheted annak, mert csak  tudom, hogy szentendren, uromon, pomazon szep nagy uj hazak lettek belole megvalositva, konkretan ezen ceges hitelek segitsegevel. Lehet elengedik nekik, de akkor 1500 ft lesz az euro,es allamcsod, mert ezt a tomegu kiszort hitelt nem birja ki az orszag, allamhaztartas, MNB,se a bankok. Hisz a bankonszolidacio is az allam penzebol valosulna meg. Szoval arra gyankszom, hogy azert csak behajtjak majd rajtuk. Legalabbis remenykedem, hogy nem ezt is a hitelt fel nem vevokon akarjak behajtani. Szoval itt osszesegeben sokkal nagyobb hitelosszegek, es sokkal nagyobb darabszamban van. Mint azt a statisztika mutatja. Szerintem. Szvsz.
 
lohran 2022. 06. 21. 21:58
Előzmény: #168521  lohran
#168522
A paraszt szart mindenbe ,azonnal az ingyen kapott vagy 0,5% os növekedési hitelbűl már vette is az ingatlanokat
lohran 2022. 06. 21. 21:56
Előzmény: #168520  lohran
#168521
Az összes kkv hitel matolcsys ment lakásba,ingatlanba

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek