Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Xcxycx 2022. 06. 20. 23:09
Törölt hozzászólás
#168400
lohran 2022. 06. 20. 23:09
Előzmény: #168392  Törölt felhasználó
#168399
Megnéztem.
Madarat keresünk jeligére a hirdetőbe.
Minden eltüntetve,léfedve.
copa 2022. 06. 20. 23:09
Előzmény: #168393  berlini
#168398
Ami nincs, azt nem szokták megemlíteni.
Azért költségmegosztót tehettek volna a radiátorokra ennyi pénzért.
Meg jó lenne, ha lehetne a fútést szabályozni.
tothjoco
tothjoco 2022. 06. 20. 23:07
Előzmény: #168385  Törölt felhasználó
#168396
Nem értem miért kell a képet így eltorzítani! Tudjuk mekkora 50 nm. De az arányokat nem lehet látni! Szóval kifejezettten inkorrektek a képek. Kit akartok ezzel becsapni...Pont erről beszéltem!!!
tothjoco
tothjoco 2022. 06. 20. 23:03
Előzmény: #168384  berlini
#168395
Nem bántás. Csak a sok nem hozzáértő legalább bemegy dolgozni! Az ingatlanos megbízza valaki hogy (általában) egy élet munkáját tegye pénzé. És akkor ő nem veszi fel a telefonját. És jön a náthás duma hogy ingatlant mutatott.. Annyira érdekes. Én vezztem jó pár embert, tárgyaltam de mindig meg tudtam oldani hogy elérjenek vagy visszajelezzek Pedig higgyétek el sokat beszéltem. sokan hívtak. Meg azt szokták mondani hogy én se örülnék ha felvenné miközben velem van. Valóban nem , főleg ha a kiszemelkt ingatlan iránt érdeklődnének miközben én nézem. Igen, beindítana egy szerzési öszztönt hogy nehogy már másé legyen. A hívónak meg pont elég annyit mondani hogy igen, köszi a hívást, épp azt mutatom de visszahívom 15 perc múlva. Mert ugye álalánban ennyi. Na ez az értékesítés. És még hiteles is. Ha ingatlanos lennék és rászorulnék én kamuból is felhívatnám magam...:) Aki ezt nem tudja kezelni az ne menjen salesesnek. De ugye az azért megvan hogy ez csak kifogás, pedig ő a KAPCSOLAT  a vevő és eladó között. És még csak nem is fél órán belül hív vissza amikor még gép előtt vagyyok és tudunk érdemben beszélni!  No ez háborít fel. Vagy hogy a Dh-sok minden hirdetést megosztanak és fel is tesznek egy lakást (megtörtént) tizen. Hívom a kislányt (ma már tudom hogy ezt a DH-nál meg kell kérdezni) hogy "és tetszett látni ezt az ingatlant?" Ja , ő nem csak egy kollégája de megkérdezi és visszahív. Kérem szépen:...
Törölt felhasználó 2022. 06. 20. 23:03
Előzmény: #168391  Placi82
#168394
Csakis őszíntén, egymást tisztelve ✌️ 
berlini
berlini 2022. 06. 20. 23:03
Előzmény: #168385  Törölt felhasználó
#168393
Szerintem ez a hirdetés az átlagnál jobb.
Ami hiányzik:
- jó alaprajz (amit nem helyettesit a megjelenitett lakás "leképezés")
- energetikai besorolás (amúgy is kötelező eladásnál, meg kell hirdetés előtt csináltatni
- több szó a gépészeti és villamos rendszerek mai állapotáról (egyedi hőmennyiségmérés? Vizóra?)
- az épület általános állapotáról (és hogy van-e felújitási alap, mert a közös költségből nem ez sejthető)
- a környékről pár mondat (iskola, sportolási lehetőségek, boltok stb.)
Törölt felhasználó 2022. 06. 20. 23:02
Előzmény: #168387  lohran
#168392
A piacot nem én határozom meg , már írtam 😅, s kértem, hogy az ártól vonatkoztassunk el 🙂✌️. Nem értem... szeretnék javítani a megítéléseimen, ehhez nyilván szükség van a referenciákhoz. Lehetne inkább a hirdetés minőségére tárgyilagosan véleményt tenni? 
Placi82 2022. 06. 20. 22:58
Előzmény: #168385  Törölt felhasználó
#168391
Nekem nagyon tele a hocipom az ingatlanosokkal,.mert egymassal is.kicsesznek, irtozatosan felnyomjak az arakat, azert hogy megbizast szerezzenek, es utana meg ott all a piacon a porteka 30%al tularazva. Es csodalkoznak, hogy a behulyitett vevo mar nem.akar engedni, mert elotte felbiztattak, es a kormanyunknak koszonhetoen minden stop es moratorium van, tehat kenyszer sincs mint regen. Mert akkor legalabb ott allt a vegrehajto es a faktorceg nyomas gyakorlonak. Tisztelet a kivetelnek,te biztos nem.ilyen vagy, de a tobbseg ilyen, ha oszinten beszelunk :)
lohran 2022. 06. 20. 22:57
Előzmény: #168388  lohran
#168390
Engöm egy 90 ezer ft os ajtóval és gipszstukkót imitáló melós összegányolással nem tudnak mögtéveszteni.
Persze Én 15 ért se venném meg max azèrt ,hogy valami marhának eladjam
Placi82 2022. 06. 20. 22:51
Előzmény: #168385  Törölt felhasználó
#168389
Vannak jo ingatlanosok, amugy boztos te is kozebuk tartozol, de a 99% a semmire se valo
lohran 2022. 06. 20. 22:50
Előzmény: #168387  lohran
#168388
Max 37 botütés.
Lúfütty a tunikájába Rákosborzasztón
lohran 2022. 06. 20. 22:49
Előzmény: #168385  Törölt felhasználó
#168387
15 millió az értéke.
Placi82 2022. 06. 20. 22:48
Előzmény: #168381  berlini
#168386
Tudom, hogy a netflix tobbet er mint a gazprom, kapitalizacioban papiron. De ha holnapra megszunik a gazprom a letezni, mondjuk varazsutwsre, akkor a TTF a tavalyi 16 eur/MWH arfolyamrol 1000 eur/mwh ra ugrik. Na azt fizesd ki baratom, vagy a pek, vagy a cnc esztergalyos, vagy a muanyagfrocssonto uzem. Kesz csod.lesz . All in mindenutt az EUban. Tudod most 120 eur/mwh a holland tozsden az EU gaz ara, azaz 6 szor dragabb mint 1 eve. Tehat a mostani gazszamladat szorozd meg 4-6 al ,es mostantol azt fizetned, es a KKV szektor julius 1 tol mar azt fizeti. De ha eltunne a gazprom es a hozza tartozo gazmezok, akkor te a lakasodban a parketatt tuzelned a jancsi kalyhaban. Mwrt havi 300 e ft altalanyert se lenne gazod.Csuda jo.lenne ????? Mig a netlix nelkul el lennenk legfelejebb a hboaxot neznenk. Es le se sz.rnank. Szoval aki azt mondja ,hogy oroszorszag gazdasagi sulya akkora mint belgiume, vagy spanyolorszage. Az konkretan egy gondolkodasra ,osszefuggeseket meglatni keptelen buta ember.
Törölt felhasználó 2022. 06. 20. 22:45
Előzmény: #168380  tothjoco
#168385
https://ingatlan.com/xvii-ker/elado+lakas/panel-lakas/32965755
Ez nem a reklám helye, s tudom miért vélekednek az emberek úgy az ingatlanosokról, ahogy. Ám az általánosításra csak általánosítással tudok védekezni... Amennyiben az árkérdéstől eltekintesz az adott hirdetésnél, s végignézvén a hirdetést... Szóval hogyan érzed az összképet? Korrekt a tájékoztatás? 
berlini
berlini 2022. 06. 20. 22:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#168384
Mondjuk ez is igaz.
Ha megnézem, hogy a csúcson kik vannak, akkor ehhez képest nincs az az elb@szott ingatlanos aki balfácánabb lenne mint a külügyminiszterünk, vagy szinte az össze miniszter a mai kormányból.
És ez szinte minden szinten igaz.
Mindenhol az ejtőernyősök, szaktudás szinte semmi.
Akkor miért éppen az ingatlanosokat bántjuk?
berlini
berlini 2022. 06. 20. 22:38
Előzmény: #168376  tothjoco
#168383
Ez sajnos igy van.
Placi82 2022. 06. 20. 22:38
Előzmény: #168377  Törölt felhasználó
#168382
Nem ertunk mindenhez, egy sebesz, mernok, tortenelem tanar, villanyszerelo ,stb..munkajahoz nem ertunk . De a magyar ingatlanosokat nagyon elkenyeztette az ingatlan.com. Csinal 10 db jo kepet, lekeri a tulajdoni lapot a megbizasi szerzodeshez, hogy nehogy feleslegesen dolgozzon valami csaloval. Felb..za a ingatlan.comra, es varja a kapast.:) Az esetek 90% ban a benn lako tulaj is ott van. Es ha van kerdes, az esetek 99,9%ban ő valaszol, hisz ő lakik ott. Aztan remegve alairatja az ingatlanos a megtekintesi nyilatkozatot. Es kifele menet, megkerdi hogy tetszet, es ha tetszett, akkor mondja ,hogy tegyel ajanlatot. Aztan ,ha ad-vétel van, akkor mint vevő ,hozom a kis ugyvedemet, aki 5+3evet tanult jogot ,es kepezi magat a 30 eves tapasztalata mellett is. Es az ingatlanos eljon az advetre, a franc se tudja mit keres ott, mikor tok h.lye, sotet a joghoz, meg ugy altalaban egy butabb takaritono szintjen van.. Altalaban, ezek valami MLM, es tagok voltak elotte, vagy valami humbug vacak kamu munkajuk volt. Nem ertenek semmihez. Eletembe egyszer talakoztam jogasz ingatlanos novel, na de neki az a sajat irodaja volt. Diplomas, kb az 2%-a se az ingatlanosok kozul. Ja es tobbet kaszalnak egy ingatlanon mint egy ugyved, mert az ugyvedek többsége 0.5%ot ker pesten, es komoly felelosseguk van. A nagy budos semmire, 0 jogi felelősséggel a buta,  bekepzelt, arrogans, ostoba ingatlanososok meg 3-5%!!! ot tesznek zsebbre, ugy hogy az ingatlan.com vegzi a munkajuk 99%. Es van pofajuk az ingatlan.comot szidni, mikor monopol helyzetben.levo portalon tobb millio ember lathatja a vacak hirdetesuket. Amerikaban, legalabb tenyleg kuzdenek az ingatlanosok a penzukert. De itthon csak a markukat tartjak a nagy budos semmire. Ja.es iszonyat bekepzeltek es bunkok, a butasagukkal arányban.
berlini
berlini 2022. 06. 20. 22:37
Előzmény: #168373  Placi82
#168381
Már megint a szélsőségek. 
Ez a bulvár sajtó szinvonala.
Oroszország a világkereskedlemben alig 2%-kal képviselteti magát.
Ideig óráig eljátszadoznak itt a gázárakkal, de hosszútávon csak ők huzhatják a rövidebbet.
A termelő szektort nem vágja haza az hogy pár orosz és ukrán beszállitó taccsra került.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek