Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 10. 25. 09:51
Előzmény: #135418  lacikonyha
#135420
Többen is kíváncsiak vagyunk, mire gondolsz a blanketta szerződések kapcsán? Mert egy tömeges bérbeadással foglalkozó cég esetében a blanketta szerződés egy normális dolog, az nem feltétlen jogszerűtlen.
CyrusTheGreat 2021. 10. 25. 09:38
Előzmény: #135418  lacikonyha
#135419
Olvastam a hozzászólásodat, csak nem értem, hogy mit szeretnél.
Az eleve nem érvényes általános szerződési feltételek vagy kitételek nem játszanak - jellemzően például birtokvédelemről való lemondás, ez pontosan ugyanúgy semmis mind a régi, mind az új Ptk. hatálya alá tartozó szerződéseknél.
A bérlő lakásban lévő cuccaira alapított zálogjog pedig kifejezetten olyan kérdés, ami kapcsán szintén a régi Ptk. az irányadó, amennyiben még az új hatályba lépése előtt született a szerződés.
Én nem látok olyan rendelkezést, amely kifejezetten a bérleti szerződések problémás lenne új-régi Ptk. relációban. Jellemzően olyan kitételek szerepelnek az átlagos bérleti szerződésekben, amelyek vagy eleve semmisek, vagy pont lényegtelenek az új vagy a régi Ptk. szempontjából.
Ha valamit félreértettem volna, akkor jelezd kérlek, mert isten bizony, nem értem, mire gondolsz.
lacikonyha 2021. 10. 25. 09:28
Előzmény: #135415  CyrusTheGreat
#135418
a bérbeadásos esetben a blankettaszerzodés érvényességi dilemmát ismered mélyebben? és csak más témában
Törölt felhasználó 2021. 10. 25. 09:27
Előzmény: #135416  CyrusTheGreat
#135417
OFF: 
"Jelenleg kitiltás alatt áll ebben a topikban. Ezért az értékelés nem lehetséges!"
Ezt bezzeg megoldották ;)
CyrusTheGreat 2021. 10. 25. 09:25
Előzmény: #135412  Törölt felhasználó
#135416
Beírtam, meglátjuk, hogy engem is kivágnak vagy mi lesz.
CyrusTheGreat 2021. 10. 25. 09:22
Előzmény: #135414  Törölt felhasználó
#135415
OFF
Ilyen ez a déli temperamentum.
Megnéztem, ahelyett, hogy kijavítanák a problémát vagy esetleg egy normális editort raknának ki (elvégre elképzelhetetlen, hogy egy gazdasági fórumban ezek a karakterek, hovatovább egy normálisan tördelt táblázat beférjen) - szépen kitiltanak. Nice.
ON
A hosszútávú szerződés kapcsán a beszélgetés egyébként eléggé megihletett, de őszintén szólva, az egy-két kisbüfi szinttől lényegesen el kell távololdni ahhoz, hogy ez működőképes lehessen. Esetleg egy, nagyértékű lakással/házzal még megjátszható, de inkább én azt gondolom, hogy a tőkeerős nagy cégek (saját teljes tömbbel) vagy a lakásügynökségek játszótere lesz ez, nem a Gipsz Jakab megörökölt paneltulajdonosé.
Törölt felhasználó 2021. 10. 25. 09:14
Előzmény: #135413  CyrusTheGreat
#135414
Neeem, azt annó én kezdeményeztem.
Úgy látszik ez a mediterrán virtus, ami melósban is van rám bennem is bújkál :D.
Nézz rá az adatlapomra, kitiltottak a tegnapi miatt a gépházból.
CyrusTheGreat 2021. 10. 25. 09:12
Előzmény: #135412  Törölt felhasználó
#135413
Ezt most nem mondod, h emiatt veszett el a felhasznalo?!
Törölt felhasználó 2021. 10. 25. 09:11
Előzmény: #135373  Törölt felhasználó
#135412

OFF:
Valaki megírná a gépház topikba, hogy ezt teszteltem, és esetleg mi lenne, ha végre kijavítanák? :)
Engem sajnos kicsuktak emiatt...
berlini
berlini 2021. 10. 25. 08:55
Előzmény: #135398  greenman76
#135411
Értem.
tehát kivárásra, további önerő gyűjtésére ösztökélted, de albérletben maradásra semmiképpen.
Most jöttem rá, hogy be akartad fogadni.
Vagy mi más lett volna a megoldás?
Tényleg jobb, ha befejezzük a témát, mert ez egyre kinosabb.
CyrusTheGreat 2021. 10. 25. 08:52
Előzmény: #135381  Bandi_ujonc
#135410
Nem különösebben izgat, ha ne'adjisten duplázódik a rezsi/kk, az sem vág hanyatt. Ezzel kapcsolatban ncseed-del értek egyet, ha nekem fáj, akkor többen már nyüszítenek - de remélhetőleg észhez térnek az emberek, hogy mire szavaztak, ugyanis az újságírói narratívával szemben, amit Magyarországon látunk infláció az csak kis részben tulajdonítható a pandémiának, sokkal inkább az elmúlt 3-4 évnek köszönhető.
De az ingatlanpiac általam figyelt szegmenseiben én semmilyen inflációt nem látok, az, hogy páran megbolondultak az agglós/vidéki házakért, az legyen az érintettek baja.
Komolyan mondom, most kezd el mindenki parázni az inflációtól, amikor 2019-ben egy évvel korábbi állapothoz képest nagyjából 100%-ot drágultak a zöldségek/gyümölcsök, az ingatlanok évi 20-25%-ot mentek... Érdekes, akkor nem érdekelt senkit, most meg pár kiragadott tétel nagyobb arányú drágulása vagy látványos rendelkezésre nem állása (pl. új autó) ennyire kiveri a biztosítékot. Hát jóreggelt, erre szavaztunk.
lacikonyha 2021. 10. 25. 08:50
Előzmény: #135408  lacikonyha
#135409

utolso részlet.
' A lakásrekvirálást 1918. nov. 18-ai rendelet vezette be. Az üres és megürülő lakásokat már 1917 őszétől kötelezően be kellett jelenteni, és beköltözni csak a lakáshivatal által kiállított igazolvánnyal lehetett, de ettől kezdve a hivatal utalta ki a lakást, a tulajdonos számára a bérlőválasztás szabadsága megszűnt. Lehetővé vált nemcsak üres lakás, hanem – a hivatal megítélése szerint – „indokolt lakás-szükségletet meghaladó” lakrész igénybe vétele is, de még nem megosztott használat formájában, ha-nem építészeti leválasztással. A köz- és sajtónyelv ezt a rendszert már lakásrekvirálásnak nevezte.'
lacikonyha 2021. 10. 25. 08:43
Előzmény: #135404  lacikonyha
#135408

némi pontositás:
..
'1926 | Május
Szabad a lakás Május elsejétől kezdve az ország összes falvaiban szabadon rendelkezik a tulajdonos a házával. A községekben megszűnt a lakások kötöttsége. Szabad a lakásforgalom. Mindenki szabadon rendelkezik a házával. A lakáshivatalok többé nem avatkoznak be a lakásügyekbe s nem lakoltatnak senkit sem be más házába.
A háború és a forradalom egyik maradványa ismét eltűnik s tíz év mulva elcsodálkozva gondolnak majd vissza az emberek, hogy volt idő, mikor a háztulajdonos ki volt zárva a saját házából s a hatóság idegeneknek adta oda használatra.'
lacikonyha 2021. 10. 25. 08:15
Előzmény: #135405  lacikonyha
#135407

ekkortájt ami tomegesen épult az a nyomortelep  volt
..
1919–1920Mária Valéria-telep
1919–1920Auguszta-telep
1921 Lenke úti telep
1921–1926Pestszentlőrinci telep
1922 Sashalmi (Ehmann-) telep
1925 Zita-telep
..
ezeknek mi lehet a mai megfeleloje?
lacikonyha 2021. 10. 25. 08:08
Előzmény: #135405  lacikonyha
#135406
persze ennek a storinak a részleteihez elég a gugli, meg a lakás rekvirálás keresoszo is, nem ugy mint a berlini tegnapi orczy-házas muveletlenségivetélkedonagydijas finanszirozos osszeeskuvéselméletéhez
lacikonyha 2021. 10. 25. 07:43
Előzmény: #135404  lacikonyha
#135405

a gazdasági taragédián tul ez volt az oka hogy a háboru kozepétol ugy 1927ig nem nagyon épult pesten magánbefektetoi bérház, az a kevés bérház ami épult azt vagy az allam, vagy a máv vagy valami ilyen épitet (pl bethlen udvar a tabánban,vagy a mai máv korház melleti telep, stb)
......
persze templomaz épult, akkor az volt a stadion
lacikonyha 2021. 10. 25. 07:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#135404

100 éve éppen nagyon nem volt az
14 nyarára politika behulyitette a népet hogy vonuljanak ki a frontokra, ésmire lehullanakafalevelek  hazajonnek a legények, ( onkénteskéntis megtették ezt tomegesen)
aztán multak az évek és nem jottek haza a legények, az asszonyok meg itthon maradta a gyerekekkel és nem tudták fizetni a bérleti dijakat,ésa politika tudta hogy nagy bajban lennének, ha a kilakoltatások tomegessé válnának, mert akkor tényleg hazajonnének alegények és orájuk lovoldoznének, nem a muszkákra, ezért a háboru kozepén bevezették a kotott lakásgazdálkodás intézményét, nem lehetett lakbért emelni, és kirakni a nemfizetot, aztán késobb  ez kiegészult a lakásrekvirálás intézményével, vagyis ha valaki felfedezett egy lyukat amiben nem lakott senki, akkor elvették a tuljatol a használat és hasznok szedésénel valamint a birtoklásnak aj ogát és ingyen bekoltoztettek valakit
--
namost mindez változatlan formában 1924-ig fennált,  tobb részletben szuntették meg nagyjábol 1930vagy 31ben szunt meg lejes egészében
Törölt felhasználó 2021. 10. 25. 07:11
Törölt hozzászólás
#135403
Landlord 2021. 10. 25. 06:55
Előzmény: #135401  Landlord
#135402
1:36-tol
Landlord 2021. 10. 25. 06:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#135401

https://www.youtube.com/watch?v=t25qOEhPDFA
Kevin szerint nincs itt semmi latnivalo, lehet tovabb faradni.
Nem mostanaban fog osszeomlani...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek