Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 10. 20. 11:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#134640
Elfogyott az ehavi google előfizetésed? :)
TurpUrfi 2021. 10. 20. 11:28
#134639
Szevasztok!
Egy régebbi posztom kapcsán szeretnék tanácsot kérni tőletek. /Igen tudom nem jogi fórum és igen rendszeresen visszaolvasok - megtettem - speciális a szitu, de azért ide mert nagyraértékelem az itt összegyűltek tapasztalatait. Ezt tessék komolyan venni - néma követője vagyok a társalgásnak. /
Előző poszt : " 131532 " - Röviden összefoglalva : Családi vita (csak a szokásos magyar történet) kezd kialakulni egy nyeles telek és az ahhoz kapcsolódó telek kapcsán. Nehéz ezt vizualizálni de lényeg hogy egy hosszúkás téglalapot kell elképzelni aminek az egyik rövid szára az utcafront. Ide húzódik le a nyél, ami az enyém. Rokonaink telke szintén az utcafronthoz kapcsolódik , a fogkefe sörtéi alatti téglalapot kell elképzelni. Az ő problémájuk az, hogy idős rokon halála után most szeretnék értékesíteni a telket és a rajta álló telket de mivel az utcafront felőli bejárat eddig a mi "nyelünkön volt" illetve a házhoz való autós bejárás nem elképzelhető ennélkül a nyél nélkül ezért realizálták, hogy ennélkül a rész nélkül sokkal kevesebb árat kapnak. Leválasztás esestén bejárás megoldható a részükről az utcafron felől, de mivel a bejárattól kb. 1-2 méterre húzódik a telekhatár ezért autóval innentől nehézkes. Eleddig semmilyen leválasztás nem volt mert én rokoni jóindulatból hagytam az idős rokont élni a megszokott életkörnyezetében az elmúlt 20 évben. -- Abból kiindulva, hogy nem szeretnék fejlesztéseket indítani egyelőre ott, akkor minek bolygassuk. Bár az elmúlt években már lett volna pár elképzelésem ott, kicsit nehézkes volt az együttműködés. Bejárás természetesen végig biztosítva volt nekem.
Törölt felhasználó 2021. 10. 20. 11:25
Törölt hozzászólás
#134638
Törölt felhasználó 2021. 10. 20. 11:23
Törölt hozzászólás
#134637
Törölt felhasználó 2021. 10. 20. 11:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#134636
A lemma tulajdonosának tedd fel a további kérdeseket, ne nekem.
Én csak fellapoztam lemmagyűjtemény idevonatkozó fejezetét, amiben ugye a kifejtések vagy teljesenhiányoznak, vagy csak szimplán gyenge lábakon állnak(pl. a miért van az... kezdetű?). :D
Törölt felhasználó 2021. 10. 20. 11:16
Törölt hozzászólás
#134635
tihamer
tihamer 2021. 10. 20. 11:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#134634
"2 eve osszel majd tavaly tavasszal ugyanezt beszelte itt pitcairn es masseduction, hogy minden osszeomlik ...."
❓😄
Már 6 éve írta a riadalmat meg az ijesztést, hogymostmáraztánténylegbiztosan KAMATEMELÉS lesz.
Végül is csak igazuk lett, igaz 6 év után ❗😆😆😆😆😆😆😆😆😆
Törölt felhasználó 2021. 10. 20. 11:09
Törölt hozzászólás
#134633
Törölt felhasználó 2021. 10. 20. 11:02
Törölt hozzászólás
#134632
Törölt felhasználó 2021. 10. 20. 11:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#134631
"Keptelenseg merni a berlok aranyat csak tippelgettnek"
Pontosan.
Mai is előhozok egy ncseed lemmát: a bérlő nyugodtan bejelentkezhet a bérelt ingatlanba, mint állandó lakos.
Persze, elméletben.
Gyakorlatban pedig ezer féle okból ez mégse történik meg...
CyrusTheGreat 2021. 10. 20. 10:59
Előzmény: #134614  Placi82
#134630
A MÁP+ állomány nagy része már a 3. évben van, 5%-os kuponnal, jövőre már 5.5%-ot fognak kapni (ugyanúgy teljes likviditás mellett), várakozásom szerint ennél egy hangyányival alacsonyabb éves átlagos inflációt fogunk látni. Az ÁKK pedig nagy erőkkel ráugrott a PEMÁP reklámozásra, nem néztem jegyzési statisztikákat, de gyanítom, látható az áttérés. Én még nem látom, hogy különösebben rohannának kivenni a pénzt. Majd meglátjuk, mi lesz.
De visszakérdezek: tudjuk, hogy a lakossági megtakarítás jelentős része készpénz/lekötés nélküli számlapénz, látszólag őket aztán még annyira sem zavarja az infláció, mint a MÁP+ tulajokat, miért gondoljuk, hogy akkor pont a kötvénytulajdonosok dobnák el a kötvényeiket?
Batiszkáf
Batiszkáf 2021. 10. 20. 10:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#134629
Gyakorlatialg a 90-es évek óta nem született értékelhető lakásszociológiai munka, ami valahol azért rémisztő. 
Törölt felhasználó 2021. 10. 20. 10:58
Törölt hozzászólás
#134628
Placi82 2021. 10. 20. 10:52
#134627
https://www.google.com/amp/s/www.portfolio.hu/ingatlan/20211020/nincs-megallas-a-lakaspiacon-a-panellakasok-arai-is-kilottek-506210%3famp
Na ezt magyarázza meg valaki! A legdragabb Gazdagrét én 642 ef/m2 is kell fizetni!! Mi van? ingatlan.com ön 800-1000f/m2os hirdetési árak vannak. Hogy van ez? 
Murdoch 2021. 10. 20. 10:52
Előzmény: #134624  CyrusTheGreat
#134626
Gondolom a .com-os keresési statisztikákból él, már gondolkodtam azon, hogy ismeretségi körben napi szinten rákeresünk lehetetlen paraméter/ár variációkra.
Törölt felhasználó 2021. 10. 20. 10:42
Törölt hozzászólás
#134625
CyrusTheGreat 2021. 10. 20. 10:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#134624
Jó látni, hogy Balogh László pontosan ugyanolyan félnótásnak néz ki (front képen), mint amilyen zagyvaságokat beszél - jellemzően neki még 2016-17-ben sem volt fogalma sem arról, mi mozgatja a piacot.
Benzedrine
Benzedrine 2021. 10. 20. 10:38
Előzmény: #134620  Placi82
#134622
Ebben nem vagyok így biztos, kevés ember zsebébem van a máp+ állomány nagy része és ők műveltebbek is pénzügyileg. Az alsó háromnegyednek egy vasa sincs amit elkölt vagy félretesz.
Placi82 2021. 10. 20. 10:34
Előzmény: #134611  CyrusTheGreat
#134621
Ja meg még valami. Sokkal durvábban futjuk és porgetjuk a gazdaságot hitelből mint az usa és a Fed. Látom a sorok között, hogy az MNB azért emel 0.15%al mert ha valahogy az adott hónapra kihoz a KSH egy 4 és el kezdődő inflációt, akkor az MNB mint véres kardot hordozza körbe, és a "csökkenő infla" hivatkozassal kamat csökkentő ciklusa kezd. De azt nem érti meg hogy a világba változások zajlanak, és ide már kevés lesz a propaganda, mert durván fog szembejonni a valóság! 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek