Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 05. 27. 13:10
Előzmény: #163997  Vodafonelive
#164000
Épp most nyúlsz hozzá a lakásodhoz, egy éve sem vetted. Érzelemből vásároltál. Utólag majd fogod látni, hogy egészen rövid időre vetted a mostani lakást, bármelyik panellal látatlanban mondom, hogy jobban jártál volna. Csepeli, nem csepeli, mindegy.
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 05. 27. 12:55
Előzmény: #163978  Gang
#163999
Csepeli panel viszonylag korrekt aron lett volna, nem vettem meg. Beljebb szerettem volna kerulni amihez kozel van a tomegkozlekedes. Az utolso 6 lakast amit neztem elolem vittek el, volt kozottuk masfeles 35 negyzetmeteres is, igen.
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 05. 27. 12:53
Előzmény: #163975  lacikonyha
#163998
Igen, tosztaban vagyok vele, vallalkozni kell, a szakmam pedig engedi, hogy egyeniben csinaljak ezt-azt, de nem mindenki akar minden aron ilyet. Legjobb megoldas a tovabblepes jobb lehetosegeket kutatva.
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 05. 27. 12:52
Előzmény: #163979  Törölt felhasználó
#163997
Attol fugg kirol beszelunk, nagymamam mindig mondta, hogy “erre a kis idore folosleges” mindezt ugy, hogy ami lakasa volt 46+(!) eve az elso bekoltozesi allapotban volt az a lakas, az eredeti allapotaban es lass csodat, elment iden 103 evesen, felujitas nelkul, az ingatlan pedig 20+ M forintra lett meg igy is becsulve, mert ilyen kiosztasu lakas nem valoszinu, hogy letezik idehaza.
Nekem is 8 eve teljesen, vezetekekkel, mindennel fel lett ujitva. Meg van 10 ev hozzanyulni. 😃 
greenman76
greenman76 2022. 05. 27. 12:42
Előzmény: #163992  lacikonyha
#163996
Ebbe nem nagyon lehet belekötni, de félreértések elkerülése végett, nem is volt célom, inkább kíváncsiság vezérelt.
Nem vagyok tipikus budai sznob, alulról jöttem, mint a talajvíz, öltözködésem, autóm alapján nem feltételeznéd valós anyagi helyzetem., max a lakásomon. Amikor a mostani otthonomba költöztem, az egyik idősebb szomszéd azt mondta, sohasem akarok majd innen elmenni, mert olyan kis eldugott mikroklímájú a hely,  mintha nyaralnék, mégis pár percre az "élettől". És ez így igaz, ezért szeretem, nem a "lakcím kártyáért". (hozzáteszem abban nem is az van-:)
Olvastam valahol, hogy a II. ker. már nem a régi, mert kis mini autópályák hálózata. Van benne valami, menekülnek az autósok amerre csak tudnak a dugó elől, meglepően kevés az igazán csendes hely.
Az igazi közegem mégis az V. ker, és nem csak azóta, hogy Rogán Budapest "kirakatát" csinált belőle és nívó lett ott lakni, hanem 2003 -óta, mikor odaköltöztem a kutyaszart kerülgetve a babakocsival. 
Főleg a gyerekek miatt váltottunk, nem is bántam meg, de kicsit hiányzik is az ottani forgatag ill. az 50 méteren belüli szolgáltatások tömkelege.
Csak próbaként mutattam a nejemnek egy a XIII. ker. Kleopátra házban lévő lakást (még ha nem is ugyanaz a miliő),  éreztem, nem valószínű, hogy visszamegyünk arrafelé...:-)
l
Second Wave 2022. 05. 27. 12:41
Előzmény: #163974  because
#163995
Jómagam vidékről költöztem Bp-re, nem mostanában :-) Úgy emlékszem az első lakáshitelem olyan 14-18 % kamatú volt. Úgy értve, hogy /év. Egy kezest kértek hozzá. Nem volt JTM, meg ilyen marhaságok, de a jövedelmet nem lehetett 33%-nál jobban megterhelni törlesztéssel.
Ne hidd el nekem, hogy most könnyebb venni, csak beszélgess olyannal, akinek akkor volt itt az ideje, hogy vegyen.
Szóval szigorúan szvsz ma gyerekjáték lakást venni, a 20+ évvel ezelőttihez képest.
Nyilván ha tegnapig én voltam az élet császára (lelakott BMW+Iphone+party+negyedévente egy lókoszt repkedés, mert azért ezek szerintem JÁRnak egy mai fiatalnak), és ma kell a lakás, mert holnap születik a baba, akkor úgy tényleg lehetetlen, azt nem vitatom.
Most is adok ki lakást úgy, hogy egy felnőttre 50 000 Ft bérleti díj esik + arányos rezsi. Mondjuk nem egy pinam@'gne$ lakás, bár újszerű (15 éves építés), szép állapotban.
tihamer
tihamer 2022. 05. 27. 12:26
Előzmény: #163993  lacikonyha
#163994
Inkább legyen nagyjából igazam,
Mintsem hogy tökéletesen tévedjek❗
👍
lacikonyha 2022. 05. 27. 11:59
Előzmény: #163991  tihamer
#163993

lehet
sokminden lehet
még az is hogy a kovetkezo életemben én leszek a brad pitt, és én dugom a jennifer anistont
vagy strucc leszek és a homokba dugom a fejem
szerinted a strucc azért csinálja, mert kozben azt hiszi hogy nem látják, vagy o nem akarja látni ami az orra elott van
lacikonyha 2022. 05. 27. 11:53
Előzmény: #163986  greenman76
#163992

2008 ota van bérbeadott panelem ujpest kozpontban a semsey parkara néz a nappali ablaka
volt idom megismerni, megkedveltem a kornyéket, 500 méteres sugaru korben lidl, sparbol ketto 3 gyogyszertár, orvosi rendekok, posta obi, 3 db drogéria stb és nagy fákkal ellátott feujitott nagy zold terulet egyelore elegendo parkolohely, békés kozeg
egy panel nagyon konnyen kialakithato és berendezheto minimál stilusban ami olyan mint egy autentikus bauhaus stil update, és azt negyon szeretem, aztán konnyen karbantarthato, ez is szempont, mert még ugy is járhatok hogy kihuzom még két évtizedig is akár
az én egomnak nem kell nagy ház, sem a én házam az én váram falusi poz, sem a budai vagyok ergo kulonb, (budán éltem 20évet) viszont  szeretem az embereket, szeretk emberek kozott lenni, ezt is szerettem mindig is a belvárosban, és ez ott is meglenne, a nyugati tér pedig 15 perc  metro, és akkor mér a kedvenc teruletem sarkén vagyok, ahol három gereráciora visszanyulo gyokereim vannak
amugy a semsey parkba hordják játszani a gyerekekt a jololtozott  fiatal házasok a kozeli családi házas vidékrol
kb ennyi
tihamer
tihamer 2022. 05. 27. 11:50
Előzmény: #163967  lacikonyha
#163991
"tihamér elso szabálya: bármi torténik a tihamér mindig jol jár"
Többen szapuljátok a PMÁP omat.
De megfelelő időzítéssel átkonvertálva majd ingatlanba lépve jó befektetés lehet.
Maniában tartani ❗
Válságban vásárolni ✔️😊
tihamer
tihamer 2022. 05. 27. 11:47
Előzmény: #163965  Törölt felhasználó
#163990
Diverzifikált a portfólióm.
Van benne bőven pl. CHF.✔️
lacikonyha 2022. 05. 27. 11:18
Előzmény: #163985  Törölt felhasználó
#163989

kb 25-30-t ki lehetett volna nyerni a váltással, ugy hogy funkcionális hátrány nem keletkezik, viszont a nyeremény fogatásának élvezeti értéke jol esett volna
igy addigra tudunk venni egyet ahova átkoltozunk arra a félévre mig a munkálatok zajlanak, aztán johet a bérbeadása
de ez csokkent élvezeti értéku ahhoz képest ha valami berlini által nem ismert rovid spekulativ játékot csinálhattam volna az oregedés lassitása célu idotoltés érdekében, nameg némi kulonado hatálya alá nem tartozo exraprofitért, azt is ajánják idos korban
greenman76
greenman76 2022. 05. 27. 11:15
Előzmény: #163986  greenman76
#163988
Ezt nem neked szántam
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2022. 05. 27. 11:15
Előzmény: #163983  Murdoch
#163987
2019 korul tenyleg fordult egy nagyot a kivandorlas, a covid is ratett nehany lapattal, hogy inkabb a szulofoldhoz kozel, vagy azon eljen az ember, ha mar a vendeglatast a foldbe allitottak.
.
most viszont lehet, hogy ujabb fordulatot fog okozni az, ami az orszagban gazdasagilag es penzugyileg zajlik. nem vagyok optimista
greenman76
greenman76 2022. 05. 27. 11:15
Előzmény: #163985  Törölt felhasználó
#163986
Egy relatíve vagyonos ember miért egy panel lakásban képzeli a jövőjét?
Törölt felhasználó 2022. 05. 27. 11:02
Előzmény: #163984  lacikonyha
#163985
Értem. Ember tervez, asszony végez, a boldog házasság titka.
A lényeg, hogy egy felújított korszerű lakással vágtok bele az öregkorba, nem egy félig már lelakottal. 
lacikonyha 2022. 05. 27. 10:29
Előzmény: #163982  Törölt felhasználó
#163984

má rirtam korábban, hogy tervezgettem egy ujpesti panelt utolso állomásnak, nappali, hálo, vandéghálo, járhato gardrob leosztásban, most a jelenlegi hasonlora felujitással egybekotott átalakitása van nyero helyzetben az igazgatotanácsi dontés alapján, tervezett ideje 2024 nyara
az eredeti verziot egyik cálja a pénzkinyerés lett volna, hogy játékpénzzé váljon, de leszavzodtam
Murdoch 2022. 05. 27. 10:21
Előzmény: #163968  because
#163983
" Az mostanra egyértelműen kijelenthető, hogy megállt az elvándorlási hullám, most már tényleg a visszacsábításon lenne a sor."
vs
https://index.hu/gazdasag/2022/04/20/kivandorlas-ausztria-lakashelyzet-fiatalok/
Törölt felhasználó 2022. 05. 27. 10:10
Előzmény: #163980  lacikonyha
#163982
Igen.
Ami el szokott maradni, az kb a 60-65 éveseknél egy komolyabb felújítás. Vagy alternatívaként, egy kisebb de korszerűbe költözés. Te hogy állsz ehhez?
Murdoch 2022. 05. 27. 09:57
Előzmény: #163970  Vodafonelive
#163981
A weboldal biztos ami biztos még él...
https://gyerehazafiatal.hu/

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek