Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 11. 07. 21:28
Előzmény: #136938  Törölt felhasználó
#136940
Ja mondjuk a Kisbírónál már van 156-os is, az csúcsidőben kicsit javítja a helyzetet, este viszont nem jár, csak oda meg kicsit tovább tart kisasszézni.
Apósnak, van Ancsa nagyasszonynak meg már végképp nem opció, vagy akár a bajszosnak...
Ja jut eszembe, a bajszos mellett eladó egy 4000 nm-es telek, .com-on nem találtam, csak ki van táblázva a Béla király úton.
unidentified user 2021. 11. 07. 21:23
Előzmény: #136938  Törölt felhasználó
#136939
A hegyről autóval is szívás lejutni csúcsidőben. Az Aradiból vagy a Petneházyból meg kisétálsz a metróhoz, és megelőzöl mindenki (sőt utóbbiból szerencsés esetben 10-15 perc alatt akár be is sétálhatsz az irodába).
Törölt felhasználó 2021. 11. 07. 21:19
Előzmény: #136929  unidentified user
#136938
Szegény Tiborczéknál is csak 20 percenként jár már igy estefelé a busz, csúcsidőben is a legkisebb követési idő 10 perc.
Hol tud egy ilyen fontos ember ennyit várni?
Shortfolio 2021. 11. 07. 21:18
#136937
Hathor miért kellett törölni a hozzászólást?? Nem értem. Nem volt benne személyeskedés, trágár kifejezés. 
unidentified user 2021. 11. 07. 21:13
Előzmény: #136881  lohran
#136936
Bezzeg a Naphegynek a Hegyalja és a vasúti vágányok közti része...
lacikonyha 2021. 11. 07. 21:12
Előzmény: #136932  berlini
#136935
mostanáig kerested a tozsdézok számárol szolo linket, meg is találtad, csak eltitkolod?
Törölt felhasználó 2021. 11. 07. 21:11
Előzmény: #136929  unidentified user
#136934

unidentified user 2021. 11. 07. 21:10
Előzmény: #136928  Murdoch
#136933
Új lakásokban 60 m2 alatt is bőven lehet találni élhető méretű 2 hálószobás lakásokat. Régi belvárosi házakban ez jóval nagyobb alapterületen hozható csak ki. Panelben meg jó a külön konyha, de sokszor még 2 ember sem tud benne kényelemesen leülni... '90-es években már terveztek étkezőt az előtérbe, de a nappalitól szeparáltan, itt aztán a 60 m2-es lakás nappalijában alhattak a szülők, mert háló csak 1 fért el. Így nem sok értelmet látom a négyzetméterákal összehasonlítasának.
berlini
berlini 2021. 11. 07. 21:08
Előzmény: #136924  fogpaszta
#136932
sajnos igazad van.
Törölt felhasználó 2021. 11. 07. 21:04
Előzmény: #136927  unidentified user
#136931
A rokonság a hitelekkel azért szokott dicsekedni nálunk. Már hogy még milyen sok van. Én meg ilyenkor csendben maradok és bólogatok. Mert amikor felvették, akkor nem volt sok?
Törölt felhasználó 2021. 11. 07. 21:01
Előzmény: #136928  Murdoch
#136930
Akkor félreértettél, mi nem falanszterben lakók örüljünk, hogy milyen sokan bevállalják ezért azért, vagy amazért.
Most főleg arra hegyeztem ki, amiről egész nap ment itt a haddelhadd, hogy a petneházy utca bp egyik legsiralmasabb helye, az hogy lassan már 3 (köztük a legnagyobb) nagybank is séta távra lesz tőle, az meg lehet esetleg mégis élhetőbbé teszi ezt a szarkupac fővárost. :D
unidentified user 2021. 11. 07. 20:59
Előzmény: #136925  Törölt felhasználó
#136929
Belvárosi munkahelyen volt egy kolléganőm, aki a XII. felsőbb részén lakott, és a ugyanannyi, vagy kicsit több idő alatt ért be a reggeli csúcsban a VI. kerületi munkahelyre busszal (más nem jár ott), mint én a város széléről vonattal. Oké, jó levegő van a hegyen, meg elit szomszédság, de megértem, hogy ilyem időveszteségek mellett sokan nem akarnak többet fizetni a hegyi lakásokért, mint a belvárosért a XIII. vagy IX. metróközeli részéért.
Murdoch 2021. 11. 07. 20:57
Előzmény: #136926  Törölt felhasználó
#136928
Fene tudja. Speciel én újban lakok, de ezen kívül nem érzek semmi extra dolgot. Ellenben a régi lakásokban volt: külön konyha, kamra, belmagasság, élhető terek, parkok, kilátás stb. Most összerántanak valami lakóparkot a lehető legjobban kitöltve a teret, parasztvakító rajzokkal ámde a legolcsóbb, leggányabb kivitelezéssel. Mindezt min. 1M+/m2 áron. És naponta kell a rózsafüzért morzsolni, hogy egy évnél ne legyen nagyobb csúszás. Ha ennek örülni kell, akkor fura világ van.
unidentified user 2021. 11. 07. 20:52
Előzmény: #136917  Törölt felhasználó
#136927
Szerintem aki hosszútávra fektet részvenybe, és csak évente néhányszor néz rá, az nem nagyon szokta hangoztatni mások előtt (mint ahogy azt sem, hogy mennyi pénze van bankbetétbén, életbiztosításban vagy állampapírban). Inkább a daytraderek "reklámozzák" ezt, akikek napi hobbi a tőzsdézés.
Sőt, ncseed ha jól emlékszem azt írta, hogy a befektetési lakásairól sem tudnak még a közeli rokonai-barátai sem, pedig az sokkal kézzel foghatóbb, mint egy részvénycsomag.
Törölt felhasználó 2021. 11. 07. 20:40
Előzmény: #136925  Törölt felhasználó
#136926
Röviden még örülnünk kéne annak, hogy ennyi falanszter épül, és sokan milyen boldogan választják, mert ezzel közelebb kerülünk a 20 perces város modellhez, mint ezekben a szellősebben épített környéken.
Azt így a 6 év alatt eléggé kitapasztaltam, már, hogy a házunkból bizony elég kevesen bkv-znak, nyilván bringával meg rajtunk kivül senki nem jár :D.
Törölt felhasználó 2021. 11. 07. 20:35
Előzmény: #136772  lohran
#136925
Amúgy mikor a "mi" értékrendünkkel jössz szerintem félre is siklasz ott, hogy a naphegyre, vagy akár a rózsadombra lehet azért se költöznek pl annyian fiatalok, mert nem akarnak a ritkán járól buszokkal, meg különböző átszállásokkal szerencsétlenkedni, hanem akár gyalog, akár metróval eljutnak, ahova akarnak.
Mert ha tippelnem kell, mind a rózsadombról, mind a naphegyról, vagy akár tőlünk a Széchenyiről is azért járnak annyival kocsival, nyilván az anyagi lehetőségeiken túl, mert körülményesebb innen a közlekedés, mint akár a nyomorult Bokréta utcából.
Mert te vagy akár én is lehet közlekedés szempontból több kompromisszumot vagyunk képesek kötni ezért azért amazért, nem szakad le a lábunk, ha gyalogolni kell, stb, más viszont egészen eltérően éli az életet valami furmányos oknál fogva.
Persze ezt kb. 24 ezredszer irom le neked, ilyenkor jönnek mindenféle percemberes okosságok tőled.
Mindegy, az újabbak majd vagy megcáfolnak, vagy megerősítenek, a régiek meg már ismernek minket... 
fogpaszta
fogpaszta 2021. 11. 07. 20:17
Előzmény: #136891  berlini
#136924
Azon szoktam tűnődni, hogy mennyi idő kell az embreknek ahhoz ha már évek óta nem az történik "amit szeretenének" vagy "amire vágynak" még mindig azt hajtogatják amiket említesz..
-
Nekem is volt pár szar döntésem, de azokat igaz nem könnyen de beláttam és onnantól ASAP tettem ellene és tanultam belőle.
-
Ez itt a többségnél nem megy..
Murdoch 2021. 11. 07. 20:07
Előzmény: #136921  Sony123
#136923
„Kis hazugság, nagy hazugság, statisztika!”
Sony123 2021. 11. 07. 20:02
Előzmény: #136916  gyula1971
#136922
Tudod ez a statisztika egy huncut dolog! Én  olyan statisztákat mutatok, amelyek engem igazolnak, DE EZ NEM BIZTOS, HOGY IGAZ. ( Mármint nem a statisztika, hanem az ebből levonható következtetés. ) Most itt kezdődik a paradoxon ki miben hisz. Nyilvánvaló, hogy olyanokat fog felhozni amelyek őt igazolják. 
Ez nem jelenti azt hogy hazudik, csak azt, hogy az Ő birtokában lévő információk alapján erre következtet.
Havonta gyártok kb 100 statisztikát, és amelyik ellent mondhat az én állításomnak, azt valamiért elfelejtem betenni.
Sony123 2021. 11. 07. 20:02
Előzmény: #136916  gyula1971
#136921
Tudod ez a statisztika egy huncut dolog! Én  olyan statisztákat mutatok, amelyek engem igazolnak, DE EZ NEM BIZTOS, HOGY IGAZ. ( Mármint nem a statisztika, hanem az ebből levonható következtetés. ) Most itt kezdődik a paradoxon ki miben hisz. Nyilvánvaló, hogy olyanokat fog felhozni amelyek őt igazolják. 
Ez nem jelenti azt hogy hazudik, csak azt, hogy az Ő birtokában lévő információk alapján erre következtet.
Havonta gyártok kb 100 statisztikát, és amelyik ellent mondhat az én állításomnak, azt valamiért elfelejtem betenni.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek